çocuk büyütmek çok zormuş, bıktım......

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

biran57

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Şubat 2012
27
0
arkadaşlar benim derdim kızım ya çocuk büyütmak çok zormuş gerçekten kızım 8.5 aylık ve sürekli dişi çıkıyor eee haliyle çok huzursuz çok iştahsız çok mutsuz tabi onunla beraber bende dün inanır mısınız hiç uyumadım desem yeri var otuz kere kalktım durdum hele gurbetteysen 2 saat bırakıp kafanı dinleyemiyorsan bi de sürekli kucakta olmak istiyor ya da ayakta okadar bezdim ki bu çocuğun sıkıntılarından. acaba sadece benimki böyle eğer öyleyse insanlar 2.çocuğu yapmaya nasıl cesaret ediyo anlamadım ben ya
bi daha yapmayı düşünmüyorum zaten ben ya

sabret geçecek:) diş çıkatma dönemleri oldukça zordur ama yapacak bişey yok katlanacaksın,o yavrumda keyfinden öyle huzursuz değil ki kimbilir nasıl canı yanıyordur kolay mı etten diş çıkıyor.
bende senin gibi derdim aman başka çocuk istemem diye ama şuan kızıma kardeş yapmayı düşünüyorum,günler geçtikçe kızın büyüdükçe nasıl ayrılmaz bir parçan olacak şaşacaksın,biraz daha sabret,çoğu annenin yaşadığı sıkıntıları yaşıyorsun tabi bir de gurbette teksen eminim daha zordur ama unutuyosun bu sıkıntıları,hatta zaman geçtikçe yeniden yaşamak için can atıyorsun
akşamları eşin gelince 1-2 saatliğine ona ver sadece kendinle ilgilen.yada çok güvendiğin bir komşun varsa onada bırakabilirsin
kızınla birlikte dışarıya çık markete git,alışveriş merkezlerini gez eminim iyi gelecektir
ve neolur bıktım kelimesini kullanma inan bana sonra çok pişman oluyosun vicdan azabı çekiyorsun (tecrubeyle sabittir)

yuhhh gercekten
size cocuk buyutmek cok kolay diye kim soyledi
annesiniz tabi
herseye katlanacaksiniz
ama isinizi daha kolaylastirmak sizin elinizde
sikayet etmekten baska...
8 bucuk ayda biktiysaniz daha uzuuuun yillar var önünüzde ne diimm ..

bu kadar acımasız olmayalım ,herkesin psikolojisi çocuk sorumluluğunu kaldıracak kadar kuvvetli değildir,oda alışacak zamanla,hemen yargılamaya geçmek niye???

arkadaşlar benim derdim kızım ya çocuk büyütmak çok zormuş gerçekten kızım 8.5 aylık ve sürekli dişi çıkıyor eee haliyle çok huzursuz çok iştahsız çok mutsuz tabi onunla beraber bende dün inanır mısınız hiç uyumadım desem yeri var otuz kere kalktım durdum hele gurbetteysen 2 saat bırakıp kafanı dinleyemiyorsan bi de sürekli kucakta olmak istiyor ya da ayakta okadar bezdim ki bu çocuğun sıkıntılarından. acaba sadece benimki böyle eğer öyleyse insanlar 2.çocuğu yapmaya nasıl cesaret ediyo anlamadım ben ya

Evet zordur kolay değildir.Ama her zorluğa değer diye düşünüyorum.
Sizin bulunduğunuz şartlarda büyüttüm ben de çocuğumu.
Bu kadar isyan dolu olduğumu hatırlamıyorum.
Kusura bakmayın ama 'bezdim bu çocuğun sıkıntılarından' cümlesini de bir anneye
yakıştıramadım.

bu kadar acımasız olmayalım ,herkesin psikolojisi çocuk sorumluluğunu kaldıracak kadar kuvvetli değildir,oda alışacak zamanla,hemen yargılamaya geçmek niye???

walla psk cocuk sorumlulugunu kaldiramiyorsa kaldirana kadar yapilmasin
yargilamak degil
benim düsüncem bu
benimde kizim 4 aylik
bu hanim gibi cumleler kurmadim
benimde zor zamanlarim cok
cözüm ariyorum
bu olay böyledir
oyle biktimmmmmmmmmmm lafi
bana cok ters geldi
ayrica yorum özgürlügü var
sizde beni yargiliyorsunuz

