Çocuk bakımı

oykum0909

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
21 Aralık 2022
56
57
27
Merhaba kk üyeleri bu konu için üyelik açtım ben yeni bir işe başladım . Asgari ücretli bir işe girdim. İki kızım var biri 4 biri 6 yaşında küçük kızıma annem bakacak büyük kızıma da halası okula gidiyor 1. Sınıfa . Okul halasının evinin yanında yürüme mesafesi kendi gidip gelecek. Hafta da 4 veya 5 gün bakacak. Sabah okula ben bırakıcam. Öğle yemeğine 12-1 saat arası halasına gidecek. Okul çıkışı 3 den 7-8 e kadar halası bakacak. Sizce ne kadar bir ücret belirlemeliyim. Fikir almak istedim. Küçük bir şehirde yaşıyorum . Fiyat büyük şehirlerde daha yüksektir. Hak da yemek istemiyorum. Kazandığım da cok fazla değil ortalama ne kadar verebilirim. Yardımcı olur musunuz ?

Son düzenleme:
Merhaba kk üyeleri bu konu için üyelik açtım ben yeni bir işe başladım . Askeri ücretli bir işe girdim. İki kızım var biri 4 biri 6 yaşında küçük kızıma annem bakacak büyük kızıma da halası okula gidiyor 1. Sınıfa . Okul halasının evinin yanında yürüme mesafesi kendi gidip gelecek. Hafta da 4 veya 5 gün bakacak. Sabah okula ben bırakıcam. Öğle yemeğine 12-1 saat arası halasına gidecek. Okul çıkışı 3 den 7-8 e kadar halası bakacak. Sizce ne kadar bir ücret belirlemeliyim. Fikir almak istedim. Küçük bir şehirde yaşıyorum . Fiyat büyük şehirlerde daha yüksektir. Hak da yemek istemiyorum. Kazandığım da cok fazla değil ortalama ne kadar verebilirim. Yardımcı olur musunuz ?
Halanin da parayla baktığını yeni duydum...yeğen bu ya

Bazı üyeler ha bu baksın demişler ama sürekli bi durum bu..hergun öğlen okuldan alacak tekrar okula bırakacak,3 de bidaha gidip okuldan alıp 7 ye kadar ilgenecek.Halaninda bir hayatı vardır illaki.Programlarini ona göre yapacak.Arada bir olsa elbette ki yeğenine ücretsiz baksın ama bir ücret olursa daha gönüllü olur tabi

Ben de ilk 1000 dedim eşime. Eşimde 2 öğün yemek yiyecek zaten dedi daha fazlasını versem emegime değmeyecek 9 saat ayakta kalıyorum
Çocuğun yediğinden ne olacak ya. Kendilerine yemek yapmıyorlar mı??Ayrıca neden sizin emeğinizden gidiyormuş? Kocanız versin ablacığına.

Ben işe başlayacağım zaman bakabilir misin dedim. Maddi olarak çok da iyi defiller iki öğün yemek de yiyecek orda bende belli bir miktar belirleriz dedim.
Bir ay bin lira verip bir ay tavuk-kıyma filan alabilirsiniz, diğer ay sebze-meyve, diğer ay kahvaltılık, sonra yine nakit
Ben olsam böyle yapardım

Ben 6 yaşındaki çocuğun tek başına gidip gelmesine takıldım valla😳 hemen yanımı okul? Hala getirip götürsün. Anneniz parayla bakmıyor hala neden parayla bakıyor? Sizin için işini gücünü mü bırakacak? Kafamda deli sorular😬 500₺ yeter halaya. Çok bile🤣
Cadde geçmiyor kuzeni de aynı okulda birlikte gidip gelecekler. Tabi ki annem para almıyor ama halaya alttan laf arasında söyledim tamam dedi hemen arafta kaldım eşim 1500 lerden bahsediyor zaten askeri ücret artacak sorumluluk alacak falan diyor . Ama çok zor bir iş kotalı çalışıyorum 9 saat hiç otumadan ayaktayım elim titremiyor defil 😄

Ben 6 yaşındaki çocuğun tek başına gidip gelmesine takıldım valla😳 hemen yanımı okul? Hala getirip götürsün. Anneniz parayla bakmıyor hala neden parayla bakıyor? Sizin için işini gücünü mü bırakacak? Kafamda deli sorular😬 500₺ yeter halaya. Çok bile🤣
e ama yuh
halanın hiç çoluğu çocuğu yok işi gücü de yok öyle bir kenarda beklemiş şimdiye kadar konu sahibi çocuk yapsa da ben de baksam 2 öğün de yemek yapsam yedirsem diye

Bazı üyeler ha bu baksın demişler ama sürekli bi durum bu..hergun öğlen okuldan alacak tekrar okula bırakacak,3 de bidaha gidip okuldan alıp 7 ye kadar ilgenecek.Halaninda bir hayatı vardır illaki.Programlarini ona göre yapacak.Arada bir olsa elbette ki yeğenine ücretsiz baksın ama bir ücret olursa daha gönüllü olur tabi
Getirip götürmeyecekmiş. Okula annesi bırakacak, 15:00'de okuldan çıkıp kendi dönecekmiş, 19:00/20:00 annesi alacak. 4-5 saat bakacak yani. Artı öğle arası. O da yarım saat durur durmaz zaten dönmesi gerekir.

X