Çocuk doğdu, büyü bozuldu. Çıkmazdayım...

AylanMcora

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
14 Eylül 2015
1.339
1.349
Merhabalar. Esimle 3 yildir evliyiz. 2 yil cocugumuz olmadi. Tam tedaviye baslayacakken rahim filminden sonra hamile kaldim. Cocuk su an 4 aylik. Evliligimiz cok guzel gidiyordu. Her evlilikte olan ufak tefek problemlerimiz vardi. Her yil tatiller memlekete gitmeler evimizde mutlu mesut yasiyorduk ta ki hamile kalana kadar. Hamileligimin baslarinda esim isten cikartildi. Maasi cok iyiydi. Tazminat verip cikarttilar.

Benim asiri bulantilarim vardi ve tayinim istanbulun kotu bir yerine cikti hamileligimden dolayi mecbur tasindik. Esim surekli felaket senaryolari yazip moralimi bozmaya basladi. Ic savas kuresel isinma deprem sel ekonomik kriz gibi seyler. Yanima gelip gelip bunlari anlatiyordu artik ayni ortamda bulunmak istemiyordum. 5 aylik hamileyken falan is buldu ise girdi bir sure rahat ettim. Tabi onceki isinin yarisi kadar maasla. yaklasik 4 ay issiz gezdi. Sonra cocuk dogdu. Normal dogum yaptim hemen kalktim 2-3 gun iciinde ufak tefek ev isi yapmaya basladim.
Cocuk 1 hafta kuvezde kaldi. Her gun agladim. Lohusa kafasi cocugun ciddi bir durumu yoktu ama yanimda olmadigi icin cok uzuluyordum. Cocuk geldi ben de tecrubesiz anneyim. Kaynanam bendeydi. Cocugumu almayi tam beceremiyordum cocugumu kucagima vermediler benden sakindilar ben de dogrusu boyle saniyordum. Hamilelikle ilgili her seyi arastirmistim ama dogum sonrasini cok arastirmadim.
Cocugun agzina biberonu verdiler emzirmeme izin vermediler. Oglumu kucagima almak icin ondan nefret etmis sogumus numarasi yaptim kucagima vermek zorunda kaldilar. Telefonumu cesmede yikayinca emzirmek icin verdiler ve bunlara esim goz yumdu. Lohusa depresyonuna girdim. Halbuki bilmiyordum lohusanin bebegine, yeni doganin da en cok annesine ihtiyaci vardir. Kendimi yetersiz hissettirdiler. 40i dolana kadar oglumun hic altini degistirmeme izin vermediler. Annem kiyametleri kopartti. Kaynanam gitti annem geldi cocugu sadece bana baktirdi. Her seyini bana yaptirdi. Biberondan emzirmeye dondurdu.40indan sonra sadece emzirdim. Aylik kilo alimlari gayet iyi gitti. Annem Esimle bi posta kavga etti.
Hala cocuk zayif emmeyi bilmiyor diye takmis durumda esim. Oglum 4 aylik 6900 gram ve bence gayet normal. Cocuk doymuyor, emmeyi beceremiyor vitaminsiz kaldi sutunu biberonla ver olmazsa mama ver diye tutturdu sutum yetiyor diyorum beslemiyor diyor. Surekli hakaretler kufurler biktim artik.
Bi de gecen yil yegeni bizde kaldi universite icin. Bu sene kalmasini istemedigimi soyledim. Gicik oluyorum o kiza. Ne yapti ne etti kizi bizim eve yerlestirdi. Artik bosanmayi dusunmeye basladim. Dayanamiyorum. Oglumu cok seviyorum. cok uzuluyorum. Oglumu dusunmesem iki dk bile katlanmam ceker giderim. Ya da onu postalarim. Ne yapacagimi bilmiyorum.

Oglunuzun gelisimi gayet iyi maasallah,
Esiniz de olsa kimsenin cocugunuzla araniza girmesine izin vermeyin, onun annesi sizsiniz ve su an en dogru olani siz yapiyorsunuz. Birinin esinize haddini bildirmesi lazim, size bakici muamelesi yapamaz, eger cocugun sagligini riske atmiyorsaniz sizin kararlarinizi sorgulamayamaz, bu tartisilacak bisry değil, gerekirse kapi disari edin ve hizaya gelmeden eve almayin ama asla size ve bebeginize zarar vermesine izin vermeyin (adam aranizdaki bagi kopqrmaya çalışarak ikinize de verebilecegi en buyuk zarari veriyor cunku)

Bence lohusa depresyonuna girmişsiniz hemde ağır bir depresyon. Yoksa çocuğunuzu kucağınıza versinler diye neden numara yapasınız ki direk almalısınız ellerinden. O sizin çocuğunuz.
Bebeğin kilosu normal takılmayın zayıf diyenlere..
bir psikolog veya psikiatriden yardım alın kendinize gelirsiniz böyle bekleyerek daha kötü olabilirsiniz. Eşinizin anlayışsızlığına da anlam veremedim çok saçmalıyor!

