Çocuğum büyüdükçe gelen boşluk hissi ve ikinci çocuk fikri

Evet sanki bu fikre daha yakınım gibi. Kuzumun bebekliğine dönemeyeceğime göre de ikinci bebek fikrini aklıma getiriyorum galiba bu özlemden dolayı
Sizinki tekrar bebek ozlemi, bunlar olağan, insanı duygular , çoğu anne bunu yaşıyor. Eltimde gecen cocuklari için, bebekliklerini çok özledim ama çok zordu, daha doğurmak istemem demişti. Her anne ozlem duyar . Ama sizinki 3 yasinda eğer gerçekten bir bebek düşünüyorsanız hamile kalmanın tam zamanı ara açıldıkça insan tekrar sorumluluk almak istemiyor , çünkü çok yıpratıcı bebek bakımı. Kardeşimin oglu 7 yasinda, tek çocuk. Annesine surekli niye benim kardeşim yok diye agliyor. Kardeşimde daha küçükken bi tane yapsaydım şuan istiyorum ama hamilelik ,doğum bebek bakımı çok zor , rahatlığa alıştım diyor.

Bu bir dert mi bilmiyorum ama buradan aldığım fikirler bende hep farklı bir bakış açısı uyandırdığı için paylaşmak istedim.

3 yaşına girmek üzere olan bir kızım var. O doğduğunda işime ara verip tam zamanlı annelik yapmaya karar verdim. Daha çok ben olmak üzere eşimle birlikte büyüttük. Desteksiz bir şekilde süreci yürüttük. Çoğu ebeveyn gibi çok emek harcadık. Şimdi yavaş yavaş bağımsızlaşmaya başladı. Hatta arkadaş isteğini de sürekli dile getiren bir çocuk. Tabi bu sırada o bağımsızlaştıkça ben kendimi garip hissediyorum. Kollarım boş kalmış gibi, minik bir parçam uzaklaşmış gibi. Bilmiyorum doğru tanımlayabildim mi ama kendimi anlayamıyorum. Cilt bakımı yapmak için aradığım zamanları bulmaya başlayacakken şimdi bu his nedir? Akşamları bebeklik fotoğraflarına bakmak? Uyuduğunda zaten özlerdim, şimdi nedensiz daha çok özlemek? Acaba aranızda böyle hisseden oldu mu?
Annelerin neden ikinci çocuğu yaptığını çok iyi anlıyorum. Bu hislerle ikinci çocuğu yapmaya karar vermek doğru olur mu? Desteksiz bir şekilde bir çocuk büyütmek bizim için çok zor geçti, iki çocuk daha zor olacak. Kendime vakit ayıramamaktan hayıflanırken ikinci çocuk fikri hiç mantıklı gelmiyor ama sonra o kollarımdaki, hayatımdaki boşluk hissi…
Bu karmaşık ruh halime yorum yapabilecek beni bu anlamda farklı bakış açılarına yönlendirecek herkese şimdiden teşekkür ederim.
Benimki 5 yaşında hala o boşluk hissi yok siz nasıl 3 yılda bu hisse ulaştınız valla bravo

O kaliteli olsa bile çevresi kaliteli olacak mı ? Kendisi gibi kaliteli kişilerle yaşayabilecek mi onu diyorum aslında.baksana kadıncağızlar eğitimliyim, güzelim, kültürlüyüm erkek bulamıyorum diye ağlaşıp duruyor.
İyi işte bende en kalitelisinden yetişen, ergenliğinde bile odasını toplamak için çabalayan bir oğlan var 🥰 bizimkiler de olmazsa hiç kalitelisi kalmayacak

Der. Modern, bilimsel, entelektüel düşündüğünü falan mı sanıyorsun, bunlar dümdüz zırvalık. Bu ülke şartlarında takılacak o kadar şey varken gidip nelere takılıyorsun. Sen mutsuzsun diye herkes mutsuz değil artık anla bunu. 🤦🏻‍♀️
Bir evliliğin yüzde 80'i cinsellik deyip duruyorsunuz ama.vee evet freud gibi herşey cinselliğe bağlı bence.yetişkin bir insanı bu kadar mutlu ve motive eden başka bir şey daha olduğunu düşünmüyorum.hayatın kaynağı.hepimizin oluşma nedeni.cinselliğe ulaşamamak çok büyük bir yoksunluktur, sinirlendirir, mutsuz eder, boşluk hissiyle dolarsın.gerçi herkeisn cinsel isteği de farklı farklı. Biraz kendime göre konuştum.bu arada o adam tacizci.yani dediğin gibi kendini ilim, fen uğruna adayıp, cinselnistekten soyutlanmamış.

