Citlenbik'in Başarı Öyküsü

akşam 5 gibi sağlam akşam yemeği yedim bu saatte kadar açıkmadım...haklısınız öğünü sağlam yiyince acıkmıyoruz..

bir de arkadaşım bu beslenme şekline başladığın andan itibaren üzerinden 1 hafta geçince ne kadar verdiğini yazarmısın.
herkesin metobolizması farklı; ben mesela 1kilo300 gr verdim.bazı kişilerde 500 gr yada 1 kilo verebilirler.yeterki gitsin de ne kadar gittiği önemli değil.

ben bu dedigini de denedim ama olmuyor ne yapacağımı şaşırdım

arkadaşım nasıl uyguladığını bi anlatır mısın lütfen.çünkü bi yanlışlık var.şöylemi yaptın acaba; 6 ya kadar her istediğinimi yedin acaba işte öyle olmayacak aralarda bi şey yemiceksin,yemiceksinki vücud yağ yakma hormonunu hazırlayacak.eğer arada bi şey yediysen bu sfır kalorili bi şey de olur farketmez yine de vücud onu yağ olarak depoluyor.

bende diyet yapıp umutsuzluğa düştükden sonra bunu uygulamaya karar verdim ve hiç de pişmanlık duymadım.şimdi sana nasıl beslendiğimi 1günlük örnek menü ile yazıcam:

kahvaltı:tıka basa her istediğini yiyorsun üzerine kek abur cubur da yiyebilirsin ama hiç ara vermeden yiyeceksin

zaten tıka basa yediğin için ancak aradan 5 veye 6 saat geçince tam anlamıyla acıktıkdan sonra yiyeceksin diğer öğünüde

akşam: her istediğin yemeği ekmekle yiyebilirsin hemen üzerine meyva tatlı dondurmada yiyebilirsin.
zaten çok yediğim için acıkmıyorum kendiliğimden çok susasıyorum .zorla içmiyorum yani suyu.bu yemekler çok susatıyor.su içtikçede daha da doyuyorsunuz yatana kadar ve acıkmadan kilo veriliyor.bundan güzeli var mı ya.:KK52::KK52:

bende bu tarz beslenerek 1 haftada 2 kilo verdim .akşam 7 den sonra salata ya da meyve yemiştim..
gün içinde de normal canım ne isterse tıka basa doymadan yedim.
ancak 2.hafta bırakınca 1 kg geri aldım:) çünkü işten eve gidince saat 7 oluyor..ee evde de yemek varken atılmasın diye yedim durdum..
ama şimdi eşimde kilo vermek istiyor.akşamları çorba salata devam edeceğiz..

75 kilo ile bugün tekar başlıyorum.

arkadaşım sende en son saat 8 gibi bitir yeme işlemini.ama 8 den sonra hiç birşey yeme.salata meyve de yeme.yemeki vücudun yağ yakma hormonunu hazırlasın.yersen ki o çok kötü bi durum akşam yemeği yakmadan bi de onları yersen yağ depolamış olcaksın.
salatanı da meyvenide hemen yemeğin üstüne hiç vakit kaybetmeden hemen ye.(masada hazır olsun yani).

Selam hanımlar,ben de kendime göre yaptığım sağlıklı beslenme ile kalıcı kilo verme serüvenimden bahsetmek istedim,

Ara öğün olayının kilo verdirmediğine ben de inanıyorum,tecrübe ettim,mideye sürekli bişey giriyo mide hiç rahat etmiyo ki,hep dolu oluyo,

Ayrıca çok inançlı bi yazarın söylediklerini de okudum,acıkmadan yemek yemek mideye eziyettir diyodu özetle,

Yani bu sanki ağlamayan bebeğe sırf eğlence olsun diye emzik vermek gibi bir şey,

Ben 50-59 kilo topiğindeydim,orda paylaşıyoduk menülerimizi,ordan sonra ben ara öğünü bıraktım,

Sabah güzel bi kahvaltı yapıyorum,ekmek de yiyorum biraz,tereyağ,ceviz,yumurta mutlaka olur kahvaltımda,

Öğlen de yine çok tıkabasa doymadan yiyorum yemek,bazen ekmek de yiyorum kabul,

Akşam yemeği yemiyorum,zeten yaz günleri sıcaktan pek bişey yenmiyo,

Meyve varsa meyve yiyorum,ve mutlaka bi kase yoğurt yerim,

Saatine bakmadan ben mutlaka her akşam yoğurt yerim,sevdiğimden yani,ama kilo vermeye de katkısı oluyo sanırım,

Spor yapıyorum,benim kilom kalçada toplandığı için genelde bacak ve basen hareketleri yapıyorum,ve tempolu yürüyorum,

