İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 4.Sınıfa giden Velilerin ve Öğrencilerin Paylaşım Alanı :)))

yoğun 1 haftaydı:bbo: geçen hafta ful yazılı haftasıydı.bu hafta dün din kültüründen oldular.bugün de trafikten yazılı olup bitirecekler.aynı zamanda sosyal bilgilerden fen bilgisinden ve matematikten yeni konulara geçtiler.akşam fen bilgisi dersi için, kremit parçası, tahta, taş, alçı,kireç, un, şeker, tuz, plastik top hazırladık.bugün götürdüler.

Divinity çok profesyonel olmuş,harika..

Bu da akciğer projemiz...

işte beklediğim ödev sonunda geldidelikafadulden
ama nasıl yapacağız vallah bilmiyorum.
eşim gelince malzemeleri eşime vereceğim o yapsın:hulya:
bu arada smegol o şişenin altındaki tabakmı.ters kapanmış halde mi yani.

işte beklediğim ödev sonunda geldidelikafadulden
ama nasıl yapacağız vallah bilmiyorum.
eşim gelince malzemeleri eşime vereceğim o yapsın:hulya:
bu arada smegol o şişenin altındaki tabakmı.ters kapanmış halde mi yani.

Çok basitti kaderim endişelenme..yerimseniben
Şişenin altında ki sarı olan mikser kabımın ters çevrilmiş hali..kaydirigubbakcemile3

Bizimkiler daha açılara geçmemiş..
bizde henuz açılara geçmedik..
nasıl geçmemişler ya biz kare dikdörtgendeyiz açılar ilk konu hem çoktan geçmeleri lazımdı napıyorlar peki matematikten? enteresan..
fenden bugün yaptık bunu balonlar küçük geliyor şişenin altına ben çocuklara poşeti bantlattırdım o da oldu balon küçük gelirse altını poşet yapıştırın.. çok eğlendik yaparken.. kaydirigubbakcemile2

nasıl geçmemişler ya biz kare dikdörtgendeyiz açılar ilk konu hem çoktan geçmeleri lazımdı napıyorlar peki matematikten? enteresan..
fenden bugün yaptık bunu balonlar küçük geliyor şişenin altına ben çocuklara poşeti bantlattırdım o da oldu balon küçük gelirse altını poşet yapıştırın.. çok eğlendik yaparken.. kaydirigubbakcemile2

Toplama çıkarma ve karışık problemler yapıyorlar matematikten.Diğer sınıflardan açılara geçenler olmuş ama bizim öğretmenimiz acele etmeye gerek olmadığını söylemiş..
Fen deneyinde de 1 litrelik şişe kullanıldığı takdirde balon rahatça geçiyor,sorun olmuyor..yerimseniben

ay kızlar ya, ben size baktıkça hiç 4 sınıf gelmesin istiyoruuuumsempatiksalakcinni
3. sınıftada mı böyleydiniz proje mroje...akannehir

ay kızlar ya, ben size baktıkça hiç 4 sınıf gelmesin istiyoruuuumsempatiksalakcinni
3. sınıftada mı böyleydiniz proje mroje...akannehir

Yok be chess,herşey Fen dersinin başının altından çıkıyorkaydirigubbakcemile3
Geçen sene de grup ödevleri oluyordu,biraraya gelip yapılıyordu bir şeyler..:bbo:

Toplama çıkarma ve karışık problemler yapıyorlar matematikten.Diğer sınıflardan açılara geçenler olmuş ama bizim öğretmenimiz acele etmeye gerek olmadığını söylemiş..
Fen deneyinde de 1 litrelik şişe kullanıldığı takdirde balon rahatça geçiyor,sorun olmuyor..yerimseniben

canım matematikten ciddi manada geri kalmışsınız ne işi var problemlerle geometriye başlaması lazım açı çizmeyi bile kaç haftada anca öğrendi benimkiler daha ne zaman başlıcak da ne zaman öğreticek ne zaman açıkları kapatıcak ohoo... sempatiksalakcinni

canım matematikten ciddi manada geri kalmışsınız ne işi var problemlerle geometriye başlaması lazım açı çizmeyi bile kaç haftada anca öğrendi benimkiler daha ne zaman başlıcak da ne zaman öğreticek ne zaman açıkları kapatıcak ohoo... sempatiksalakcinni

viole bizde karışık problemler çözüyoruz..geometriye henüz geçemedik..
İlk yazılımızı olduk sınıf dökülüyor cok kotu not alanlar olmus o yüzünden öretmen geçemiyor olabilir..Bu sene öretmenimiz değişti okulumuz tadilatta bu dönem farklı okuldayız bilemiyorum ögrencilere ne oldu bu orenciler yüzünden bizimkilerde geride kalıyor..sonuçta bu yazılıda sorulan yuvarlamaydı küçüktür büyüktürler basamak değerleri geçen senede işlendi...

