Davranış Bozuklukları Çocugu aşırı hareketli aktif olan anneler burda toplanalım

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.
Tesekkurler, yardimci olmaya calisiyorsunuz. Zaten aglayan bir cocuk degil ama iste biri kizarsa ya da hosuna gitmeyen bir sey olmussa sandalyeye oturmak gibi cok kotu agliyor. Dediginiz gibi sucluluk duydugum icin de olabilir ama hep hassas oldugunu dusunuyorum onun. Cok coook zormus anne olmak.

Bence en kisa zamanda dr a gidin o sizi en saglikli sekilde yonlendirecektir.. Eger benim kizim gibiyse duygusal olarakta daha hassastir cocugunuz eminim. Hakkinizda hayirlisini diliyorum insallah biraz olsun duzelir hersey.. Yasayan anlar bilir ve emun olun ben sizi cock iyi anliyorum. Cocugunuza duydugunuz her cezayi uygulamayin dr danisin derim. Cunku bu cocuklar gercekten farkli sozume guvenin..

Bence en kisa zamanda dr a gidin o sizi en saglikli sekilde yonlendirecektir.. Eger benim kizim gibiyse duygusal olarakta daha hassastir cocugunuz eminim. Hakkinizda hayirlisini diliyorum insallah biraz olsun duzelir hersey.. Yasayan anlar bilir ve emun olun ben sizi cock iyi anliyorum. Cocugunuza duydugunuz her cezayi uygulamayin dr danisin derim. Cunku bu cocuklar gercekten farkli sozume guvenin..

Profesyonel birinin yonlendirmesine cok ihtiyacim var zaten. Herkes birsey soyluyor, yoldan gelen gecenler bile. Bugun kucugu parmagini kapiya sikistirdi, tirnagi cikti, hastaneye gittik tabi. Yani bir dakika gozumu uzerlerinden ayirmamam gerek. Bugun randevu aldik, cok mutluyum. Suphelerim vardi ama suphelenmektense doktorun teshis koymasi daha iyi olacak. En buyuk tesekkur size thanderc hanim, sizden cesaret aldim. Simdi uyudular, bugun gene mahvoldum ;(

Son düzenleme:
Profesyonel birinin yonlendirmesine cok ihtiyacim var zaten. Herkes birsey soyluyor, yoldan gelen gecenler bile. Bugun kucugu parmagini kapiya sikistirdi, tirnagi cikti, hastaneye gittik tabi. Yani bir dakika gozumu uzerlerinden ayirmamam gerek. Bugun randevu aldik, cok mutluyum. Suphelerim vardi ama suphelenmektense doktorun teshis koymasi daha iyi olacak. En buyuk tesekkur size thanderc hanim, sizden cesaret aldim. Simdi uyudular, bugun gene mahvoldum ;(

Bizimde ikinci dr randevumuz sali gunu. Nasil sevindigimi anlatamam umarim cok iyi sonuclar alirsiniz tum kalbimle diliyorum bunu.. Sze ikinci tavsiyem dr unuz ne derse harfiyen uygulayin sadece nun sozunu dinleyin etrafa kulaklarinizi tikayin lutfen. Cunku yaa,ayan gerceken anlamiyor. Zaten isimiz derdimiz gerginligimiz basimizdan askin birde her kafadan bir ses cikinca gercekten cok uzuuyor insan. Tekrar soylemek istiyorum dr unuz ne derse lutfen yapin ve uygulayin. Her zaman konusmaya dertlesmeye akliniza takilani cevaplamYa hazirim. Allah yardimcimiz olsun hepimizin

Bizimde ikinci dr randevumuz sali gunu. Nasil sevindigimi anlatamam umarim cok iyi sonuclar alirsiniz tum kalbimle diliyorum bunu.. Sze ikinci tavsiyem dr unuz ne derse harfiyen uygulayin sadece nun sozunu dinleyin etrafa kulaklarinizi tikayin lutfen. Cunku yaa,ayan gerceken anlamiyor. Zaten isimiz derdimiz gerginligimiz basimizdan askin birde her kafadan bir ses cikinca gercekten cok uzuuyor insan. Tekrar soylemek istiyorum dr unuz ne derse lutfen yapin ve uygulayin. Her zaman konusmaya dertlesmeye akliniza takilani cevaplamYa hazirim. Allah yardimcimiz olsun hepimizin

