Kekler - Pastalar Çikolatalı Yaş Pasta- Torku sponsorlugunda

Canım ben de aynısını düşünmüştüm de kakaolu olan pandispanya hazırmış, vanilyalı olanı kendi yapmış. Hazır pandispanyalar genelde 26cm oluyor, demek ki 26cmlik bir kalıp kullanılmış, tam uymuşlar birbirlerine Hoppa
Biz de konuştuk bunu da Saricik hep böyle az yumurtayla yaparmış. Özellikle yapıp fotoğraflarını koyacak fırsat bulursa, detaylı tarif verme sözü aldım ben :KK48:

Üzerime vazife gibi ben de cevapladım ama Saricik, daha önce yazmıştın zaten bana diye görünce yazayım dedim :KK70:
Benimki biraz daha büyük. Çikolatayı döktüğüm fotoda görünüyor zaten teşekkürler.

Şahane bir görüntü daha .. eline emeğine sağlık ... başarılar dilerim yarışmada .. gerçekten çok hoş gözüküyor , eminim çokta lezzetlidir

Saricik3 Saricik3 Birşey sorabilirmiyim? Pastanın pandispanyasını kendinmi yaptın,hazırmı kullandım anlamadım. Tarifi yazmışsın evet ama fotolar o kadar karışıkki sadece yumurta ve şekerin çırpılmış hali ve un katılmış hali var. Kaç cm lik nasıl bir kalıpta pişirdin? Pandispanya hamuruna krema sürmeden önceki foton Yani şu görseldeki aynı hazır pasta tabanına benziyor
A05A4EEA-1211-45B3-832E-DF86F0BA1B08.jpeg

Hamurun fırından önceki ve çıktıktan,kesilmeden önceki hali Yok da... Görsel hazır pasta tabanına benzettim!
Birde senin pastan çok katlı,ayrıca kakaolu pasta hamuruda var. Anlamadım ,tarifte ayrıca kakaolu bir pasta hamuru tarifi Yok? Sen bu hamur malzemesi ile dört ayrı katlı bir pastami ortaya çıkarttın?

EEC4D4D2-C2D7-4BE1-B8B8-9C38EBFFC23A.jpeg

Burada iki sade pasta tabanı ve iki kakaolu pasta tabanı var ve bu kadar yüksek bir pasta olmuş çünkü. Verilen malzeme ile ancak iki katlı bir pasta ortaya çıkmazmı ?
Yoksa hazır pasta tabanımı kullandın tatlım?Verilen tarif ile pastanın hazırlanış görsellerini karşılaştırmaya çalıştım ama o kadar karışık ve net belli olmayan bir sıralama varki anlamadım. Birde siz bakarmısınız
Nevreste Nevreste K Kazen

Saricik3 Saricik3 Birşey sorabilirmiyim? Pastanın pandispanyasını kendinmi yaptın,hazırmı kullandım anlamadım. Tarifi yazmışsın evet ama fotolar o kadar karışıkki sadece yumurta ve şekerin çırpılmış hali ve un katılmış hali var. Kaç cm lik nasıl bir kalıpta pişirdin? Pandispanya hamuruna krema sürmeden önceki foton Yani şu görseldeki aynı hazır pasta tabanına benziyor
Eki Görüntüle 2071769
Hamurun fırından önceki ve çıktıktan,kesilmeden önceki hali Yok da... Görsel hazır pasta tabanına benzettim!
Birde senin pastan çok katlı,ayrıca kakaolu pasta hamuruda var. Anlamadım ,tarifte ayrıca kakaolu bir pasta hamuru tarifi Yok? Sen bu hamur malzemesi ile dört ayrı katlı bir pastami ortaya çıkarttın?

Eki Görüntüle 2071772
Burada iki sade pasta tabanı ve iki kakaolu pasta tabanı var ve bu kadar yüksek bir pasta olmuş çünkü. Verilen malzeme ile ancak iki katlı bir pasta ortaya çıkmazmı ?
Yoksa hazır pasta tabanımı kullandın tatlım?Verilen tarif ile pastanın hazırlanış görsellerini karşılaştırmaya çalıştım ama o kadar karışık ve net belli olmayan bir sıralama varki anlamadım. Birde siz bakarmısınız
Velev ki hazır pastaban kullanıldı diyelim,hazir pastaban kullanmak yasak degil ki.isteyen pandispanyasini kendisi yapar isteyen de hazır kullanır nedir yani? Sorun ne ben anlamadim

Eki Görüntüle 2071769

Eki Görüntüle 2071772
Hazir oldugunuz biliyorlar ve yasak degil

X