2 saat kafa dagıtacak ayakları uzatıp dınlecek zaman olmaması cok kotu haklısınız
o uyudugunda emınım gunduz sızde ıslere kosturuyorsunuzdur
benımde oglum boyleydı daha sonra duzeldı bende arkadaslara katılıyorum suanda en rahat donemın

canım kimi çocuk zordur.kimi kolay.nasıl büyüdüğünü anlayamassın.
ama seninkide zor sanırım.ben de nerdeyse kendim büyüttüm şimdiye kadar.1 yaşını geçti
halada gece sık kalkar.yemeğini zor yer.eşinden yardım alabilirsen rahatlarsın
genelde akşamları pilim bittiğinde eşim yedirir yemeğini.oynar,ilgilenir.bende iki soluk alırım
açıkçası bizimki ilk doğduğundada aynıydı.ne anakucağında,ne yerde dururdu,
kimi anne çok şanslı oluyor.o yüzden ben büyüdükçe rahatlıyorum.oturmaya başladı rahatladım
emekledi biraz daha rahatladım,şimdi yürüyor daha da rahatladım
şimdide konuşmaya başlayınca derdini anlatacak.ve anlamsız mızırdanmalarıda bitecek diye bekliyorum
Allah yardımcın olsun

her anne uykusuz geceler çekiyor. zor tabi zor olmaz mı. bebekliği ayrı zor. büyüklüğü ayrı zor. 8.5aylık çocuk annesi olarak uykusuz kalmanız normal.

ne kadınlar var günde 1 saat uykuya razı sırf evlat sahibi olabilmek için.

çalışan annelerin çoğunu tenzil ederim ama bir azınlık grup da var ki resmen evde çocuğa bakmak zor geldiği için bakıcı tutup erkenden iş başı yapıyorlar. işten izin alma imkanı var, maddi durumu da var ama 2aylık bebeğini kaynanaya bırakıp giden kadın da var. zor diyor. zor tabi... ne bekliyorsun ki...

çocuk bu ya, ağlar zırlar, yarın yürümeye başlar evi döker, konuşmaya başlar susmaz, biraz büyüyünce saygısızlık da eder, her lafına laf da yetiştirir.... çocuk bu yani. onu hamur gibi sabırla yoğurmak, güzellikleri, saygıyı, sevgiyi.... öğretmek bizim görevimiz.

herkes anne olmak zorunda değil. bu kadar zorlanıyorsan 2. çocuk yapma. Allah bu yavruna uzun ömür versin. bakabileceğin kadar çocuk derken sadece maddi olarak değil psikolojik olarak da bakabileceğin kadar çocuk yapacaksın.

her anne uykusuz geceler çekiyor. zor tabi zor olmaz mı. bebekliği ayrı zor. büyüklüğü ayrı zor. 8.5aylık çocuk annesi olarak uykusuz kalmanız normal.

ne kadınlar var günde 1 saat uykuya razı sırf evlat sahibi olabilmek için.

çalışan annelerin çoğunu tenzil ederim ama bir azınlık grup da var ki resmen evde çocuğa bakmak zor geldiği için bakıcı tutup erkenden iş başı yapıyorlar. işten izin alma imkanı var, maddi durumu da var ama 2aylık bebeğini kaynanaya bırakıp giden kadın da var. zor diyor. zor tabi... ne bekliyorsun ki...

çocuk bu ya, ağlar zırlar, yarın yürümeye başlar evi döker, konuşmaya başlar susmaz, biraz büyüyünce saygısızlık da eder, her lafına laf da yetiştirir.... çocuk bu yani. onu hamur gibi sabırla yoğurmak, güzellikleri, saygıyı, sevgiyi.... öğretmek bizim görevimiz.

herkes anne olmak zorunda değil. bu kadar zorlanıyorsan 2. çocuk yapma. Allah bu yavruna uzun ömür versin. bakabileceğin kadar çocuk derken sadece maddi olarak değil psikolojik olarak da bakabileceğin kadar çocuk yapacaksın.

katiliyorum size..
biz 6 kardesiz..annem hepimiz misler gibi bakmis..oda yetmemis torunda bakti..
sikayet ettigini görmedim..
benim dogumuma geldi bosa gelmisim dedi sen herseyini yapiyorsun
kizim uykusuz kaldin ben bakayim yikayim vs dedi izin vermedim
ölsemde gebersem ona en iyi ben bakarim
benim görevim..