Arkadaşım birini ençok zor gününde tanırsın bu senin içinde eşin içinde geçerli
Adam iyiyken iyiymiş o kadar sendede fiziksel psikolojik sarsıntılar araya birde ailelerin girmesi
Olmaz birbirinizi çekmek zorundasınız birine borçlusunuz o masum dünyaya kendi isteği ile gelnedi siz onu dünyaya getirdiniz ve ona mutlu bir aile borcunuz var

Zamanla düzelir canım Yen'i ortam çocuk falan yormuş olabilir sakin kafa eşinle söyle başbaşa soru larımı konuş boşanmak som çaren olsun

Sinir oldum eşinize de kayınvalidenize de.

Aklı başında bir çocuk doktoru bulup eşinizle birlikte gidin.
Kendi kulakları ile duysun bebeğin gelişiminin gayet iyi olduğunu.
Siz de emzirmekten vazgeçmeyin, mis gibi meme varken biberon nereden çıkmış.
Çocuğun sadece karnının doyması degil, anne kokusunu, anne kucağını hissetmesi de önemli.
Ayrıca bilmediği şeylere burnunu sokmasın, kaç çocuk emzirmişte size akıl veriyor?

Siz de acil boşanma kararı vermeyin.
Hem bilmediğiniz bir anne-baba olma yolculuğuna çıktınız. Hem iş-güç uyum sağlamaya çalışıyorsunuz... hem sizin lohusalığınız..
Biraz sabır.
Anneciğiniz yanınızda ise bir süre daha kalsın. Yükünüzü hafifletsin..
zamanla yoluna girer..

Merhabalar. Esimle 3 yildir evliyiz. 2 yil cocugumuz olmadi. Tam tedaviye baslayacakken rahim filminden sonra hamile kaldim. Cocuk su an 4 aylik. Evliligimiz cok guzel gidiyordu. Her evlilikte olan ufak tefek problemlerimiz vardi. Her yil tatiller memlekete gitmeler evimizde mutlu mesut yasiyorduk ta ki hamile kalana kadar. Hamileligimin baslarinda esim isten cikartildi. Maasi cok iyiydi. Tazminat verip cikarttilar.

Benim asiri bulantilarim vardi ve tayinim istanbulun kotu bir yerine cikti hamileligimden dolayi mecbur tasindik. Esim surekli felaket senaryolari yazip moralimi bozmaya basladi. Ic savas kuresel isinma deprem sel ekonomik kriz gibi seyler. Yanima gelip gelip bunlari anlatiyordu artik ayni ortamda bulunmak istemiyordum. 5 aylik hamileyken falan is buldu ise girdi bir sure rahat ettim. Tabi onceki isinin yarisi kadar maasla. yaklasik 4 ay issiz gezdi. Sonra cocuk dogdu. Normal dogum yaptim hemen kalktim 2-3 gun iciinde ufak tefek ev isi yapmaya basladim.
Cocuk 1 hafta kuvezde kaldi. Her gun agladim. Lohusa kafasi cocugun ciddi bir durumu yoktu ama yanimda olmadigi icin cok uzuluyordum. Cocuk geldi ben de tecrubesiz anneyim. Kaynanam bendeydi. Cocugumu almayi tam beceremiyordum cocugumu kucagima vermediler benden sakindilar ben de dogrusu boyle saniyordum. Hamilelikle ilgili her seyi arastirmistim ama dogum sonrasini cok arastirmadim.
Cocugun agzina biberonu verdiler emzirmeme izin vermediler. Oglumu kucagima almak icin ondan nefret etmis sogumus numarasi yaptim kucagima vermek zorunda kaldilar. Telefonumu cesmede yikayinca emzirmek icin verdiler ve bunlara esim goz yumdu. Lohusa depresyonuna girdim. Halbuki bilmiyordum lohusanin bebegine, yeni doganin da en cok annesine ihtiyaci vardir. Kendimi yetersiz hissettirdiler. 40i dolana kadar oglumun hic altini degistirmeme izin vermediler. Annem kiyametleri kopartti. Kaynanam gitti annem geldi cocugu sadece bana baktirdi. Her seyini bana yaptirdi. Biberondan emzirmeye dondurdu.40indan sonra sadece emzirdim. Aylik kilo alimlari gayet iyi gitti. Annem Esimle bi posta kavga etti.
Hala cocuk zayif emmeyi bilmiyor diye takmis durumda esim. Oglum 4 aylik 6900 gram ve bence gayet normal. Cocuk doymuyor, emmeyi beceremiyor vitaminsiz kaldi sutunu biberonla ver olmazsa mama ver diye tutturdu sutum yetiyor diyorum beslemiyor diyor. Surekli hakaretler kufurler biktim artik.
Bi de gecen yil yegeni bizde kaldi universite icin. Bu sene kalmasini istemedigimi soyledim. Gicik oluyorum o kiza. Ne yapti ne etti kizi bizim eve yerlestirdi. Artik bosanmayi dusunmeye basladim. Dayanamiyorum. Oglumu cok seviyorum. cok uzuluyorum. Oglumu dusunmesem iki dk bile katlanmam ceker giderim. Ya da onu postalarim. Ne yapacagimi bilmiyorum.
ya düzelirsin ya da boşarım de.
ne demek 9 ay karnımda taşıdığım evladımı benden sakınmak.