Bu konuda bir endişe taşımıyoruz veliler olarak.Çünkü bizim okul ilçede sbsye en çok öğrenci kazandıran okul ve öğretmen de son derece idealist bir insan.Büyük oğlum da aynı okuldan mezun olduğu için, öğretmenin gerek ders işleme şekli gerek öğrencilerine davranışı açısından takdir gören bir insan olduğunu biliyorum..Sizin nasıl bir çalışma planı yaptığınızı bilemem ama bizim öğretmenimizin gereken hızda ilerlediğine inanıyorum ,her ne kadar öğretmen olmasam da(!).Konuları ne zaman işleyip açığı nasıl kapatacağını da zaman gösterecek..kaydirigubbakcemile3

Son düzenleme:
iyi güzel söylemişsin ama meb'in hazırladığı bir plan var o zaman o plan niye yapılıyor ki ünitelerin ayları bile belli ayrıca... neyse ben karışmıyım daha fazla sadece söylemek istemiştim..

viole bizde karışık problemler çözüyoruz..geometriye henüz geçemedik..
İlk yazılımızı olduk sınıf dökülüyor cok kotu not alanlar olmus o yüzünden öretmen geçemiyor olabilir..Bu sene öretmenimiz değişti okulumuz tadilatta bu dönem farklı okuldayız bilemiyorum ögrencilere ne oldu bu orenciler yüzünden bizimkilerde geride kalıyor..sonuçta bu yazılıda sorulan yuvarlamaydı küçüktür büyüktürler basamak değerleri geçen senede işlendi...
sınıfın durumu kötü olduğu için geçmemiş olabilir ama artık geçmesi lazım sınav yaptığına göre artık yavaş yavaş geçecek demek ki..

iyi güzel söylemişsin ama meb'in hazırladığı bir plan var o zaman o plan niye yapılıyor ki ünitelerin ayları bile belli ayrıca... neyse ben karışmıyım daha fazla sadece söylemek istemiştim..

Eh bu durum da öğretmeni bağlar,bizi ilgilendirmez,söylediğiniz için teşekkürler..

smegol canım siz 5 litredenmi yaptınız
kitapta 5 yazıyor ama birde başından sonun kadar nasıl yaptın anlatırsan çok sevinirm canım.
birde siz pipet koymuşsunuz çok mantıklı bazıları ince hortum koymuş.
onu nerden bulacam ben kamış iyi fikir.

Son düzenleme:
smegol canım siz 5 litredenmi yaptınız
kitapta 5 yazıyor ama birde başından sonun kadar nasıl yaptın anlatırsan çok sevinirm canım.
birde siz pipet koymuşsunuz çok mantıklı bazıları ince hortum koymuş.
onu nerden bulacam ben kamış iyi fikir.

Kaderim iki tane körüklü pipeti sırt sırta bantla yapıştırdık.1 litrelik pet şişenin yarısını kestik.Pipetlerin ucuna küçük balonları paket lastiğiyle sabitledik.Şişenin ağzını oyun hamuruyla iyice tıkadık ve pipetleri şişenin altından balonlar aşağıda kalacak şekilde sokup oyun hamurundan geçirerek şişenin ağzından dışarı çıkardık.Yalnız bunu yaparken pipetlerin ucunu bantladık çünkü hamurdan geçerken pipetin ağzı hamurla tıkanıyor.Hafifçe dışarı çıkarttığımız pipetlerin ucunda ki bantı çıkardık,soluk borumuz hazır.Son olarak daha büyük bir balonun ağız kısmını kestik ve esneterek pet şişenin altına geçirdik.Ne olur ne olmaz çıkmasın diye balonu pet şişeye bantladık.Şişenin ağzını ve kamışların etrafını da hava kaçmayacak şekilde bantladık..Bu kadar..yerimseniben

Son düzenleme:
canım benim, çok ayrıntılı anlatmışsın sağol :1hug:
şimdi daha rahat yapacağım sayende,

Arkadaşlar vitamin, morpakampüs bir program daha vardı adını hatırlamıyorum bunlardan birini kullanıyormusunuz, tavsiyeniz ne olur

canım benim, çok ayrıntılı anlatmışsın sağol :1hug:
şimdi daha rahat yapacağım sayende,

Kolay gelsin..yerimseniben

Arkadaşlar vitamin, morpakampüs bir program daha vardı adını hatırlamıyorum bunlardan birini kullanıyormusunuz, tavsiyeniz ne olur

Okulistik sanırım hatırlamadığın..Ben tavsiye etmiyorum.2 sene önce üyeydik,gayet gereksiz bir şey.Çocuğun test çözmeye merakı varsa kitaptan da çözer,internet şart değil..yerimseniben

bu topiği açtığınız için biz teşekkür ederiz:)
bizim öğretmende çok şikayetçiydi toplantıda..ders programına dikkat etmiyormuş çocuklar..velilere sıkı sıkı tembih etti çantalarını siz kontrol edin diye..
kitaplar zaten yetersiz..boş yere taşıyor yavrular..

maşallah benim 2 kızdaaa akşamdan hazrılar mutlakaa ders proğramına göre götürüyorlarrr
gerek yok okadar kitabı taşınmayaa

X