Citlenbik'in Başarı Öyküsü

şimdiye kadar hep diet yaptım az az sık sık beslenerek ama hep geri aldım demekki depo yapıyor muşum.akşam 6 dan sonra yemeyerek kilo verilir.
geçen hafta televizyonda Canan efendigil karatay (ben bu kadının sözlerine çok inanırım)şöyle demişti;
ara öğün yemeyin kahvaltı yapın kahvaltıdan 3_4 saat sonra yemek yeyin dedi ve 8 den sonra asla bi şey yemeyinki vücudunuz sabaha kadar yağ yakma hormonunu hazırlasın ve gün içinde 8 e kadar yedikleriniz yansın demişdi ve de ara öğün yemeyin vücud ara öğün olarak yağ yakma işlemini hazırlar;eğer ara öğün yerseniz depo yaparsınız dedi.

bende 1hftadır kahvaltıdan sonra aralarda hiç bi şey yemiyorum 5 saat sonra akşam yemeği yiyorum (ancak acıkıyorum)en son 5 buçuk da ya da 6 da bitiriyorum yeme işlemini.kek börek puaça ne istersem yiyorum.bu gün tartıldım tam 1 hafta olmuştu tartıda görünce gözlerime inanamadım tammmm 1kilo 300 gr verdim hatta istediğim herşeyi yiyerek.hiç de spor yapmadım.2 kilo 2.5 kilo su içtim.ama içimden gelerek içtim bu suları.

bu konunun editörlerden rica ederek sabit kalmasını rica ediyorum.çünkü bunu uygulayan arkadaşların gün geçtikçe kilo vereceğini ve asla bu kiloları almayacağını biliyorum;artık bütün bu güne kadar uyguladığınız bütün dietleri unutun.her istediğinizi yiyorsunuz açlık aklınıza gelmiyor inanın.sonrada kilo vermenin mutluluğunu yaşıyorsunuz.:KK69::KK69::KK69:

Citlenbik Ben diyet kelimesinden nefret ediyorum. senin yazdıklarını da okudum, beni cezbetti.Ama kendime güvenebilirmiyim, onu düşünüyorum.

kızlar ben çitlenbiğin dediğine katılıyorum bence önmeli olan ne yediğiniz değil ne kadar uediğiniz ve saati önem arz ediyor.yani siz bi oturusta 4 5 dilim börek yemeye kalkarsanız tabi ki olmaz ama bi dilim börek yer bırakırsanız yada elinizde olmadan bi gün fazla kaçırdığınızda ertesi gün dengelerseniz o zaman sorun olmaz.ben doydugumu hissettiğim anda bırakıom yemek yemeyi en az 8 bardak su içiyorum bu şekilde en azından 2 3 ki,lo fazlalıktan kurtulma imkanınız oluyor.böyle yaparak 63 den 60 kiloya düşmüştüm ortalama 10 gnde.sık sık ye falan ben onu denedim tam tersi kilo almaya başladım ve çok ta az kalorili şeyler az porsiyonlarla yedim yani.bilemiyorum belkide herkesin metabolizması farklı çalışıyorda olabilir

Citlenbik Ben diyet kelimesinden nefret ediyorum. senin yazdıklarını da okudum, beni cezbetti.Ama kendime güvenebilirmiyim, onu düşünüyorum.

arkadaşım bu okadar basit ki kendine güvenmeyi bırak;gün geçtikçe zevkle istediğini yiyerekten kilo veriyosun gün geçtikçe güvenin artıyor .hi
ç vakit kaybetme yarın hemen başla.bekliyorum 1 hafta sonra ne kadar verdiğni buraya yazmanı tatlım:KK70:

