Tatlı Tarifi Çikolata Kasesinde Kestaneli Ev Yapımı Dondurma-Pınar Krema Sponsorluğunda

Çok teşekkür ederim. Ben de sizin süt helvanızı hala aşeriyorum. Kilo vermeye çalışmıyor olsam gördüğüm ilk gün yapacaktım.

Çok teşekkür ederim. Her evde bulunan malzemelerle yapılsın diye süt reçelini hazırlarken bu tarifi kullandım ama sizin fazla şeker tüketmekten hoşlanmadığınızı biliyorum. Yapacağınız zaman haber verin size süt reçeli için farklı bir tarif göndereyim. Prensesi de öpün benim için. :KK200:

Özel ilgi demek..şımarıyorum biraz :p
Çok tesekkür ederim hemen favoriliyorum şimdi bu mesajı:)

Çok güzel görünüyor. Kestane ve süt karameli de inanılmaz güzel bir uyum olmuş. Ellerine sağlık canım.:KK36:
Ayrıca karışık falan değil ben senin anlatımına bayılıyorum.:KK15:

Canım benim çok teşekkür ederim :KK37::KK37: Kışa özel bir dondurma yapayım, kestane portakal gibi kış meyveleri olsun, üzerine de sıcak sos dökeyim gibi bir fantezim vardı. Bir baktım ben yapana kadar bildiğin bahar gelmiş, heryer günlük güneşlik olmuş. Kış konseptini iptal ettim o yüzden ama malzemeleri değiştiresim gelmedi yakıştılar cidden birarada.

Ellerine sağlık canım ,ev yapımı dondurma hep denemek istediğim tariflerden birisidir.Çok leziz duruyor,başarılar dilerim.
Beğendiğinize sevindim, teşekkür ederim :KK200:

AngelicaPickles AngelicaPickles muhteşemmmmmm bi tarif olmuşşşş portakal olan herşeye bayılırım ellerine sağlıkkkkkk
emeğine sağlık mutlaka deneyeceğim.
yarışmada başarılar dilerim :KK200:

Teşekkür ederim:KK200: Ben de çok seviyorum portakalı. Özellikle şekerlemesine bayılıyorum. Denersen yaz sonucu bana mutlaka olur mu?

Ev yapimi dondurma. Annemle biz de yillar önce birkac tarif denedik, istedigimiz gibi olmadi. Sizin tarif de tam denemelik, guzel görünüyor, elinize saglik.
Düzenli çırparak dondurmak gereken tarifleri ben de tutturamıyorum. Kaskatı kesiliveriyorlar nedense. Bu malzemeleri karıştırıp dolaba atıp kendi haline bırakabileceğiniz bir tarif. İstediğiniz sonuca ulaştırır sizi diye umuyorum.
Emeğine sağlık canım
Resimler sunum çok güzel emeginde öyle :)
Çok teşekkür ederim. Tarifiniz onaylanmış çok sevindim. Dün aynı zamanda onay takibine girmişti tariflerimiz. Sizinki sponsordan dolayı takıldı herhalde diye düşünüp üzülmüştüm.

ben kavunlu çilekli ve limon lusunu geçen yaz sürekli yaptım mükemmel oluyor 1 su bardağı sütten 2 kap dondurma çıkıyor acayip hesaplı sağlıklı istersen tarif veririm canım :p

İstemez miyim hiç:rolleyes:
Ama burada olmaz, arkadaşın tarifine kuma getirme:rolleyes:

yok canımmm burdan vermicem ki arkadaşın tarifi şahane bişey benimki onun yanında çok vasat :KK70:

Aşkolsun hiç sorun değil. Zaten dediğim gibi dondurma tariflerine özel bir ilgim var benim. Ben de isterim o tarifi. :kk77:

:KK57: waowwww

Ellerine sağlık .
Mutlaka denıcem ama limonlu olandan :)
Başarılar dilerimmmmmmmm :KK200:

Teşekkür ederim :KK200: Limonlu versiyonunda en son eklenen 1 bardak sütü, yarım limonun suyu üstünü tamamlayacak kadar süt şeklinde değiştiriyorlar. Hafif ekşilik seviyorsan öyle dene. Yok ben limon kabuğunun aromasını seviyorum sırf diyorsan sadesine limon kabuğu ekle sadece.

Harika olmuş,çok değişik mutlaka tadılması gerekir,ellerine sağlık başarılar diliyorum yarışmada...

Çok teşekkür ederim. Sizin tarifiniz de efsane olmuş. Zamanında harçlığımı az kaptırmadım ben o tatlının pastane versiyonlarına :KK48:

Teşekkür ederim :KK200: Limonlu versiyonunda en son eklenen 1 bardak sütü, yarım limonun suyu üstünü tamamlayacak kadar süt şeklinde değiştiriyorlar. Hafif ekşilik seviyorsan öyle dene. Yok ben limon kabuğunun aromasını seviyorum sırf diyorsan sadesine limon kabuğu ekle sadece.

