Kekler - Pastalar Çikolatalı Yaş Pasta- Torku sponsorlugunda

Merhabalar sevgili kadinlar klubu uyeleri taniyanlar tanimayanlar uzun suredir yoktum ozledim buralari... (ay duygulandim suan :cry:)

Cikolatali yaş pasta yaptim. Begenmenizi umuyorum herkese basarilar. Bu arada butun yas pastalar guzeldir :KK72: oy verenlee zorlanacak çünkü dünyanın en güzel şeyi yaş pastaaaaaaa :KK71:

PANDİSPANYA
2 yumurta(3 daha iyi olur yumurta kokusundan rahatsız olduğum 2kymustum)
4fincan toz şeker
4 fincan un
1 paket kabartma tozu
1 paket vanilya

krem şanti
çikolata sosu

krema için;
3 kasık un
150 gr margarin
4 bardak süt
vanilya
1 çay bardağı şeker
1 kaşık nişasta(buğday)

pandispanyayı yaparken yumurtalarla şekeri çırptım sonar diğer malzemeleri ekleyip karıştırıp 180 derece fırında pişirdim.

krem şantiyi sütle çırpıp dolaba koydum

krema;
tencereye margarini koyup erittim unu koydum kavurdum üstüne sütü ve şekeri ekleyip karıstırdım en son vanilyayı ekleyip muhallebi kıvamına gelene kadar sürekli karıştırarak pişirdim

kekimi parçalara ayırdım tabağa ilk katı koydum üzerine kremadan sürdüm kapattim diger kata krem şanti sürdüm üzerine çikolata rendeleyip serptim ve diğer keki kapattım bu şekilde tekrarlayarak pastayı bitirdim dolaba koydum o dolaptayken çikolata sosunu hazırladım

DİKKAT; çikolata sosu soğumadan pastanın üzerine dökmeyin

çikolata sosu soğudugunda pastanın üzerine tencereyi ters çevirerek boşalttım
pürüzsüz bir görünümü oldu

vee pastamız hazır şimdi üzerini dilediğiniz gibi süsleyebilirsiniz

ben tarçın çubukları, çikolata topları topitanem, çikolata ve krem şantiyle süsledim

Tarifim :KK31:
Eki Görüntüle 2065002
Eki Görüntüle 2064997 Eki Görüntüle 2064998 Eki Görüntüle 2065151 Eki Görüntüle 2065151 Eki Görüntüle 2064999 Eki Görüntüle 2065001

SU KISMI COK ÖNEMLİ BURADA CIKOLATALIBSOSU DOKERKEN HICBIR SEKILDE KASIK VS KULLANMADAN DIREKT OLARAK TENCEREDEN DOKTUM KIVAMI IYI AYARLADIYSANIZ O BU SEKILDE TAMAMEN DAGILIYOREki Görüntüle 2065153

Masaya damladigi icin ortalik biraz kirlendi kusura bakmayin diyorum :)

Eki Görüntüle 2064998

Eki Görüntüle 2065031 Eki Görüntüle 2065032 Eki Görüntüle 2065033 Eki Görüntüle 2065035
Eki Görüntüle 2065109 Eki Görüntüle 2065109

Eki Görüntüle 2069524
Ellerine saglik arkafasim. Diyetteyim pasta yemiyorum ama yesen kesinlikle bu pastadan yerdim. Iyi sanslar.

Nevom ablacim :KK60: oyle oldu cok ara verdim yeter didim :KK71:
Cok tesekkur ederim abla senin begenmen onemli benim icin buyuk ustasin :oops:
Kek kac kat oldu?
Yani 3yumurtayla o kadar pandispanya yeterli oldu mu?
Pandispanya icin kalip kac cm?
Cok soru sordum k bakmayin ama tarif daha ayrintili saymis iyi olurmus.
Ellerinize saglik.

Kek kac kat oldu?
Ellerinize saglik.
Teşekkür ederim kalıbımı aldıgımda kutuda 3 tane vardı orta boy olanda yaptım da kaç cm ölçüp öyle yazsam olur mu kusura bakmayın bilemedim :)

Kek kac kat oldu?
Ellerinize saglik.
Canım ben de aynısını düşünmüştüm de kakaolu olan pandispanya hazırmış, vanilyalı olanı kendi yapmış. Hazır pandispanyalar genelde 26cm oluyor, demek ki 26cmlik bir kalıp kullanılmış, tam uymuşlar birbirlerine Hoppa
Biz de konuştuk bunu da Saricik hep böyle az yumurtayla yaparmış. Özellikle yapıp fotoğraflarını koyacak fırsat bulursa, detaylı tarif verme sözü aldım ben :KK48:

Üzerime vazife gibi ben de cevapladım ama Saricik, daha önce yazmıştın zaten bana diye görünce yazayım dedim :KK70:

Canım ben de aynısını düşünmüştüm de kakaolu olan pandispanya hazırmış, vanilyalı olanı kendi yapmış. Hazır pandispanyalar genelde 26cm oluyor, demek ki 26cmlik bir kalıp kullanılmış, tam uymuşlar birbirlerine Hoppa
Biz de konuştuk bunu da Saricik hep böyle az yumurtayla yaparmış. Özellikle yapıp fotoğraflarını koyacak fırsat bulursa, detaylı tarif verme sözü aldım ben :KK48:

Üzerime vazife gibi ben de cevapladım ama Saricik, daha önce yazmıştın zaten bana diye görünce yazayım dedim :KK70:
Ben de tarife bkinca tam oturtamamistim.
Kafamda deli sorular...
Iyi geldi cevabin.
Sagolasin:KK50:

X