Bakıcı, Kreş, Oyun Ablası Çocuğu kreşe giden çalışan anneler…

Çocuğunuzun bakıcı veya kreş deneyimleri, önerirler, tavsiyeler, karşılaşılan problemler, oyun ablaları ve oyun grupları
Doğum sonrası iki sene evde olmama rağmen sabah uykumdan feragat edip erken yatırdım hep. En geç 7’de uyanırdı. Çünkü ya kreş ya da babaanneye gidecekti. Kalkma konusunda hiçbir sıkıntı yaşamadık o yüzden. Bence burada asıl sıkıntı iki vesait, yol vs. 😵‍💫
Ay benimki de geçen hafta 6.30 da uyandı. hayır bir de kalkıyor ben uyumu aldım hadi siz de kalkın :KK70: Dedim odasına siyah fon perde takayım karanlık olsun, beyefendi kalkıyor uyanınca perdeyi açıyor aydınlık ortalık. Koşa koşa yanıma geliyor anne sabah olmuş hadi kalk

Dediğin gibi uyku düzeni ayarlanır da yol çekilir mi meçhul

Ay benimki de geçen hafta 6.30 da uyandı. hayır bir de kalkıyor ben uyumu aldım hadi siz de kalkın :KK70: Dedim odasına siyah fon perde takayım karanlık olsun, beyefendi kalkıyor uyanınca perdeyi açıyor aydınlık ortalık. Koşa koşa yanıma geliyor anne sabah olmuş hadi kalk

Dediğin gibi uyku düzeni ayarlanır da yol çekilir mi meçhul
Bizimki de sabah 6 buçukta anne GÜNEŞ UYANDI, kalk deyip dürtüyor ahsjahjsa. Siyah fon perde annemlerin evinde var. Orada da saati saatine uyanıyor ama seninkinde işe yarar inşallah. 😐

Uykusunu duzenleyin kesinlikle . 2 vesayet asiri zorlar yazik.seneye okula baslayacak zaten. Yasi buyuk zaten 5 olmus b3nce tasindiginiz apartmanda birini bulun bakici olarak. Beklentilerinizi dusuk tutup az ucrete anlasabilecek birini bulursunuz diye dusunuyirum. Keske yuksek verseniz ama olmuyor iste malum.

Benim oğlum 8 yaşında ve akşam 9 oldu mu doğru yatağa tatillerde falan da en geç 10 da yatakta olur burda size görev düşüyor benim oğlumu bıraksak sabaha kadar oturur bizimle ama uyku konusu çok önemli büyüme hormonunun salgilanmasi için sabahta erkenden uyanır uykusunu almış olur saatlerce onu uyandirmakla uğraşmam bu arada oglum 2 yaşında kreşe gitmeye başladı

Oğlum doğduğundan beri geç uyuyup geç uyanıyor 12 gibi uyuyor
küçücük çocuk o saatte yatar mı Allah aşkına
uyku saatini değişin
en geç 10 da hatta derin uykuya geçmiş olması lazım
karanlık ortamda olması lazım büyüme boy uzama hormonu o saatlerde salgılanır
ve emin olun çalışan anneler hep bu yollardan geçtik hepimiz o saatte sıcacık yatağından kaldırdık
birde bir müddet evinizi değişmeyin çocuğunuzun gittiği ilçede yaaşyın aldığınız evi kiraya verin 2 vasıta çok zor git gel size çok zor özellikle
araç yoksa araç varsada benzin fiyatları uçmuş özel kreşle aynıya gelir yanınıza verin daha iyi

Çocuğu saat 8-9 da yatanlar, senelerce hiç mi misafirliğe gitmiyor yada dışarı çıkmıyor. Özellikle yaz dönemimde işten gel, yemek ye, saat 8. Bu çocukla ne zaman anne baba vakit geçiriyor. Ya da sahile inip dondurma ısmarlamıyor mu?

Çocuk 2 gün uykusuz kalır 3. gün erken uyur onu dert etmeyin. 2 vasıta zor ama her nimetin bir külfeti var. Belediye kreşleri zaten çok zor çıkıyor, bence çok şanslısınız bulabildiğiniz için.

