İlköğretim Yorum ve Soruları Çocuğu 4.Sınıfa giden Velilerin ve Öğrencilerin Paylaşım Alanı :)))

bura nere ben kimim benim ne işim var ya la burda:KK53::KK53::KK53:
siz böle sınavlardan derslerden denemelerden bahsediyorsunuz ya
ben daha yeni sinirlediğim bodruma kaldırdığım oyuncakları odaya çıkardım ayol
bizimki büyüyeceğine küçülüyor
nasıl ağlıyor gözlerinden boncuk boncuk dökülüyor yaşlar ama ben çocuğum şimdi oynamak istiyorum ilerde oynamak istemicem ki neden oynamama izin vermiyorsun diyor bu zamanlar boşa geçiyor diyor :KK53::KK53::KK53:
napayım ben a dostlar:KK31::KK31::KK31:

haklı ya çocuk, ama benim ki de keşke oyuncaklarla oynasa ama o dönemi kapatalı çok oldu, onunda derdi laptop, tek eğlencesi o olduğu için izin veriyorum bende napayım, arada tartışmıyoruz değil, o zamanda 5 ay sonra naparsan yap şimdilik böyle diye motive etmeye çalışıyorum artık:KK53:

Karamuk bizim oglan da asi oldu. bas kaldirislar basladi
meroza tebrik ederim oglunu sorulari bekliyoruzzz
chess siz ne sanslisiniz :-)fen performans odevi dort gunume mal oldu bizim haftaya uc performans odevi daha var:-(yazililar kadar onemli notu etkileyecekmis

nazar etme canım:nazar::KK1::KK1:

sosyalden 23 soru vardı. 1.soruda 10 tane dogru, yanlış işaretliyorlar benim şapşal bunda 2 tane yanlış yapmiş, bitanesi 29 ekim 1920 tbmm açılışı demiş, bizimki atlayıp doğru demiş hemen..öğretmen yanına çağırıp sormuş bizimki doğruyu söyleyince kağıdı göstererek niye o zaman burda doğruyu işaretledin demiş..diğeride öyle basit bir soruydu. bol kronolojik sıralama sormuş, tanım vermiş boşluğa kronoşoji yazması gereken soru vardı..anlaşmalar, kongreler hava da uçuşmış..izmirde ilk kurşunu kim sıktı diye sormuş ama öğretmen herkese cevabını vermiş bu sorunun..yani ne öğrendilerse sormuş öğretmen ama tarihlerini sormamış..lozan antlaşmasını bilememiş bide bizimki, soruda ne olduğunu yazmış, hangi antlaşma da olduğunu bilmesi gerekiyordu karıştırmış..cephelerle ilgili soru vardı, hangisi doğrudur diye hangi cephede kimle savaşılmış..ankara antlaşmasını sormuş mesela..yani bol ezberrrr arkadaşlar..

Tam tahmin ettiğim gibi sorular, o hataları benimki de yapıyor malesef, soruyu bildiği halde yanlış işaretlemek gibi, seneye daha olgunlaşırlar umarım bu konuda

selam hanımlar nasılsınız bizim branş sınavları sonunda açıklandı ing 100 din 85 ( daha iyi bekliyorduk aslında ) sizin 2. yazılılar başlamış bile daha bizim belli değil maddenin hallerindeler fende Türkçede devrik kurallı cümle, matematikten uzunluk ölçmeler sosyalden hava durumu ve iklimdeler gerideyiz galiba sizden. İyi hafta sonları

Meroza sormadigi soru kalmamis:)
Bizim yazililar okulda diger ogretmenlerle ortak ayni gun yapilmayA karar verildi sizlerde de oyle mi?
Chess yok mu performansss:)))
Dante bu zamanlarin tadini cikartsin
mrtfth bizimde din 92. ogretmen bes olmasi icin bir puan gerekli olsa da vermio cocuklara

