Lekeler, Çiller Cilt lekelerine kesin çözüm

Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları

Medusaa__

Öyle bir sınav ki , KİTAP açmak serbest!
Kayıtlı Üye
26 Temmuz 2009
36
72
36
Merhaba kızlar,

Ben aktif olarak yorum yapan yazı yazan biri olmasam da aktif olarak kadınlar kulübü okuyucusuyum.Bir şey alacaksam, bir şeye çare arıyorsam ilk baktığım yer burası diyebilirim :) Söz konusu cilt lekeleri yaklaşık 10 yıldır annemin yüzünde.10 yıl önce gittiğimiz bir tatilde annemin yüzünde güneşten kalan bir hatırla diyebilirim. Annem esmer ve gittiği doktorlardan öğrendiğimiz kadarıyla melanin koyuluğu var. Uzun yıllar çeşitli uzmanların tedavilerini denedik. Malesef hiçbirisi cevap vermedi. Bitkisel yağlar, salyangoz kremleri, inci tozu maskeleri, pembe maskeler, abuk sabuk karışımlar ve aklıma gelmeyen bir sürü alternatif tıp uygulamaları da cabası..

En son çare olarak Bakırköy'de bir uzman estetisyene başvurduk. Televizyon programlarına çıkıp yurtdışından getirdiği buz makineleri ile leke tedavisinin kesin çözüm olduğunu söyleyip başarı hikayelerini fotograflayınca biz de çok umutlandık. Geçen sene bu zamanlarda gittik.Bize havaların ısındığını, bu uygulamaların kışın yapıldığını (100 TL karşılığında)test yapmadan kesin bir sonuç söyleyemeyeceğini söyledi ve test için ekim ayına randevu verdi.Annem çok umutluydu.Çünkü yüzündeki lekeler çok büyük, çok koyu, belirgin ve yaygındı.Tüm çabaların başarısızlıkla sonuçlanması psikolojisini de zamanla yıpratmış bu durumu takıntı haline getirmişti.Kapatıcıların altından bile koyu koyu belli ediyordu kendini.Neyse biz bu hanımefendiyi aylarca sabırla bekledik.O büyük gün geldi ve gittik.Buz üreten uzun bir demirin ucunu annemin yanağının kenarına uygulayarak deriyi yaktı.Kabuk bağlayıp dökülecek ve altından pembe bir deri çıkacak dedi.Sonra tedaviye başlarız, komple yüzüne uygularız dedi.Fiyatının 5.000 Euro olduğunu da söylemeden edemeyeceğim.Bir hafta sonra test sonucun için tekrar gittik.Asıl hayal kırıklığı yaşadığımız an o andı.Annemi tedaviye alamayacağını, çünkü lekelerin çok derin olduğunu söyledi.Para kazanmak istesem alırım.Yüzünü komple yaparım.Ama çözüm olmayacak.Verdiğin para yanında çektiğin acı kar kalacak.Melaninlerin çok koyu.Üstelik esmersin dedi.Annemin o anki hayal kırıklığı, yüz ifadesi ve gözyaşları gözümün önünden hala gitmiyor.Ve.. Vazgeçti.. Artık onlarla yaşamayı kabullenmeye çalıştı.Aynaya baktığında lekelerine değil, başarızılıklarına üzülüyordu artık.

