Cinsellik gerçekten gerekli mi yoksa bende mi bir anormallik var?

24 yasinda bir kadinin cinsellige ihtiyac duymamasi bence normal degil psikolojik veya hormonlarla alakali bir sorun olabilir illa birseyler yasamazsiniz ama bunu hayal edersiniz vucudunuz birseylere tepki verir doktora gittinizmi

İşte, yukarıda da yazdığım gibi tam olarak istek duymuyor değilim. Bazen fantezi kurarken yakalıyorum kendimi ama hemen frenliyorum etik nedenlerden dolayı. Dediğiniz gibi psikolojik olabilir...

İşte, yukarıda da yazdığım gibi tam olarak istek duymuyor değilim. Bazen fantezi kurarken yakalıyorum kendimi ama hemen frenliyorum etik nedenlerden dolayı. Dediğiniz gibi psikolojik olabilir...
Kendinizi engellemeniz sebebiyle yasaniyor bu durum demekki ama hic saglikli degil yapmayin evlenince cinsel hayatiniz olumsuz etkilenir belki bu frenlemeler cinsellikden igrenmenize kadar gidecek baskiliyorsunuz kendinizi

Hiç evlenmezsem bir sorun çıkmaz herhalde ? 😃😃😁😁

Kendinizi engellemeniz sebebiyle yasaniyor bu durum demekki ama hic saglikli degil yapmayin evlenince cinsel hayatiniz olumsuz etkilenir belki bu frenlemeler cinsellikden igrenmenize kadar gidecek baskiliyorsunuz kendinizi

Hayatta hep bir şeyleri başarmak istiyorum. Hırslıyım fakat biraz da tembellik var bende, o yüzden kendi içimde bir ikilem yaşamıyor değilim. Ama genel itibari ile hayattan beklentim, konforlu, statü sahibi ve büyük işler başarmış olarak yaşamak , bu yüzden dünyaya geldiğimi düşünüyorum. Bunların uğruna her şeyi ekarte edebilirim, cinselliği bile.

Yani kısacası, dünyaya bir şeyler başarmak uğruna geldiğimi düşünüyorum. Hayattan beklentim başarı, (ve para; ama kendi kazandığım para). Ve tabii ki statü, bunu itiraf etmeliyim.

Çok para kazanmanın günah ve suç olduğunu değil, takdir edilesi olduğunu düşünüyorum.

Çok geçmiş olsun bu arada. Umarım yaşadığınız travmaları en kısa zamanda atlatırsınız... Veya belki atlatmışsınızdır, o zaman da umarım etkilerini bir daha hiç hissetmez ve inşallah aynı şeyleri bir daha yaşamazsınız...

Aslında kendimce rahat yaşadığımı düşünüyordum, ama burada okuduklarımdan sonra kendimde bir tuhaflık olduğunu sezdim. Soruyu sorma amacım da buydu dediğim gibi.
Teşekkür ederim. Ne yazıkki ne kadar iyileşse de insan o travmaların izi kalıyor.
Bunu yazmadaki amacım böyle bir geçmişi olan bir kadın olarak da olsa cinsellikten keyif alıyorum ve utanç duymuyorum.

Başarı ve statü istemeniz yanlış değil. Bende başarılı olmak istiyorum, iyi bir kariyer sahibi olmak istiyorum.
Aseksüel gibi gelmiyorsunuz ama psikolojik olarak çok bastırılmışsınız (fantezi kuruyorum demişsiniz)

Burayı okuyana kadar da mutluyum diyordunuz, en azından halinizden memnun. Aseksüel olsanız tamam derdim ama psikolojik baskılama varsa bunun olumsuz etkisi eninde sonunda patlak verecektir.

Kusura bakmayın, sorum biraz yanlış anlaşılacak belki, ama gene de sormadan edemeyeceğim. Cinselliğe tabu olarak bakmayan insanlarla arkadaş olduğunuzu söylediniz, peki tam olarak nerede yaşıyorsunuz ? Yani böyle bir ortam , genelde üst tabakada oluyor. Dolayısıyla merak ettim... Yanlış anlaşıldıysa sorum, şimdiden özür dilerim.

Mesela ben İstanbul'un kapali olarak tabir edilen semtlerinden birinde yaşıyorum ve buradaki birçok insan, gerçekten de çok geri kafalıymış gibi geliyor bana. Siz nerede oturuyorsunuz ? (Bilerek isim vermedim, orada yaşayan insanları zan altında bırakmamak ve hedef göstermemek için.)
Istanbul Erenkoy-Bostanci hattında buyudum. Normal gelirli bir ailem var, üniversite dahil butun okullarimi devlet okullarinda okudum, hic ozel okula gitmedim. Zengin, varlikli, ust sinif bir ailede buyumedim.
Arkadaslarim ona keza hepsi normal gelirli aile cocuklari. Oyle Sortie'den Reina'dan cikmayan insanlar degiliz.

Cevrem de kuzenlerim de kadin erkek iliskisi konusunda acik gorusludur. Senelerce sevgilisiyle beraber yasayan arkadaslarim hatta kuzenim var.

Hatta annem de acik fikirlidir mesela :)

Annelik konusundaki goruslerinize cok itiraz edemeyeceğim. Vicdan degilse bile cocuk sahibi olmak kadinin odak noktasini kaydiriyor dogal olarak. Cocuksuz calisan kadinla cocuklu calisan kadin ayni sartlarda calissa bile cocuklu kadinin isi ekstra zor oluyor. Bu cok normal. Kariyerinize odaklanip tum enerjinizi buraya vermek icin cocuk istememek gayet anlasilir bir durum.

