Davranış Bozuklukları Cocuk egitimi

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

Minik kuzular

❤ay parçalarım❤
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2017
6.617
8.587
Arkadaslar merhaba biri 3 yasinda digeri 4 aylik iki oglum var. Sorunum soyle ki oglum cocuklu ortama girdigi zaman biraz kendinden geciyor ne beni nede esimi dinliyor cocuklarla oynuyor fakat yine hem ben merkezli onlarla oynarken bile hep benim dedigim olsun istiyor bebek var her yere istedigimiz zaman cikamiyoruz hamileligimde sorunlu gecti yatarak gecirdim yine evdeydik her zaman disarda buyuk oglani tek basima idare edemiyorum o yuzden esim olmadan cikaramiyorum surekli evde oldugundan mi boyle bu cocuk krese gondersem duzelir mi boyle sumarik bi cocugum olmasini hic istemezdim bizde mi hata yapiyoruz soyle ki esim her istedigini alir almazsak kiyamet kopar zaten ama ven cocuklugumda gormedim o gorsun istiyorum diyor ikimizde egitimli insanlariz ama is bizim cocuklarimiza gelince sanirim isler istedigimiz gibi olmuyor bu durumdan anlayan ve guzel cevaplar verecek arkadaslara simdiden tesekkurler ediyorum

Çocuğun yaşı gereği arkadaslariyla karşılıklı oynamaması normal. Diğer çocuklara kendi istediği şekilde oynamaları için baskı kuruyorsa, istediği olmadığında ofkelenip çocuklara zarar veriyorsa bir şeyler yapmanız gerek.

Kreş fikri düşünülebilir fakat problemin kaynagi gibi gorunen esinizin yaklasimi degistirilmedikce kreş çözüm olmayacaktir.

Ben görmedim o görsün düşüncesiyle büyütülen çocuk malesef doyumsuz ve kaprisli olacaktır. Cocugunuz aglayarak, ofkelenerek anne babasına her şeyi yaptirabildigi için tüm insanlar için bu yöntemin ise yarayacagini zannediyor. Arkadaslariyla oyun oynarken de her istediginin yapilmasini isteyecek ve olmadığında öfkelenecek tabi ki. Çünkü evde ona bu ogretildi. İlerde öğretmenini de ağlayarak ve inatlasarak kontrol edebilecegini düşünürse okul hayatı olumsuz seyredebilir. Size kötü bir tablo çizmek istemezdim ama eşiniz bu tavrını degistirmezse şimdi baş edemediğiniz çocukla akademik sorumluluklar alması gerektiğinde hiç baş edemezsiniz.

Sizin bu durum farkında olmanız çok güzel. Anladığım kadarıyla eşinizi ikna edemiyorsunuz. Çocuğunuzu goturmek istiyor gibi bir çocuk gelişim uzmanına gitmeye ikna edin eşinizi. Orda soz ebeveyn tutumlariniza da gelecektir. O zaman yaptığınızı düşündüğünüz hataları ve esinizin hatalarini dile getirin. Eşiniz için hatalarini bir uzmandan duymak daha ikna edici olacaktir.

Çocuğun yaşı gereği arkadaslariyla karşılıklı oynamaması normal. Diğer çocuklara kendi istediği şekilde oynamaları için baskı kuruyorsa, istediği olmadığında ofkelenip çocuklara zarar veriyorsa bir şeyler yapmanız gerek.

Kreş fikri düşünülebilir fakat problemin kaynagi gibi gorunen esinizin yaklasimi degistirilmedikce kreş çözüm olmayacaktir.

Ben görmedim o görsün düşüncesiyle büyütülen çocuk malesef doyumsuz ve kaprisli olacaktır. Cocugunuz aglayarak, ofkelenerek anne babasına her şeyi yaptirabildigi için tüm insanlar için bu yöntemin ise yarayacagini zannediyor. Arkadaslariyla oyun oynarken de her istediginin yapilmasini isteyecek ve olmadığında öfkelenecek tabi ki. Çünkü evde ona bu ogretildi. İlerde öğretmenini de ağlayarak ve inatlasarak kontrol edebilecegini düşünürse okul hayatı olumsuz seyredebilir. Size kötü bir tablo çizmek istemezdim ama eşiniz bu tavrını degistirmezse şimdi baş edemediğiniz çocukla akademik sorumluluklar alması gerektiğinde hiç baş edemezsiniz.

Sizin bu durum farkında olmanız çok güzel. Anladığım kadarıyla eşinizi ikna edemiyorsunuz. Çocuğunuzu goturmek istiyor gibi bir çocuk gelişim uzmanına gitmeye ikna edin eşinizi. Orda soz ebeveyn tutumlariniza da gelecektir. O zaman yaptığınızı düşündüğünüz hataları ve esinizin hatalarini dile getirin. Eşiniz için hatalarini bir uzmandan duymak daha ikna edici olacaktir.
Cok tesekkur edrrim guzel fikirleriniz icin kendime disardan bakan birilerinin fikirlerini almak istedim sonucta cocuklar bizim aynamiz. Esimi duzeltmeye calisiyorum ama.cocugu her disari cikardiginda elinde biseylerle geliyorlar basa cikamadim aldim geldim diyor ama.yinede aglayip geliyor cocuk yok babam sunu yaomadi babam.kizdi arabanin kapisini bile ben kapaticam diye bas bas bagirir mesela o bile eve sorun olarak gelir. Esim.cocuga karsi benden daha sabirli aslinda nerede yanlis yapiyoruz anlamiyorum ama.su dediginiz cok dogru evde her dedigini yaparsak disardada aynisini isteyecek bekleyecek herkesten tutumlari degistirmeye calisicam uzun vadede duzelir insallah

X