çıldıracağım...sürekli rüyama giriyor, ge

Yani benim demek istediğim başka şeylerle kafanızı meşgul edin. Onun zaten anladığım kadarıyla amacı belli evli de olsan böyle insanlar çok ne yazık ki!

Kafam zaten çok meşgul inanın. Asla aklıma gelmiyor, düşünmüyorum. Gece rüyamda görünce de sinirleniyorum...Zaten rüyamda da habire peşimde koşuyor, ben kaçıyorum.

Kızlar günaydın, önceden de bahsetmiştim, eski erkek arkadaşım aynı kurumda, ikimiz de evli barklı insanlarız. Ben normalde hiç konuşmuyordum, zaten farklı yerlerde çalışıyoruz, eğitim seminer harici görmüyoruz birbirimizi. Orda da gördüğümde görmezlikten geliyorum.

İşle alakalı konuşmamız gereken durumlar olmuştu mecburen, ondan mı cesaret aldı bilmiyorum askerlik anıları, eşi, annesinin ölümü, geçirdiği hastalık vs anlatmıştı (bunlar yüzyüze değil, kurum chat i aracılığıyla), ölümcül hastalıktan aylarca hastanede yatmış, askerlik çok kötü geçmiş, üstüne annesini kaybetmiş vs vs. Neyse dertleşmek istiyor deyip dinledim. Sonra bu özel hayatına geçince burdan da akıl alarak konuşmaları ilerletmedim, kapattım. Geçen seminerde yanımdaydı görmezden geldim. Neyse, asıl konu şu ; neredeyse her gece rüyama giriyor. Asla ve asla düşünmüyorum gün içinde, aklıma bile gelmiyor. Bitip gitmiş bir olay, 12-13 senelik mazi.

Rüyamda hep bir olaylar, aksiyon, ya evime gelmeye çalışıyor, ya peşimde, sürekli beni kovalıyor yani. Konuşmaya çalışıyor, kaçıyorum...Dün akşam da gene bu minvalde uzunn bir rüya görünce artık dayanamadım. Beni seviyorsun biliyorum diyor hayır diye bağırıyorum.Eşim biliyor , anlatsam yanlış anlayacak. Ne yapayım bilmiyorum...

yaşadıkların bence çok normal. üzülme ve kafana takma. sürekli rüyanda gçrüyor oluşun ona olan duygulardan değil, aynı yerde çalışma mecburiyetin ve bu durumun eşini üzmemesi için her an çok dikkatli bir vaziyette görmeme duymama ilgilenmeme şeklinde bilinçaltının kendini korumaya almasından. başka işyerine geçersen bu sorunun kalmayacaktır. şu anki koşullar nedeniyle bilinçaltın sürekli onu itmeye çalışıyor, onu düşünme diyor, onu özleme diyor, onu sevme diyor, onu duyma, görmezden gel diyor. sen onu aslında bitirmişsin tamamen ama gene de evimde huzurum bozulmasın diye duyduğun kaygı nedeniyle bilinç.altın "onu düşünmücem" diye diye kafasından çok defa geçirmiş oluyo. durum bu bence...

ateistler en çok Allah'ı düşünen insanlardır, niçin? bir inkar etme isteği, yokluğunu ispat etme eğilimi olduğu için farkında olmadan onu düşünmüş olurlar. sorarsan, allah kesinlikle yok derler. eyvallah, olmayabilir ama sen onu yok etme uğruna en çok düşünensin.

işte senin durumun da bu.

yaşadıkların bence çok normal. üzülme ve kafana takma. sürekli rüyanda gçrüyor oluşun ona olan duygulardan değil, aynı yerde çalışma mecburiyetin ve bu durumun eşini üzmemesi için her an çok dikkatli bir vaziyette görmeme duymama ilgilenmeme şeklinde bilinçaltının kendini korumaya almasından. başka işyerine geçersen bu sorunun kalmayacaktır. şu anki koşullar nedeniyle bilinçaltın sürekli onu itmeye çalışıyor, onu düşünme diyor, onu özleme diyor, onu sevme diyor, onu duyma, görmezden gel diyor. sen onu aslında bitirmişsin tamamen ama gene de evimde huzurum bozulmasın diye duyduğun kaygı nedeniyle bilinç.altın "onu düşünmücem" diye diye kafasından çok defa geçirmiş oluyo. durum bu bence...

ateistler en çok Allah'ı düşünen insanlardır, niçin? bir inkar etme isteği, yokluğunu ispat etme eğilimi olduğu için farkında olmadan onu düşünmüş olurlar. sorarsan, allah kesinlikle yok derler. eyvallah, olmayabilir ama sen onu yok etme uğruna en çok düşünensin.

işte senin durumun da bu.

Çok güzel açıklamışsınız....Teşekkür ederim...

Bir yandan kendimi gitgide daha çok sıkıyorum rüyamda gördükçe, belki de kendimi sıktığımdan tekrar tekrar görüyorum...

