çocuğum için en doğru kararı vermek istiyorum. fikirlerinize ihtiyacım var.

eltinin çocuğuna iyi baktığını hiç düşünmüyorum.
çocuk kötü muamele görüyor belli ki.
ayrıca niye önünüze gelene veriyosunuz çocuğunuzu, ne kadar düşünmeden hareket ediyosunuz.
eğitimsiz, iyi mi kötü mü bilmediğiniz insanlara çocuk emanet ediyosunuz.
2 yaşında çocuklar kreşe gidiyorlar altlarında bezle.
sizinki hayli hayli gider.
saçmalamayın Allah aşkına önüme gelene vermiyorum tabi ki. günlerce araştırıp kreşe verdim olmadı. eltim yıllardır tanıdığım kadın ama olmadı. karşı komşumu da tanırım yıllardır. yani ilkte tutturanı ben görmedim. ha elbet vardır ama bana denk gelmedi en azından.

Eylül de kreşe gideceği kesin mi yani komşu ile olabilecek ise bir sene daha kalacaksa o baksın, deneyin ama kesin kreşe vereceksen hiç dağıtma çocuğu direkt ver kreşe

zira komşun bakacak ama onun küçük çocuğu okula vs gidiyor mu

benim komşum da bakıyor diğer komşunun çocuğuna ama sonra bunaldı

ilk başlarda oyun gibi idi hepsi takılıyordu vs vs

şimdi bakılan çocuk büyüdü kolay kandırılmıyor

onunki bir şey istiyor diğeri bir şey istiyor

komşuyu da tart

o da yarın kızın toplantısı var çocuk hasta kim doktora götürecek vs gibi sorunlarla karşına gelebilir

kreşe vericem inş kesin. komşunun biri gidiyor okula diğeri gitmiyor.

canım çok zor bir durum ama bir çocık bakıcısıyla mutlu olup olmadığını belli eder bizim de bakıcı var kızım 2,5 yaşında bu 3. yılımız ben işten eve döndüğümde kucağıma alıyorum o bakıcısına sarılıyor :) kadın gitmek için üzerini giyindiğinde bende seninle gelecem diye ağlıyor çok seviyor bakıcısını sabah kadın eve geldiğinde biz kahvaltı masasında oluyoruz kızım hemen ben senin yanına oturcam beni kucağına al diyor teyzesine yani ilişkileri böyle olmalı eltinden kaçıyorsa bir sorun vardır. Bu arada hep bakıcı veya kadın diye bahsetmişim ama aslında bizde abla kardeş olduk yanlış anlamayın tabirler biraz kaba olmuş ama cümle içerisinde öyle denk gelmiş.

saçmalamayın Allah aşkına önüme gelene vermiyorum tabi ki. günlerce araştırıp kreşe verdim olmadı. eltim yıllardır tanıdığım kadın ama olmadı. karşı komşumu da tanırım yıllardır. yani ilkte tutturanı ben görmedim. ha elbet vardır ama bana denk gelmedi en azından.

madem o kadar iyidi niye eltinizden alıyosunuz çocuğu o zaman?
demek ki sizin de tedirgin olduğunuz şeyler var dimi?
ne kadar tanısanız da kapalı kapılar ardında neler olduğunu biliyo musunuz?
çocuğunuzu itip kakmadığından emin misiniz?
çocuğunuz neden oraya ağlamaklı bir şekilde gidiyor o zaman?
ve ordan alıp başka bir eğitimsiz kişinin yanına sırf tanıyorum diye vermeyi düşünüyosunuz.
süper kararlar ne diyim kolay gelsin o zaman.

37 aylık çocuğunuzu kreşe verin yine hastalanacak ama şimdi olmazsa da ilkokula giderken olacak. bağışıklık güçlendiriciler ve dikkat ile belki yorulursunuz ama daha kolay atlatırsınız. bir de 37 aylık çocuğun tuvalet eğitimi de başlamalı hatta geç bile kalmışsınız. bu konuda size yardımcı olabilecek kreşler de var elbette.

madem o kadar iyidi niye eltinizden alıyosunuz çocuğu o zaman?
demek ki sizin de tedirgin olduğunuz şeyler var dimi?
ne kadar tanısanız da kapalı kapılar ardında neler olduğunu biliyo musunuz?
çocuğunuzu itip kakmadığından emin misiniz?
çocuğunuz neden oraya ağlamaklı bir şekilde gidiyor o zaman?
ve ordan alıp başka bir eğitimsiz kişinin yanına sırf tanıyorum diye vermeyi düşünüyosunuz.
süper kararlar ne diyim kolay gelsin o zaman.

ne içtiniz siz ondna istiyorum ben :KK70: siz hiç kreş vakaları görmediniz mi?? görmediyseniz açıp haberlere bakıverin eğitimli insanların neler yaptığını.
hayatta araştırıp denk getirmek getirememek diye bir şey var.

