Çikolata Kisti ve Tüplerin Tıkalı Olması- Ameliyat Süreci

Menekse1993

Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2021
10
2
Merhabalar, foruma yeni katıldım. 1. 5 senelik evliyim. 2 aydır çocuk düşünmekteyiz. Yaklaşık 2 hafta önce öğrendiğim bir problem hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Ben yaklaşık 10 senedir çikolata kisti hastasıyım. Son kontrolümde sağ overde 5 cm sol overde sağ ve solunda olmak üzere 8 cm çikolata kistim olduğu görüldü, ayrıca HSG de çektirdim tüplerimin ikisinin de kapalı olduğu görüldü. Doktorum iki ihtimalin olduğunu söyledi, birinci ihtimal tüp bebek tedavisi ile embriyoların dondurulması ve ameliyat olduktan sonra dondurulmuş embriyolar ile şansımızı denemek, 2. ihtimal ise önce ameliyat olup çikolata kistinin temizlenmesi ve tüplerin açılması ile doğal yollardan hamile kalınmasını beklemek 3 ayın sonucunda hamilelik olmadığı taktirde tüp bebek tedavisi. Yumurtalık rezervi yani AMH değerim 1.75 çıktı, ameliyat sonrası yumurtalık rezervim çok azalır mı tüp bebek tutar mı ameliyat sorunsuz geçer mi kafamda deli sorular moralim bitmiş vaziyette. Konu hakkında tecrübesi olan sizlerin görüşlerini merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim.

Merhabalar, foruma yeni katıldım. 1. 5 senelik evliyim. 2 aydır çocuk düşünmekteyiz. Yaklaşık 2 hafta önce öğrendiğim bir problem hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Ben yaklaşık 10 senedir çikolata kisti hastasıyım. Son kontrolümde sağ overde 5 cm sol overde sağ ve solunda olmak üzere 8 cm çikolata kistim olduğu görüldü, ayrıca HSG de çektirdim tüplerimin ikisinin de kapalı olduğu görüldü. Doktorum iki ihtimalin olduğunu söyledi, birinci ihtimal tüp bebek tedavisi ile embriyoların dondurulması ve ameliyat olduktan sonra dondurulmuş embriyolar ile şansımızı denemek, 2. ihtimal ise önce ameliyat olup çikolata kistinin temizlenmesi ve tüplerin açılması ile doğal yollardan hamile kalınmasını beklemek 3 ayın sonucunda hamilelik olmadığı taktirde tüp bebek tedavisi. Yumurtalık rezervi yani AMH değerim 1.75 çıktı, ameliyat sonrası yumurtalık rezervim çok azalır mı tüp bebek tutar mı ameliyat sorunsuz geçer mi kafamda deli sorular moralim bitmiş vaziyette. Konu hakkında tecrübesi olan sizlerin görüşlerini merak ediyorum şimdiden teşekkür eder

bence ilk önce çikolata kistlerinden kurtul ondan sonra bir hsg daha çekil ve yoluna öylesi devam et ameliyatta kanallarıda açmaya çalışacakmı

Ameliyatta açmaya çalışacağım dedi doktorum, yine de korkuyorum risk almali miyim yoksa tüp bebek için embriyo dondurmali mıyım
Bende risk alıcam kanallarım tıkalı eylülde ameliyatım var doktorlar bir yolu daha denemek istiyor aslında hiç açılacağından yaana bir umudum yok ama insan tüp bebekden önce denemek istiyor bu yolu

Benim over kistim vardı mesela doktor önce onu eriteceğiz sonra bebek işine bakarız demişti ve bencede öyle canım