kızlar ben çitlenbiğin dediğine katılıyorum bence önmeli olan ne yediğiniz değil ne kadar uediğiniz ve saati önem arz ediyor.yani siz bi oturusta 4 5 dilim börek yemeye kalkarsanız tabi ki olmaz ama bi dilim börek yer bırakırsanız yada elinizde olmadan bi gün fazla kaçırdığınızda ertesi gün dengelerseniz o zaman sorun olmaz.ben doydugumu hissettiğim anda bırakıom yemek yemeyi en az 8 bardak su içiyorum bu şekilde en azından 2 3 ki,lo fazlalıktan kurtulma imkanınız oluyor.böyle yaparak 63 den 60 kiloya düşmüştüm ortalama 10 gnde.sık sık ye falan ben onu denedim tam tersi kilo almaya başladım ve çok ta az kalorili şeyler az porsiyonlarla yedim yani.bilemiyorum belkide herkesin metabolizması farklı çalışıyorda olabilir

canım istersen bi oturuşda 4_5 dilim börek ye ama doymazsan başka şeylerde ye.doyunca bırak ama iyica doyacaksın.ben mesela geçen gün kahvaltıda 3 dilim kek yedim doymadım bir dilim daha yedim sorun olmadı.

bir de arkadaşlar işe gidenler veya erken kalkanlar 3 öğün yiyebilirler.ama benim gibi evde olup saat 12 de kalkanlar 2 öğün yesinler.

ben 12 da kahvaltımı yapıyorum sonra ise 5 veya 6 saat sonra(iyice acıkınca) ikinci öğünümü yiyorum

bir de arkadaşlar işe gidenler veya erken kalkanlar 3 öğün yiyebilirler.ama benim gibi evde olup saat 12 de kalkanlar 2 öğün yesinler.

ben 12 da kahvaltımı yapıyorum sonra ise 5 veya 6 saat sonra(iyice acıkınca) ikinci öğünümü yiyorum

ben de gunde iki ogun yapiyorum
sabah 7 kahvalti ve ogle 12 gibi ogle yemegi sonrasi yok aksam yemiyorum
arada su disinda hic birsey yok sekersiz kahve ve bitki caylarida iciyorum
ogle yemeginde ne istersem kisitlamadan yiyorum zaten sonrasinda hic acikmiyorum ve her istedigimi yedigim icin gozum kalmiyor cok rahat
tatlida yiyorum cikolata borek hersey
iki haftaya kadar iki kilo verirsem super olucak

bugün 61.9 kiloyla basladim hadi hayirlisi,ne zamandir aklimdaydi,yeni uygulamaya koyuyuroum

kahvaltida
09.00
kepek ekmegine salamli tost,5 adet yesil zaytin

ögle

14:00

bir tabak bulgur pilavi,3 kizarmis köfte,1 bardak ligh kola

aksam 18:00

disari cikmam gerekti aceleden

kiraz,cilek erik yedim bugün cok su icemedim aslinda hergün muhakkak 2 litre icerim

Canım yoksa 22 kiloyu bu şekilde mi kaybettin bir yılda :KK53:

evet canım kilo verirken beslenmem bu şekildeydi halada öyle. daha önce diyetisyene falan gittim bir sürü diyet denedim ama gram eksilmemiştim. ayrıca bunda sporun etkisini de yadsıyamam, haftada 5-6 gün spor yaptım halada yapıyorum, pilates, yüzme, step aerobik, callanetics...
spor yapmadığım max 4-5 haftalık dönemler de oldu, ozamanlarda kilo almadım, tabii kas yapım değişti, inceliğim sıkılığım değişti ama kilo almadım. spor sayesinde de eskiden 54-55 kilo ile giydiğim giysiler 62 kiloda rahat rahat oluyordu üzerime...

ben de gunde iki ogun yapiyorum
sabah 7 kahvalti ve ogle 12 gibi ogle yemegi sonrasi yok aksam yemiyorum
arada su disinda hic birsey yok sekersiz kahve ve bitki caylarida iciyorum
ogle yemeginde ne istersem kisitlamadan yiyorum zaten sonrasinda hic acikmiyorum ve her istedigimi yedigim icin gozum kalmiyor cok rahat
tatlida yiyorum cikolata borek hersey
iki haftaya kadar iki kilo verirsem super olucak

canım 12 çok erken değilmi..nasıl acıkmıyorsun yatana kadar.bence sen bunu her zaman yapamazsın.sabah 7 de kalktığın için 3 öğün yesen daha iyi olcak.en son 6 da yersin.bi de kaçta yatıyosun akşam???

