Çocuk ile boşanma

Özellikle çalışan kendine yeten kadınların böyle çocuk için boşanamıyorum demesine çok şaşırıyorum. Çocuk için önce sağlıklı bir anne lazım. Ruhen sağlıksız anne ve babanın bir evde düşman gibi olmasındansa ayrılmak en iyisi. Sona kadar okudum ama hala gerçekten neden bu adama katlandığızı çözemedim.

devam ettirmedim ilk başta konuya o şekilde girdim ama hiç benim konuşma fırsatım olmadı
eşim psikoloğada aynı savunmayı yaptı ben babası gibi alkolik pavyonlarda meyhanelerde gezen biri değilim ama o hep fazlasını istiyor dedi,
bi tek orada psikolog eşinizi yaralı olduğu yerinden vurmayın siz onun eşisiniz düşmanı değilsiniz bunu unutmayın dedi

ben ilk okuldan beri resim çiziyorum
lisede güzel sanatlar okudum üniversitede de yine görsel tasarım okudum yinede üşengeç bir insan olduğum için bu kadar geliştim bir portfolyom bile yok, daha iyi kişiler benim 2 katım kazanıyor ama bence yazılıma ağırlık verin onda daha fazla para var ve daha analitik sanat sepet işleri belli olmuyor...

iyi de bu kadar şeyi anlatıp size Her türlü psikolojik şiddete maruz bırakan insan müsveddesi istiyor zorluyor diye bide anal ilişkisini kabul ettiniz sorununuz cinsellik degilki konuyu nasıl en sonunda anala bağladınız ... valla öyle biri için parmağımı bile kıpırdatmam

Teklif etti ben kayganlaştorıcıyı doğum sonrası vajinal kuruluk için aldım. Zaten bşr korku oldu hep acıycak orası diye kastım kendimi o şekilde ilişki olabişdi sonradan açılma oldu

Bu.eziyeti kendinize.neden yapiyorsunuz.anlamis.degilim.Benim.iki tane.kizim.var biri 3 digeri 4 yasinda ve.calismiyorum.Esim.idaa.bagimlisi.ve.asiri.sinirli.bir.insan.Surekli.bagirir.cagirir.psikolojik siddet yapar.bize isten.eve girer girmez.ve cocuklarla.hic.ilgilenmez.bakmaz.yardim.etmez.Bende.hep.sabrederdim.korkardim.ne.yaparim.diye.kimsem.yok.baska.diye.hep.vazgecerdim.Telefonuma.kades yukledim.birkac ay once.ama.hic.cesaret.edemedim.olaylar buyur.daha.kotu.olur.diye.elime.telefonu.alir.ve vazgecerdim.Ama.gecen hafta.isten gelir.gelmez kavga cikarmasi.bagirip.cagirip.cocuklar.korkudan.aglayip.buyuk.olanin.babam.bana cok.sert bakti.korktum.annecigim.ruyamda.bile.gorucem.diyerek.kosup.sarilinca.bende.film.koptu hemen.wc ye girdim.cocuklarimi.da yanima.alip.kades i.tusladim.15 dakika.icinde.gelip siniri.gecmis.yatak.odasinda.uzanmis.halde ne.oldugunu bile.anlayamadan itiraz bile.etmesine.izin vermeden ama.birsey yok.memur.bey diye.sorun.yok.diyen.esime.sen.sus.bayan.ne.derse.o.kimligini.al.hemen.bizimle.gel.evden.cik.derhal.diyen.memuru karsisinda.gorunce sut.dokmus.kedi.gibi.evden.cikmak.zorunda.kaldi.esim.saskin.bir.sekilde.bu.kadar kolay.olmasina.ben.bile.sasirdim...hemde.fiziksel.siddet.yok.diye.belirttim.yinede.baristirmaya.calismadilar cok.ama.cok.mutlu.oldum 1 haftadir mutluyum.polis.memuru.yarin.hemen.uzaklastirma.cikartin.dedi.ama.gitmedim cunku.esim.yillik.izine.cikmis.2 hafta.pazartesi.ablasi.randevu.almis ofke.kontrol.ve durtu bozuklugu icin ilac tedavisi.olacak.sanirim.son.kez.belki.deniycem.cok.israr ettigi icin.ailesi.cocuklar icin.cunku.ilk.defa kabul.etti.tedavi.olmayi 6 yillik evlilikte aslinda.inancim.yok duzelecegine.ama.denemekten.zarar.gelmez.yapmadim.demem.vicdanim.rahat olur.aksi.takdirde.duzelme.olmaz.ise.son.vericem bu evlilige.Sizde.lutfen.korkmayin harekete.gecin.benden.cesaret alin diye.telim.arizali.olmasina ragmen.yazmaya calistim.insllah.bir faydam.dokunur size.ve bana.benzer.durumda.olan.arkadaslara.Istemsiz.ve telimden.kaynakli.noktalama.isaretleri.sinir.bozucu.onun.icin.ve yazim.hatalarim.varsa.onlar.icinde.ozur.dilerim herkesten

