ÇIKMAZA GİRMİŞ BİR EVLİLİK TOPARLANIR MI?

Yenibirhayataaa

Büyümek, tam anlamıyla bu.
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2016
1.132
563
İyi akşamlar herkese,

3 yıllık evliyiz. Severek evlendik, ancak evlendik evleneli tartışmalar kavgalar oluyor. Aslında hayata bakışımız farklı genelde bundan dolayı oluyor. Ben gezmeyi severim o evde oturmayı, ben arkadaşlarla eşli oturalım isterim o kimseyle görüşmek istemez, ben dışarda yemek yemeyi severim o sevmez vs vs liste uzar. Eşimde tahammül edemediğim durumların başında özgüvensizliği geliyor, biriyle tanıştırsam ne konuşacağını bilemez belki de bu yüzden kimseyle tanışmak istemiyor yobazca davranıyor bende artık tanıştırmıyorum eşim diye. Ben ilk zamanlarda bu konuyu çok eleştirdim çık gez arkadaş edin vs diye bu konudan çok kavga ettik. Aslında bu huyu tam annesi. Hala daha ne gerek var onla konuşmaya bir yere gitmeye falan konuşan bir tip. Her neyse bunun yanında tembel bir insan eşim. Bütün gün evden çıkmak istemez, ben eve gelirim yorgun argın ev pis diye kavga eder. Ta ki son bir yıldır yoğun bir işte çalışıyor(yükseldi) bu da benim ısrarımla oldu. Yani istiyor ama bir tülü yapamıyordu ben çok teşvik etti. Ancak bugün anlıyorum ki kendime etmişim bunu yaparak. Hayatında şimdi sadece işi var . Çünkü zaten enerjisiz oraya gidiyor geliyor hayattta başka hiç bir şey yapmak istemiyor. Bende istemiyorum artık. Zaten sürekli kavga gürültü enerji de kalmıyor hayata.

6 ay önce bir kavgamız ailelere yansımıştı. O zamandan sonra aramızdaki bağ koptu sanki. O bana bilendi, ailesinden nefret ettiğimi düşünüyor ve sürekli savunmaya geçiyor. Bir şey demesem de. Bende onun böyle olmasında annesini çok suçlu buluyorum, bu halini görüp iyice destekliyor onu.

Her meyse, son kavgamız beni çok sarstı. Kalbim fiziksel olarak acıyor sanki. Çarpıntıdan uyuyamıyorum. Tamamen sudan sebeplerle bana çattı şiddetli kavga ettik. Sonra da boşanalım annenin evine git önceki akşam ilişki olmuştu ilacını iç vs diye keskin konuştu. Öncesinde boşanma konusunu hep ben açardım( bunun hata olduğunu biliyorum) o kızar küser kapatırdık konuyu. Şimdi görüyorum ki benden nefret ediyro, bana saygısı kalmamış. Bende konuşmak istedim emin misin Va diye eminim dedi. Ben ne yaptım peki bugün dedim. Biraz konuştuk sonra diyecek bir şey bulamadı. Hep sen mi boşanma diyeceksin Vs diye saçmaladı içeriye gitti. Sonra geldi sarıldı öptü vs. Bunu tamamen haksız olmasına bağladım çünkü durduk yere bulaştı bana. Normalde kavgalardan sonra günlerce küser, konuşmaz. Ben konuşursam konuşuruz.

Böyle bir evlilik toparlanır mı? İki gündür kendimde değilim sanki çok değersizim, bitiğim.

Çok yüz göz olmuşsunuz anladığım kadarıyla toparlanmaz ama itekleye itekleye gider diye düşünüyorum çocuk var mi?

Cok farkli kisiliklere sahipsiniz boyle bir evlilik cok zor gercekten. Herseyi tek basiniza yapmaniz gerekiyor bir yerde buna alisabilirseniz cift terapisine gidin. Birbirinizi cok yipratmissiniz. Sayginiz sevginiz azalmis belki bosanmaniz her ikiniz acisindanda daha iyidir. Kendinize gore birini bulursunuz. Cocuk var mi?

Çok farklıyız. Terapiye bile gitmiyor çabalamıyor.

Her zamanki şeyler aslında. Bana şunu dedin şöyle yaptın böyle yaptın hatırlamıyorum bile
Yani ailelere yansıyınca kötü hissetmiş demek ki ama büyük bir kavga değilse bu kadar zaman içinde büyütecek bir şey de olmamalı. Acaba başka sorunları var da size mi böyle yansıyor?

Evlenmeden eşinizi tanımıyor muydunuz? Saydığınız sebepler ilk buluşmada bile anlaşılacak şeyler. Sizin kafa yapılarınız, zevk aldığınız şeyler, istekleriniz, beklentileriniz farklı. Kavgalarımızın temelinde de bu yatıyor bence. Zamanla tahammülünüz de kalmamış birbirinize. Bence çocuk yokken ayrılın.

Yani ailelere yansıyınca kötü hissetmiş demek ki ama büyük bir kavga değilse bu kadar zaman içinde büyütecek bir şey de olmamalı. Acaba başka sorunları var da size mi böyle yansıyor?
İşten dolayı çook yoğun, zaten o sebeple onu teşvik ederek kendime yaptım yazdım.

İşten dolayı çook yoğun, zaten o sebeple onu teşvik ederek kendime yaptım yazdım.
Bence siz biraz adım atın. Sevdiği bir yemeği yapın, güzel bir film açın. Evde yapmayı sevdiği bir şeyler illa vardır. O şekilde yaklaşın. Belki siz de ona soğuk davranıyor gibi geliyorsunuzdıur.

Bence siz biraz adım atın. Sevdiği bir yemeği yapın, güzel bir film açın. Evde yapmayı sevdiği bir şeyler illa vardır. O şekilde yaklaşın. Belki siz de ona soğuk davranıyor gibi geliyorsunuzdıur.
Çok kırgın hissediyorum. Zaten ben ona trip atamam attırmaz. Yani böyle bir lüksüm hiç olmadı. Başlar söylenmeye trio mi atıyorsun bilmem ne sonra da konuşmaz.

Evlenmeden önce çok sosyalken birden bire mı asosyal oldu? Eğer ilişkiniz süresince böyle olup evlenirsek ben düzeltirim mantığıyla imza attiysaniz biraz bile bile lades olmuş

Evlenmeden önce çok sosyalken birden bire mı asosyal oldu? Eğer ilişkiniz süresince böyle olup evlenirsek ben düzeltirim mantığıyla imza attiysaniz biraz bile bile lades olmuş
Bir anda olmadı ama evlenince daha derinden yüzleştim bu durumla. Sonuçta evlenmeden önce sosyal ortamlarda birlikte olmamız gerekmiyordu. Evlenince bunun eksikliğini duyar oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…