Aile Planlaması Çikolata kisti, gebelik ve kahverengi akıntı

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Endometriozis Dayanışma Grubu
ilk teşhiş aldığımda Ca125 600 lerdeydi sonra 50 lere düştü ama 10 senedir hiç baktırmadım.
Teşekkür ederim saolun inceleyeceğim.
Benimle ilk 180 ler de sonra 77 ler de şimdide 220 lerde.. Sanırım boyut arttıkça değer de artıyor

Sol tüpümde sıvı birikmesi var doktor akıntıları ona bağladı operasyondan sonra umarım geçer

Sol tüpümde sıvı birikmesi var doktor akıntıları ona bağladı operasyondan sonra umarım geçer
Bende iki ay öncesine kadar Çok fazla ara kanama oluyordu iki aydır miktarı azaldı akşamları olmuyor mesela acaba iyileşmeye yönelik bir durum mu

Bende iki ay öncesine kadar Çok fazla ara kanama oluyordu iki aydır miktarı azaldı akşamları olmuyor mesela acaba iyileşmeye yönelik bir durum mu
Olabilir sordunuz mu doktorunuza o ne diyor bana tüp ameliyatından sonra o akıntılar durur dedi

Normal zamanda da kistin varlığını hissedior musunuz, regl dışı sancınız oluyor mu özlelikle kışın. Hepimizin bu iletten kurtulmasını diliyorum inanın

Normal zamanda da kistin varlığını hissedior musunuz, regl dışı sancınız oluyor mu özlelikle kışın. Hepimizin bu iletten kurtulmasını diliyorum inanın
Benim ağrım olmuyor regl dönemlerinde de olmuyor çok rahat geçiriyorum bir tek ara lekelenmem oluyor oda üç aydır azaldı. İnşallah tez zamanda kurtulalım :)

İnstagramda endometriozis dayanışma grubu var aynı zamanda telegram grubu da var katılmanızı öneririm.

Çok ileri seviye olanlarda var, yeni teşhis alanlarda var ,siz bilirsiniz tabi, ben farkındalık oluşması amacıyla tavsiye ediyorum.

Kızlar benim de 4 cm çikolata kistim var ve 5 senedir bebek istiyoduk. Çikolata kistimi ilk öğrendiğimde bir senelik evliydim doktor lucrin depot (yalancı menopoz iğnesi) vurdu ve iğneden yaklaşık 3 ay sonra doğal yolla hamile kaldım ama bebek 5.5 haftalıkken düştü. Aradan 4 sene geçti ve ilk kez doğum kontrol hapı kullandım ve yaklaşık 2 ay sonra yine doğal yolla hamile kaldım. Doğum kontrol hapını doktor yazmadı kendim ilk hamileliğim doğum kontrol iğnesinden sonra olduğu için öylesine denemek için kullanmıştım ve aynı şekilde hamile kaldım. Bence doğum kontrol hapı kisti baskıladığı için hamile kalma olasılığını arttırıyo. Şuan 8 haftalık hamileyim elhamdülillah

X