Anlaşmalı boşanmada "ne zaman istersen gör" diye bir madde konulamıyor. Hakimin takdirine bırakıyorsunuz. O da en fazla haftada bir, bilemedin iki defaya hükmediyor.

Valla hakim kararı verince tıpış tıpış ayrılacak haftada bir alır götürür sever zaten belirli günlerde de ona verilecek . Bak ben öğretmenim öğrencilerimden psikolojik problemleri olanlar hep evde olaylar kavgalar gören çocuklar annesi babası boşanmışlar o kadar huzurlu ve sakin kendi dünyasındaki anlatamam bunu gördükten sonra da ben iyice emin oldum kendi adıma boşanmam gerektiğine zaten çocuk icin bir arada durmak degil önemli olan çocuk icin ayrılabilmek

Mağara adamı bile bu kadar hodük değildir. Bundan kurtulmak için neyi bekliyorsun ki? Ters ilişkiye zorlaması bile boşanma sebebin olabilir hele lohusa depresyonunu anlamaması tam bir odun olduğunu gösterir. Böyle bir adamla ne sen ne çocuğun o evde mutlu olabilir

Bende aynen.sizin.gibi.dusuyorum.cocuklar.icin.ayrilmayi.dusunuyorum.bende.duzelme.olmaz.ise.esimin.davranislarinda.cocuklar.icin.evli.kalmak.cok.yanlis.mutsuz olduklari.bir.ortamda.1 haftadir.gormediler.sormuyorlar.bile.o.kadar neseli.ve.mutlularki.anlatamam ama neden,cunku.karsilarinda.mutlu.ve huzurlu.bir.anne.var.ve.bu.onlara.yansiyor.goruyorum...

Sizi çok çok iyi anlıyorum. Yaşadığınız psikolojik şiddet sebebiyle şu anda herşeyden korkuyorsunuz. Ben de evliliğimin son iki yılını böyle çaresizlik içinde geçirdim. Ben de aynı sizin gibi, son zamanlarda, kocam ölsün diye dua ettiğimi fark ettim. Çünkü ölürse oğluma senin baban melek oldu gitti demek daha kolay olacaktı sanki. Oğlum babasına çok düşkündü. Boşanmayı ne zaman düşünsem oğlumun baba gitme diye ağladığını hayal eder, vazgeçerdim. Sizin kazandığınız paranın 5 te birini kazanıyorum, nasıl tek başıma evi geçindireceğim, çocuğuma nasıl bakacağım der, vazgeçerdim. Evi kapatıp oğlumu alıp ailemin evine gitsem annemle babamla sil baştan bekar gibi nasıl yaşayacağımı düşünürdüm, içim daralırdı, vazgeçerdim. Çocuğum için katlandım dediğim 2 yılda çocuğum psikolojik olarak çok zarar gördü. Babasından gördüğü şeyleri yapmaya başladı. 4 yaşında çocuk sinir krizleri geçirip bana ve babasına vurmaya başladı, okulda arkadaşlarına vurmaya, öğretmenlerine şiddet uygulamaya başladı. Hergün okul müdürü arayıp bana oğlumu anlatırdı, bu çocuk iyi değil, bu çocuk aşırı sinirli ve şiddet gösteriyor, diye. En son bana çocuğumun şahit olacağı şekilde tecavüz etti bu hayvan. Ve ben evlilik içi tecavüzün suç olduğunu bilmiyordum, internetten araştırıp sonradan öğrendim.
Lütfen, eğer çocuğunuzu gerçekten seven ve önemseyen bir anneyseniz, çocuğunuzun hayatını kurtarın ve boşanın. İnanın o gözünüzde büyüttüğünüz herşey o kadar kolay halloluyor ki. Ben şimdi çocuğumla evimdeyim, inanılmaz huzurluyum, oğlumun tüm sinirli halleri düzeldi. Ha çok fazla maddi zorluk çekiyorum, orası ayrı, geçinemiyorum artık. Ama bu bile çektiğim onca acının yanında vız geliyor. Emin olun evde sizi sömüren bir asalak yokken harcamalarınız da azalıyor, yetiyorsunuz.
Hemen ilinizdeki en iyi boşanma avukatını araştırın internetten. Randevu alın, gidip görüşün. Bi rde uzaklaştırma kararı alın, size yaklaşamaz o durumda ama çocuğunu istediği zaman alır, gezdirir, görür, geri getirir. Evinizden çıkmak zorunda değilsiniz, uzaklaştırma kararında eşiniz evden gönderilir. Çocuğunuz için iyi bir kreş araştırın yakınlarda. Hemen gidip görüşün. Bu adımlardan birini atınca diğeri zaten kendiliğinden geliyor, cesaretleniyorsunuz. Süreçle ilgili fikir almak isterseniz bana özelden yazın.