Ben ise herşeyin bir çaresi olduğunu söyleyip duruyordum ama bilmiyordum.Lazer tedavisi var dedim. Haberleri gördüm, yorumları okudum, vazgeçtim.2 hafta önce izindeyken uzun uzun araştırdım.Okudum.Bu site de dahil internette okumadığım site kalmadı.Listeler çıkardım.Bir kez daha hayal kırıklığına uğramatmayacak, onu üzmeyecek dkesin çözüm bulmam lazımdı.Önce doktorların reçeteyle verdiği kremlerden başladım araştırmaya.Herkes heryerde okumuştur belki ama ilk sıramda o üç krem vardı. Expigment, acnelyse ve locoid.Hadi canım bu kadar yazıyı bunun için mi yazdım diyip bana kızmayın :) Ben bunları eczacıya sorduğum zaman bana bunlar ne alakasız kremler, hiç bir işe yaramaz dedi.Aldım ve toplam 15 TL verdim. Eve getirdiğimde annem ben bunları karıştırıp kullandım hiç bir işe yaramıyor dedi. Anne dedim.Sen bunu karıştırıp değil ; akşam 1 saat arayla önce acnelyse sonra expigmenti süreceksin. Sabah ta uyanır uyanmaz locoidi süreceksin dedim.Shiseido nun spf 30 olan 50+ güneş kremini de her fırsatta sürmesini söyledim.Bugün 2.haftamız bitti. Ve düzenli kullanım sonucu annemin yüzünde lekeden eser kalmadı.15 gün boyunca her sabah yüzünü yıkadığında lavaboya parça parça deriler döküldü.Hala da dökülüyor.Herkes annemin gençleştiğini söylüyor.Cildi yenilendi aydınlandı ve yüzündeki çizgiler azaldı.2 haftada mucize yaşadık.Hala kullanmaya devam ediyor.Bu süreçte güneşten olabildiğince uzak kalıp korunuyor. Eğer tedavinin işe yarayacağını bilseydim baştan resimlerini de çeker sizlerle paylaşırdım.Diyeceğim o ki, kadınların zayıf noktası olan güzellik uğruna tonlarca para harcamaya gerek yok.Çok basit kremler bile sorunlarınızı başarıyla bitirebilir.Ve kullandığınız bir ürünü ki hele bu ürün tıbbı bir ürünse ve yanıt alamıyorsanız yanlış uyguluyor olabileceğinizi hesaba katın.Doktorunuza danışın.Ve en önemlisi sabredin.Aynı krem karışımı anneme fayda etmezken.Kullanım yöntemini değiştirmek başarıyla sonuçlandı.Yaşadığım mutluluğu anlatamam.Ümitsiz bir vakayı bile iyileştiriyorsa bu kremlerin basit yara,sivilce ve yanık izinde etkili olacağından kesinlikle şüphem yok.Umarım bu yazım birilerine çare olur, birilerinin duasını alırım.Sabrınıza teşekkür eder sağlıklı günler dilerim..

Son düzenleyen: Moderatör:
bende expigment kullanıyorum ama sadece onu sabah akşam ama 1 aydır sadece çok az bir fark var yavaş etki ediyor yani ama böyle giderse 3 senede anca geçer benm çillerim :KK43: annenin eski fotolarıında birinden yüzünün bir kısmını kırpıp buraya koyamazmısın canm bizede örnek olur.

ve söylemeden geçemiyem bende buz terapiye gitim ben gittiğimde 2500 euroydu yai çok paraydı 3 sene falan oolmuştur para yüzünden yapammıştım

Bilgisayarim bozuk arkadaslar.Telefondan giriyorum internete.En kisa zamanda yukleyecegim..

Annenizin fotoğrafını paylaşmanızı sabırsızlıkla bekliyor olacağım.

Forumda basligi gorunce yazmak istedim. Bu cilt lekeleri konusunda cok iyi oldugunu duydugum ''Gunduz krem" diye bir krem var. Adamin cilti kimya patlamasinda yanmis kendisi kimyagermis. Yaptigi kremle yuzu yenilenmis. Hatta haberlerde falan da cikmis. Google gunduz krem yazinca kendi resmi sitesi cikiyor. Haberleri falan ordan izleyebilirsiniz. Kardesimin arkadasi kullandi. Duzeldigini soyluyor. Bi goz atabilirsiniz sitesine.

Son düzenleme:
$2011-10-08 14.49.20.jpg $77777777777777777777777777777777777.jpg

Arkadaşlar,
Öncelikle gecikme için özür dilerim.
O yara olan resim buz tedavisinin sonucu zamanla kurudur ve kapkara leke kaldı.
Bu resim 1 hafta kullanım sonucunu yansıtıyor.Dolayısıyla hafif bir iz var.Farkındaysanız hala soyuluyor cildi.Yüzünü komple gösterebilseydim yani net olarak lekeleri seçebileceğim bir resmi olsaydtı fark daha net görülürdü.Hafif bir iz var şuan.Lekeleri biraz daha açtıktan sonra ton farkı gidermek için farklı bir kreme başvuracağız.Mevsim olarak elbette kışın sonuçların daha etkili olacağı düşüncesindeyim.Ancak annem çok fazla güneşe çıkmadığı için,çok kuvvetli koruyucular kullandığı ve kaybedecek birşeyi kalmadığını düşündüğü için beklemek istemedi ve şansını denedi.1 ay sonra umarım tamamen yok olurlar.

Eki Görüntüle 711791 Eki Görüntüle 711792

Arkadaşlar,
Öncelikle gecikme için özür dilerim.
O yara olan resim buz tedavisinin sonucu zamanla kurudur ve kapkara leke kaldı.
Bu resim 1 hafta kullanım sonucunu yansıtıyor.Dolayısıyla hafif bir iz var.Farkındaysanız hala soyuluyor cildi.Yüzünü komple gösterebilseydim yani net olarak lekeleri seçebileceğim bir resmi olsaydtı fark daha net görülürdü.Hafif bir iz var şuan.Lekeleri biraz daha açtıktan sonra ton farkı gidermek için farklı bir kreme başvuracağız.Mevsim olarak elbette kışın sonuçların daha etkili olacağı düşüncesindeyim.Ancak annem çok fazla güneşe çıkmadığı için,çok kuvvetli koruyucular kullandığı ve kaybedecek birşeyi kalmadığını düşündüğü için beklemek istemedi ve şansını denedi.1 ay sonra umarım tamamen yok olurlar.