37 aylık çocuğunuzu kreşe verin yine hastalanacak ama şimdi olmazsa da ilkokula giderken olacak. bağışıklık güçlendiriciler ve dikkat ile belki yorulursunuz ama daha kolay atlatırsınız. bir de 37 aylık çocuğun tuvalet eğitimi de başlamalı hatta geç bile kalmışsınız. bu konuda size yardımcı olabilecek kreşler de var elbette.

tuvalet eğitimini 6 aydır vermeye çalışıyoruz. bazen oluyor hiç kaçırmıyor bazen oluyor söylemiyor bilerek yapıyor. anne kaka yaptım diyor. sorunum klozete yaklaşımı kötü. asla görmek istemiyor. illa alaturka olacak.

kreşe vericem inş kesin. komşunun biri gidiyor okula diğeri gitmiyor.

o zaman şimdiden ver kreşe

çocuk bir de onlara alışıp geri kreşe alışmaya çalışmasın

oğlum 25 aylık kreşe başladı

öyle acillik olacak kadar hasta da olmadı mesela

Son düzenleme:
ne içtiniz siz ondna istiyorum ben :KK70: siz hiç kreş vakaları görmediniz mi?? görmediyseniz açıp haberlere bakıverin eğitimli insanların neler yaptığını.
hayatta araştırıp denk getirmek getirememek diye bir şey var.

bu ne biçim bi üsluptur ya? bi de çocuk büyüteceksiniz pes.çocuğa kreşte bir şey olma ihtimaliyle evde tekken bir şey olma ihtimali aynı öyle mi?buraya gelip fikir soruyosunuz fikir veren insanlara kurduğunuz şu cümlelere bakın.sizi kibliyorum uzatmaya değmez.

sürekli bakıcı değişikliği de çocuğunuzun psikolojisini olumsuz etkileyecek, ne yazık ki yaş kaç olursa olsun kreşin ilk yılı hastalıkla geçecek. size tavsiyem içinize sinen bi kreş varsa kreşe gönderin hasta oldukça da ananesi baksın, 1 yılı atlatınca rahat edersiniz.

yok 5 dakika ile anlamadım tabi ki. biz yıllardır komşuyuz tanırım kendisini. oo böyle düşünürsem kreşlerde de şiddet uygulanıyor maalesef. haberlere konu oluyor. hatta biz oğlum için kreş bakarken tavsiye edilen bir kreş vardı arkadaşım tarafından. sonra bir veli çocuğumu ısırıyormuş müdüresi diye dava açtı. en son kamera kayıtları falan istenmişti. Allah iyilerle karşılaştırsın hepimizi inş.
Kreşte kamera kayıtları istenilir,şikayet edilebilir ama komşunuz veya eltinizden kaynaklı olursa nasıl ispat edeceksiniz?Şu an ne yaşadığını bile bilemiyorsunuz?:KK66:Kreşte çocuğunuz söylemese bile diğer çocuklarla konuşarak yine fikir sahibi olabilirsiniz.

bu ne biçim bi üsluptur ya? bi de çocuk büyüteceksiniz pes.çocuğa kreşte bir şey olma ihtimaliyle evde tekken bir şey olma ihtimali aynı öyle mi?buraya gelip fikir soruyosunuz fikir veren insanlara kurduğunuz şu cümlelere bakın.sizi kibliyorum uzatmaya değmez.

sizin gibiler sosyal hayatta kendini ifade edemeyen gelip burda insanlara işe yaramaz konuşup sonra da konularını sabote edip kapattıran insanlar. başka da bir şey değil . madem rahatsızsınız çekilin konumdan ya hu.