sizlerde arApcasi mi mealleri mi soruldu

sosyalden 23 soru vardı. 1.soruda 10 tane dogru, yanlış işaretliyorlar benim şapşal bunda 2 tane yanlış yapmiş, bitanesi 29 ekim 1920 tbmm açılışı demiş, bizimki atlayıp doğru demiş hemen..öğretmen yanına çağırıp sormuş bizimki doğruyu söyleyince kağıdı göstererek niye o zaman burda doğruyu işaretledin demiş..diğeride öyle basit bir soruydu. bol kronolojik sıralama sormuş, tanım vermiş boşluğa kronoşoji yazması gereken soru vardı..anlaşmalar, kongreler hava da uçuşmış..izmirde ilk kurşunu kim sıktı diye sormuş ama öğretmen herkese cevabını vermiş bu sorunun..yani ne öğrendilerse sormuş öğretmen ama tarihlerini sormamış..lozan antlaşmasını bilememiş bide bizimki, soruda ne olduğunu yazmış, hangi antlaşma da olduğunu bilmesi gerekiyordu karıştırmış..cephelerle ilgili soru vardı, hangisi doğrudur diye hangi cephede kimle savaşılmış..ankara antlaşmasını sormuş mesela..yani bol ezberrrr arkadaşlar..

OFF offf sorular da tam soru yani ama hala bizimkinin hiç umrunda değil yaa bugün türkçe yazılısı var tekrar yaptı akşam ama bin zahmetle hadi oğlum diye diye ben okulda gördüm bunları hepsini biliyorum diyor napıcaz bu sosyali anlamdım yaa bu cuma sosyal var bu akşamdan itibaren başlatacam tekrara

evet şikayeti boldu geçen sene bende sokmak istemiştim ama bizim şehirde yapılmıyormuş, bayiisi anlaşmayı iptal etmiş o yüzden. 3. sınıflardan itibaren yapılıyor, aslında düzgün yapsalar güzel tecrube olur ama geçen seneki olaylardan sonra korkuyor insan. Belkide en iyisi poşet denemelerden almak. Nerdeyse tüm yayınların poşet denemeleri var, geçen tudeminkini gördüm 8 deneme 17 lira mı neydi, şuan erken olabilir diye almadım, sonrada pişman oldum, alsaydım keşke ara tatilde yapardı. Dersler ilkin zorlasada bence en azından benim oğlum göre en zor konular geçti. Denemeleri yapabilir artık yani. Bu arada ne kadar çok kafamdan geçen detayları yazdım ya, kendime gülüyorum şuan :KK60:

günaydın canım, bizimkiler de yapmış ing performans, biz performans deyince öyle büyük bişey bekliyoruz. Naptınız dedim, 20 ye kadar sayıları ingilizce yazdık dedi, buymuş performans:KK53::KK53:

ne kadar da kolaymış performans ödeviniz chess keşke hepsi böyle olsa değil mi ?
ben şuan almıyorum herhangi bişey bu elimizdekileri yapsın önce sonra hepsini parça parça yapıyor hepsinden yarım bırakıyor 15 tatil de almayı düşünüyorum yenilerini

Karamuk bizim oglan da asi oldu. bas kaldirislar basladi
meroza tebrik ederim oglunu sorulari bekliyoruzzz
chess siz ne sanslisiniz :-)fen performans odevi dort gunume mal oldu bizim haftaya uc performans odevi daha var:-(yazililar kadar onemli notu etkileyecekmis

hem de ne asilik canım yaa böyle artiz artiz yürümeler konuşmalara ben büyüğüm havaları şimdi bir de ingilizce kurusna da otobüsle kendisi gidip geliyor hepten bir havalara giridi napıcaz bu oğlanlarla canım bilmiyorum :KK53::KK53:

Meroza sormadigi soru kalmamis:)
Bizim yazililar okulda diger ogretmenlerle ortak ayni gun yapilmayA karar verildi sizlerde de oyle mi?
Chess yok mu performansss:)))
Dante bu zamanlarin tadini cikartsin
mrtfth bizimde din 92. ogretmen bes olmasi icin bir puan gerekli olsa da vermio cocuklara

sizlerde arApcasi mi mealleri mi soruldu

2 side canım arapça karışık halde düzeltin demiş birde anlamını yazın demiş. bizim ingilizce performansta güzel sınıf çizip kartona sınıftaki eşyaları yazacakmış ne güzel ne güzel

güzel ve basit bir şey bizimkizaten bayılıyor sokak hayvanlarına yazın sokakda yavru kediler vardı hep onları besledi sütle bunu görse kesin yapmak isyetecektir

benimki de her gün eve bi hayvan getiriyor bana sürpriz yapıyomuş:KK52::KK52::KK52:

merhaba kızlar
2. türkce yazılımızı yarın olucaz ılkı 84 tu hıç sevmıyor sozel derslerı ve bana bugun haber verıyor gerçı ogretmende dun demıs
bızım e okula yazılılar olduktan sonra yazılıyor anlamadı bırde aralıgın sonua butun derslerden performans verecekmısız yandık yanı bugun
bıraz soru cıkardım netten aksam onları çozdurup yapamadıgı konularda tekrar yapalım dıyorum anca boyle çalısabılırız hesını tekrar yetısmez bakalım hayırlısı