şuan nasıl ümitlendiğimi anlatamam yüzümde çok bariz olmasa da ufak çiller ve lekeler var. hele alnım berbat aynaya bakmaya korkar olmuştum ne zaman bi ürün duysam her sitede farklı yorum okdum güvenemedim ama acayip bi güven verdiniz. peki bi sorum olucak genelde kızarıklık oluşuyo diyolar siz kremleri değiştirerek kullandığınız için böyle bi sıkıntı olmadı sanırım?

bu saydığınız kremlerin teker teker işlevleri nedir acaba benim brz sivilce sorunum var tek tük ve büyük olarak çıkıyolar ve ben çoğu zaman sıktırdığımdan yüzümde benek benek kırmızı lekeler var defalarca doktora gittim en son aknetrend diye bir ilaç yazdı fakat çocuk düşündüğüm için kullanamıyorum sivilceler olmasada belki klırmızı lekelerimi geçirebilirim

expigmenti dün kullanmaya başladım.
ama birgün ara vererek kullanmayı düşünüyorum.birgün sudocrem ile maske yapıp cildimi sakinleştirmeyi düşünüyorum.sonuçlarınımutlaka paylaşıcam
ama kafama takılan tek şey yaz aylarına başlamamış olmamız.acaba zamanlama hatasımı yapıyorum bilmiyorum.
tek bildiğim 50 faktorlü güneş koruma kremini asla eksik etmemem gerektiği

merhaba kızlar ,
bahsedilen 3lü kremi ben de 1 aydır kullanmaya başladım ,çillerm ve güneş lekerim için başladım ,ama ben işe geldiğim için ve sabah locoid kremi süremem diye hepsini karıştıırp kullanıyrm ,başlamadan önce çok tedirgindim çünkü kullanıldığı zaman ciltte kzıarıklık ve soyulma etkisi yapıyor ,malum çalışıyoruz kötü bir görünüm olmasından çok korkuydm ama çok şükür herhangi bir kızarıklık ya da soyulma olmadı ,belki de kışın 3 defa tca pelling uygulaması yaptığım için olmadı ,sadece burun kenarlarımda ve bıyık bölgem de çok hafif pullanma oldu o da zaten beni rahatsız etmedi ,güneş kremini söylemiyrm zaten mecburen kullanıyrz ,aslında uzmanlar bu mevsim de kullanılmayacağını söylüyolar ama öyle sıkılmıştım ki ne olursa olsun başlıycam dedim ve çok ince bir tabaka halinde sadece akşamları sürüp uyudum sabah zaten güneş kremi ,üzerine de bb krem uygulayıp çıkıyorum ,

gelelim sonuca ;
normal de bu mevsimde çilelirm de artış ve koyulaşma olması gerekiyorken çok fazla bir artış olmadı sanki biraz silikleşiyolar gibi ama daha net olarak bir sonuca ulaşamdım ,bir süre daha devam etmeyi düşünüyrm ki konuyu açan arkadaş kısa zmanda güzel bi sonuç almış ,3 ay kullanılması gerekiyomuş bakalım ilerleyen günler de nasıl bir sonuç alacağım.
bir de güneş artık yüzünü göstermeye başladı ama yine devam edicem çünkü işyerim kapalı alan ve çok fazla güneşe maruz kalmıyrum ,tabi hafta sonları hariç

bunları size teşvik amaçlı yazmıyorm ama benm gibi olan arkadşlar da bundan faydalansın istedim aslında daha iyi bi sonuç aldığım zaman yazacaktım ama konu açılmıştı ve ben de tecrübemi paylaşmak istedim.
bu mevsimde kullanılması nekadar doğru bilmyrm ama ben şu ana kadar bir aksilik çok şükür ki yaşamadım ,sonucu ben de heyecanla bekliyrum çünkü bu kremleri kullananlar çok iyi sonuç almışlar
darısı başımıza :))

ben çatlak izlerim için acnelys krem,medacassol krem ve bepanten krem almaya gitmiştim eczaneye(3 ay önce)
acnelys kremin artık üzretilmediğini ve depolarında da bulunmadığını söylemişlerdi,
bulursam 3-5 tane almayı düşünüyorum,mücizevi bir krem diyorlar.

X