Çocuk bakımı

Bir ay bin lira verip bir ay tavuk-kıyma filan alabilirsiniz, diğer ay sebze-meyve, diğer ay kahvaltılık, sonra yine nakit
Ben olsam böyle yapardım
Mantıklı benim ilk kalbimden 1000 tl geçti ama eşim 1500 lerden bahsediyor sen olsan 1000 tl ye bakar mısın falan diyor

Cadde geçmiyor kuzeni de aynı okulda birlikte gidip gelecekler. Tabi ki annem para almıyor ama halaya alttan laf arasında söyledim tamam dedi hemen arafta kaldım eşim 1500 lerden bahsediyor zaten askeri ücret artacak sorumluluk alacak falan diyor . Ama çok zor bir iş kotalı çalışıyorum 9 saat hiç otumadan ayaktayım elim titremiyor defil 😄
Yiyecegi 2 tabak yemek. Zaten okula goturup getirmeyecek. Muhtemelen Ödevleriyle de ilgilenmez. 1000tl uygun gibi

Cadde geçmiyor kuzeni de aynı okulda birlikte gidip gelecekler. Tabi ki annem para almıyor ama halaya alttan laf arasında söyledim tamam dedi hemen arafta kaldım eşim 1500 lerden bahsediyor zaten askeri ücret artacak sorumluluk alacak falan diyor . Ama çok zor bir iş kotalı çalışıyorum 9 saat hiç otumadan ayaktayım elim titremiyor defil 😄
Halaya para var ama anneye yok özellikle annende tüm gün bakacak

Eşine söyle anneme de vereceğim para diye bakalım ne yapıyor

e ama yuh
halanın hiç çoluğu çocuğu yok işi gücü de yok öyle bir kenarda beklemiş şimdiye kadar konu sahibi çocuk yapsa da ben de baksam 2 öğün de yemek yapsam yedirsem diye
İşte böyle düşünülmemesi için belli bir ücret belirlemek istedim keşke memur falan olsam yüksek versem eşim 1500 diyor ama zaten 5500+1000 yemek parasi var 1500 verdiğim zaman 5000 kalıyor 500 yol param boyle de çalışmaya değer mi diye düşündüm

Zaten saat 3 de okuldan çıkıyormuş evin yanında etüt varsa oraya gönder hem akşama ödevi de bitmiş olur

Zaten saat 3 de okuldan çıkıyormuş evin yanında etüt varsa oraya gönder hem akşama ödevi de bitmiş olur
Oyle bir merkez yok yakınımda malesef bende kur gibi birşeyler araştırdım ama bulamadim okulun karşısında babanne de var ama oda bakma taraftari değil arafta kaldım.

Mantıklı benim ilk kalbimden 1000 tl geçti ama eşim 1500 lerden bahsediyor sen olsan 1000 tl ye bakar mısın falan diyor
1500 lira verecekseniz işten çıkın kendiniz bakın daha mantıklı
6 yaşında çocuk ayda 1000 liralık yemek mi yiyor diye bir sorun eşinize
Valla ben yeğenime para ile bakmam, durumum hiç yoksa iki lokma yemek koyamayacak durumdaysam önüne ana babasına çocuğun yemeğini siz karşılayın derim

Ben de bazı üyelerin halası değil mi, bedava bakıversin yaklaşımını hiç anlamadım. Sakın ha konu sahibi, evladınız orda yiyip içecek gıdasından kısılsın, insanlara yük olsun ister misiniz? Sizin düşünceniz doğru kesinlikle bir ücret ödemelisiniz. 1500 TL nasıl? Veya küçük yer dediniz ya, hala kirada mı oturuyor? Ne karara oturuyor biliyor musunuz? Kira bedeline göre belirleyebilirsiniz belki.

Bazı üyeler ha bu baksın demişler ama sürekli bi durum bu..hergun öğlen okuldan alacak tekrar okula bırakacak,3 de bidaha gidip okuldan alıp 7 ye kadar ilgenecek.Halaninda bir hayatı vardır illaki.Programlarini ona göre yapacak.Arada bir olsa elbette ki yeğenine ücretsiz baksın ama bir ücret olursa daha gönüllü olur tabi
Hala gidip alıp gelmeyecek kuzenleriyle gidip geliyor hafta da 4 veya 5 gün vardiyama göre değişiyor tabi ki ücretsiz olmaz ama benim kalbimden 1000 geçti esim 1500 diye diretiyor

Ödevlerini kuzenleri yaptırıyor büyük ders falan da çalıştırıyor öğle yemeği birde akşam birlikte yemek yiyorlar
Isin asli sadece mutfak masrafina dahil olmaniz yeterli. Ama kadin normalde cocuk bakıyorsa, yegenine bakarak gelirinden olacaksa belli bir miktar vermeniz lazim.

Ben de bazı üyelerin halası değil mi, bedava bakıversin yaklaşımını hiç anlamadım. Sakın ha konu sahibi, evladınız orda yiyip içecek gıdasından kısılsın, insanlara yük olsun ister misiniz? Sizin düşünceniz doğru kesinlikle bir ücret ödemelisiniz. 1500 TL nasıl? Veya küçük yer dediniz ya, hala kirada mı oturuyor? Ne karara oturuyor biliyor musunuz? Kira bedeline göre belirleyebilirsiniz belki.
Bende sizin gibi düşündüğüm den konu açtım . Kısaca anlatayım hala kirada değil ama tek maaş eşide askeri ücretli çalışıyor. Kış malum sıkıntı yaşamasınlar sonuçta çocuk meyvesi öğle yemeği akşam yemeği falan var evde yemek yemiyor besinsiz kalmasın istedim 1000 tl kalbimden geçti ben de 5500+1000 yemek parasi olarak maaşım 500 falan yol parası gidiyor . Az olur olmaz fikir almak istedim. Ben şahsen yigenim de olsa sürekli zor bakardım

Siz asgari ücreti 5500 tl den hesaplayarak tutar belirliyorsunuz, asgari ücrete bu ay zam gelecek 1500 tl 5500tl ye göre çok olabilir ama zamlı orana göre hesap yaparsanız daha insaflı bir tutar belirleyebilirsiniz.
Evet haklısınız 5500 den hesaplayinca miktar yüksek geliyor bu ay yarim ay girdim 4500 alacağım muhtemelen 1500 verdigim zaman koca bir ay 3000 tl ye çalışmış olacağım bu ay 1000 versem zam geldiği zaman 1500 versem nasıl olur

Evet haklısınız 5500 den hesaplayinca miktar yüksek geliyor bu ay yarim ay girdim 4500 alacağım muhtemelen 1500 verdigim zaman koca bir ay 3000 tl ye çalışmış olacağım bu ay 1000 versem zam geldiği zaman 1500 versem nasıl olur
Asgari ücretin en az 8 bin olacağı konuşuluyor, 10 bine kadar rakamlar teleffuz ediliyor, tutar komisyonda, bugün yarın belli olur. Ama halanıza bu ay 1000 önümüzdeki ay 1500 demek nasıl olur bilemedim.

X