Merhabalar, foruma yeni katıldım. 1. 5 senelik evliyim. 2 aydır çocuk düşünmekteyiz. Yaklaşık 2 hafta önce öğrendiğim bir problem hakkında görüşlerinizi almak istiyorum. Ben yaklaşık 10 senedir çikolata kisti hastasıyım. Son kontrolümde sağ overde 5 cm sol overde sağ ve solunda olmak üzere 8 cm çikolata kistim olduğu görüldü, ayrıca HSG de çektirdim tüplerimin ikisinin de kapalı olduğu görüldü. Doktorum iki ihtimalin olduğunu söyledi, birinci ihtimal tüp bebek tedavisi ile embriyoların dondurulması ve ameliyat olduktan sonra dondurulmuş embriyolar ile şansımızı denemek, 2. ihtimal ise önce ameliyat olup çikolata kistinin temizlenmesi ve tüplerin açılması ile doğal yollardan hamile kalınmasını beklemek 3 ayın sonucunda hamilelik olmadığı taktirde tüp bebek tedavisi. Yumurtalık rezervi yani AMH değerim 1.75 çıktı, ameliyat sonrası yumurtalık rezervim çok azalır mı tüp bebek tutar mı ameliyat sorunsuz geçer mi kafamda deli sorular moralim bitmiş vaziyette. Konu hakkında tecrübesi olan sizlerin görüşlerini merak ediyorum şimdiden teşekkür ederim.
Merhaba, benim de çikolata kistlerim var biri 3 biri 4 cm 29 yaş 3.77 rezervdi 0.99 a düştü bu sene. Ameliyat olmadım çünkü boyutları küçük ve tüpler açık. En iyi prof bile yapsa ameliyatınızı rezerviniz zarar görüyor. Zarar vermem diyen yalan söyler. Sizin tüpler tıkalıymış tüp bebeğe engel değil ama açılma sansı da var tabii. İyi araştırın ve iyi bir doktor bulun.

Bu arada 2 negatif aşılamam var. Şuan tüp bebek yaptırdım bekliyorum.

Merhaba, benim de çikolata kistlerim var biri 3 biri 4 cm 29 yaş 3.77 rezervdi 0.99 a düştü bu sene. Ameliyat olmadım çünkü boyutları küçük ve tüpler açık. En iyi prof bile yapsa ameliyatınızı rezerviniz zarar görüyor. Zarar vermem diyen yalan söyler. Sizin tüpler tıkalıymış tüp bebeğe engel değil ama açılma sansı da var tabii. İyi araştırın ve iyi bir doktor bulun.

Bu arada 2 negatif aşılamam var. Şuan tüp bebek yaptırdım bekliyorum.
Yumurtalık rezervinin bu kadar hızlı düşmesi normal miymiş, öyle değişik bir hastalık ki ne olacağı belli olmuyor. Etrafımda çikolata kisti olup doğal yolla hamile kalan o kadar insan var ki.. o yüzden zamanında bu kisti çok ciddiye almamıştım. Tüp bebek süreci beni çok korkutuyor birde kabullenemiyorum sanırım bu durumu alışmam zaman alacak gibi

Canım Ankara da murat Güntekin hoca var ameliyatsız işlem boşaltıyolar kisti ve yeni bi ilaç bulunmuş bende yaptım yumurtalıklara zarar vermeden ve ameliyatsız bir işlem bence ameliyat olma murat hocaya git ve hamile kalanda çok kişi var

Canım Ankara da murat Güntekin hoca var ameliyatsız işlem boşaltıyolar kisti ve yeni bi ilaç bulunmuş bende yaptım yumurtalıklara zarar vermeden ve ameliyatsız bir işlem bence ameliyat olma murat hocaya git ve hamile kalanda çok kişi var
Merhaba , Murat Gültekin olabilir mi Hacettepe üniversitesinde gözüküyor ona göre randevu alayım

Hacettepede doğrudur hatta buradan 2 arkadaş daha gitti onlara da ben söyledim yeni bir tedavi inşallah sizede faydası olur

Hacettepede doğrudur hatta buradan 2 arkadaş daha gitti onlara da ben söyledim yeni bir tedavi inşallah sizede faydası olur
İnternetten direkt randevu alınıyor değil mi randevu aldım ama Hacettepeden daha önce randevu almadığımdan emin olamadim muayene ücretini hastanenin içinde mi yatırıyoruz yoksa online mi odediniz