Son düzenleme:
bugün 61.9 kiloyla basladim hadi hayirlisi,ne zamandir aklimdaydi,yeni uygulamaya koyuyuroum

kahvaltida
09.00
kepek ekmegine salamli tost,5 adet yesil zaytin

ögle

14:00

bir tabak bulgur pilavi,3 kizarmis köfte,1 bardak ligh kola

aksam 18:00

disari cikmam gerekti aceleden

kiraz,cilek erik yedim bugün cok su icemedim aslinda hergün muhakkak 2 litre icerim

canım bence şu kolayı içmesen içindeki asit ne kadar zararlı biliyormusun kasları eritiyor.geçen sene bi doktor 1 su bardağı kolanın asitini vücuttan atmak için 10 kilo su içilmesini söylemişti.bende 1 senedir kola içmiyorum,bıraktım.

canım ya şuan kaç kilosunki merak ettim daha yeni başlamışsın diyete ne biliyim garip geldi bende geleyim bari iki çift laf etmeye bende 5 aydır diyetteyim yani öle derler aslında benim deyişim sağlıklı beslenme herşeyi yiyorum valla kilomda belli zaten sende yapsana bi çizelge insan çok motive oluyo inanki bak:KK64:

bana çok saglıksız geldi sadece kahvaltı ve akşam yemegi 2 ögünde sebzemi alcaksın meyvemi alcaksın süt ürünümü alcaksın bu sekilde zayıflanmaz sadece saglıgını bozarsın bence zayıflamak demek saglıksız yasamak demek degildir herseyden önce saglık gelmelidir...

valla haklısın ne diyim bencede ,,ama ben öyle beslenmiyorum allahtan herşeyden yiyorum ara öğünlerimide yiyorum ve ilk iki ayı saymazsak çünkü becerememiştim çok vasattı toplamda 3 ayda 12 kilo vermiş bulunuyorum bende kendime ayrı bi topik açıcam gel istersen kız sağlıklı zayıflayalım bende devam ediyim:KK62:

bak örnek bi menü veriyim benim yediğim günlerden
hep kaydederim

kahvaltı:98:

3 yumurtayla sütlü peynirli omlet(yarısını ben gerisini oğluş yedi ):KK39:

kk peynir :KK39:

2 zeytin :KK39:

1 patates haşlanmış :KK39:

yeşil salata :KK39:

3dilim kepek ekmeği :KK39:

1bardak çay içtim :KK68:

ara :nazar:

1 kayısı :KK39:

öğlen :98:

fırında tavuk (kelebek)4tane:KK39:

1 limonata içtim :KK68:

AKŞAM :98:

3 kaşık kara mercimek pilavı :KK39:

5 kaşık yoğurt çorbası :KK39:

bol limonlu yeşil salata :KK39:

2 kaşık yoğurt :KK39:

2 dilim k.ekmeği yemiycektim ya ekmeği alalı 3 gün oldu bayatlamasın diye yiyiverdim :KK39:

kalkıncada 1 bardak çay :KK68:

2 tanede vanilyalı gofret varya beyaz hoşbeş gibi bişi daha kalın o :KK39:

toplamda 10 bardak su içtim:KK68:

canım bence şu kolayı içmesen içindeki asit ne kadar zararlı biliyormusun kasları eritiyor.geçen sene bi doktor 1 su bardağı kolanın asitini vücuttan atmak için 10 kilo su içilmesini söylemişti.bende 1 senedir kola içmiyorum,bıraktım.

