Çocuğum Erekte Oluyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bir oglunuz daha varmış onda bu tarz seylere sahit oldunuz mu o bu surecleri nasıl gecirdi , suan nasıl geciriyor onuda gözlemleyin sonucta birlikte cok vakit geçiriyorlar oda henüz kucuck bir cocuk ama dedikleri gibi yaptıkları seyin ne oldugunu bile anlamıyorlar. Siz yine de oyle goruntuler vermeyin cocuklara dikkat edin
Onda hiç böyle şeyler yok

Ben bu durumu eşime bile söyleyemedim valla nasıl açacağımıda bilmiyorum konuyu inş hasarsız bir şekilde çıkarız

Yatakla ebeveyn banyosunun orda antre var biraz uzun 5 adımlık falan ordan geçince farkettik
Ebeveyn banyosu yatak odasının içinde olur. Baya sonra fark etmiş olabilirsiniz yani.
Belki çocuk iki adım attı önce ve durdu ne oluyor ki diye. Sonra iki adım daha attı falan.
Yani iki çocuğum daha var ne yalan söyleyeyim falan demişsiniz ama insan kapının kilidi bile yoksa puf vs koyar ki kapının ardına açılınca duyayım diye.
Siz de karı-koca baya pervasızca davranmışsınız yani.
Şu beş adım meselesinden sonra çocuk neleri gördü emin olamadım.

Yatakla ebeveyn banyosunun orda antre var biraz uzun 5 adımlık falan ordan geçince farkettik
Fazla mi rahatsiniz? Evde 6 ve 4,5 yasinda 2 cocuk var ama siz hicbir onlem almadan sevisiyor musunuz yani?

Goguse dokunmayi falan sizden gormustur tahminim, gogusten haz almayi kesfedecek yasta degil cunku

Bebekken beze sürtünme ile başlıyor erekte olmak.
Daha yaşına girmemiş bebekler erekte olabiliyor.
Erkek çocuklarında çiş yapmak istediklerinde,sabah uyandiklarinda erekte olunabiliyor.
Kız çocukları genelde sürtünme ile hissetmeye başlıyor ama ne olduklarını tabii bilmiyorlar.
Bazı kreşlerde ve anaokullarında.cocuklar bu durumu bazen anlatır,gösterir,belli ederdi.
4.5 yaş çocukta erekte olmak normal ama göğüsleri dokunup,utanmak normal değil.
Bunun için çocuk gelişimi uzmanından yardım alın herhangi bir devlet hastanesinde var.
O sizi doğru yönlendirir.
Birde artık çocuğunuzu saatlerce uyutmaya çalışmayın.
Uyku saati geldiğinde yatırın,öpün iyi geceler deyip kitap okuyun en iyisi.
Yanına yatıp uyutmak gelişimi açısından etkili olur,zorlanırsınız.

cocugum 5 yaşında onda da cinsel keşif dedikleri durum söz konusu ama sizin anlattığıniz durum biraz farklı sanki bilemedim.

Fazla mi rahatsiniz? Evde 6 ve 4,5 yasinda 2 cocuk var ama siz hicbir onlem almadan sevisiyor musunuz yani?

Goguse dokunmayi falan sizden gormustur tahminim, gogusten haz almayi kesfedecek yasta degil cunku
Zaten 2-3 ayda bir cinsel ilişkiye giren evebynler olarak çok dikkat edemedik zaten ilk defa başımıza geldi

Konu hakkında profesyonel insanlardan destek almanızı öneririm çünkü burada her birimiz bir şey söyleyeceğiz ve siz zaten endişelisiniz kafanız iyice karışmasın. Benim de 4 yaşında bir oğlum var ve tuvalet eğitimi öncesi sabah bezini açtığımda bazen erekte olduğunu fark ederdim. Fizyolojik bir şey diye üzerinde durmadım. Tuvalet alışkanlığı kazandırırken de özellikle kaka yaparken erekte oluyordu ve fark edip dokunup gösterirdi gülerdi filan biz dikkatini başka yöne çekerdik. Bildiğim kadarıyla okul öncesi çağda fizyolojik olarak erekte olduklarını keşfettiklerinde merak edip mastürbasyona varan bazı hareketler yapabiliyorlarmış uzmanların önerisi dikkati başka yöne çekmek ve çocuğa ilgi göstermek yönünde.
Çocuklar 3-6 yaş arası cinsel kimliklerini keşfediyorlar zaten 2 yaş sendromuna da erken ergenlik denmesi bu yüzden. Ama kast ettiğim kimliğini keşfetmesi cinsel yönden tabi ki aktif bir durum olamaz. Hani bazen erkek çocuklar bir kız görünce güler, utanır, ilgi gösterir vs.
Konuya bir psikolog ya da çocuk gelişimci yazsa daha anlaşılır olur. Çünkü bu dönemin bir de Oedipus ve Elektra kompleksleri var.
Konunuz özelinde sadece şunu söylemek isterim. Çocuğunuza birkaç gün zaman verin. Tatsız karşılaşmanız tesadüf olmuş olabilir ama tetiklediyse bile davranış değişikliği olmuyorsa en iyi çözüm bir uzmanla görüşmek. Bir de naçizane önerim lütfen kızmayın, utandırmayın sadece geçiştirin. Çünkü cinsellik konusunda çocukları utandırmamız ilerde kişiliklerinde büyük sorunlar yaratıyor onlar şu an etik ve ahlaki ilkeleri anlayabilecek zihinsel seviyede değiller. Soyut düşünemezler. Hoş görün demem tabi ki ama davranışın tekrarlanıp kalıplaşmaması için teşvik etmemek kadar kızmamak da önemli.

