Çocuğuma karşı neden böyle tahammülsüz oldum ben?

Maalesef hadi çocuk yapalım aradan çıksın diye yapılan çocuklar böyle oluyor. Hareketli olmasının sebebi yeterli ilgi ve oyunun verilmemesi ilgiden kastım da çizgi film tablet değil maalesef
uslübunuz hoş diil, yaşınız küçük sanırım. Biraz kınamak olmuş sizin ki ve bi sürü kişi de begenmiş hayret

cocuk buyutmek zor
cocuk açısından dusunelım
buyumeye calısmak daha zor
her seferınde bunu hatırlamaya calısın derın bır nefes alın hayat onun ıcın daha zor ne bızım cocuklugumuzdakı gıbı ozgur oynama kaynasma akraba ılıskılerıne o samımıyete aşınalar , ne sakin hayata.
bır evın bır odanın ıcınde teknolojıyle buyuyen cocuklar. bunu hatırlamaya calısın
tek basına cocuk buyutmek zor dogurdugum gunden berı tek basıma ılgılenıyorum eşim sagolsun yardımcı oluyor o kadar
ıkı katı efor sarfedıyorum evet
sabrım tahammulum zorlanıyor bam telıme basıyor evet
bazen ımdat dıye bagırasım gelıyor evet
ama bız sabırlı olmayı ogrenecegız onlar buyurken bıze de sabrı ogretecekler
sakin olmaya calısın

çocuk büyütmek çok sabır isteyen bişey. bnce tuvalete alıştırmak için yaz aylarını tercih etmelisin ben her 2 çocuğumda da öyle yaptm kışın yıkayıp kurutması zor oluyo malum yazın ince bi şort tak halıları topla 3 4 güne alıştırırsın. eve kapandıgımız şu günler hepimiz bunalıyoruz sabredemiyoruz çoğu şeye . sonra vicdan yapıyoruz işiniz zor gerçekten

1.5 yaşında, 2.5 yaşında ve 3.5 yaşında olmak üzere 3 tuvalet eğitimi denememiz oldu. İlk ikisinde baktım korkuyor istemiyor hiiçç ısrar etmedim. 3.5 yaşında hiç kaza yaşamadan çok şükür gece gündüz aynı anda bıraktı oğlum. Her çocuk farklıdır yani.

Mesela ikinci oğlum tam 2.5 yaşında fakat konuşmuyor bile doğru düzgün, bezi çıkarsam her yere yapacak çünkü bezi hep dolu oluyor. E kendini de ifade edemiyor haliyle bekliycem yazı, olmazsa kışı bekliycem. Vır vır didikleyen başta kp olmak üzere kv ve görümceyi hiiiçç sallamıyorum. Çocuğumun bez parasına söyleneceklerine eşimi düzenli didikleyip kendi harcadıklarına baksınlar diyorum.

Ebeveynlikte ara ara olur böyle şeyler, sakin olmayı öğrenmek zorundayız. Eğer sakinleşemezsek çocuklarımız da öfkelendiğinde nasıl sakinleşeceğini bilemez. Hırçın, huysuz olmalarına sebep oluruz haliyle. Benim ufaklık da çok aktif bir çocuk Allah tan abisi var da onunla oynaşıyorlar ben çok zorlanmıyorum.

Kim "sürekli" ve "avazi çiktiği kadar"dan bahs etti? Kimse. Hiç kimse.

Güya pedagojik bilgi vermek adina sanki inat ile milleti yanliş anliyorsun. Mesajimda halbuki gayet nettim. Hakareti bile katiyorsun. Sirf halen hakli çikmak adina.

Bağirmak, ses yükseltmek değilmidir? Aradaki fark?

Yok, arada fark yok. Anlayana saz davul zurna deyip konuyu kapitiyorum. Iyi forumlar.

Aslında daha öncede sizin konuşma uslubunuzdan dolayı , sizin mesajlarınıza cevap vermeme kararı almıştım ama yine yazmış bulundum maalesef.

Hayatla mı savaşınız , kendinizle mi çözemedim .

Pedagojik bilgi vermek benim işim değil, alanım hiç değil.

Ben kendi adıma fikirlerimi paylaşıyorum , bunda sizi rahatsız eden her neyse görmemezlikten gel butonunu kullanabilirsiniz.

Ben hareketli olduğunu anlatabilmek için söylemiştim kilomu çünkü bebeğim 10. Ayında yürümeye başladı. Ve yemin dahi edebilirim 10 ay boyunca evimin uzun bir koridoru var kucağımda gün içerisinde bazen 2 bazen 3 bazen 4 -5 saat yürüdüm durdum bide oturmak yasaktı otursam bile sürekli hareket halinde olmam lazımdı ben kendim oturunca bile ayağımı bacağımı istem dışı hareket ettiriyordum millet bana gülüyordu inanın yürüsün rahatlarım dedim daha beter oldu bu sefer kendi koşuyor bende arkasından caddede artık milleti umursamıyorum bile öyle hallere giriyorum ki ama babaya bunların hiçbiri yok
En son cumlede babaya bunlarin hicbiri yok dediniz ya gozlerim fal tasi gibi acildi. Bizde de durum boyle. Bilen biri varsa nolur yazsin, neden butun nazlar niyazlar tripler anneye? Cocuk babada pamuk gibi, bana gelince birseyler oluyor 🤣

En son cumlede babaya bunlarin hicbiri yok dediniz ya gozlerim fal tasi gibi acildi. Bizde de durum boyle. Bilen biri varsa nolur yazsin, neden butun nazlar niyazlar tripler anneye? Cocuk babada pamuk gibi, bana gelince birseyler oluyor 🤣
Yakın gördüğü için derdini de sizle paylaşıyor.
Bizler de en yakınımız sarılınca ağlarız ya o hesap. Kendini en yakın gördüğü insana gidince kendini rahat bırakıyor☺️

