Anaokulu, okul öncesi, kreş yorumları Çocuğu okula giden annelerin sohbet alanı

Alacağınız malzemeye göre değişiyor. Atıyorum boyada faber castel iyiyken suku boyada fatih iyi gibi değişebiliyor. Güvendiğiniz bir kırtasiye varsa oraya sorabilirsiniz ya da öğretmene sorabilirsiniz. Genelde öğretmen marka vermek istemez ama belki sözel olarak birkaç birşey önerebilir.
Evet öğretmen marka vermek istemiyorum siz kendiniz karar verin dedi bakalım alışverişe daha cikmadik bu hafta tamamlicaz eksikleri
Pazartesi okulumuzun ilk günü.
5 saatlik bir süreç başlıyor.
Ilk gün sizler eve gidip beklemeyi mi yoksa okulun bahçesinde beklemeyi mi tercih edeceksiniz?
Ben beklemedim eve geldim evim çok yakın ağlamadı arkasına bile bakmadan içeri girdi öyle olunca beklemenin bi anlamı yok diye direk geldim 6 aylik bi oğlum daha var tabi oda bi etken
Markasıyla birlikte liste yapılıyor. O markanım dışına çıkılmıyor genelde
Liste verildi ama marka belirtilmemiş öğretmen de marka soylemiyorum dedi
bize liste verilirken marka belirtilmemişti.Sadece mum boya da Fatih markasını oyun hamurunda Play-doh markasını istemişlerdi.Öğretmenler yönlendirebiliyorlar
Tamamdir teşekkür ederim ☺
Kızlar çocuğun çantasına yedek kıyafet ne koydunuz. Havalar biraz dengesiz ince bı hırka falan koydunuz mu bahçe için
1 esofman alti bi tsort bi çorap bi atlet bide boxer koydum giderken kot ceketini giydirmistim okulun parkına çıkarsanız serin olursa giy dedim bugün Ankara baya soğuktu ama öğlen ısındı

Benim oğlum bugün tam gün kaldı, palyaço gelmiş çok eğlenmiş. Ama detay anlatmıyor, ne yediniz diyorum kızıyor 😅 ne oynadınız yine aynı anlatmak istemiyor nasıl konuşturacağım bu çocuğu🤔
Çok mutlu geldi ama yarın da kurbağa yarışı yapacaklarmış heyecanlı

Iyi aksamlar kizlar
Bizde ilk gunumuzu yasadik . Hevesle guzelce hazirlanildi, saclar yapildi gidildi ama kapidan girmeden hemen once girmek istememeye basladi sira gelnce agladi hatta guzelce konusup teslim ettim ogretmenine . 2 dk sonra geri ciktilar ogretmenle aglamakli bi sesle anne sen beni burda bekle eve gitme dedi tamam bekleyecegim dedim .
1 saat oralarda dolandim
Bir arkadas hala agladgni soyledi cnku icin rahat etmedi belki ararlar durmaz diye . Sonra eve gittim saat gelnce almak icin okula geldim . Cok gergin ve duygusal gecen gunum kizimin o kapidan mutlu bir sekilde cikmasiyla devam etti. Cok sevmis mutlu olmus . Yatana kadar surekli biseyler anlatti . Insallah yarin skntisiz gecer diye dusunuyor ve umuyorum.

Hepinize hayirli olsunn

Sevgili anneler hem okul öncesi annesi, hemde okul öncesinde çalışan psikolojik danışman olarak yazıyorum.
Sakin olun. :)
Siz sakin oldukça çocuğunuz sakin olacak. Siz huzurla gidince çocuğunuz huzurlu olacak. Siz öğretmene güvenle teslim ettiğinizde çocuğunuz öğretmenine güvenmeyi öğrenecek.
Dün ilk gündü. İnanın öğrenci değil, anneler bizi zorlaştırıyor.
En başta çocuğunuzun sizden ayrılırken güle oynaya ayrılmasını beklemeyin. Ne kadar okul için hevesli olursa olsun "anne" den ayrılmak kolay mı sizce? Şöyle düşünün ki çocuklarınız böyle düşünüyor. Bu yaşınızda anneniz aldı sizi hiç bilmediğiniz koca bir şehrin meydanına bıraktı. zamanı gelince geleceğim seni almaya dedi ama o zaman ne zaman bilemiyorsunuz. Ne hissedersiniz?
İşte çocuklarınız tam da bunu hissediyor. Birde sizdeki kaygı, endişe, huzursuzluğu görünce daha da endişeleniyor. Demem o ki öğretmenlerine güveniyorsanız ki güvenmeseniz okula göndermezdiniz :) süreci onlara bırakın. Çocuğunuzu gülümseyerek okula teslim edin, alma vaktinizden en az 15 dk önce okulun önününde olun (ilk günler için) , inanın uyum süreci muhteşem olacaktır.

