Tatlı Tarifi Çikolata Kasesinde Kestaneli Ev Yapımı Dondurma-Pınar Krema Sponsorluğunda

günaydin ben oyumu size verdim.Cok sevilen bir tatli yapmissiniz elinize saglik.Sunum basarili dondurma da harika görünüyor .Sadece sunum acisindan cikolata kabiyla dondurmanin rengi arasinda bir kontrast olusmamis.Renklar birbirine yakin oldugu icin.Yoksa cok daha etkili olabilirdi.

Mikrodalga firinimiz yoksa cikolata kaselerini baska yontemle yapabilir miyiz ben mari usulü filan..?

Elinize saglik cok güzel görunuyor bende yapicam :) ama kestane sekeri ve portakal receli yerine cikolata parcalari ve ceviz eklesem olurmu acaba.
Bide merak ettim bu süt karameli yaparken 1lt süt kullaniyorsunuz ama dondurmada o 200ml yaziyor piserken kivam alirken okadarmi kaliyor yoksa siz fazladanmi yazdiniz, süt karameli nekadar sürüyor tamamen pismesi :) cok sordum ama korkuyorm yaparm biseye benzemez diye
Çok özür dilerim yeni gördüm. Çikolata ve cevizi bir arada denemedim ama kulağa çok lezzetli geliyor. Bir ihtimal ceviz süte renk verip biraz karartabilir belki ama lezzet açısından çok başarılı olur bence. Süt karameli konusunda süre bir sürü değişkene bağlı ama 1.5-2 saat sürüyor genelde. Ne kadar az işlem görmüş ve yağlı süt kullanırsanız o kadar çabuk kıvam alır. 1 litre sütten aşağı yukarı 200 ml çıkıyor. Biraz az ya da çok olması önemli değil. Umarım beğenirsiniz tarifi.

Cok guzelmis benim minikler yaz gelsin dondurma alalim diye soylenip duruyorlar okadar uzun karistirmali seylere vaktim olmuyor. Bunu deneyecegim kizlarima havalar isinsin oyum size
Çok teşekkür ederim. Hazır süt reçeli bulursanız 2 dk çırpmaya bakıyor bu tarif. Beğenir inşallah çocuklar da.
Çok başarılı:super:
Çok teşekkürler :)
günaydin ben oyumu size verdim.Cok sevilen bir tatli yapmissiniz elinize saglik.Sunum basarili dondurma da harika görünüyor .Sadece sunum acisindan cikolata kabiyla dondurmanin rengi arasinda bir kontrast olusmamis.Renklar birbirine yakin oldugu icin.Yoksa cok daha etkili olabilirdi.

Çok teşekkür ederim. Ben tarifi kafamda planlarken havalar daha soğuktu. Nedense kafamda kış dondurması yapma fikri vardı. Üstüne sıcak karamel sos yaparım, kartanesi şeklinde kurabiyelerle süslerim filan diye düşünüyordum hatta. Sonra birden havalar ısındı, taze meyveler çıkınca görsel açıdan daha renkli daha şık tarifler yapma imkanı doğdu ama ben planladığımı çok değiştirmek istemedim.

Mikrodalga firinimiz yoksa cikolata kaselerini baska yontemle yapabilir miyiz ben mari usulü filan..?

Benmari usulü olur tabiki. Hatta mikrodalgada süreyi tam ayarlayamazsanız çikolatayı yakma ihtimali var, benmari daha risksiz o yüzden.

X