İnternetten direkt randevu alınıyor değil mi randevu aldım ama Hacettepeden daha önce randevu almadığımdan emin olamadim muayene ücretini hastanenin içinde mi yatırıyoruz yoksa online mi odediniz
Bana özelden yazın size murat hocanın numarası nı yolluyayım o ilgileniyor

Bende gecen hafta muayene oldum .sol da 6.5 cm cikolata kistim oldugunu ogrendim. Adet donemim hic sancili olmazdi bekarligimda bile. Her ay duzenli adet de olurdum. Hersey yolunda zannediyordum kendimce ama oyle degilmis. Belirti vermemis. 1.5 senelik evliyim doktor korunmayi birakmalisin dedi.
Biraz dogal kurler arastirdim ingiliz karbonatinin cikolata kistini kucultttugunu hatta tamamen sondurdugunu deneyip de fayda bulanlarin yazilarini okudum.
Aranizda ingiliz karbonatini deneyip fayda gören var mi ??

Kızlar benımde cift taraflı cıkolata kistlerimi vardı hacamat suluk yaptırdım tamamen kurtuldum daha onceden ameliyat olmustum ıkı tupum tıkalı ıdı acılamadı ustune yumurta rezervim asırı dustu daha onceden bilseydim ameliyat olmazdım
Ve dıger mucıze ise acılmaz denilen ıkı tupumude şişli echomarda Cevat bayrak hoca selektıfsalpingografi yontemi ıle tuplerım actı bir yıl sonra dogal yoldan gebe kaldım dogum yaptım ve kızım ıkı aylık olmak uzere🥰Rabbim en kısa zamanda sizde nasip etsin kesınlıkle ıyı arastırıp hacamat suluk yapmasanız bıle cevat hocaya kesın gozukun
umudum58 umudum58 F fatmaerz duaci duaci arkadaslarımında tuplerı kapalı ıdı cevat hocada acılmıs Fatma arkadas suan hamıle bir bakın profıllerıne🤗

Ameliyatta açmaya çalışacağım dedi doktorum, yine de korkuyorum risk almali miyim yoksa tüp bebek için embriyo dondurmali mıyım
Başka bir yerde dahayazistik seninle konunu şimdi tesadüfen gördüm.banada bir tüp tıkalı bir tüp hidroselpenks denildi ameliyatta açmaya çalışacaz ama eğer acilmazsa ve işlevini yitirmisse alabiliriz demişti.ve iki tupumde alindi. Zaten eğer tüp bebek sürecine gireceksen tüplerin bir önemi yok. Ayrıca çikolata kisti doğurganlığı çok fazla etkiliyor.ben cikolta kisti oldgmu bile bilmiyordum ameliyattan sonra öğrendim canm.tuplerimi mahvedende bu illet hastalikmis🥺inşallah senin sürecin güzel ilerler çok zor bir süreç seni çok iyi anlıyorum Allah yardımcın olsun

Başka bir yerde dahayazistik seninle konunu şimdi tesadüfen gördüm.banada bir tüp tıkalı bir tüp hidroselpenks denildi ameliyatta açmaya çalışacaz ama eğer acilmazsa ve işlevini yitirmisse alabiliriz demişti.ve iki tupumde alindi. Zaten eğer tüp bebek sürecine gireceksen tüplerin bir önemi yok. Ayrıca çikolata kisti doğurganlığı çok fazla etkiliyor.ben cikolta kisti oldgmu bile bilmiyordum ameliyattan sonra öğrendim canm.tuplerimi mahvedende bu illet hastalikmis🥺inşallah senin sürecin güzel ilerler çok zor bir süreç seni çok iyi anlıyorum Allah yardımcın olsun
Teşekkür ederim Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah umut dünyası işte nasibimizi arıyoruz karar vermek çok zor...

merhaba öncelikle bende açık çikolata kisti amelayatı oldum sezeryan gibi , eğer ki embriyo oluşumu gerçekleşecekse o şekilde yapabilirsin, önce kaliteli embriyo dondurur ameliyatını olur sonrasında transferini gerçekleştirebilirsiniz. ayrıca amh her kişi de aynı düşüş göstermiyor bende 0,266 dı şuan 0,199 anlatabildim umarım.

X