Sevgili anneler hem okul öncesi annesi, hemde okul öncesinde çalışan psikolojik danışman olarak yazıyorum.
Sakin olun. :)
Siz sakin oldukça çocuğunuz sakin olacak. Siz huzurla gidince çocuğunuz huzurlu olacak. Siz öğretmene güvenle teslim ettiğinizde çocuğunuz öğretmenine güvenmeyi öğrenecek.
Dün ilk gündü. İnanın öğrenci değil, anneler bizi zorlaştırıyor.
En başta çocuğunuzun sizden ayrılırken güle oynaya ayrılmasını beklemeyin. Ne kadar okul için hevesli olursa olsun "anne" den ayrılmak kolay mı sizce? Şöyle düşünün ki çocuklarınız böyle düşünüyor. Bu yaşınızda anneniz aldı sizi hiç bilmediğiniz koca bir şehrin meydanına bıraktı. zamanı gelince geleceğim seni almaya dedi ama o zaman ne zaman bilemiyorsunuz. Ne hissedersiniz?
İşte çocuklarınız tam da bunu hissediyor. Birde sizdeki kaygı, endişe, huzursuzluğu görünce daha da endişeleniyor. Demem o ki öğretmenlerine güveniyorsanız ki güvenmeseniz okula göndermezdiniz :) süreci onlara bırakın. Çocuğunuzu gülümseyerek okula teslim edin, alma vaktinizden en az 15 dk önce okulun önününde olun (ilk günler için) , inanın uyum süreci muhteşem olacaktır.
Ilk bir hafta sabır ve anlayış dönemi olsa gerek.
Paylaşımlarınız çok güzel.
Bizimki de ilk 3 gün gönülsüz olsada artık sevmeye başladı okulunu.
Alışmaya ve yüzleri tanımaya başladığı için.
Hafta sonu ne yapacak merak ediyorum özler. I acaba okulunu?

Ilk bir hafta sabır ve anlayış dönemi olsa gerek.
Paylaşımlarınız çok güzel.
Bizimki de ilk 3 gün gönülsüz olsada artık sevmeye başladı okulunu.
Alışmaya ve yüzleri tanımaya başladığı için.
Hafta sonu ne yapacak merak ediyorum özler. I acaba okulunu?
İlk 1 hafta hatta bazı çocuklar için 2. hafta sabır- anlayış- hoşgörü haftası. Dile kolay 6 yıl evden ayrılmamış çocuğu hiç tanımadığı ortama götürüyoruz. Biz veli olarak her ne kadar "oyun oynuyor, evde bulamadığı arkadaş ortamını burada ediniyor, benim öğretemediğim şeyleri orada öğreniyor" gibi mantıksal baksak da uygulamada her daim "duygu" temeldedir. Korku, kaygı bitmeden alışma sağlanmaz. Bunların bitmesi de anne-babanın yaklaşımı ve duygularına bağlı.
Ayrıca sanaldan ne kadar olur bilemiyorum ama tıkandığınız her noktada destek olabilirim. (bu cümle kızımın yaşıtı çocuğu olan tüm annelere.:KK36:)