KAramuk ben cesaret edemiyorum. ne kadar uzak mesafeye gidiyorr.
Mrtfth sizin din ogretmenin de acimasi yok ilk yazili icin agir bence.
Ogulcuklarimm bizim performanslarin ocagin ilk haftasina kadar teslim edilmesi gerekio beden egitimi dersi de var trafikte

Sosyal yazilisi olduk. ata sporlarimiz
milli ve dini bayramlar
itilaf ittifak devletleri siralamasi
Milli mucadeleyi baslatan ilk genelge
kronolojik siralama tarihiyle cikti
cepheler komutanlari hangi ulkeyle oldugu
Ordular ilk hedefimiz akdeniz ileeri hangi savasta soylendigi. bosluk doldurma ve dogru yanlis sorulari
lozan baris antlasmasi ilk cumburbaskani ve bakanimiz da soruldu

valla arkadaşlar bizde ne performans ne sınav hatta 2. sınavların tarihi bile... hiçbirşey yok.:KK53::KK53: Hatta hala din, ing beden notları girilmedi bile. ama en azından dinin notu belli 100 almış

valla arkadaşlar bizde ne performans ne sınav hatta 2. sınavların tarihi bile... hiçbirşey yok.:KK53::KK53: Hatta hala din, ing beden notları girilmedi bile. ama en azından dinin notu belli 100 almış

valla canım bizimde belli değil bekliyoruz bakalım meldam evet ya din hocamız maşallah başka okuldan gliyor galiba öyle duymuştum

Milli mucadeleyi baslatan ilk genelge hangisidir ve kurtuluş savaşını bitirien anlaşma hangi anlaşmadır

deyin bakalım cevapları

Mrtfth din ogretmeni acigi mi var baska yerden mi geliyor
Chess ogretmen heyecan olsun istiyordur
Cevap amasya genelgesi ve lozan barış antlaşması mı:)
Oğlumla mezun olucam
Bu saat oldu mat ve beden performans odevi yeni bitti .cogunu ben yazmak zorundaydim odev bes test .on soru on cevap
Ing odevi var
Sosyal on sayfa onemli yer yazilacak
Bir gune nasil sigdirabiliriz

günaydın kızlarr
bugün bize okullar ttail heryer bembeyaz kar yağıyor bir de bugün matematik sınavı vardı o da kaldı

Oğlumla mezun olucam
Bu saat oldu mat ve beden performans odevi yeni bitti .cogunu ben yazmak zorundaydim odev bes test .on soru on cevap
Ing odevi var

meldam bu ne canım yaa bir günlük ödev mi bu yani bunun adı eğitim değil resmen eziyet yaa bu kadar yüklenilmez ki hadi diyelim sen yardım etmiyosun yapmıyosun bir çocuk bunu birgünde nasıl yapıp bitirsin yaa :KK50::KK50: ayrıca bedenden ne performans ödevi yaptınız çok merak ettim yani bazı öğretmenlerde abartıyorlar resmen :KK20::KK20::KK20:

Oğlumla mezun olucam
Ing odevi var

bilmiyorum ki canım bilmediğimden soruyorum, kimisi amasya-lozan demiş kimisi havza-mudanya
:KK53::KK53:

zaten hayret ediyorum ben sana bi de bebek var üstelik

meldam bu ne canım yaa bir günlük ödev mi bu yani bunun adı eğitim değil resmen eziyet yaa bu kadar yüklenilmez ki hadi diyelim sen yardım etmiyosun yapmıyosun bir çocuk bunu birgünde nasıl yapıp bitirsin yaa :KK50::KK50: ayrıca bedenden ne performans ödevi yaptınız çok merak ettim yani bazı öğretmenlerde abartıyorlar resmen :KK20::KK20::KK20:

aman en iyisini sıla yapıyor kızlar:KK52::KK52::KK52::KK52:

X