Ee ben de uyusa da azcık kendimle vakit geçirsem diyorum sonra bir bakıyorum kendimi onun fotoğraflarına bakarken buluyorum 😂ama bunun için 2.cocugu düşünmüyorum bu benim kararım ama siz 2.yi istiyorsanız olsun inşallah bir kardeşi ben de istiyorum ama cesaret edemiyorum siz biraz daha anaçsınız sanırım bana uykusuz geceler kusmalar sezaryen zor geldi ikinciye hiç cesaretim yok annem çok baskı yapıyor ama 6 yasindayiz biz

Maalesef bence de bulamam.hatta o ülkelerde utangaçlık ve asosyallik daha fazlaymış.allah da maşallah bir cinsel istek vermiş bana, aklım başka yere çalışmıyor.eskiden en azından dolu dolu bir günden sonra 1 gün idare ederdi.şimdi o da yok.bütün gün yataktan çıkmasam bana mısın demem.bir kaşıntı tutuyor, yere göğe sığamıyorum.benim gibi olan var mı acaba ?.ömrüm şu isteğin peşinde mücadele etmekle geçiyor.
Sen hasta olmayasın ferhan, anlattığın buradan bakınca hiç iyi durmuyor.

Eee sürekli konu açıp duruyor kadıncağzılar eğitimliyim, güzelim, yaşamayı seviyorum kimseyi bulamıyorum diye.kendi adıma da düşünüyorum gerçekten erkek kalitesi yerlerde.istediği gibi bir ilişki yaşayamadan hatta hiç ilişki bile yaşayamadan ölen bir sürü insan var.sadece ben demiyorum ki.kendim de istediğim gibi birini bulamıyorum. Oysaki içimde ne fırtınalar kopuyor.
Ferhans sen hangi şehirde, nerde yaşıyorsun bukadar yokluk içinde kalmışsın. Bizim çevremizde kaliteli ,karizmatik erkekler çok.

Bence ikinci çocuğu istemek normal. Fakat şöyle bir durum var bazen insanlar baştan düşünür iki cocugum olsun, üç olsun yada tek olsun gibi. Siz iki cocugum olsun diye isteyen biriyseniz şuan bu duyguları hissetmeniz bu yüzden olabilir ama sadece bebek özlemi adı altında çocuk yapilmasi ileride sıkıntı yaratır. Çünkü oda buyuyecek. Mesela cocugum buyudu simdi kardesi olsun istiyorum tarzi konussaydiniz bu kadar garipsenmezdi. İkinci cocuktan ziyade cocuk isteme sebebiniz biraz garip oldu belkide yanlis ifade ettiniz.
Ben hastaliikli bulmuyorum dusuncenizi cunku bebegimi buyuturken banada hep dedikleri şu "bugünlerin tadini çıkar sonra bebeklik zamanı çok özleniyor" 😊
Bana da ‘hadi bakalım ikinci çocuğu yapalım da kardeşi olsun, arkadaş olurlar’ fikri ikinci çocuğa haksızlık gibi geliyor. Yani bu dünya geliş sebebi kardeş olmak gibi. Ama bebek özlemi çekip yapmak daha masum daha kendine has bir istek değil mi? Bilemedim

Evet ya acaba seks bağımlısı mı oldum.resmen bir dahaki sekse kadar geçen sürede vakit geçrimek için yaşıyorum resmen.
Bir uzmanla görüş, zaten ruh sağlığın iyi değildi iyice kontrolden çıkmışsın, 'bir kadının seks günlüğü' ya da 'itiraf' filmlerinden fırlamış gibisin

Bu sitede uzun zamandır takılıyorsan, erkeklerden kat kat daha istekli kadınlar olduğunu bilmen gerekir.amacım cinsellik konusu açıp kendimi tatmin etmek değil ki.zaten öyle bir muhabbet yok ortada
5 aydır takılıyorm üyeliğim eski.. istekli kadınlar var tabi ki ama iki seks arası gecen süreyi bekleyene yataktan hc ckmam diyene ilk kez denk geldim

X