Çok teşekkür ederim
Eşim bundan sonra olacakları benden daha iyi bilşyormuş boşanma isteğimi söyleyince anladım.
Çocuğumu asla kreşe vermek istemiyorum bu yaşta ama mecburum. Ben çalışmak zorundayım çok isterdim benle dursun. Aah ah ne zor insan yetiştirmek

Tavsiyeleriniz için çok teşekkğr ederim
Eşime avukat baktığımı söyledim terapiden de bahsettim bakalım bundan sonra süreç nasıl ilerleyecek. Mütiş bir sinir krizi geçirdi saatlerce ağladı ilk kez birşeyleri kırmadı eşyalara vurmadı secdeye durup ağladı ne istersen yaparım çpcu ğğumdan uzak kalmıyım haftada 1 dayanamam diye ama napayım ben de insanım. Artık ne kadınlık ne analık ne insanlık kaldı içimde...
Umarım terapi ild kavgasız atlatmaya çalışırım

İlk adımı attınız bundan sonrası daha kolay olacak insallah tebrik ederim

Bu adam alışmış. Sen ayrılıcam diyince yalandan ağlayıp kendini acındırarak vazgeçmeni sağlıyor, sonra eski alışkanlıklarına devam ediyor.

20.000 TL ile 4 ev gecinir. Elinizde 4 ev gecindircek para var ama tecavuze razisiniz yani? Yukarda psikologlar icin "mal, aptal" gibi fiadeler kullanmissiniz, kusura bakmayin bu tablodaki tek kafasiz olan sizsiniz

Ben çocuk için evliliğe devam ediyorum ama benim çoçuğum otizmli ve benim çalışmam imkansız . Sizin çocuğunuz normal sağlıklı ( böyle devam ederse ne kadar normal olur bilmiyorum ama ) iyi kazandığınız bir işiniz var . Sizin eşinizin yaptıklarının yarısını yapsa otizmli oğlumla işsiz de kalsam aç da kalsam boşanırdım. Size çok üzüldüm ama asıl çocuğa üzüldüm böyle bir evde kavga gürültü şiddet içinde büyüyeceğine babasız büyüsün . Ki siz boşanınca babalıktan boşanmayacak baba olarak hayatına devam edecek yine görecek çocuğunu. Çocuk bahane bence alışkanlıktan devam ediyorsunuz . Lütfen acilen boşanın ve çocuk da huzurlu bir şekilde büyüsün

Allah kurtarsın

Biraz okudum dayanamadım, bana boşanacak gibi de gelmediniz psikolojiniz evet iyi görünmüyor. Boşanma diyorsunuz sonra anal yaptık diyorsunuz muhtemelen böyle kriz, kıyamet, seks gider bu ilişki.Bu hikayede yanan çocuk olur.Hap ya da spiral kullanın hamile kalmayın bari.

Bu kadar zeki biri niye hiç avukatla görüşmeyi dtşünmemiş.üzüldüm yani.biraz daha durursanız çocuğunuz devlet korumasına sizde hastaneye yatacak boyuta gelmişsiniz.bir an önce avukat edinin herşeye yönlendirir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…