Çok teşekkür ederim. Sizin tarifiniz de efsane olmuş. Zamanında harçlığımı az kaptırmadım ben o tatlının pastane versiyonlarına :KK48:
Sen var yaa harikasın favorime eklim . Yapınca paylaşırım :KK68:

Canım benim çok teşekkür ederim :KK37::KK37: Kışa özel bir dondurma yapayım, kestane portakal gibi kış meyveleri olsun, üzerine de sıcak sos dökeyim gibi bir fantezim vardı. Bir baktım ben yapana kadar bildiğin bahar gelmiş, heryer günlük güneşlik olmuş. Kış konseptini iptal ettim o yüzden ama malzemeleri değiştiresim gelmedi yakıştılar cidden birarada.

Beğendiğinize sevindim, teşekkür ederim :KK200:

Teşekkür ederim:KK200: Ben de çok seviyorum portakalı. Özellikle şekerlemesine bayılıyorum. Denersen yaz sonucu bana mutlaka olur mu?

Düzenli çırparak dondurmak gereken tarifleri ben de tutturamıyorum. Kaskatı kesiliveriyorlar nedense. Bu malzemeleri karıştırıp dolaba atıp kendi haline bırakabileceğiniz bir tarif. İstediğiniz sonuca ulaştırır sizi diye umuyorum.

Çok teşekkür ederim. Tarifiniz onaylanmış çok sevindim. Dün aynı zamanda onay takibine girmişti tariflerimiz. Sizinki sponsordan dolayı takıldı herhalde diye düşünüp üzülmüştüm.
Canım benim çok hossun

Rica ederim bende teşekkür ederim sağol:))
Varmı pastanelerde bundan hiç görmedim ilk defa duyuyorum..

Rica ederim bende teşekkür ederim sağol:))
Varmı pastanelerde bundan hiç görmedim ilk defa duyuyorum..

Beyaz fırında birebir sizinkisi gibi yapıyorlar, tezgah altında görüntüsüyle mest edip aklını çeliyor insanın. Laduree gibi fransız ekolünden pastanelerde de millefeuille fraise diye havalı bir isim altında küçücük porsiyonlarla satıyorlar ama yine bildiğimiz tatlı.

Beyaz fırında birebir sizinkisi gibi yapıyorlar, tezgah altında görüntüsüyle mest edip aklını çeliyor insanın. Laduree gibi fransız ekolünden pastanelerde de millefeuille fraise diye havalı bir isim altında küçücük porsiyonlarla satıyorlar ama yine bildiğimiz tatlı.

En yakın beyaz fırını bulup baskın yapmam lazım,şart oldu artık gitmek:))
Bildiğimiz muhallebili çileği janjanlı isimlerle satıyorlar demekki..
Bittiler artık bittiler :olamaz:

Ellerinize sağlık.. bizde yıllar önce kardeşlerimle denemiştik ev yapımı dondurmayı.. saat başı çırpıcı ile çırpıyorduk :))

Sen nasıl bir kralsın yaa?

Şaka bir yana bayıldım tek kelimeyle, zaten potansiyeli yarışmaya ilk katıldığında anlamıştım. Süt reçelini tek başına bile kaşık kaşık yerim, dondurması kimbilir ne güzel oluyordur bee üff. Süt reçeli alayım da yapayım, ben tabi senin gibi yapamam yeteneksiz olduğum için.

Bu arada, oyum ikinci kez sana gidecek belli ki. Umarım bu sefer şeytanın bacağını kırarsın. :)

Sen nasıl bir kralsın yaa?

Şaka bir yana bayıldım tek kelimeyle, zaten potansiyeli yarışmaya ilk katıldığında anlamıştım. Süt reçelini tek başına bile kaşık kaşık yerim, dondurması kimbilir ne güzel oluyordur bee üff. Süt reçeli alayım da yapayım, ben tabi senin gibi yapamam yeteneksiz olduğum için.

Bu arada, oyum ikinci kez sana gidecek belli ki. Umarım bu sefer şeytanın bacağını kırarsın. :)

Ay kimler dönmüş, sevindirik oldum senden bildirim gelince :KK37::KK37: Yetenekle hiç alakası yok, süt reçelinin bu versiyonunu hazırlamak safi amelelik, anca karıştırıp duruyorsun olana kadar.

O kaşık kaşık yeme olayı bende de var. Hatta uğraşmayayım diye hazır almıştım ilk başta reçeli ama kıvamını kontrol edeyim filan derken gözüm döndü 2 saatte bildiğin yarıladım kavanozu. Buarada kahveye de acayip yakışıyor vicdansız, daha önce denemediysen filtre kahveye 1 kaşık karıştırmayı dene bak reçeli :kk77:

X