Bebek Beslenmesi Çocuk gelişimi için apiterapi (arı sütü, poleni gibi arı ürünleri) kullanan var mı?

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Wonderwoman19

Aktif Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2020
168
243
Merhaba sevgili anneler. Bebekleriniz (1 yaş üstü) ve çocuklarınız için arı ürünleri kullanıp bir faydasını gördünüz mü? Boy uzatma, iştah açma veya bağışıklık güçlendirme açısından. Deneyimleriniz nasıl?

Ben de konuyu takipteyim ama konu ilerlemiyor. 😁 İştahsızlığa ve kabızlığa iyi geldiğini okudum. Doktora da soracağım ama kullanan deneyimli anne hiç mi yok acaba?

Bende takipteyim, kullandığımiz bir kaç șurup oldu ama faydasını görmedik Malesef.

İnstagramda takip ettiğim bir doktor var o sürekli öneriyor. Kullanıp da yorumlara yazan çok var. Yalnız geçenlerde bir anne kızın da düzenli kullanım sonucu propolisin erken ergenliğe yol açtığını yazmış. Doktor böyle bir tespit yok dedi ama bilemedim.

Anavarza nın stamina ürününü kullanıyorum 10 gündür. Küçük kavanoz içinde 200 ml. Lik. (ham bal, arı sütü, polen, propolis içeriyor) erken ergenlik üzerine birşey okumadım ve duymadım. Doktoruna sormam gerekiyor. İçime kurt düştü şimdi.

Anavarza nın stamina ürününü kullanıyorum 10 gündür. Küçük kavanoz içinde 200 ml. Lik. (ham bal, arı sütü, polen, propolis içeriyor) erken ergenlik üzerine birşey okumadım ve duymadım. Doktoruna sormam gerekiyor. İçime kurt düştü şimdi.
Doktoruna sorarsanız böyle bir şey yok der büyük ihtimal. Çünkü bunu kanıtlayacak bilimsel bir çalışma olmamış. Ben de okuyunca şüpheye düştüm. Çünkü biz de kendimize kullanıyoruz ve kızıma zamanı gelince kullanırız diyordum ama benim de içime şüphe düştü. O yüzden yazmak istedim buraya da.

Fazla arısütü ve polen kullanımı erken ergenliğe sebep oluyormus bebegim yok ama hamilelik icin arısütü polen arastirirken cocuga kullandiran annelerin yazdiklari denk gelmisti. Doktora mutlaka danisin derim

Aslında düşünüyorum da yıllar önce kuzenim 3 4 yaşlarındayken halam polen ve arı sütü verirdi. Kendisi erken regl oldu yanılmıyorsam 9 yaşındaydı. Ayrıca şeker hastası oldu o yaşlarda.Tesadüf değildir sanırım.

X