Bebekken beze sürtünme ile başlıyor erekte olmak.
Daha yaşına girmemiş bebekler erekte olabiliyor.
Erkek çocuklarında çiş yapmak istediklerinde,sabah uyandiklarinda erekte olunabiliyor.
Kız çocukları genelde sürtünme ile hissetmeye başlıyor ama ne olduklarını tabii bilmiyorlar.
Bazı kreşlerde ve anaokullarında.cocuklar bu durumu bazen anlatır,gösterir,belli ederdi.
4.5 yaş çocukta erekte olmak normal ama göğüsleri dokunup,utanmak normal değil.
Bunun için çocuk gelişimi uzmanından yardım alın herhangi bir devlet hastanesinde var.
O sizi doğru yönlendirir.
Birde artık çocuğunuzu saatlerce uyutmaya çalışmayın.
Uyku saati geldiğinde yatırın,öpün iyi geceler deyip kitap okuyun en iyisi.
Yanına yatıp uyutmak gelişimi açısından etkili olur,zorlanırsınız.
Şuan aldım randevu zaten teşekkür ederim kimliği kayıptı onu çıkartacam tabi zaman aralığında üstesinden geliriz inşallah

Ben bu durumu eşime bile söyleyemedim valla nasıl açacağımıda bilmiyorum konuyu inş hasarsız bir şekilde çıkarız
Birlikte olurken daha dikkatli olmalıyız
Galiba küçük bizi görmüş ve etkilenmiş diyebilirsiniz.
En azından anne baba olarak farkında olursunuz.
Şuan için büyük tehlike yok bence destek alırsanız atlatılır ama 5-6 sene sonra 2 çocuğunuz için de ergenlik dönemi daha zor geçer.

Zaten 2-3 ayda bir cinsel ilişkiye giren evebynler olarak çok dikkat edemedik zaten ilk defa başımıza geldi
Nadir sevisince uzerinize gorunmezlik pelerini mi ortuluyor? Cok kizdim size, rahatliginizla cocugunuzda muhtemel bir travmaya sebep olmussunuz ve hayret ki babasina da anlatmiyorsunuz 🤦🏼‍♀️

Böyle bişeyi dile getirdiğim için çocuğumdan özür diliyorum ama aşırı rahatsız olduğum sorunla karşı karşıyayım bunun normal mi yoksa endişe verici bir durum mu hiç bir fikrim yok,o yüzden yardımlarınıza ihtiyacım var.Benim 4.5 yaşındaki oğlum eşimle beni uygunsuz bir biçimde gördü uyudukları sırada odaya pat diye daldı,ertesi gece wc ye kalkmış tuvaletini yaptırdım seninle uyucam dedi,yanıma aldım sarıldım oğlum biraz zaman geçince göğsüme dokunmaya başladı,tedirgin oluşu bunu yaparken aslında utandığını hissettirdi bana bunu yaparken erekte oluşu beni çok rahatsız etsede hiçbişey söylemedim sarılmaya devam ettim bu kez göğsümden öptü bende onu öpüp “hadi güzel oğlum uyu artık” deyince utanıp fırladı gitti yanımdan çünkü beni uyuyor zannediyordu.Aradan 1 hafta geçti ve bugün akşam babası erken götürdü uyutmaya öğlen çok uyumasına rağmen,okula kalkacak diye vakitli uyutmak istedi aradan 1 saat geçti uyutamamış babası,o kalktı ben yattım yanına sırtını kaşımak istedim o ise bana sarılmak istedi ve aynı durumu yaşadık(normalde 3 aylıkken emmeyi bıraktı ve göğüsle haşir neşir bir çocuk değil,uykuya dalmak için bağmı kurmak istiyo dedim hayır asla uykuya odaklanamıyor zaten ve baya utanıp tedirgin oluyor,özel bölgelerini tanıyan bir çocuk aynı zamanda) ben bu kez yine rahatsız oldum 3 saat geçmesine rağmen uykuya odaklanamadı ve yine erekte oldu dokunmalar oldu vs.Ben bu kez tepki gösterip “bana dokunmanı istemiyorum ve dön arkanı uyu hadi” dedim.Yine uyumadı falan.Sonuç olarak ben ne yapmalıyım suçluluk duygusu hissediyorum böyle bir durumda ne yapacağımı bilmiyorum yada böyle bir şeyi oğluma kondurmak falan kötüyüm ben diyorum yada kondurmamak isterken ya normal değilse deyip içim içimi yiyor,yardımcı olursanız sevinirim
Çocuk değilde siz normal değilsiniz.. Allah çocuğa yrdım etsin.