biliyorum canim aslinda cok zararli zaten cok nadir iciyorum bagimlisi degilim evdeki bitsin almiycam zaten daha evde olmadigi sürece aramiyorum evede binde bir aliyoruz zaten

canım 12 çok erken değilmi..nasıl acıkmıyorsun yatana kadar.bence sen bunu her zaman yapamazsın.sabah 7 de kalktığın için 3 öğün yesen daha iyi olcak.en son 6 da yersin.bi de kaçta yatıyosun akşam???

canim gercekten acikmiyorum
ama eger aclik hissedersem aksam 5-6 gibi cok hafif birseyler atistiriyorum bir kase yogurt yada salata veya bir meyve
ogle yemegini iyi yedigimden aclik hissetmiyorum aksam 11-12 gibi yatiyorum
suan 57-58 kilo arasi gidip geliyorum

bana çok saglıksız geldi sadece kahvaltı ve akşam yemegi 2 ögünde sebzemi alcaksın meyvemi alcaksın süt ürünümü alcaksın bu sekilde zayıflanmaz sadece saglıgını bozarsın bence zayıflamak demek saglıksız yasamak demek degildir herseyden önce saglık gelmelidir...

neresi sağlıksız ayol :) işte tam 3 öğün sağlıklı yaşam için 3 öğün..ben neden 2 öğün yiyorum biliyo musun 12 de kalktığım için ancak 2 öğün yetiyor da artıyor bile ayyyyyyy..
dolu dolu yiyorum her istediğimi bir öğünde sebze meyve protein karbonhidrat alıyorum zaten.canım ne isterse yiyorum bu duygu çok güzel.
diğer yöntemler nedir?ancak bir kibrit kutusu büyüklüğünde peynir 2_3 zeytin asıl bu sağlıksız..bundan yıllardır gına geldi be pest ettim sonunda.geç oldu ama güç olmayacak.

canım ya şuan kaç kilosunki merak ettim daha yeni başlamışsın diyete ne biliyim garip geldi bende geleyim bari iki çift laf etmeye bende 5 aydır diyetteyim yani öle derler aslında benim deyişim sağlıklı beslenme herşeyi yiyorum valla kilomda belli zaten sende yapsana bi çizelge insan çok motive oluyo inanki bak:KK64:

bu programa yeni sağlıklı beslenmeye başladığım gün 82 kilo 900gr dım.1haftada 1 kilo300 gitti.81 600 oldum ama cuma günü tartılma günüm ne kadar verdim acaba:) merak ettim şimdi yazarım cuma akşamı:KK34:
çizelge diyorsunda ben aylar önca kocişle ilgili çizelge hazırlayacaktım yapamadım.bana öğretsene kız:)

bu programa yeni sağlıklı beslenmeye başladığım gün 82 kilo 900gr dım.1haftada 1 kilo300 gitti.81 600 oldum ama cuma günü tartılma günüm ne kadar verdim acaba:) merak ettim şimdi yazarım cuma akşamı:KK34:
çizelge diyorsunda ben aylar önca kocişle ilgili çizelge hazırlayacaktım yapamadım.bana öğretsene kız:)

nasıl kocişle ilgili kız anlamadım ben kilo cetveli yap bek benimki gibi altta varya kaç kilo vermişim falan yazıyo ondan istiyorsan yardım ederim ister ben hazırlıyım ister kendin hazırla pek beceremiyorlarda ondan diyorum heheheh:KK60:

Son düzenleme:
nasıl kocişle ilgili kız anlamadım ben kilo cetveli yap bek benimki gibi altta varya kaç kilo vermişim falan yazıyo ondan istiyorsan yardım ederim ister ben hazırlıyım ister kendin hazırla pek beceremiyorlarda ondan diyorum heheheh:KK60:

ay havanı yerim senin kız pek beceremiyolar felan diyosun :KK1:.ben de şunu demek istiyorum hani evlilikle ilgili cetvel yapıyorlarya o daha çok hoşuma gidiyor(bilmem aşkımla 1 sene 5 ay lık evliyiz v.s bi şe ler gibi)anladın mı kız

X