Aile Planlaması Çocuk istemeyenler nasıl korunuyorsunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.

depresifbirinsan

La la lalaaaaalaaaaa bir şarkı söyle 🎶
Kayıtlı Üye
19 Şubat 2023
584
461
Selam,
Bu ay regl 7 gün gecikti (uzun yıllardır hiç sapmaz) çok endiseliydim😥 titiz bir şekilde korunuyor ve bebek istemememe rağmen bebek ihtimali olabilir diye. Nihayet bugün regl oldum, kan ve idrarda da negatif çıktı. Ancak, bundan sonraki süreçte korunmaya nasıl devam etmeliyim. Birebir olmaz ihtimal dahi yok dediğiniz bir yöntem var mı? Doğum kontrol, spiral, çip dışında. Acısız, ağrısız prezervatife ek ne yapilabilir☺️

Sanırım en garantisi ilişki yaşamamak ,😭

Bütün korunma yöntemlerini yoksaymışsın. Henüz farklı bir şey icat edilmedi. 🤣 Ha bir de ertesi gün hapı var onu da her zaman kullanmayın diyorlar. Zararlıymış.
Yaa yıl olmuş 2023 biz hala rahat rahat korundugumuza emin olamiyoruz 😢

En garanti korunma yöntemi spiral yani rahim içi araç ve adet ortasını yumurtlama gününü tespit edip iki önceki ve iki sonraki gün dahil ilişkide beş gün erkeğin de prezervatif kullanması. Kamu spotu olarak birkaç kez daha önceki mesajlarımda yazmıştım, burada da yazayım. Korunmasız cinsel ilişki diye bir şey yok. Geri çekilme diye bir korunma yöntemi yok.

En garanti korunma yöntemi spiral yani rahim içi araç ve adet ortasını yumurtlama gününü tespit edip iki önceki ve iki sonraki gün dahil ilişkide beş gün erkeğin de prezervatif kullanması. Kamu spotu olarak birkaç kez daha önceki mesajlarımda yazmıştım, burada da yazayım. Korunmasız cinsel ilişki diye bir şey yok. Geri çekilme diye bir korunma yöntemi yok.
Spiral dahi bazen koruma sağlamıyor, kesinlikle prezervatif de kullanılmalı.

Prezervatif koruyor. Kullanma talimatına uygun kullanilirsa. Yani baş kisminda bosluk olacak sekilde takılması lazim yoksa yirtiliyor
Bugüne kadar problemsiz korudu evet ama 7 gün gecikince acaba dediğim için korkuyorum. Prezervatif ile hamile olan da çok fazla varmış. Acaba bu yüzden mi yirtiliyor 🤔

Doğum kontrol hapı+ prezervatif özellikle yumurtlama zamanına ayrı dikkat edilmeli. Hapı dakikası dakikasına almak da ayni sekilde çok önemli
Hap kullanmak istemiyorum, bilimsel kanıt var mı bilmiyorum ama zararlı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle on yargiliyim. 😶

Selam,
Bu ay regl 7 gün gecikti (uzun yıllardır hiç sapmaz) çok endiseliydim😥 titiz bir şekilde korunuyor ve bebek istemememe rağmen bebek ihtimali olabilir diye. Nihayet bugün regl oldum, kan ve idrarda da negatif çıktı. Ancak, bundan sonraki süreçte korunmaya nasıl devam etmeliyim. Birebir olmaz ihtimal dahi yok dediğiniz bir yöntem var mı? Doğum kontrol, spiral, çip dışında. Acısız, ağrısız prezervatife ek ne yapilabilir☺️

Sanırım en garantisi ilişki yaşamamak ,😭
Çocuk istiyorum çok istiyorum diyenlerin olmuyor genelde

Ben istemeyenlerdendim korunuyodum oldu
İyiki olmuş gerçi
İyiki var

X