Davranış Bozuklukları Çocugu aşırı hareketli aktif olan anneler burda toplanalım

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Benim kızımda koca bidon yağı kapağını açıp yere devirdi.Bayramda şekerliği kırdı.Akşama kadar bağırıyor evde çığlık atarak dolanıyor.Buz dolabını açıp döküyor kaşıklığı yere deviriyor ne yapacağımı şaşırıyorum.Hatta kapı kilitli değilse ayakkabısını giyip aşağı kaçıyor.Birgün banyoyu yıkıyordum sesini duydum peşinden koşmasaydım merdivenlerden inip gidecekti birde beni görünce el sallıyor sanki nereye gidecekse?

Merhaba sevgili anneler,

Durumumuza uygun başlığın bu olduğuna karar verdim ve sizinle paylaşmak istedim

4 yaşında bir oglum var. Allah ömrünü uzun,sağlığını daim etsin(hepsinin de) Aşırı hareketli. Ne demek istediğimi anladiniz sanirim, yemek yerken bile oturmayan iki dolaşıp gelip yemeğinden 1 kasik alan bir cocuk. Artık bir ortama girerken cekiniyorum çünkü aşırı meraklı ve merak ettiği seyi eline alıp incelemeden asla tatmin olmuyor. Mesela bugun bir iş yerinde (anahtar alıp cikacaktim) masanın üzerinde duran renkli sıvılara koştu hemen. Yanina gittim ve bize ait olmayan şeyleri izinsiz almaması gerektiğini söyledim cevap bi dakka anne bakıp bırakıcam. Bazen çok sakin bazen öfkeli istediği olmayınca 30 dakika aralıksız ağlayabilen bir cocuk. Bugun bir arkadaşım RAM'a götürdünüz cok hareketli masallah dedi ama tabii anlıyorsunuz bu çok hareketli maşallah sözünde ince bir acıma duygusu var bana karşı. Ben öğretmenim ve yıllarca çok hareketli çocuklarla çalıştım hepsi de 18-19 yaşına gelince bir şekilde duruldu ama çoğunun eğitim hayatı hep kötü gitti aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum açıkçası. Sizden ricam konu sahipleri ve konuya eskiden yazmış olanların evlatları su an nasıl? Herhangi bir tedavi kullandınız mi ne yaptınız ne ettiniz meraktayım. Cevaplarinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.

Camlar için basit kilitler var çocugunuz acamaz onları takın diğerleri için pek bir fikrim yok ama bir nebzede olsa rahatlarsınız

Merhaba sevgili anneler,

Durumumuza uygun başlığın bu olduğuna karar verdim ve sizinle paylaşmak istedim

4 yaşında bir oglum var. Allah ömrünü uzun,sağlığını daim etsin(hepsinin de) Aşırı hareketli. Ne demek istediğimi anladiniz sanirim, yemek yerken bile oturmayan iki dolaşıp gelip yemeğinden 1 kasik alan bir cocuk. Artık bir ortama girerken cekiniyorum çünkü aşırı meraklı ve merak ettiği seyi eline alıp incelemeden asla tatmin olmuyor. Mesela bugun bir iş yerinde (anahtar alıp cikacaktim) masanın üzerinde duran renkli sıvılara koştu hemen. Yanina gittim ve bize ait olmayan şeyleri izinsiz almaması gerektiğini söyledim cevap bi dakka anne bakıp bırakıcam. Bazen çok sakin bazen öfkeli istediği olmayınca 30 dakika aralıksız ağlayabilen bir cocuk. Bugun bir arkadaşım RAM'a götürdünüz cok hareketli masallah dedi ama tabii anlıyorsunuz bu çok hareketli maşallah sözünde ince bir acıma duygusu var bana karşı. Ben öğretmenim ve yıllarca çok hareketli çocuklarla çalıştım hepsi de 18-19 yaşına gelince bir şekilde duruldu ama çoğunun eğitim hayatı hep kötü gitti aynı şeyleri yaşamaktan korkuyorum açıkçası. Sizden ricam konu sahipleri ve konuya eskiden yazmış olanların evlatları su an nasıl? Herhangi bir tedavi kullandınız mi ne yaptınız ne ettiniz meraktayım. Cevaplarinizi sabırsızlıkla bekliyorum. Şimdiden herkese teşekkürler.
Psikiyatriye gittiniz mi dehb tanısı alabilir ilaç tedavisi başlanırsa okul hayatları da iyi gidiyor diye biliyorum. Her hareketli çocuk illa okul hayatı kötü gidecek diye bişey yok dikkatini toplayabiliyorsa aşırı hareketli olmasına rağmen okul hayatı kötü olmaz derslerine odaklanabilirse.. benimde 4 yaşında kızım var aşırı hareketli ve dikkat dağınıklığı var ama akedemik olarak iyi durumda inşallah okul hayatında da devam eder bu durum

X