oooooooooooo
hiçbir çocuk kolay büyümüyor dişidir gazıdır sancısıdır şusudur busudur kolay büyümez cocuklar birde bunların 2 yaş sendromları vardır su anda benim kızımda uğraştıgım gibi.hala kac kere kalkar geceleri ama herseyiyle muhtesem bir sey.ve ben ikincibir cocuk için deliriyorum.bence sözler bu şekilde sarfedilmemli!
bıkılmamalıdırda
çocuk bakmak bu değildir canım.bırak yerinde oynasın bana rahatsızlık vermesin vs.boyle olmaz zaten hiçbir cocuk böylede olamaz...
bence tahammül seviyeni en üst düzeylere çıkart
annelik zordur ama muhteşemdirde....bıkılacak birsey asla degıldır...

Kolay değil çocuk büyütmek elbette, hele ki tecrübesiz ve yalnız bir anneyseniz.
Benim kardeşim ben ortaokuldayken doğdu yaz tatilinde 3.5 aylık falandı annem çalıştığı için tüm gün ben bakıyordum. Aslında çok usluydu ama öyle anlar oluyor ki "yeter!" diyorsunuz:) ben asla inanmıyorum bir an bile çileden çıkmamış bir anne olabileceğine. Özellikle böyle diş çıkartma gibi zor zamanlarda eminim daha da zordur.

Anlıyorum sıkıntılı bir dönem yaşıyorsunuz yavrunuzla birlikte ama
şükredin bunlar tatlı yorgunluklar gelip geçici özlem duyulacak bende anneyim 2,5 yaşında kızım var bizde en ağırından atlattık her diş grip ve yüksek ateşle geldi.
ama şükredin ki başka bir sağlık problemi yok ve yanındasınız yavrunuzun.

Anne olmak çok büyük sorumluluktur.
Ama Dünyanın en güzel şeyidir.Tadını çıkarın.

ben çocuktan değil sıkıntılarından bıktım ayrıca bende aynı şartlarda büyüttüm demişsiniz herkes sizin gibi değil hanımefendi siizin gibi değil

Allah arattırmamış yada aramadan bulmuşsunuz diyeyim. Size çocuk yetiştirmek kolay diyen oldu galiba yada hiç bebek görmeden büyüdünüz.

Her ne olursa olsun bir ana evladından bıktım diye bahsetmemeli. Psikolojisi yerle birde olsa bıktım denmez. (tabi ki psikolojik yardım alanları hariç tutuyorum)

Birde ne güzel gurbetesiniz, evladınız size destek can yoldaşı.

Son düzenleme:
ama sıkıntı kimden kaynaklanıyor çocukdan öyle değilmi?
yani bunlar bir bütün canım:KK34:
bana ithafenmi yazdın gerçi bilmiyorum ama cevap yazayım dedim......

bence sükredin büyüdükce dertleride büyüyor :KK1:

Katılıyorum..çocuk büyütmek kolay bir iş değildir.İnsan zaman zaman elbette şikayet ediyor ama bir süre sonra unutup gidiyorsun.Büyüdükçe dertleride büyür derlerdi bana da bende olurmu öyle şey derdim,en azından artık kendi ihtiyaçlarını kendi karşılayacak bende rahat edeceğim :KK14: vee şimdi diyorum bazen keşke büyümeselerdi.Büyüdüklerinde farklı sorunlar çıkıyor.

ayyyy ne mükemmel bi insansın herşeyi kendi yapmış herkes senin kadar mükemmel değil şekerim hausfrau
o çucuk bi diş çıkarsın da görürsün

ayyyy ne mükemmel bi insansın herşeyi kendi yapmış herkes senin kadar mükemmel değil şekerim hausfrau
o çucuk bi diş çıkarsın da görürsün

Herşeyi kendi yapması mükemmellik mi oluyr?İnanın sizde yapıyorsunuz,sizde mükemmelsiniz çünki annesiniz...
Çocuk büyütürken herkes zorlanır bir tek siz değil ama lütfen uslubumuza dikkat edelim.Burada hepimiz size yardımcı olmak için yazıyoruz:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X