Çocuk bakımı

Asgari ücretin en az 8 bin olacağı konuşuluyor, 10 bine kadar rakamlar teleffuz ediliyor, tutar komisyonda, bugün yarın belli olur. Ama halanıza bu ay 1000 önümüzdeki ay 1500 demek nasıl olur bilemedim.
Asleri ücretin 10 bin olacağını hiç düşünmüyorum ama olduğunu varsayarsak da ona orantılı herşey artıyor sadece bu ay ortada girdiğim için 4500 olacağım bu ay böyle versem diger ay 1500 olarak devam etsem diye düşündüm

Evet haklısınız 5500 den hesaplayinca miktar yüksek geliyor bu ay yarim ay girdim 4500 alacağım muhtemelen 1500 verdigim zaman koca bir ay 3000 tl ye çalışmış olacağım bu ay 1000 versem zam geldiği zaman 1500 versem nasıl olur
Bu olur bence, bu arada ilk zamlı ücreti şubatta alacaksınız, halaya da söyleyin ocakta değil şubatta beklesin zamlı ücreti

Ben olsam asla yeğenime parayla bakmam ama ne de olsa baba tarafı akraba ne beklersin ki 😏 Bin yeter. Eşine söyle istersen 5 bin ver ablana. Belki içine siner o zaman
Ben de paralı da parasız da bakmam orası da bir ayrı da çocuk ya ne kadar da olsa kendi çocuklarından benim çocuğuma vakit ayıracak. Bir emek bir bardak su verse kimsenin hakkı geçmesini istemem . Ufak da olsa gücümün yettiğince vermek isterim. Annem küçük kızıma tüm gün bakacak ama ücret lafını açtırmadı bile

En mantıklısı bu sonuçta yigeni de olsa üzerinde bir sorumluluk kendimi onun yerine koyarak düşündüm ekonomiyi de düşünürsek herkes zor geçiniyor zaten
Aynen öyle bi de bu halanın bi kocası var, el sonuçta, hala azıcık dert yansa, yoruldum dese adama ‘bedavadan bakıcılık yapma’ dedirtmemek lazım. Ya da hiç para olmazsa hala yarın bir gün ben yoruluyorum hastayım bakamıyorum basınızın çaresine bakın dese o daha fena.
Valla biz artık ailelerimizi yatılı ziyaret ederken bile marketten bol bol birşeyler alıyoruz ki hem biz rahat rahat yiyelim hem onlara yük olmayalım diye

Cadde geçmiyor kuzeni de aynı okulda birlikte gidip gelecekler. Tabi ki annem para almıyor ama halaya alttan laf arasında söyledim tamam dedi hemen arafta kaldım eşim 1500 lerden bahsediyor zaten askeri ücret artacak sorumluluk alacak falan diyor . Ama çok zor bir iş kotalı çalışıyorum 9 saat hiç otumadan ayaktayım elim titremiyor defil 😄
Halamın parasini eşiniz annenizin parasını siz verin halaya ne verilirse annenize iki katı. Böyle düşünüyorum çünkü bir kaç ay sonra başka bir sorun için konu acabilme ihtimalinizi yüksek düşündüm. Anneniz ücret istemeyebilir ihtiyacı olmayabilir ama yine de vermeniz gerekli diye düşünüyorum. Eşinizin de hala olunca bol kepçe konuşmasi düşündürdü.
Sizin hayatiniz ilişkileriniz bütçeniz dışarıdan ahkam kesmek istemiyorum fakat düşüncem bu

Halamın parasini eşiniz annenizin parasını siz verin halaya ne verilirse annenize iki katı. Böyle düşünüyorum çünkü bir kaç ay sonra başka bir sorun için konu acabilme ihtimalinizi yüksek düşündüm. Anneniz ücret istemeyebilir ihtiyacı olmayabilir ama yine de vermeniz gerekli diye düşünüyorum. Eşinizin de hala olunca bol kepçe konuşmasi düşündürdü.
Sizin hayatiniz ilişkileriniz bütçeniz dışarıdan ahkam kesmek istemiyorum fakat düşüncem bu
Anneme ufak ufak hediye gibi alırsam kabul eder yoksa kabul etmez ama halanın ücretine eşimde destek veririr olmazsa zaten yaz tatilinde falan anneanne bakacak sadece okul sürecinde hala bakacak oda okul yakın olduğu için bütçemiz kira dayız Türkiye de genel olarak orta sınıf bir durumdayız ne iyi ne kötü biraz birikim için işe girdim

Ben de paralı da parasız da bakmam orası da bir ayrı da çocuk ya ne kadar da olsa kendi çocuklarından benim çocuğuma vakit ayıracak. Bir emek bir bardak su verse kimsenin hakkı geçmesini istemem . Ufak da olsa gücümün yettiğince vermek isterim. Annem küçük kızıma tüm gün bakacak ama ücret lafını açtırmadı bile
Tabi ki. Diyorum baba tarafından akraba ne de olsa. Anne alır mı hiç almazlar ki... İyi yapiyosun bi yerde. İlerde lafı sözü olmasın. Parasıyla baktı dersin en azından

İki seçenek var ya hala ya anneanne
Hangisi daha şefkatli bakacak ilgilenecek ben olsam önce bunu düşünürdüm
Cevap anneanne ise o baksın, paranızı biriktirin, annenize her ay bir eksiğini hediye edin

Kocanızın cebinden neden üç kuruş çıkmıyor? Neden tüm parayı siz veriyorsunuz?

İşte böyle düşünülmemesi için belli bir ücret belirlemek istedim keşke memur falan olsam yüksek versem eşim 1500 diyor ama zaten 5500+1000 yemek parasi var 1500 verdiğim zaman 5000 kalıyor 500 yol param boyle de çalışmaya değer mi diye düşündüm

1000 TL siz verin 500 eşiniz versin madem. Tek sizin mi bu çocuk. Üstelik anneniz ücretsiz bakıyor. hatta kendi kardeşine kendi versin para.

Ben olsam asla yeğenime parayla bakmam ama ne de olsa baba tarafından akraba ne beklersin ki 😏 Bin yeter. Eşine söyle istersen 5 bin ver ablana. Belki içine siner o zaman
mutlaka öyledir
mutlaka eşiniz de gık bile demiyordur
sizin kendinize ait bir hayatınız da yoktur, tüm günü evde bedava çocuk bakarak geçirebilirsiniz büyük bir mutlulukla. üstelik bir ay iki ay değil yüksek ihtmalle yaz boyu da size kalacak çocukla mesela, çünkü tatil matil neden öyle planlarınız olsun ki değil mi?
muhakkak durum budur yani,

ama burada durum o değilmiş, o yüzden buradaki duruma göre fikir verseniz mesela nasıl olur?

Market alışverişi yapin arada 1000 500 harclik verin sizde çok kazanmiyorsuniz ki ayri ayri bakilan 2 cocuk var ötekinede destek olmanız gerek

Halanin da parayla baktığını yeni duydum...yeğen bu ya
Kadının belki işe ihtiyacı var.kardeş de olsa herkesin kendi hayatı.kadın hergün kendi hayatından kısıp ona verecek.zaman çok kıymetli birşey.haa bana kalsa direkt çocuk yapılmasın.ne gerek var bu kadar çileye, anlaşmazlığa.

X