Vicdanım rahat, hiç konuşmuyorum uzun süredir.

Ben onun anlattıklarını dinledim sadece, ona umut verecek bir şey yapmadım. Ki yüzyüze de hiç görüşmedim. Eşim de mazimizi biliyor, saklamadım.

Vicdanen rahatsız olmak için fiilen aldatmak gerekmiyor. Onunla muhabbet etmenizin yanlış olduğunu düşünüyorsanız zaten rahatsız oluyorsunuz demektir. Bu da vicdan muhasebesidir.

Bence gün içinde düşünmüyorum deseniz bile mutlaka aklınıza geliyor ki buraya konu açtınız.
Ortada yanlış bir şey yok evet ama bu vicdan muhasebesi sizde gece ayyuka çıkıyor.
Farklı bir konuda ben de yaşadım. Normalde hiç hazetmediğim bir çiftle reelde tartıştım. Ama arada bir rüyamda birbirimizle muhabbet ederken görüyordum. Yani aslında tartıştığım için vicdanım rahat değildi.

Daha belirgin mesafe koyarsanız zaman içinde azalır bu hissettikleriniz. Nötr hale gelirsiniz..
Eşinize bahsedip rahatlamak istiyorsunuz ama bu evliliğinize başka şeyler yükler.
İlla biriyle konuşmak istiyorsanız psikolojik terapiye gidin.

Eşim şahsen gelip bana "aynı kurumda çalıştığım eski sevgilimle biraz muhabbet ettik özele girdi mesafe koydum. Ama sürekli rüyamda peşimde görüyorum" dese belli etmesem de sinir olurum. Sonuçta fiziken kontrol edebilsem de adamın bilinçaltına hükmedemem..

Vicdanen rahatsız olmak için fiilen aldatmak gerekmiyor. Onunla muhabbet etmenizin yanlış olduğunu düşünüyorsanız zaten rahatsız oluyorsunuz demektir. Bu da vicdan muhasebesidir.

Bence gün içinde düşünmüyorum deseniz bile mutlaka aklınıza geliyor ki buraya konu açtınız.
Ortada yanlış bir şey yok evet ama bu vicdan muhasebesi sizde gece ayyuka çıkıyor.
Farklı bir konuda ben de yaşadım. Normalde hiç hazetmediğim bir çiftle reelde tartıştım. Ama arada bir rüyamda birbirimizle muhabbet ederken görüyordum. Yani aslında tartıştığım için vicdanım rahat değildi.

Daha belirgin mesafe koyarsanız zaman içinde azalır bu hissettikleriniz. Nötr hale gelirsiniz..
Eşinize bahsedip rahatlamak istiyorsunuz ama bu evliliğinize başka şeyler yükler.
İlla biriyle konuşmak istiyorsanız psikolojik terapiye gidin.

Eşim şahsen gelip bana "aynı kurumda çalıştığım eski sevgilimle biraz muhabbet ettik özele girdi mesafe koydum. Ama sürekli rüyamda peşimde görüyorum" dese belli etmesem de sinir olurum. Sonuçta fiziken kontrol edebilsem de adamın bilinçaltına hükmedemem..

Aynen böyle haklısınız. Kendime kızıyorum; konuşsam acaba umut mu veriyorum; konuşmasam aklı bende mi der, saçma sapan şeyler. İş gereği mecbur konuşulması gereken durumlar oluyor, birebir konuşmam gereken. Ordan hemen konuşmaya geçiyor, şaka falan yapmaya başlıyor, gene sinir oluyorum.

Hatta geçin bir olay oldu, müşterimi çaldın şu bu saçma sapan bir şeyler yazdı şiir gibi sonra şaka yaptım falan dedi, eşime gönderdim bu ne saçmalıyor diye, eşim bir şey demeyince keşke göndermeseydim dedim; hani saklamak da istemiyorum bilsin istiyorum, ama anlattıkça o da sinir oluyor haklı olarak.

Sanırım bu vicdan muhasebesi yüzünden oluyor bu rüyalar; düşününce çok mantıklı geldi yazdıklarınız. Teşekkür ederim.

Ya sürekli siz onu düşündüğünüz ve hareketlerinden anlam çıkarmaya çalıştığınız için ona telepatik olarak mesaj gönderiyorsaniz? Sonuçta rüyalar " sizin bilinç altinizi" gösterir.
Telepatik mesaj olayına o kadar çok inanıyorum ki ben de. 1-2 hafta önce eski mailime girmiştim bi üyelikle ilgili.. 6 Yıl önceki belalı bi eski sevgilimin maillerini görüp sinirim bozulmuştu (benim hayatımı mahfetmişti bu insan) Aynı gün olayın üstüne en yakın arkadaşımla bi konuşma geçti aramızda ayy neler yaşamıştık şöyleydi böyleydi diye bayaa bahsetmiştik beddualarla falan hatta ölmüştür o kesin bu kadar kötülükle yaşayamaz o falan diye :KK70::confused::confused: Dün akşam kendisi beni aradı whatsapp araması numara tabiki farklı..Sonradan gördüm az kalsın dönüş yapacaktım ay kim aramış beni falan diye sonra resme bi baktım şokkk :KK57::KK57::KK57::KK57: resmen bahsederek düşünerek çağırdım adamı 6 yıl sonra bu neyin nesi olabilir başka :KK57::KK57:

Dert dinleme olayını keşke yapmasaydınız, belli ki biraz yüz bulmuş devamı olacak zannediyor.sizin bişey hissettiğini düşünmüyorum tam tersi rahatsız olduğunuz için görüyorsunuz bence. Normal olabileceğini düşünseniz, azalarak biter gibi.

