Çocuk ile boşanma

Konu sahibi ben mutsuz bir ailede büyüdüm anne babamin kavgalarini küfür vs hep duyar yatagin içinde ağlardım. Sonra sonra keşke anne ve babam ayrılsaydı zamanında dedim. Tek anneyle huzurlu yaşamak bnm için çok Daha iyi olurdu. Annem köyde yaşamış geliri gidecek yeri olmayan kendi ailesi kesinlikle kabul etmeyecek biri. Haliyle ayrılmadılar babamla. Şimdi 60li yastalar hala huzursuzluk var evde bu yaştan sonra da ayrılacak degiller
.Biz kardeslerimle büyüdük evlendik. Kendi hayatınız var. Ama ben çocukluğumdaki ev ortamını unutmadım. Huzursuz ortam anne ve babanın küs kalması ayrı ayrı yemek yemeleri. Çok daha fazla şey var.
Diyecegim o ki çocuğunuzu huzursuz bir evde buyutmeyin. Kavga gürültü tahmin edemeyeceğiniz kadar cok etkiliyor çocukları
Işiniz var geliriniz bi hayli iyi. Çocuğunuza ve kendinize yeter. Mutsuz olduğunuz bir evliliği düzenleyeceğine inandığınız evliliği sürdürmeyin.

Kendinede çocuğuna da yazık etme maddi imkanım iyi diyorsun böyle bi kazmayla işin be hem hiç bilimden anlamıyor hem herşeye karışıyor bence en mantıklı şey boşanmak zaten hakim velayeti sana verir yanlış hatırlamıyorsam eşin çalışmıyor da hiç bi hakkı olmaz aynı evde bile yasama al eşyalarını yeni bi ev tut çocuğunun psikolojisine yazık tanıdık eş dost olur bilindik bi bakıcı tutarsın yazık etme kendine

her şey para değil ama hayatınızı çocuğunuzla kuracak imkana sahip olmak demek bu ekonomik özgürlük. çoğu kadın bu tarz eziyetlere maddi durum ve gidecek yeri olmadığından katlanıyor.
Ben de olsam eyvallahım olmazdı. Boşanmak neyse de en azından ona bir mahkeme salonu gösterirdim.

Kirmizi odalik olan sadece eşiniz degil. Kendinize bunu nasil yaptiniz? Ayrica böyle bir adamdan cocuk yapmak? Üstelik de eğitimli çalışan bir kadınken.. Ben okurken bunaldım siz nasil buna izin verdiniz gercekten hata üstüne hata

Evlat olsa sevilmez diyeceğim de zaten sevilmemiş. Görünmez kaza gibi adam keşke kimseye denk gelmeseymiş. Çocuk konusunda sizi anlıyorum ama umarım size veya ona zarar vermez. Biraz tehlikeli duruyor.

Yazdıklarınızı okuyunca eşinizin bir narsist bozukluk yaşadığını fark ettim ki sizde berbat bir çocukluk geçirmiş diyerek bu düşüncemi pekiştirdiniz. Ben de kendi eşimden biliyorum onda da aynı sorun var ve boşanma aşamasındayız. Sizin bir de masum yavrunuz var daha da zor olmalı. Ama bu kişilikler genelde daha fedakarlık şemasına sahip kişileri tercih ediyor ki bu da sizsiniz. Bu konuyu biraz araştırın derim gerekirse psikoloğunuzdan bu konuda bilgi isteyin. Eşiniz çocukluğunda onaylanmadığı veya yok sayıldığı yada başarı şartına bağlı sevgi gördüğü için içindeki çocuğu sürekli korumak için saçma tutumlar sergiliyor olabilir. Her şeyi ben biliyorum gibisinden. Narsistle ateşkes kitabı var bir bakın hem vaktiniz varsa okurken kafanız dağılır.

ben kundaktaki bebegimle boşadım ya durma

Geliriniz cok anladığım kadarıyla ama aklınız için aynısını söyleyemeyeceğim. Kusura bakmayın icim şişti gercekten okurken kendinize ve çocuğunuza yaptığınız kötülüğün farkında mısınız? Neyi bekliyorsunuz...

Sanırım boşanmaya karar verdiniz artık? Ben de size böyle bir babayla aynı ortamda büyümesindense asıl çocuğunuz için hemen boşanmalısınız diyecektim. Benim de çok kötü bir evlilik başımdan geçti ve boşanıyorum. Çocuğum da 1,5 yaşlarındaydı bu kararı aldığımda. Çocuk öyle bir babayla büyüyeceğine ona en büyük iyiliği şu an yapıyorsunuz bilin. Sakın kendinizi suçlamayın. Bazı insanlar ne yaparsanız yapın değişmiyorlar. Siz de çocuğunuz için sağlıklı olmalısınız. Eğer o evde o adamla yaşamaya devam ederseniz kendi ruh sağlığınızı da bozacaksınız ki depresyonla kendini göstermiş yaşadıklarınızın etkisi. Mutlu anne=mutlu çocuk denklemine hep inanmışımdır. Aksi mümkün değil zaten. Siz ne kadar sağlıklı ve mutluysanız çocuğunuz da o kadar iyi oluyor. Ben bu kararımdan sonra yeniden hayata döndüm. Çocuğuma da bunun yansıdığını düşünüyorum. Sizin de zamanla hepsi geçecek. Çocuğunuzla yeni hayatınız güzel olur inşallah....

Konu sahibi ne yaptınız

Ay Allahım evlerden ırak

Kendinizi bu adamdan kurtarın. Çocuğunuz için de en iyisi bu

Ayaklarının üzerinde duran kadınsın Kariyerin var yurt dışından iş teklifi alıyorsun bu adamla hala evlisin...

Yazınızı sonuna kadar okudu ama takıldığım tek bir nokta var. Madem bu derece şiddetli bir geçimsizlik durumunuz vardı neden çocuk sahibi oldunuz ? Çocuk yüzünden boşanamamanız o çocuğa daha çok zarar veriyor. Hergün kavga huzursuz bi ortamda büyüyeceğine babasız büyüsün daha iyi.

Nasıl başardınız lütfen söyleyin çok ihtiyacım var buna. 3 çocukla korkuyordum.
Eğer işiniz varsa daha kolay oluyor. Ekonomik gücüm var. Yıllarca sizin gibi bir korkuyla yaşadım üçüncü senemin sonunda zamanin geldigini hissettim.

Çocuklar ister istemez icindeydi olaylarin ve en buyuk çocuğum " nolur anne artik boşan, seni mutsuz görmek istemiyorum. Benim anneminde yüzü güler mi? diye düşünmekten derslerime odaklanamiyorum." dedigi gün gittim davamı actim.

Sonrasi inan bana kolay olmadı. Yıldım yoruldum bittim tükendim hatta abartıp ölüyorum dostlarr dedigim oldu, kabul.
Çocuklar yasitlarina göre daha erken büyüdü. Maalesef

Inanirsan başarırsın. Mutsuzluktan yorulmuştum. Sadece mutlu olmak istedim. Şimdi huzurlu, mutlu ve en önemlisi kafam rahat.

Ayrıldığınızda sizin ve çocuklarınızın yaşı kaçtı sizi de yoruyorum ama kusura bakmayın lütfen

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…