Kreşte kamera kayıtları istenilir,şikayet edilebilir ama komşunuz veya eltinizden kaynaklı olursa nasıl ispat edeceksiniz?Şu an ne yaşadığını bile bilemiyorsunuz?:KK66:Kreşte çocuğunuz söylemese bile diğer çocuklarla konuşarak yine fikir sahibi olabilirsiniz.

o kreş hala çalışıyor. yani hiçbir işe yaramadı maalesef. uzun uzun reklamlarını görünce şok olmuştum.

tuvalet eğitimini 6 aydır vermeye çalışıyoruz. bazen oluyor hiç kaçırmıyor bazen oluyor söylemiyor bilerek yapıyor. anne kaka yaptım diyor. sorunum klozete yaklaşımı kötü. asla görmek istemiyor. illa alaturka olacak.

neden peki

evde klozet kullanılıyor mu

çevrede özellikle de büyüklerde klozeti pis bulma var mı

yani yaşlıların ay oraya yapılmaz pis günah mekruh gibi yaklaşımları

oğlum öbürünü sevmezdi ortasında delik var diye

hala da sevmez oraya kaka yapmak zor der

klozet şeklinde lazımlıklar var

bir de klozete oturunca ayağı yere değsin mutlaka altına tabure koymak lazım

klozet ile daha doğrusu her türlü alternatif ile tanıştırmak lazım

ne bileyim bizim evde alaturka tuvalet yok

misafir gelseniz ne yapacaksınız ya da en basitinden AVM de vs

baskı yapmayın tuvalet işini olağanlaştırın kafasında herkes yapar ben de yaparım

o kreş hala çalışıyor. yani hiçbir işe yaramadı maalesef. uzun uzun reklamlarını görünce şok olmuştum.
annesi çalışan 37 aylık bir çocuğun en güvenli ve mutlu olacağı yer kreştir bence.

evet ilk aylar hasta olabilir hepimizinki oldu ama iyileşiyorlar şükür.

beden sağlığına verilen önemi ruh sağlığı içinde gösterebilsek keşke.

zaten hasta oluyor diye almadım ki kreşten. gitmek istemedi. o zaman da öğrendim ki öğretmeni işten ayrılmış yarım gün. tabi arkadaşının kolunu ısırarak koparması da cabası.
en güzeli çalışmamam evde çocuğuma bakmam ama maalesef şu an imkan yok ona.

zaten hasta oluyor diye almadım ki kreşten. gitmek istemedi. o zaman da öğrendim ki öğretmeni işten ayrılmış yarım gün. tabi arkadaşının kolunu ısırarak koparması da cabası.
en güzeli çalışmamam evde çocuğuma bakmam ama maalesef şu an imkan yok ona.

niye çalışmayasın çocuk 3 yaşında artık senden bağımsızlığını zamanı yaşına gelmiş.

kötü bir tecrübe yaşamış maalesef ama her kreş böyle değil.

neden peki

evde klozet kullanılıyor mu

çevrede özellikle de büyüklerde klozeti pis bulma var mı

yani yaşlıların ay oraya yapılmaz pis günah mekruh gibi yaklaşımları

oğlum öbürünü sevmezdi ortasında delik var diye

hala da sevmez oraya kaka yapmak zor der

klozet şeklinde lazımlıklar var

bir de klozete oturunca ayağı yere değsin mutlaka altına tabure koymak lazım

klozet ile daha doğrusu her türlü alternatif ile tanıştırmak lazım

ne bileyim bizim evde alaturka tuvalet yok

misafir gelseniz ne yapacaksınız ya da en basitinden AVM de vs

baskı yapmayın tuvalet işini olağanlaştırın kafasında herkes yapar ben de yaparım

etrafımızda öyle diyen yok. ama biz kullanmıyoruz. ama o korkmasın diye sevmediğim halde kullanıyorum . işte bak oğlum cici. falan diye övüyorum. annemlerin evin de yok alaturka gidince banyoya yapıyor sıpa. yani ondan çok korkuyor nedense sticker deneyeceğim artık. inş işe yarar.

"zaten hasta oluyor diye almadım ki kreşten. gitmek istemedi. "

ama her girmek istemediği zaman alamayız ki bir yerden şimdi de yengeye gitmek istemiyor

bir başka kreşe ya da bakıcıya giderse orada da gitmek istemeyebilir

kreşten memnun değilseniz başka kreş aramalıydınız yani bu kadar değişiklik iyi değildir

biz yetişkiniz ama bizim bile iş yerinde 6 ayda bir düzenimiz değişse kızarız hatta oda arkadaşımız değişince bile huzursuz oluruz ki çocuklar daha çok küçükler

X