İlk 1 hafta hatta bazı çocuklar için 2. hafta sabır- anlayış- hoşgörü haftası. Dile kolay 6 yıl evden ayrılmamış çocuğu hiç tanımadığı ortama götürüyoruz. Biz veli olarak her ne kadar "oyun oynuyor, evde bulamadığı arkadaş ortamını burada ediniyor, benim öğretemediğim şeyleri orada öğreniyor" gibi mantıksal baksak da uygulamada her daim "duygu" temeldedir. Korku, kaygı bitmeden alışma sağlanmaz. Bunların bitmesi de anne-babanın yaklaşımı ve duygularına bağlı.
Ayrıca sanaldan ne kadar olur bilemiyorum ama tıkandığınız her noktada destek olabilirim. (bu cümle kızımın yaşıtı çocuğu olan tüm annelere.:KK36:)
Harikasın ya iyi ki varsın 😊🥰😊

Çok iyi düşünmüşsün canım benim oğlan 2016 temmuz doğumlu inatla gitmeyeceğim diyor sizde durum ne

2016 ocak anneleri canım

O kadar sevınçlı kı gıdecegı ıcın
Bugun okulu gezdırdım :)

Asırı sabırsız zaman gecmedıgı ıcın😂

Çok iyi olmuş arkadaşlar 🥰 konuşacak çok şey oluyo gerçekten fikir danışmak için harika bi topik🥰

Benim oğluş da ekim 2016, okul için ondan daha heyecanlıyım sanırım 🙈

Meraba kızlar. Bizde mayıs doğumluyuz. Benim oğlumda anaokuluna kayıt yaptırdım malesef şuan hiç gönüllü değil. Inş ogretmenlerrini vede arkadaşlarını çok severde gider 🤕 Aksi takdirde bebekte olcak çok zorlanıcaz

Bizimki 8den 12.30a kadar. Kahvaltı veriyorlar. Büyük kızım da oraya gitmişti sabah 8e 20kala servis aliyordu yedirmeden gönderiyordum orda yiyordu.

Bizim toplantı da ayın 1inde, o gün liste verilir diye düşünüyorum

Anaokullu oldular:)
Bakalım bu salı başlayacak benimkiler.
Büyük olan kesinlikle gitmem diye diretiyor, artık anasınıfı oldun büyüdüğün için bilgi edinmen lazım diyorum, yok Allah yok.
Ki kreşe de gitmişti zaten 1 ay önce aldık kreşten, yine de inadı bitmiyor.

Evet canım bu sene yazdırdık bakalım 6 eylülde başlayacak. Kreş geçmişi var ama gideceği okul biraz disiplinli bakalım inşallah uyum sağlar çok oyuncu benim oğlan

Bende iyiyim 2 ay olacak doğum yapalı bende uğraşıyorum 🥴 sağlıcakla kucağına al canım inşallah🌸🙏🏻

Neguzel bir topik olmuş hayırlı olsun canım🤩
Benim kızda başlayacak bakalım bizi neler bekliyor, benide endişelendiren şeyler oluyor ve bolca merak 🤭. Bugün ananesi çanta vs almış taktı ne çabuk büyüdün dedim 🤭

Hangi okul canım? Hayırlı olsun ❤️

Merhaba. ❤️❤️

Ben de Şubat 2016 annesiyim. Sabah erken kalkacak olması beni endişelendiriyor. Çok erken çünkü😕

Nasıl gidiyor hanımlar çocukların anaokul süreci?

hafta sonu köye gittik, ankaraya göre serindi
sıkı giyindik ama buna rağmen üşüttü oğlum
dünden beri çok kötü öksürüyor, az önce sğana bal koyup damıttım
ceviz zarını kaynattım içirdim inşAllah iyi olur.

bir de sivirisinek alerjisi var,
sırtı bi yerdn ısırmış 10 yerden patlak vermiş
kaşıntı da başa bela, bi losyon vardı 2 senedir kullandığım o iyi geldi

Sevgili N U R N U R topigine bende yazdim ara ara etiketim yok ama yinede yazmak istedim
Benim kizim ilk 2 gun ayrilirken aglamisti aksam cok mutlu cikiyordu , hafta sonu arkadasini cok ozledi resmini actirip optu filan . 2 gundur de hersey yolunda cok sukur severek gidip geliyor
Bugun 3d sinema izlediler cok hosuna gitti degisiklik oldu ona da . Okuldan cikinca heyecanla gun icinde yaptiklarini anlatiyor, eve resim getiriyor onu bize gostermek icin can atiyor . Cok sukur ...
Ama haftasonundan sonra skldm gitmek istemiyorum diyen cocuklar varmis bahcede annelerle olan sohbetlerden duydugum kadariyla. Cocuga , karaktere gore degisiyor iste sanirim . Sinifta hala aglayan ve annesini sinifin kapisinda bekleten bir ogrenci var mesela . Umarim koronasiz hastaliksiz ve cocuklarmiz icjn guzel giden bir donem yasariz .

