Çıldırmak üzereyim .

27 yaşındayım kpssye hazırlanıyorum 6 aydir calisiyorum ama şu matematik netlerimi asla arttiramiyorum. 10 üzerinde geziniyo genelde. 25 yapabilmek hedefim hatta fazlasi.
Cidden cildirmak üzereyim temelim sıfır degil karakutu cikmis sorular kitabini aldim o cok basit geldi cikmis ales sorularini cözüyorum o da zor geliyo.
Bu yasimda hala ders calisiyo olmak ayri koyuyo zaten 6 yil okudum karsiligi bu olmamaliydi. Özel sektörde de is bulamiyorum. Bu kadar mi zor kendi ayaklarimin ustunde durabilmek ya? Gercekten sinirlerim bozuldu artik sanki bisey sürekli engelliyo beni. Yeniden üni mi okusam dedim o da zaten 4 yil zaman kaybi.
Bu aralar kendimden herksten nefret eder oldum evliyim cocuk falan asla dusunmuyorum 5 yil ise giremezsem 5 yil olmasin bana göre o derece taktim bu konuya kafami. Benim verdigim bi emek var ama karsiligini alamiyorum oturup aglayasim geliyo. Zaten milletin lafi ayri yetiyo artik sokaga cikip yeter diye bagirasim geliyo yemin ederim.
Görüyorum ya okulda gezip tozup baba parasi yiyip öylece derse ugrayanlar simdi en azindan is bulmus. Bense onca emek verdim ezik gibi hissediyorum. Nefret ediyorum iste herseyden . Olmuyo olduramiyorum hicbiseyi. Calismak istiyorum tek istedigim calisip kendi parami kazanmak bu kadar zor mu?
Bulasikcilik da yaaprim o önemli degil ama niye? 6 yillik emegim bos muydu yani ben biliyorum uykusuz kalip calistigim geceleri bulasikci olmak icin degildiki. Gocunmam yaparim ama neden? Madem böyle olcakti neden okudum .
Ben hiç matematik çözemeden 80 aldım.bence sözele biraz zorla bol bol ezberle eger onları fullersen matematik için 15 soru az bi soru degil.bende suan hazırlanıyorum türkçe tarih anayasa cografya fulle yakın ama matten 15 soru yapmak için zorluyorm.hem zamanı yetrmeye çalşyorm hemde 8 tane anca yapabiliyorum.bence durumun cok kötü degil sözele bastır bu saatten snra

Yeniden universite okusaniz da memurluk istiyorsaniz yine kpssye gireceksiniz.
Matematikte cok soru cikan konulara oncelik verin. Artik problem tarzi, okudugunu anlamaya yonelik uzun sorular cikiyor. Cok agir matematik bilgisi gerekmiyor ama grafik okumayi falan bilmeniz lazim.
Evet konulari bitirdim surekli soru cozuyorum artik.
Youtube da ilyas güneş var matematik için onu dinleyin hatta vaktiniz varsa tyt için olani dinleyin daha çeşitli ve farklı tarz soru çözüyor . Daha zaman var . Artar
İzledim onu butun videolarini degil sadece yapamadigim bikac konuyu izledim. Aslinda sıfır değilim zaten o sinirimi bozuyo orta seviyeyim bana göre ne dusuk ne yuksek.
Tyt icin olana da bakiyim bi sagolun♥️
Ortaokulda sayısal dersleri (fen bilimleri/matematik) 100% İngilizce aldım çok bir temelim yoktu, lise 1de Türkçe oldu matematik dersi ama zaten lise 2de dil bölümü seçip, o zamanlar matematiğin katsayısının dilcilere 0 olması nedeniyle hiç matematik görmeden mezun oldum.

İngilizce öğretmenliği mezunuyum, eğitim hayatımda da hiç olmadı yani mat.

Mezun olduktan 4 sene sonra kpss çalışmaya karar verince ömrümde ilk defa matematik lazım oldu bana.

Öncelikle alanı daraltıp geometri denen kısmı tamamen gözden çıkardım. 6 soruydu galiba, kaldı bana 24. Tamamen bu 24 soruya odaklandım desem yalan olmaz.

2 saatlik denemenin 1 saatinde Türkçe/Tarih/Coğrafya/Vatandaşlık çözüp diğer saati tamamen matematiğe ayırıyordum, gerekirse seçenekten gidip buluyordum cevabı. Denemeden sonra da matematikçi arkadaşlara soruyordum nasıl yapmalıydım, nerede eksiğim var diye.