yolarım.

Sinir oldum eşinize de kayınvalidenize de.

Aklı başında bir çocuk doktoru bulup eşinizle birlikte gidin.
Kendi kulakları ile duysun bebeğin gelişiminin gayet iyi olduğunu.
Siz de emzirmekten vazgeçmeyin, mis gibi meme varken biberon nereden çıkmış.
Çocuğun sadece karnının doyması degil, anne kokusunu, anne kucağını hissetmesi de önemli.
Ayrıca bilmediği şeylere burnunu sokmasın, kaç çocuk emzirmişte size akıl veriyor?

Siz de acil boşanma kararı vermeyin.
Hem bilmediğiniz bir anne-baba olma yolculuğuna çıktınız. Hem iş-güç uyum sağlamaya çalışıyorsunuz... hem sizin lohusalığınız..
Biraz sabır.
Anneciğiniz yanınızda ise bir süre daha kalsın. Yükünüzü hafifletsin..
zamanla yoluna girer..

Su an lohusa degilim. Cocuk 4 aylik.

çok basit. Orta çaplı bir cinnet getireceksin ama gürül gürül böyle adamın beynini mikserleyeceksin sonra bir süre daha rahat kalırsın

Lohusa kadınların etrafına koyulacak Manyaklar ve kayınvalideler yaklaşamaz! diye uyarı tabelası üretimine başlayacağım.
İlk müşterilerim de sizler olacaksınız eminim çok rağbet görecektir.. :işsiz:

Bir anneye bebeğini emzirtmemek ne demek. O bebek sarılık olmadı mı? :sinirli:

Lohusa kadınların etrafına koyulacak Manyaklar ve kayınvalideler yaklaşamaz! diye uyarı tabelası üretimine başlayacağım.
İlk müşterilerim de sizler olacaksınız eminim çok rağbet görecektir.. :işsiz:

Bir anneye bebeğini emzirtmemek ne demek. O bebek sarılık olmadı mı? :sinirli:
Sagdim biberonla verdiler

Evet. Bizde. Annesi ugrasti yurtta kalsin diye ama kiz istemedi esim de istemedi.
ve hala evlisin.

küfür, hakaret, çocuğunu sakınma, annenle kavgaları, istemediğin daimi misafir, sinir krizleri var ama oğlun için bu huzur dolu, mutlu yuvayı devam ettiriyorsun.

çok mantıklı.
Allah daim etsin, mutluluğunu.

ve hala evlisin.

küfür, hakaret, çocuğunu sakınma, annenle kavgaları, istemediğin daimi misafir, sinir krizleri var ama oğlun için bu huzur dolu, mutlu yuvayı devam ettiriyorsun.

çok mantıklı.
Allah daim etsin, mutluluğunu.
Haklisin ne diyebilirim. Ben de bosanmayi dusunuyorum artik zaten. Ilk tercihlerde il disi tercihle bursaya gidicem. Dayanilir gibi degil manyaklarla ugrasmaktan yoruldum.

X