Cok tesekkur ederim, sizinle paylasmayi da isterim doktorun diyeceklerini. Ayni sekilde ben de tum kalbimle sizin olumlu sonuclar, guzel ilerlemeler kaydetmenizi diliyorum. Siz de bikmissinizdir ama kendim gibi cocugu olan bir anne buldum diye seviniyorum, biraz daha basinizi agritirsam kusura bakmayin. Allah size, bana, bizim gibilere yardim etsin.

kızına yetemiyorsun
çünkü müthiş bi enerji her an herşey yapabilir bi pozisyon kafanı cevirdiğinde başka bi yerde falan filan bir sürü şeyler benimde kızım var sabır sadece bende anlatıyorum arkadaşlarıma banada sabır geçeçek düzelecek diyorlar sabır taşına döndüm bendeallah sabır versin bizlere

kızına yetemiyorsun
çünkü müthiş bi enerji her an herşey yapabilir bi pozisyon kafanı cevirdiğinde başka bi yerde falan filan bir sürü şeyler benimde kızım var sabır sadece bende anlatıyorum arkadaşlarıma banada sabır geçeçek düzelecek diyorlar sabır taşına döndüm bende. allah sabır versin bizlere

Akra FM - Multimedya

bu programların arşivinde aşırı harektli çocuklar ile ilgili gördüğüm kadarı ile 10 a yakın program var.
kısa sürüyor.12-15 dk falan.

ben şuan 3 bölüm dinledim.
beğendim.
bir profösürün tecrübelerinden faydalanmak güzel.

çocuğumla çok sorun yaşadığım bir kaç probleme değindi.meğerse onlar da debh den kaynaklanıyormuş :KK43:

hepsini dinledikçe yorumlarımı kısa kısa yazarım.

Ben oyun oynayarak baş ediyorum en sevdiği oyunu keşfettim birde evde oyun hamuru yapıyorum 1 - 2 saat kadar oyalanıyor :)

Benimde dört yaşında bir oğlum var evde kanepeye otutturamiyorum akşama kadar ayakta tek öğle uykuları var onuda zorla uyutuyorum. Uykuya bile dalamiyo yatakta sürekli bir hareketlilik içerisinde. Misafirligi hiç sormayın. Markete gotmemiz neredeyse imkansız peşinden koşmaktan ne alacağımı unutuyorum. Şimdi ikinci ye hamileyim. Ve ne yapacagimi gercekten bilmiyorum yardım edebilir misiniz?

Ya sizinkiler baya buyukmus bende kendimi avutuyordum biraz anlamaya basladiginda duzelir diye simdi uzuldum bir seneyi daha gozden cikarmistim ama belliki daha coooookkkkk ugrascam:KK43:

benim iki oğlum var(28 aylık ve yedi yaşında) onlarda aynı şekilde çok hareketli evde top dans hepsi var komşuları rahatsız edecekler diye uyarıyorum ama anlamıyorlar.erkekler kızlara göre daha aktif. genelde eşimle bizde 0nlara katılıyoruz.çok hoşlarına gidiyor

Bizde eşimle katiliyoruz oynuyoruz ama benimkinin enerjisi hiç tükenmez yorulmaz yani :) inanın suan uyutmaya geldim odadayiz hiç mi kıpırdamadan uyuyamaz bi çocuk. :-) oldm ya tam bi saat suruyo uyku süresi.

Arkadaslar cocuklarinizin uyku surelerini yazabilir misiniz benimde kizim ve oglum cok hareketli oyleki oglum 2 yasinda ama 9 kilooooo yediginide eritiyo :KK43:( kizim ise asiri hateketli yine 4 yasina 4 ayimiz var 48 saatte 5 saat uyudu oda zorlaaaaa uykuya goturmek iki kardesi benim icin kabusa dondu her gece saat 2 en erken en gec sabah 4 ler vs ler ve her yataga gitmemiz aglamalarla ve en az 1 saat sonra uyuyoruz ve gece kipir kipiriz en azindan sizinkiler nasil benim kadar vahim mi ? Bu onumuzde ki ay bir pedagogla gorustum kizimi goturcem insallah bisey degil ben benlikten ciktim pisman olsamda sonradan avazim ciktigi kadar bagirir oldum allah hepimize yardim etsin evlatlarimizi korusun ve bize bagislasin