Benim oglumda 2.5 yasinda bende cok bunaliyorum ama 5 aydir calismaya basladim calismaya baslayinca hersey daha kolay oldu sanki cunku özlüyorum daha az vakit geciriyoruz ve büyüyor sosyal hayata atilmak bana cok iyi geldi. Tuvalet egitimini birkac ay sonra bende deniycem. Evde olunca cok bunaliyor disari ciktikca daha iyi oluyor hem bakan annem hemde biz hava guzel oldukca disari cikiyoruz boyle boyle geciyor gunler ama zor yani cocuk bakmak dunyanin en zor seyi

Bu yüzden çocuk yapmaktan deli gibi korkuyorum işte.
Bence çok haklısınız. Etrafımda gördüğüm bütün anneler sizin durumunuzda. Çocuğu sakin olan varsa ne ala.
Ha bir de şöyle bir tespitim var: gamsız annelerin çocuğu rahat ve sakin oluyor.
Aman şunu öğreteyim, şunu şöyle yapayım diye üzerine titreyenlerinki de böyle zor.

Hıhı okumadığınız belli. Hanımefendi zaten yeterli ilgi ve oyun oynanan çocukların enerjisini atabildiğini söylüyorum bunu ben değil pedagoglar söylüyor yaramaz çocuk yoktur yeterince ilgilenmeyen anne baba vardır
Troll ya umarım böyle bir çocukla sımanmazsın😀

Keşke bazı uzuvlarınızı sadece üstüne oturmak için kullansanız. Fikirlerinize dayanak olarak kullanmasanız.
Mune Mune abla beni üsluptan dolayı banladın, haklıydın da ama lütfen terbiyesizce hadsizce yorum yazanlara da uygula bu cezayı. Evet ben yorumumda ileri gittim özrümü de diledim hatamı farkettim banı da yedim oturdum ama bu nedir yani hakaretten öte terbiyesizlik bu..!!!

Mune Mune abla beni üsluptan dolayı banladın, haklıydın da ama lütfen terbiyesizce hadsizce yorum yazanlara da uygula bu cezayı. Evet ben yorumumda ileri gittim özrümü de diledim hatamı farkettim banı da yedim oturdum ama bu nedir yani hakaretten öte terbiyesizlik bu..!!!
Ablacım biz hangi topikte neler yazılıyor bilmiyoruz çünkü her topiği her üyeyi takip etme şansımız yok, site kurallarına uygun olmayan yorumlarda altlarındaki şikayet et butonuna basarsanız inceleyip kurallara uymayan bir yorumsa gerekeni yapıyoruz, şikayet et butonuna basmalısınız ki bizim gözümüz kulağımız olun 😌

Ablacım biz hangi topikte neler yazılıyor bilmiyoruz çünkü her topiği her üyeyi takip etme şansımız yok, site kurallarına uygun olmayan yorumlarda altlarındaki şikayet et butonuna basarsanız inceleyip kurallara uymayan bir yorumsa gerekeni yapıyoruz, şikayet et butonuna basmalısınız ki bizim gözümüz kulağımız olun 😌
Dün şikayet etmiştim görmediğinizi düşündüğüm için etiketledim teşekkür ederim

Yalnız ben böyleyim sanıyordum bende tükendim bıkkınlık bunalmışlık var doğum inzinde işten çıkarılınca tüm suçu çocuğa attım ah uh dese kıyametler koparıyordum çok hareketli sağolsun sabah 9 gece 23 e kadar uyumaz hiç kimsede demezki çok yoruluyorsun ilgilenelim iş teklifi aldım tekrar işe başlamak istedim eşimin sülalesi linç etti sanki çocuğu sokağa atmışım pandemide ne çalışması diye boğuluyorum resmen allah sabır versin bu cahillerden de korusun ve uzak tutsun
Yaaa demek ben gibiler de var.. ben de dogum ıznınde işten cıkarılıyorum... Pandemide mi oldu? Haklarınızı verdılermı, işe iade accakmısınız

Mutlu çocuk mutlu anne ile olur.
Önce kendinize zaman ayırmaya başlamalısınız. Sevdiğiniz şeyleri yapmalısınız. Çocuğu babasına bırakıp dışarı çıkıp bir kahve içmek bile nefes aldırır. Annesiniz diye kendinizi unutmayın, kendinizi ihmal ettikçe benliğiniz size tepki gösterecek bu da çocuğunuza olumsuz yansıyacaktır.

Yaaa demek ben gibiler de var.. ben de dogum ıznınde işten cıkarılıyorum... Pandemide mi oldu? Haklarınızı verdılermı, işe iade accakmısınız
Ben 2018 de doğum yaptım oğlum 2 yaşına gelince kasım 2020 de işe başlamak istedim pandemiye takıldım çocuğa bakacak kadın korona çıktı herşey üstüste geldi olmadı şimdide evdesin 2.yap baskıları😡

En zor zamanlardan birisindesiniz.Hem iki yaş coo zor geçiyor hem de tuvalet.Ben de bu sabah artık çıldıracağım galiba diye düşündüm hiç uyku yok gece hâlâ çişi düzene oturmadı sürekli çarşaf üst baş yıkıyorum.Elalemin sözüne bakmayın siz elinizden geleni yapın tuvalet eğitiminde kendisi hazır olduğunda sinyal veriyor iyi takip edin elbette bir işaret alacaksınız kolaylıklar dilerim

X