O yaştaki çocuk sertlesebilir mi ?
Yani 4,5 yaşındaki çocuk sizi ne kadar izlemiş olabilir ki ?
Göğüs öpme,sarılma,sıkma vs..
Yani bunları sadece o kısa zaman diliminde mi gorup uygulmaya koyuldu.
Bu durum sizi görmesinden değil,inetnet telefon gibi bir şey kullanıyorsa zararlı içeriklere denk gelmesiyle alakalı olmaz mı ?
Anlamadım ben/anlamlandiramadim.

Konu hakkında profesyonel insanlardan destek almanızı öneririm çünkü burada her birimiz bir şey söyleyeceğiz ve siz zaten endişelisiniz kafanız iyice karışmasın. Benim de 4 yaşında bir oğlum var ve tuvalet eğitimi öncesi sabah bezini açtığımda bazen erekte olduğunu fark ederdim. Fizyolojik bir şey diye üzerinde durmadım. Tuvalet alışkanlığı kazandırırken de özellikle kaka yaparken erekte oluyordu ve fark edip dokunup gösterirdi gülerdi filan biz dikkatini başka yöne çekerdik. Bildiğim kadarıyla okul öncesi çağda fizyolojik olarak erekte olduklarını keşfettiklerinde merak edip mastürbasyona varan bazı hareketler yapabiliyorlarmış uzmanların önerisi dikkati başka yöne çekmek ve çocuğa ilgi göstermek yönünde.
Çocuklar 3-6 yaş arası cinsel kimliklerini keşfediyorlar zaten 2 yaş sendromuna da erken ergenlik denmesi bu yüzden. Ama kast ettiğim kimliğini keşfetmesi cinsel yönden tabi ki aktif bir durum olamaz. Hani bazen erkek çocuklar bir kız görünce güler, utanır, ilgi gösterir vs.
Konuya bir psikolog ya da çocuk gelişimci yazsa daha anlaşılır olur. Çünkü bu dönemin bir de Oedipus ve Elektra kompleksleri var.
Konunuz özelinde sadece şunu söylemek isterim. Çocuğunuza birkaç gün zaman verin. Tatsız karşılaşmanız tesadüf olmuş olabilir ama tetiklediyse bile davranış değişikliği olmuyorsa en iyi çözüm bir uzmanla görüşmek. Bir de naçizane önerim lütfen kızmayın, utandırmayın sadece geçiştirin. Çünkü cinsellik konusunda çocukları utandırmamız ilerde kişiliklerinde büyük sorunlar yaratıyor onlar şu an etik ve ahlaki ilkeleri anlayabilecek zihinsel seviyede değiller. Soyut düşünemezler. Hoş görün demem tabi ki ama davranışın tekrarlanıp kalıplaşmaması için teşvik etmemek kadar kızmamak da önemli.
Çok teşekkür ederim bu güzel yorumunuz İÇİN randevu aldım şuan

Normalde bu yaşlardaki çocuklarda masturbasyon ya da erekte hali normal diye biliyorum cinsel.sebepli değil kendini tanımaya çalışma sebepli. ( anasınıfı öğretmeni bir arkadaşım bu şekilde bilgi vermişti). Ama sizin durumunuzda belki kafası karışmış olabilir. Sadece anlamadığım pat diye odaya daldığında gördükleri saniyelik şeyler olabilir uzun uzun sizi izleyip gözlemlemiş olmaması lazım değil mi mümkün mü bu ? Bence bir çocuk psikologundan yardim alın bir de bu konunun üzerinde durduğunuzu ona hissettirmeyin. Bu davranışı pekiştirmek olur. Mesela bazı çocuklar tırnak yer elini ce ağzından dedikce dikkat çekmek için bu davranış pekişir ama ilgisini başka yöne çektiğimizde zamanla unutur bu da öyle bir şey bence.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X