Eşinizi tebrik ederim çok sakin davranmış. Başka biri olsa ciddi kavga nedeniydi.

Eşimle bu yüzden evlendim zaten. Gereksiz kıskançlık en nefret ettiğim şeylerden biri, eşimden saklamam, o da burnumdan getirmez sağolsun.

Bir de birebir az çok tanıdığı biri iş dolayısıyla , biraz da ondan sanırım.

Rüya elinizde olan bişey değil, zaten mühimde değil. Ama Ne diye konuşuyordunuzki elin adamıyla? Kurumun chati yada WhatsApp vs ne fark eder, evli bir kadının eski sevgilisi ile ne olursa olsun iş mecburiyeti harici konuşması uygun mudur? Bunu eşiniz yapsa kabul eder misiniz?
Açık konuşuyorum ama direk boşanma sebebi.

Eski konunu Hatırlıyorum.

Sen artık evli birisin. Bu işe çok takmışsın Kafayı.

Özel şeyleri dinlene okuma duyma görme.

İş dışında iletişimini de kes olsun bitsin.

O konudan sonra zaten tamamen kestim. Yine maalesef bir iş dolayısıyla konuştum, müşterinin ** işlemi var diye çok ayrıntılı yazamıyorum burdan, ondan sonra bir kaç şey yazdı gene kendisi.

Gördüğüm yerde görmemezlikten geliyorum, daha ne yapabilirim bilmiyorum.

O konudan sonra zaten tamamen kestim. Yine maalesef bir iş dolayısıyla konuştum, müşterinin ** işlemi var diye çok ayrıntılı yazamıyorum burdan, ondan sonra bir kaç şey yazdı gene kendisi.

Gördüğüm yerde görmemezlikten geliyorum, daha ne yapabilirim bilmiyorum.
Sadece selam ver.
İş dışında konuşma hiç.

Dert dinleme olayını keşke yapmasaydınız, belli ki biraz yüz bulmuş devamı olacak zannediyor.sizin bişey hissettiğini düşünmüyorum tam tersi rahatsız olduğunuz için görüyorsunuz bence. Normal olabileceğini düşünseniz, azalarak biter gibi.

Yanlış bir şey yaptım, yüz mü verdim falan diye vicdan yapıyorum resmen. Evli , bebekli adam sonuçta ne olursa olsun. Onun duygularının sorumlusu değilim ama asla ve asla benden yana bir sıkıntı olsun istemem, eşi benim yüzümden üzülsün istemem. Asıl vicdan yaptığım kısım buydu.

Rüya elinizde olan bişey değil, zaten mühimde değil. Ama Ne diye konuşuyordunuzki elin adamıyla? Kurumun chati yada WhatsApp vs ne fark eder, evli bir kadının eski sevgilisi ile ne olursa olsun iş mecburiyeti harici konuşması uygun mudur? Bunu eşiniz yapsa kabul eder misiniz?
Açık konuşuyorum ama direk boşanma sebebi.

Defalarca kez yazdım, iş için konuştuk, sonra kendisi bir kaç anımı anlatmak istiyorum dedi anlattı.

Sonradan kendisi farklı anlar diye buraya da danışarak kestim. Eşime de söyledim.

Birbirine güveni olmayan eşler boşansın zaten, eşim bana güvendiği için ayrıntısını bile sormadı.

Yanlış bir şey yaptım, yüz mü verdim falan diye vicdan yapıyorum resmen. Evli , bebekli adam sonuçta ne olursa olsun. Onun duygularının sorumlusu değilim ama asla ve asla benden yana bir sıkıntı olsun istemem, eşi benim yüzümden üzülsün istemem. Asıl vicdan yaptığım kısım buydu.
Sizin amacınız bu olmasa da o yüzü bulmuş gibi. Siz bu görmemezlikten gelme işine devam edin. Baktınız iyice abartıyor açıkça konuşun. Bu konuşmalardan rahatsız olduğunuzu bilsin. Açıkca söyleyin dedim çünkü belli ki kendisi hem evli hemde bebeği olacağını düşünebilecek karakterde değil maalesef. Evet eşiniz kıskançlık yapmıyor olabilir ama ben içten içe düşündüğünü ve onu gözlemlediğini düşünüyorum.en kısa zamanda kurtulursunuz umarım

X