Çocuk doğdu, büyü bozuldu. Çıkmazdayım...

Kayınvaliden dolduruyordur sütü yetmiiyor diye.Çünkü her kayınvalidenin memeden fışkıran sütleri vardır ama gelinlerin yoktur..
Bugünler geçer elbet ama siz kendinizi ihmal etmeyin.Sütünüz gayet doyurucudur ve bebeğiniz için yeterlidir korkmayın.
Yetmiyor safsatalarıyla mamaya dönüş yapmayın doktounuz böyle bir şey istemedikçe.
Babalığa alışacak elbet ama boş laflarla doldurulduğunu söyleyin..
Köstek değil destek olması gerektiğini sık sık hatırlatın

Eşinle aranı düzeltmene sevindim.
Ama ısrarla yazılmasına karşılık hiç doktor yolu ile eşinle konusmasını neden denemedin?
Mamada evet vitamin var ama canlı hücre var mıymış bu acıdan yaklas bakalım eşine? İhtiyacı olan Antikorları direkt sütten geciyor.
Çok cahillik. Tombik tombik ne demek ya.
Kızım doğdugunda yurt dısındaydık. Sezeryan doğum yaptım maalesef. Bebek Ters geldi çünkü. Tek basıma emdirdim yıkadım giydirdim uyuttum.

Kızım çok iyi bir boyda ve kiloda doğdu. Kayınvalidem kötü niyetli olmasa da akıl vermek istedi iyiliğim için. Ye kızım sütün olmaz, az yiyorsun sütün yok vb vb. Bir iki gün dinledim sonra canıma tak etti. Bayanlar arasında sini gibi bir masada yemek yiyorduk. Göğsümün ucunu tutup bi sıktım ucunu. Fışşşt taaa görümcemin gözüne fışkırdı. Var sütüm anne merak etme dedim bi daha da sustu. 26 ay sadece anne sütü verdim. Yasıtlarından uzundu ama asla kilolu değildi. Bir pantolon alsam önce pantolon sonraki yıl kapri sonra uzun şort olarak giyerdi. Beli hemen hemen aynı kalıp boyu uzardı.tabi ayarlı bel lastiği de vAr işin içinde.
Şimdi 9 yas bitti.4 e gecti. sadece hayatımda ilk defa 2. Sınıfın son aylarında antibiyotik kullandık. Onu da kendi yenerdi ama doktor beta virüsü tehlikeli. vücuttan atıldığına emin olmamız lazım ilerde kalp rahatsızlığına sebep oluyor deyince bir kutu kullandık.
Baska hiiiiç hasta olmadı. Olsa bile iki burun akıntısı bi öksürükle atlattı. Vicks sürüverirdim Sırtına göğsüne. Kısınn yalın ayak dolanır asssssla atlet giymez yaz kış. Kışın şortlu askılı pijama giyer hiç sevmez kalını. Uzun kol giymez. asla sırtına bez koymazdım bebekken terleyince. Bi yelek giydiririm ki vucudu kendi kendine o terle bas etmeyi öğrensin. Anneler bez koymayı marifet sanıyor. Annelik sanıyor. O yüzden çocuklar sık sık hasta oluyor. Bunları neden mi yazdım? Bu hataları yapma inşallah diye. Taze annesin:) fikir verenin de cok masallah.bu arada kuzıma nasallah deyin olur mu? Hastalık gelmediyse sükür de ediyorum sonucta herşey Allahtan. Bunları yapmama ragmen çok hasta da olabilirdi, ilerde de olabilir.övünmüyorum ssdece bazı seyleri yine de anne sütüne bağlıyprum.

X