Davranış Bozuklukları çocuğunda dikkat eksikliği ve hiperaktivite olan 1.sınıfa başlıyacak anneler buraya

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

kannep

Üye
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2013
11
1
Oğlumda dehb var bu yıl 1.sınıfa gidicek çok endişeliyim aynı durumda olan var mı?

merhaba benim çocuğumda da dikkat eksikliği vardı, çok dikkati dağılıyor ve odaklanma problemi yaşıyordu, hangi ildesiniz, ben yaz tatilnde bursaya gitmiştim orada bir yere götürdüm çocuğumu. dikkat eğitimi aldı ve sonuca ben inanamadım.. dijkkati kolay kolay dağılmıyor ve özgüveni de arttı bununla birlikte

Oğlumda dehb var bu yıl 1.sınıfa gidicek çok endişeliyim aynı durumda olan var mı?

size tavsiyem çocuğunuzun öğretmeniyle bu konu hakkında fikir aylaşımında bulunun.
ayrıca eğer mümkünse okul rehber öğretmenini durumdan haberdar edin.
sürece katılmasını sağlayın.

rapor aldınız mı bu konuda?
tıbbi bir tanı aldı mı?

internette dolaşırken DEHB ile alakalı açıklayıcı bir yazı buldum arkadaşlar sizinle paylaşmak istiyorum .

Dikkat Eksikliği Hiperaktivite Bozukluğu | Antalya Çocuk Psikologu | Çocuk Psikologu Antalya

DEHB tanısı ile alakalı bir yazı paylaşmışlar iiiyi bir şekilde anlatmışlar konu ile alakalı bilgisi olmayan arkadaşlar bu siteden bakabilirler..

:emir_bebek:

2008 subat dıgumlu oglum ılk okul 1.sınıfa başladı bu yıl cok hareketlı oldugunu dusundugum oglumun sınıf uyumsuzlugu sonucu ortaya cıkan sorunların ardından hıperaktıvıte tanısı konuldu. ben ve ogretmenımız cok zor anlar yasıyoruz...özellikle 1.sınıf dönemınde problemın artması ile ortaya cıkan bu durumu ıhmal etmemek gerekıyormus.ilaç tedavısıne yenı başladık beklıyorum ne gıbı farklılık olacak

Slm sizin daha önceki bir yazınızı gördüm 2 . Bebeginizde aynı şeyleri yasadinizmi çok sitresli olmak la ilgimi abisinin hareketli olmasından merak ettim bende aynı durumdayım

X