Benimde dört yaşında bir oğlum var evde kanepeye otutturamiyorum akşama kadar ayakta tek öğle uykuları var onuda zorla uyutuyorum. Uykuya bile dalamiyo yatakta sürekli bir hareketlilik içerisinde. Misafirligi hiç sormayın. Markete gotmemiz neredeyse imkansız peşinden koşmaktan ne alacağımı unutuyorum. Şimdi ikinci ye hamileyim. Ve ne yapacagimi gercekten bilmiyorum yardım edebilir misiniz?
Allah yardimcin olsun canim cok zor valla market olaylarini yazinca benden de varmis dedim tek degilmisim market reyonlarina saklanir marketteki insanlarin bakisi ayri :KK43:( rezil olursun seslenmekten :)) vs vslerle gunu bitiriyoruz bizde :)) sana tavsiyem iyi bir pedagog bul ve gotur misafirlik bizdede yok 4 yildir arkadasimda yok malesef cunki kizim ve oglum durmuyor insanlari rahatsiz etmektense ev park arasi oluyor insan otomatik sosyallesmek munkun olmuyor umarim allahin izniyle ikinci evladin uslu olur rabbim gonlune gore versin simdiden lutfn bi dusun dedigimi gotur dr ye cunki ikinci bebis dogunca hic vaktin olmayacak ve ilk evladina faydalida olamayacaksin en axindan bir uzman hata bizde mi yoksa cocuk gercekten istem disi bir hateketlilik durumu yasiyor bunu ogrenirsin

Annemlerle acik havada yemek yiyelim diye yesillikler icinde restorana gittik. Avuc avuc kumlari attilar, yemekler toprak icinde. Ama durdurun diyebilirsiniz ama o kadar hizli yapiyorlar ki, zaten akla gelmeyecek seyler ve aninda yapiyorlar. Koltuk tepeleri zaten onlarin oturdugu yer, normal yerine oturmuyorlar. Kucuk te buyuge bakip erkenden ogrendi yaramazliklari. Dikkat eksikligi olabilir mi diye suphelerim var, doktora gitmeyi dusunuyorum, ama resim yapmayi cok seviyorlardi ve 15-20 dakika oturup resim yapaiyorlardi yada beni izliyorlardi resim yaparken, simdi o da yok. Resim yapalim diyorum, sevincten yataga cikip zipliyor, oturunca iki dakka surmuyor kalkiyor. Artik zevk almiyor sanirim. Lego severdi, ondan da bikti. Bizi bi gorseniz markette, acirsiniz halime. Her alisveriste ihtiyaclarimi alamadan cikiyorum. Her yer taniyor bizi. Bi de sevimliler, kizamiyorlar, ben de kizamiyorum. Annem hakli galiba, simariklar. Yine de canlari sagolsun, ben kendimi feda ederim ama bazen cooook bunaliyorum cunku kendime ayirdigim yarim saat, hatta 5 dakikam yok. Inanin dus alirken bile yanimdalar, ic camasirlarimla yikaniyorum. Bunaliyorum iste bazen. Kuafore gidemiyorum, bir kahveyi bile sakince icemiyorum.
Bendensin canim uzulme yanliz degilsin

acaba bizlermi buyutuyoruz bazi seyleri..benim oglumda hareketli..evde sandalye dolap birakmaz..sklir oynamaz oyuncaklariyla oynamak skiyor onu..sandalyeleri yatirir trencilik oynar..dolabin uzerine cikar ziplar mesela :-)

bi misafir gelse sacma sapan seyler yapar bazen..mesela gecen gun dayisina sofrada catal firlatti..hani cocuk anne babanin yansimasiydi? gorende bi oyle tabak canak kavga ediyoz sanacak..yok ole birsey..acaba dikkat mi cekmeye calisiyor diyorum..ama ilgisiz bi anne baba degiliz..yani her cocuk bir olmaz diyorum..ilk cocuk olmasiyla mi ilgisiz var acaba diyorum..kardesi daha farkli..ama o da buyugune baka baka aynilarini yapmaya calisiyor..yani karakterleri tam oturmamis olsada donem donem degiskende olsa huylari var onlarinda..

ben evimi mumkun mertebe onlara uygun hale getirdim. yani tehlikeli pek birsey yok ortalikta...acmamalari gereken dolaplara kilit yaptirdim..cocuklarin ikiside evdeyken oyle dipkose temizlik filan yapmam mesela..cunku hem cocuklarla zor hemde o vakti cocuklarimla geciririm...

zamanla duzelirler diye dusunuyorum..bende hareketli bi cocuktum halada fiziksel aktifimdir..bi yere gidecegimde kosarak giderim hizli yurumeye calisirim vs..hamileliklerimde bile kosmak gelirdi icimden hep ama yapmazdim tabii..bunun tersi insanlarda var, yani cok abes degil gibi gibi..

Aynı sorun bizde de var. Çok zor hareketli çocuğa bakmak. geneli de zeki oluyor. ikisi birleşince, bizlerede çıldırmak kalıyor. :)

X