Çıkmazdan nasıl kurtuluruz?

asdasdasdadd

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
30 Ocak 2020
2
0
29
merhaba ben 3 yıldır evliyim.
Evlendik eşim dükkan açmıştı abisi el koydu resmen sonra annem kanser olduğunu öğrendik her şeye rest çekti çektik benim memleketime geldik ailem için annem için annemi 6 ay sonra kaybettim benim memleketim de 2 yıl oldu geleli bir o işten çıkarıldı bir ben şansımıza çalıştığı iş yeri bile devroldu.
Bekçilik mülakatına girdi her şeyi geçti yedeğe kaldı oda sonlarda bir işe girdi oda olmadı dedi gönderdi çalışkan 3 yabancı dil bilen biri üniversite mezunu her yere haber saldık yok neye elimizi atsak kuruyor resmen napacağlm çok kötüyüm ben çalışıyorum o evde benim de zoruma gidiyor bu durum boşanmayı düşünüyorum napacağlm bilmiyorum üzerimde 2000 lira kredi var araba almıştık mecburen borcumuz bitince ya bilmiyorum hep böyle mi gider ne zaman geçer bu dönem

Eşiniz çalışkansa, girdiği işte çalışıyorsa, işsiz kaldığında iş ariyorsa neden boşanmayı düşünüyorsunuz ki? Talihsizlik bu. Iyi günde kötü günde demedik mi hepimiz? Evet insanların çıkmazı olabilir ama bu dönemler geçer gider. Dersiniz ki kocam tembelin teki, işe giriyor durmuyor çıkıyor, evde yan gelip yatıyor iş aramıyor, adamın umurunda değil direkt söyleyeceğim şey boşanın olur. Ama bu anlattığınız durumda adama yazık değil mi? Ne kabahati var? Sizin işten cikarildiginiz dönem o deseydi ki evde sadece benim çalışıyor olmam zoruma gidiyor boşanalım hoş olur muydu?
Bu günler de geçer, iyi bir iş bulur inşallah ama dayanışma bulunmaz bir nimet olmuş bu devirde gördüğüm kadarıyla.
Adam elinden geleni yapıyorsa üstüne gitmeyin, bunalıma sokmayın lütfen. Aklı başında hiçbir erkek de karısının kazancıyla gecinmekten hoşlanmaz. O zaten yeterince bunalımdadır, psikolojik destek vereceğiniz yerde köstek olmayın lütfen.

Vallahi ne güzel söyledin insan dengi dengine düşmüyor artik yazık adama bencede bosa ...

ya konu sahibi de bunalmıştır anlarım ama bu durumda boşanmak çaba göstermeyen kişi için geçerli. adam sabahtan akşama yan gelip yatsa ok, haklı. ama deniyor, olmuyor.
3 dil bilen adam bekçilik sınavına da girmiş. asla küçümsemek için söylemiyorum ama o adamın egosunu da bi düşünmek lazım değil mi ?

karşılığında ne var? boşanmak isteyen kadın. vallahi adamın şansı boşanmak olur şu an.

Ne kadar nankör insanlar var adam senin icin ailesine rest çekmiş annen hasta diye seni tek yollamayıp memleketine gelmiş,kurulu düzenini isini kaybetmek istemeyip gelmese hakkiydi. Evlilik iyi günde kötü günde demektir. Siz isinizi kaybetseniz durum nasıl olavaktı ? Boşanın lütfen o adamı haketmiyorsunuz.

Benim esimde issiz hatta çoğu zaman yan gelir yatar ama ben bu kadar vicdansız olmadım ama cabalamanin dibine vurmuş kocanın kıymetini bil

merhaba ben 3 yıldır evliyim.
Evlendik eşim dükkan açmıştı abisi el koydu resmen sonra annem kanser olduğunu öğrendik her şeye rest çekti çektik benim memleketime geldik ailem için annem için annemi 6 ay sonra kaybettim benim memleketim de 2 yıl oldu geleli bir o işten çıkarıldı bir ben şansımıza çalıştığı iş yeri bile devroldu.
Bekçilik mülakatına girdi her şeyi geçti yedeğe kaldı oda sonlarda bir işe girdi oda olmadı dedi gönderdi çalışkan 3 yabancı dil bilen biri üniversite mezunu her yere haber saldık yok neye elimizi atsak kuruyor resmen napacağlm çok kötüyüm ben çalışıyorum o evde benim de zoruma gidiyor bu durum boşanmayı düşünüyorum napacağlm bilmiyorum üzerimde 2000 lira kredi var araba almıştık mecburen borcumuz bitince ya bilmiyorum hep böyle mi gider ne zaman geçer bu dönem
Adam senin ailen için düzeninden vazgeçip gelmiş.
Bence de boşan.
Çünkü sen kocanı hak etmiyorsun.
İş bulamadı diye eşim dediği insana sırtını dönen insan hastalığında suratına bile bakmaz.
Kaç doğumlusunuz siz bu arada?
Hem eşin hem de senin yaş kaç?

Maalesef insanlar in böyle dönemleri olabiliyor bazen biz de 2 ay öncesine kadar neler yaşadık bir bilseniz farklı bir şehre taşındık.Is sözü verildi söz tutulmadı ben ücretsiz izindeydim hem eşim hem ben çalışmıyorduk kira kredi ödüyorduk nereye elimizi atsak kuruyordu.Ama şimdi herşey yoluna girdi ben işe başladım eşim de başladı işe daha bir çok şeyimiz var onlar da yoluna girdi çok şükür🙏siz de sabredin dua edin inş herşey yoluna girer esij9z tembel bir adam değil soyledig8nize göre boşanmak en son çare olmalı. Zamanında sizin için neler yapmış çünkü.

X