O çocuğun değil biraz da sizin elinizde olan bir şeydi. Erken uyumaya alıştırmanız lazım. Alışmıyor diye bir şey yok. Gün içinde yorulsun. Birkaç kere erken uyandırın. Gerekirse bir süre siz de akşam erkenden ışıkları kapatıp yatın. Uyku öncesi rutinler yapın. Kitap okuma, pijama giyme, süt içme, banyo vs. gibi. Çocuklar için böylesi daha sağlıklı zaten.
ayyyneeeen öyle... bu çocuk yakında ilk okula başlayacak şimdiden temel düzen oluşturulmalı

Bizimki de sabah 6 buçukta anne GÜNEŞ UYANDI, kalk deyip dürtüyor ahsjahjsa. Siyah fon perde annemlerin evinde var. Orada da saati saatine uyanıyor ama seninkinde işe yarar inşallah. 😐
Yok yavrum yaramadı. Perdeyi açıyor uyanık dşlfşdflf. neyse 10 gün sonra babasıyla tatile gidiyorlar biraz takılırım tek başıma

Çocuğu saat 8-9 da yatanlar, senelerce hiç mi misafirliğe gitmiyor yada dışarı çıkmıyor. Özellikle yaz dönemimde işten gel, yemek ye, saat 8. Bu çocukla ne zaman anne baba vakit geçiriyor. Ya da sahile inip dondurma ısmarlamıyor mu?
Kendi adıma cevap vereyim 5.5 yaşında oğlum var. Yaz tatilinde uyku saatin esnetirim ama yine de 10 buçuğu geçtiği çok nadirdir. Hadi olsun da 11. Zaten çoğunda yazın gündüz köyde parkta bahçede daha çok yorulduğu için 9 gibi sızar.

Okul zamanı zaten esneklik yok haftasonuysa bi yarım saat eklerim üstüne. 2 senedir zaten misafir işi bitti öncesinde de çocuğun uyku saati geldi kalkarım derdim kendi evimdeysem odasına götürüp uyuturdum.

Ki benim oğlum 7 8 aylıkken akşam 7 de gece uykusuna yatardı. Başka yerde uyumaz uyuyup uyansa gece sabaha uyumazdı. Tüm yaz tatilini evde geçirmiştik onun düzeni bozulmasın diye.

Şimdi bi de 2 yaşını 2 ay geçmiş bir oğlum var. O da abisini görüyor akşam onunla giriyor yatağa.

Sabah da abisi okula giderken en geç 7 buçukta kalkıyorlar.

çocuğu okula gidenlerin çoğu hafta içi iş okul duş yemek ödev derken uyku saatine geldiği için zaten gün yetmiyor o dediklerinizi haftasonu yapıyorlar genelde

Her akşam misafirliğe dondurma yemeye gidilmez ki. Ayın 25 günü saatinde yatan çocuğun 5 günlük geç yatmada düzeni bozulmaz zaten. Bir de çocuk sahibi olmak böyle bir şey, hiç düzeni bozulmasın isteyen, her gece yürüyüşüme ev gezmeme giderim diyen yapamaz.

koyu renk perde de işe yaramıyor ya :KK43: alışınca karanlıkta olsa uyanıyor, kızım 6 da kalkar ne olursa olsun... gece de 10 en geç 10 buçukta uyur

Çocuğunuzun uyku düzenini değiştirin çok geç yatıyormuş. Hem gelişimi için erken yatmalı hem de okula giden bir çocuk erken kalkmaya alışmalı.

Dert ettiğiniz şey bu değil de yol olmalı. 2 vesait çok fazla.

Benim bulunduğum yerde tam gün devlet anaokullarının bazıları okul saatinden sonra halk eğitimden öğretmen tutup çocuklara yaşlarına uygun kurslar vererek 5 e kadar okulda tutuyor çalışan veliler için. Gititğiniz yerde böyle okul vardır belki araştırın.

Erken kalkmaya alışan çocuk bir süre sonra yattığı saatten bağımsız erken kalkıyor.

Büyük oğlum 5.5 yaşında. 5.5 senedir saat 9 dan sonra uyandığı bir elin parmağını geçmemiştir.

Hatta daha yeni köye gittik çocukları babanneyle bırakıp yattım. Dedim al gönlünce vakit geçir bugün uyku saati geldi yatsın demicem sana.

Küçük 12 de büyük 2 de yatmış.

Sabah 8 de küçük 8.30 da büyük ayaktaydı.

X