58 ile başladım,5 ay oldu,54-55 arasındayim şu an,yavaş ama sağlıklı ve kalıcı kilo verdiğimi düşünüyorum,

Bakalım 52 olmayı planlıyorum,umarım işe yarar bu yaptıklarımız...
:)

Son düzenleme:
Selam hanımlar,ben de kendime göre yaptığım sağlıklı beslenme ile kalıcı kilo verme serüvenimden bahsetmek istedim,

Ara öğün olayının kilo verdirmediğine ben de inanıyorum,tecrübe ettim,mideye sürekli bişey giriyo mide hiç rahat etmiyo ki,hep dolu oluyo,

Ayrıca çok inançlı bi yazarın söylediklerini de okudum,acıkmadan yemek yemek mideye eziyettir diyodu özetle,

Yani bu sanki ağlamayan bebeğe sırf eğlence olsun diye emzik vermek gibi bir şey,

Ben 50-59 kilo topiğindeydim,orda paylaşıyoduk menülerimizi,ordan sonra ben ara öğünü bıraktım,

Sabah güzel bi kahvaltı yapıyorum,ekmek de yiyorum biraz,tereyağ,ceviz,yumurta mutlaka olur kahvaltımda,

Öğlen de yine çok tıkabasa doymadan yiyorum yemek,bazen ekmek de yiyorum kabul,

Akşam yemeği yemiyorum,zeten yaz günleri sıcaktan pek bişey yenmiyo,

Meyve varsa meyve yiyorum,ve mutlaka bi kase yoğurt yerim,

Saatine bakmadan ben mutlaka her akşam yoğurt yerim,sevdiğimden yani,ama kilo vermeye de katkısı oluyo sanırım,

Spor yapıyorum,benim kilom kalçada toplandığı için genelde bacak ve basen hareketleri yapıyorum,ve tempolu yürüyorum,

58 ile başladım,5 ay oldu,54-55 arasındayim şu an,yavaş ama sağlıklı ve kalıcı kilo verdiğimi düşünüyorum,

Bakalım 52 olmayı planlıyorum,umarım işe yarar bu yaptıklarımız...
:)

evet haklısın arkadaşım acıkmadan yemek yemek
sanki ağlamayan bebeğe sırf eğlence olsun diye emzik vermek gibi bir şey:)
ne kadar sürede kaç kilo verdiğimiz önemli değil.önemli olan bunu sıkıntı yaşamadan zevkle uzun zamana yayarak vermemiz kiloları

evet haklısın arkadaşım acıkmadan yemek yemek
sanki ağlamayan bebeğe sırf eğlence olsun diye emzik vermek gibi bir şey:)
ne kadar sürede kaç kilo verdiğimiz önemli değil.önemli olan bunu sıkıntı yaşamadan zevkle uzun zamana yayarak vermemiz kiloları

Aynen öyle,inanır mısın menülerimi yazarken topiğe,kendimi çok sıkıyodum çikolata abur cubur yememek için,

Üstümde bi baskı vardı sanki,o zaman canım nasıl isterdi her şeyden,

Sonra saldım kendimi,hiç dert etmedim kasmadım kendimi,ve o aşırı istek bi anda yok oldu bende,

Sadece regl döneminde aşırı tatlı isteği oluyodu,o kadar,zaten çikolata harici tatlı yiyemiyorum ben hiç,

Şimdi çikolatayı da hurma yiyerek unutmaya çalışıyorum,

Hurma hem doğal hem çok faydalı,bol bol su içiyorum,arada bitki çayı içiyorum, dans da ediyorum ara sıra,

Zevkle veriyorum yani kilolarımı,insan kendini diyetteyim onu bunu yemeyeyim diyerek kasınca inanın daha beter

yemeye başlıyo,psikolojik yani...
:nazar:

Son düzenleme:
arkadaşım nasıl uyguladığını bi anlatır mısın lütfen.çünkü bi yanlışlık var.şöylemi yaptın acaba; 6 ya kadar her istediğinimi yedin acaba işte öyle olmayacak aralarda bi şey yemiceksin,yemiceksinki vücud yağ yakma hormonunu hazırlayacak.eğer arada bi şey yediysen bu sfır kalorili bi şey de olur farketmez yine de vücud onu yağ olarak depoluyor.