Gayet iyi canım. Haftasonu olunca cocuk üzülüyor😂
Ya süper siz aşmışsınız maşallah 😊
Güzel geçti bizim de. Haftasonu da gitmek istedi 🙃 ama biraz yabancılık hissediyor arkadaşlarına karşı zamanla asacagimizi umuyorum ❤️
O yabancılık normal ama o da geçecek alisacaklar birbirlerine
Bizimki şükür cok sevdi . 4 gündür çok hasta gondrremiyorum🤕
Çok geçmiş olsun neyi var
Ben de size soracaktim 😁
Benimki de alıştı ya şükür.seviniyorum.
Eve gelince okulumu özledim diyor. Bazen de artık tatil olsun diyor. Çelişkiler deryası 😅
Geçmiş olsun 🌺🌺 kızım da dis çıkarıyor ağrısı var.
Geçmiş olsun inci gibi dişleri olsun kuzunun
Oldukça iyi, ağlama sızlama kalmadı.
Pazartesi gününden itibaren tatile kaç gün kaldı diye sayıyoruz😂
Bizimki yarın tatil saniyormus artık günleri haftaları iyice öğreteyim de kafası karışmasın kuzunun 😅
hafta sonu köye gittik, ankaraya göre serindi
sıkı giyindik ama buna rağmen üşüttü oğlum
dünden beri çok kötü öksürüyor, az önce sğana bal koyup damıttım
ceviz zarını kaynattım içirdim inşAllah iyi olur.

bir de sivirisinek alerjisi var,
sırtı bi yerdn ısırmış 10 yerden patlak vermiş
kaşıntı da başa bela, bi losyon vardı 2 senedir kullandığım o iyi geldi
Bizim sınıfın yarısı yoktu bugün hepsi hasta olmuş.
Güzel gidiyor bu hafta biraz beni özlemiş gitmesem olmaz mı dedi başta da geçti şimdi ☺️ Sizin nasıl gidiyor?
Anne kapanmaz yara ve özlem. Yerimiz dolmaz ama bizden uzak kalmayı da öğreniyorlar uzaktan sevmenin de tadını tadıyorlar 🤭
Sevgili N U R N U R topigine bende yazdim ara ara etiketim yok ama yinede yazmak istedim
Benim kizim ilk 2 gun ayrilirken aglamisti aksam cok mutlu cikiyordu , hafta sonu arkadasini cok ozledi resmini actirip optu filan . 2 gundur de hersey yolunda cok sukur severek gidip geliyor
Bugun 3d sinema izlediler cok hosuna gitti degisiklik oldu ona da . Okuldan cikinca heyecanla gun icinde yaptiklarini anlatiyor, eve resim getiriyor onu bize gostermek icin can atiyor . Cok sukur ...
Ama haftasonundan sonra skldm gitmek istemiyorum diyen cocuklar varmis bahcede annelerle olan sohbetlerden duydugum kadariyla. Cocuga , karaktere gore degisiyor iste sanirim . Sinifta hala aglayan ve annesini sinifin kapisinda bekleten bir ogrenci var mesela . Umarim koronasiz hastaliksiz ve cocuklarmiz icjn guzel giden bir donem yasariz .

Aynen ya Bizim okulda da durum aynı.
Kayıt sildiren de çok var. Hasta olup gelmeyen de.
Ilk 2 hafta içinde illa ki bir hastalık oluyor. Bunu görüp çocuğa kıyamayıp alip kaydını silen de var ama çocuklar öyle daha çok güçlenecek halbuki.

X