Evliligin kariyere etkisi bence partner secimi ve kendi karakterinizle alakali. Kimi insan bir seye odaklaninca gozu hicbir sey görmez, o zaman isle beraber ev sorumluluğu evet agir gelir.

26 yasindayim cinselige hic arzum yoktu bekar iken , , esimle tanisinca oldu.
Anan bacaklarinda sallasin seni... 😁
Illa birsey mi yapman lazim uyuman iicin yat uyu iste

Hahahaha Allah sizi yaa 😂🤣🤣🤣

Annemin dizinde sallanmak için baya bir ağırım 🤣🤣🤣🤣ve iriyim 😂😂😂 annem 46 kilo 1.57 boy bense 100+ kilo 1.67 boy 🤣🤣🤣

Şaka bir yana da bazen ciddi ciddi uykusuzluk sorunu yaşıyorum. Kaç kere gece yatağımın içinde bir o yana bir bu yana dönüp sabahı ettiğimi bilirim 😓😓😓 doktorun verdiği uyku ilaçlarını kullanmama rağmen...

24 yaşındasınız, kariyer düşünüyorsunuz, o zaman üniversitenin bitmiş olması ve mesleğe geçmiş olmalısınız, ne iş yapıyorsunuz?

Hahahaha Allah sizi yaa 😂🤣🤣🤣

Annemin dizinde sallanmak için baya bir ağırım 🤣🤣🤣🤣ve iriyim 😂😂😂 annem 46 kilo 1.57 boy bense 100+ kilo 1.67 boy 🤣🤣🤣

Şaka bir yana da bazen ciddi ciddi uykusuzluk sorunu yaşıyorum. Kaç kere gece yatağımın içinde bir o yana bir bu yana dönüp sabahı ettiğimi bilirim 😓😓😓 doktorun verdiği uyku ilaçlarını kullanmama rağmen...
Yasin kuucuk ise lutfen kilolarini ver..

24 yaşındasınız, kariyer düşünüyorsunuz, o zaman üniversitenin bitmiş olması ve mesleğe geçmiş olmalısınız, ne iş yapıyorsunuz?

Şöyle söyleyeyim, 4 yıllık Bankacılık okudum. (+1 sene İngilizce hazırlık). Şu anda mezuniyet işlemlerinin gerçekleşmesini bekliyorum. Teslim etmem gereken form vs.ler var, ondan sonra da bakalım. Bir banka veya şirkette işe başlamayı istiyorum. Bunun için de başvuru yapıyorum sürekli, bir yere kabul almak için.

Şöyle söyleyeyim, 4 yıllık Bankacılık okudum. (+1 sene İngilizce hazırlık). Şu anda mezuniyet işlemlerinin gerçekleşmesini bekliyorum. Teslim etmem gereken form vs.ler var, ondan sonra da bakalım. Bir banka veya şirkette işe başlamayı istiyorum. Bunun için de başvuru yapıyorum sürekli, bir yere kabul almak için.
Bankaların snavları oluyor onlara başvurun, inşaallah iyi bir yere yerleşip yükselirsiniz, çalışmak ve azim istediğin amaca ulaşmakta çok önemli,
Makam para güzel şeyler ama tek başına yeterli değil, şuan bir amaç uğruna yaşıyorsun ihtiyaç duymuyorsunuz belki ama zamanla bazı şeylerin eksikliğini hissedersiniz,
Yaşınız genç şuan belki erken olabilir , ilerisi için bir şeylere geç kalmayın,
Ben de evliliği düşünene kadar gönlümün kapısını kimseye açmadım ve 26 yaşına kadar hiç cinsel ihtiyaç hissetmedim,
27 yaşında evlendim ve her şeyi eşimle yaşadım

Son düzenleyen: Moderatör:
Makam para güzel şeyler ama tek başına yeterli değil, şuan bir amaç uğruna yaşıyorsun ihtiyaç duymuyorsunuz belki ama zamanla bazı şeylerin eksikliğini hissedersiniz,

Eğer gerçekten hedef odaklı olursam ve gözüm hedefimden başka hiçbir şey görmezse, yolumdan hiçbir şey saptirmasina izin vermezsem eksikliğini hissedeceğimi düşünmüyorum. Görüşünüze saygım sonsuz ama.

Zira başarısız çok yıllarım geçti gitti, lise yıllarımda hastalığım çok şey aldı götürdü başarılarımdan, zaten böyle bir şeye izin verme şansım da pek yok. Eğer istediğim hayatı yaşamak istiyorsam...

Bir abla tavsiyesi gibi düşün, bir ömür yalnız başına geçmez, fırsatları kaybetmeden değerlendir, fırsatlar elden gidince yakalamak çok zor olur,
Sosyal kurumlarda ne Drlar avukatlar var, gözlerimle görüp şahit olduğum, kurulu mis gibi evleri dururken sosyal kurumda yalnız başına ölen,

Bence kendi kendinizi bilinç altınıza işlemiş düşüncelerden dolayı frenliyorsunuz. Önce bu düşünceleri değiştirmeyi deneseniz, terapi alsanız güzel olabilir.
Antidepresan kullanıyorsan onların libidoyu düşürdüğünü çok duydum.

X