Gerçek sınavda o 24 sorunun 22sini işaretledim, yanlışım yoktu. Ama dediğim gibi sınavda, denemelerde ben diğer bölümlerden kısıp matematiğe yatırdım o zamanı. Başka türlü yapamazdım.

Sizin durumunuz nedir, zaman yönetiminde yanlış yapıyor olabilir misiniz?
Bende sizin gibi yapmaya calisiyorum su an. Ama cok bunaliyorum yapamayinca soguyo insan. Denemede en cok zamanimi mat aliyo.
Benimki kpss degildi ama bazen ne kadsr zorlasak da olmadigi seyler oldu hayatimda. Sonradan insan anliyor daha iyisi olacagi icin olmamis istedigim. Meger zamani varmis. Ben hicbir emegin calismamin bosa gidecegini dusunmuyorum. Bir sekilde senin de kismetin olacak. Gonlundekinin olmasini dilerim.
Evet evet bende bunu cok yasadim kendime de hep diyorum sabret diye ama bazen dayanamiyo insan ozellikle cevre canimi cok sıkıyo. Ünide de gecis yapcaktim memlekete bi dersten son dakika kaldim yapamadim uzuldum ama sonra kaldigim ünide de erasmusu kazandim hemde öylesine girmsitim sinava. sonra dedim iyiki gecis yapamamisim yurtdisina gitme sansim oldu.
Bölümün nedir bende aynı durumdayım herkes atandı bir ben ben kaldım
Gıda yüksek mühendisiyim
Siz gıda mühendisiyim demiştiniz sanırım. Yemek şirketleri, fabrikalar gibi özel kurumlarda iş başvurusu yaptınız mı? İş kura başvurunuz var mı? Kpss olmazsa diye diğer alternatiflerede araştırmanın öneririm. Belki başvurmuşsunuzdur bilemem. Ama, bu kadar umutsuz olup, moralinizi bozmayın derim. Allah hayırlı bir kapı açacaktır.
Malesef kucuk bi sehirdeyim nadir ilan cikiyo onlara da basvuruyorum bi yil tecrubem var ama yetmiyo yetse bile birsuru belge istiyolar. O sertifikalari alabilmem icin sehrimde eğitim almam gerekiyo ama o egitim de belli sehirlerde veriliyo. Yani dıdısının dıdısı. 6 yil oku bi sertifikaya bagli olsun hersey. Tabiki onsuz yerlerde var daha önce de calistm öyle bi yerde ama iste burasi gelismis bi sehir degil istanbulda olsam bi nebze de olsa daha kolay olurdu is bulmam.

bu sürekli milletle kendini kıyaslayıp lanet yagdırmakta ülkeye yeni geldi galiba.
Benim derdim baskalariyla kendimi kıyaslamak değilki. Tek derdim ayaklarimin üstünde durabilmek hep cok istedim calismayi. Alt tarafi calismak yani ama neden bu kadar zor ulasiyorum o derdim..
Tabiki baskalari da şöyle oluyo mesela arkadasim var bi tane sürekli ayyy sen is bulamadin mi ayyy bilmem ne diye sürekli laf soyluyo üstten görüyo halbuki kendi buyuk bi sehirde yasiyo bulmasi normal. Böyle olunca da insan ister istemez karsilastiriyo bide hep şey gozuyle bakiliyo ben senin ustune 3 is buldum sen hala ders calisiyosun okulda da caliskandin zaten gibi.. ona sinir oluyorum yoksa milletten banane. Sonra kendime daha cok kiziyorum keske daha erken üni okurken bi yandan ales kpss çalışsaydın da simdi bi baltaya sap olsaydin gibi. Ama biliyorum.benim sucum da degil bu kismet belki..

Dogan ulu vardi bir zaman cdleri var onlar baya yardımcı oluyormuş diye okumuştum..bende bir ara çalışırken acilabilen videolarına bakmıştım gerçketen cok basit ve anlasilir anlatiliyot2 temelden

Dogan ulu vardi bir zaman cdleri var onlar baya yardımcı oluyormuş diye okumuştum..bende bir ara çalışırken acilabilen videolarına bakmıştım gerçketen cok basit ve anlasilir anlatiliyot2 temelden
Sorun şu ki temelim var. Bazi kitaplar cikmis sorular cok basit geliyo. Zaman kaybi. Cok iyi degilim cok kotu de degilim orta seviyeyim yani ondan sinir oluyorum kendime neden olmadigini anlamiyorum

X