bende diyet yapıp umutsuzluğa düştükden sonra bunu uygulamaya karar verdim ve hiç de pişmanlık duymadım.şimdi sana nasıl beslendiğimi 1günlük örnek menü ile yazıcam:

kahvaltı:tıka basa her istediğini yiyorsun üzerine kek abur cubur da yiyebilirsin ama hiç ara vermeden yiyeceksin

zaten tıka basa yediğin için ancak aradan 5 veye 6 saat geçince tam anlamıyla acıktıkdan sonra yiyeceksin diğer öğünüde

akşam: her istediğin yemeği ekmekle yiyebilirsin hemen üzerine meyva tatlı dondurmada yiyebilirsin.
zaten çok yediğim için acıkmıyorum kendiliğimden çok susasıyorum .zorla içmiyorum yani suyu.bu yemekler çok susatıyor.su içtikçede daha da doyuyorsunuz yatana kadar ve acıkmadan kilo veriliyor.bundan güzeli var mı ya.:KK52::KK52:

selam

aslinda bu yöntemden banada mantikli geliyor, oyüzden baktim konunuza,sonra bu yazinizi görünce yazmak istedim eger meyveyi yemektzen hemen sonra degilde 20 dk önce yemek daha yararli olucaktir.cünkü meyve yemekten sonra yendgii zaman icndeki sekerden dolayi yaga dönüsyor o yüzden meyve bos migdeye yenmeli yani yemekten önce zaten 20 lik bir ara ,ara sayilmaz oda ögünden sayilir.tabikii akrar yine sizin benimki nacizane bi öneri sadece :) diyetinizde basarilar

selam

aslinda bu yöntemden banada mantikli geliyor, oyüzden baktim konunuza,sonra bu yazinizi görünce yazmak istedim eger meyveyi yemektzen hemen sonra degilde 20 dk önce yemek daha yararli olucaktir.cünkü meyve yemekten sonra yendgii zaman icndeki sekerden dolayi yaga dönüsyor o yüzden meyve bos migdeye yenmeli yani yemekten önce zaten 20 lik bir ara ,ara sayilmaz oda ögünden sayilir.tabikii akrar yine sizin benimki nacizane bi öneri sadece :) diyetinizde basarilar

Ben de katılıyoreum buna,yemekten bi saat önce de olabilir,meyve yemek iyi oluyo,

Hem şekere dönüşmüyo sanırım aç karnına yiyince,gerçek besin değerini almış oluyosunuz o zaman meyvenin...

Ben de katılıyoreum buna,yemekten bi saat önce de olabilir,meyve yemek iyi oluyo,

Hem şekere dönüşmüyo sanırım aç karnına yiyince,gerçek besin değerini almış oluyosunuz o zaman meyvenin...

arkadas ara ögün yemedigi icin 20 dk yazdim bende.1 saat ara koyunca ara olarak sayilabilir cünkü ama 20 dklik bi ara sorun olmaz :)

selam kizlar
ne zamandir hangi diyetle devam etsem diye bakiniyordum
aslinda kilolarimi daha once yaptigim diyetle verdim ama uzun sure ayni diyeti yapmaktan biktim
diyetimde yasak olsun istemiyorum
bu topigi okuyunca karar verdim ve bundan sonra bu sekilde devam edecegim
her istedigini istedigin miktarda yemek cok guzel
kilomu her hafta kontrol edip yazacagim

arkadaşım bende 2 de yatıyorum inananki hiç acıkılmıyor akşam yemeğinde istediğini ölçüsüzce yediğin için ben denedim gördüm vücuda durmadan bir şey atarsan mide o kadar fazla acıkır.bi şey yemez isen bol bol su içersen hem metobolizman hızlanır bağırsakların... hemde sabah kadar yemek yemediğin için vücud yağ yakma hormonunu salgılıyor benden söylemesi denemek size kalmış.

Yok ben de zaten buna benzer bir şey uyguluyorum DİYETSİZ KALICI ZAYIFLAMA (DKZ) diyoruz biz :) Ama ne bileyim bu akşam 6 kuralı çok deli ediyor da beni ben asıl 6dan sonra yiyorum 9 falan iyidir :KK1: Ama siz dayanıyorsanız ve sonuç da alıyorsanız devam :KK34:

bu topiğe bayılıyorum yaa :):)
kızlar valla ben de sadece acıktğımda yerdim geçen sene denemiştim,cidden işe yarıyo öyle böyle değil.resmen normal insanlar gibi diyet yapmadan normal bi hayat sürmek kadar güzel bişey yok:KK9: ben de bundan sonra elimden geldiğinin en iyisini yapmaya çalışıcam.ben de aranızda olmaya çalışıcam bebikler :KK54:

bende buna yakın bir yeme düzeni ve spor ile kilo verdim, tabii şok şok diyetler gibi 5 günde 5 kilo gitmedi 1 sene sürdü ama o tür diyetlerle verilenler gibi kilolar 2 günde geri gelmedi..
karnım acıkınca yiyorum, karnım doyunca bırakıyorum ama dikkat karnım acıkınca ve doyunca diyorum, gözüm acıkınca yada doyunca değil, zaten gözüm hiç doymaz:))) yediklerimin sağlıklı şeyler olmasına özen gösteriyorum ama canım isterse pasta börek yağlı şeyler de yiyorum, günde en az 2 lt su içiyorum ve 2-3 bardak yeşil çay... geç saatte de acıksam yerim dayanamam ben açlığa, şimdi acıktım mesela 1 dilim ekmek arasına 1 üçgen peynir yeter bana 1-2 saat sonra yatıcam zaten fazlası uyutmaz, kabus, reflü vs yapar değmez...

bende buna yakın bir yeme düzeni ve spor ile kilo verdim, tabii şok şok diyetler gibi 5 günde 5 kilo gitmedi 1 sene sürdü ama o tür diyetlerle verilenler gibi kilolar 2 günde geri gelmedi..
karnım acıkınca yiyorum, karnım doyunca bırakıyorum ama dikkat karnım acıkınca ve doyunca diyorum, gözüm acıkınca yada doyunca değil, zaten gözüm hiç doymaz:))) yediklerimin sağlıklı şeyler olmasına özen gösteriyorum ama canım isterse pasta börek yağlı şeyler de yiyorum, günde en az 2 lt su içiyorum ve 2-3 bardak yeşil çay... geç saatte de acıksam yerim dayanamam ben açlığa, şimdi acıktım mesela 1 dilim ekmek arasına 1 üçgen peynir yeter bana 1-2 saat sonra yatıcam zaten fazlası uyutmaz, kabus, reflü vs yapar değmez...

Canım yoksa 22 kiloyu bu şekilde mi kaybettin bir yılda :KK53:

yöntem güzel tamam aklıma yattı bende dıyet yapamıyorum o duygu benı strese sokuyor ama bu sekılde beslenerek belkı fazla kılolardan kurtuluruz ama saglıklı mı beslenmıs oluruz onda emın olamadım.yanı kek börek felan tamam yenılcek ama sürekli demişsiniz canınız ıstedıgınde bence sadece kılo vermek deıl saglıklı beslenmeyı yasam tarzı halıne getırmek onemlı:KK34:

selam kizlar
ne zamandir hangi diyetle devam etsem diye bakiniyordum
aslinda kilolarimi daha once yaptigim diyetle verdim ama uzun sure ayni diyeti yapmaktan biktim
diyetimde yasak olsun istemiyorum
bu topigi okuyunca karar verdim ve bundan sonra bu sekilde devam edecegim
her istedigini istedigin miktarda yemek cok guzel
kilomu her hafta kontrol edip yazacagim

eminim ki sende kilo vereceksin hiç zorlanmadan belki 500 gr belki 700 gr belki de 1kilo v.s hiç önemli değil yavaş yavaş ve mutlulukla istediğini yiyerek.bekliyorum canım verdiğin kiloyu sabırsızlıkla :KK34:

yöntem güzel tamam aklıma yattı bende dıyet yapamıyorum o duygu benı strese sokuyor ama bu sekılde beslenerek belkı fazla kılolardan kurtuluruz ama saglıklı mı beslenmıs oluruz onda emın olamadım.yanı kek börek felan tamam yenılcek ama sürekli demişsiniz canınız ıstedıgınde bence sadece kılo vermek deıl saglıklı beslenmeyı yasam tarzı halıne getırmek onemlı:KK34:

onalr hep diyetisyenlerin uydurması bence kek börek yemeyin..ama onları yemeyince de insanın canı istiyor isteyincede ne oluyor saldırma ..inanın birden bire saldırmak sağlıksız bence..yani benim sürekli demekten kastım istediğiniz zaman yiyebilirsiniz zaten hiç bi şey yasak olmayınca insanın canı bu tür şeyleri bazen istemiyor bile.

bu topiğe bayılıyorum yaa :):)
kızlar valla ben de sadece acıktğımda yerdim geçen sene denemiştim,cidden işe yarıyo öyle böyle değil.resmen normal insanlar gibi diyet yapmadan normal bi hayat sürmek kadar güzel bişey yok:KK9: ben de bundan sonra elimden geldiğinin en iyisini yapmaya çalışıcam.ben de aranızda olmaya çalışıcam bebikler :KK54:

tabii canım beklerim:KK69::KK69:

selam

mersi canım.. bu önerini şimdilik değil de tamamen kilomdan kurtulunca yapcam.şimdilik gidiyor kilolarım yemeğin üstüne yesemde:KK34:

X