Aile Planlaması Çocuk istemeyenler nasıl korunuyorsunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
En garanti korunma yöntemi spiral yani rahim içi araç ve adet ortasını yumurtlama gününü tespit edip iki önceki ve iki sonraki gün dahil ilişkide beş gün erkeğin de prezervatif kullanması. Kamu spotu olarak birkaç kez daha önceki mesajlarımda yazmıştım, burada da yazayım. Korunmasız cinsel ilişki diye bir şey yok. Geri çekilme diye bir korunma yöntemi yok.
Spiral ile de hamile kalanlar var yaa☹️

Bugüne kadar problemsiz korudu evet ama 7 gün gecikince acaba dediğim için korkuyorum. Prezervatif ile hamile olan da çok fazla varmış. Acaba bu yüzden mi yirtiliyor 🤔
Ben tek korunmasiz iliskide gebe kaldım. O yuzden prezervatife guvenim tam. Takarken iki parmakla prezervatifin bas kismindan tutup asagi ittireceksiniz. Uç kısımda bosluk kalacak. Kutuda talimat var gorselli sekilde

Bakayim, hiç duymamıştım. Teşekkür ederim.
Ben şimdi biraz baktım da sanırım sıkıntılı bir yöntem.
Vajina içine sıkılıyormuş sanırım ilişkiden önce florayı bozabilir.
En güzel yöntem rahim içi araç onu da düzenli kontrol ettirmek gerekiyor arkadaşımın kaymıştı hamile kalmıştı.

Bizim de geri çekilme ama prezervatifli ona rağmen ihtimal olur diye bir 3. ihtimal peşindeyim🥴
Prezervatifli geri çekilme psikolojinizi bozar. Zevk ve orgazm problemi yaratır. Bırakın adam içinizde boşalsın, hem onun için hem de sizin için zevkin doruğunda kendinize sinir, stres yapmayın. Partneriniz boşalınca prezervatifi kontrol edin yırtık var mı diye. Prezervatif içinizde çıkarsa da ertesi gün hapı kullanırsınız. Prezervatif çok güvenilir bir yöntemdir ve binde bir ihtimalle çıkar veya yırtılır.

Ben tek korunmasiz iliskide gebe kaldım. O yuzden prezervatife guvenim tam. Takarken iki parmakla prezervatifin bas kismindan tutup asagi ittireceksiniz. Uç kısımda bosluk kalacak. Kutuda talimat var gorselli sekilde
Teşekkür ederim canım. Ben de korunmasız ilişki ile bebek sahibi oldum. İkinciyi istemiyorum. Umarım istediğimde yine olur. Şimdilik böyle iyi.

Hap kullanmak istemiyorum, bilimsel kanıt var mı bilmiyorum ama zararlı olduğunu düşünüyorum. Bu nedenle on yargiliyim. 😶
Ne gibi bir zarardan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama yıllardır kullanıyorum ilk günler biraz mide bulantısı yapıyor onun dışında cildime çok iyi geliyor, reglim gunü gününe oluyor, saç dokulmem neredeyse duruyor. Ben çok memnunum.

Prezervatifli geri çekilme psikolojinizi bozar. Zevk ve orgazm problemi yaratır. Bırakın adam içinizde boşalsın, hem onun için hem de sizin için zevkin doruğunda kendinize sinir, stres yapmayın. Partneriniz boşalınca prezervatifi kontrol edin yırtık var mı diye. Prezervatif içinizde çıkarsa da ertesi gün hapı kullanırsınız. Prezervatif çok güvenilir bir yöntemdir ve binde bir ihtimalle çıkar veya yırtılır.
Bugüne kadar problem yaşamadım ama aklımda olsun. Teşekkür ederim. Bu arada ilişkimizde bir birimize saygı duyar ve ihtiyaç ve isteklerimize özen gösteren bir çiftiz. Bu nedenle elbette bu yorumunuz benim için çok kıymetli. 💐

Spiral ile de hamile kalanlar var yaa☹️
Hiçbir yöntem %100 korumaz. Spiral, hap, prezervatif hepsinin %1-2 riski var. Spiral +prezervatif veya hap + prezervatif en güvenli ve risk onbinde bire gelmekte. Buna rağmen gebelik oluşursa ertesi gün hapı kullanılır.

Katılmıyorum. Tam olarak bu şekilde hamile kaldım 🥲 o ertesi gün hapinin da alacağı olsun yani.

Ne gibi bir zarardan bahsediyorsunuz bilmiyorum ama yıllardır kullanıyorum ilk günler biraz mide bulantısı yapıyor onun dışında cildime çok iyi geliyor, reglim gunü gününe oluyor, saç dokulmem neredeyse duruyor. Ben çok memnunum.
Hormonal zararlarınin olduğunu duymuştum. Dediğim gibi bilimsel mi arastirmadim. Sizin memnun olmanız ne güzel.

Hiçbir yöntem %100 korumaz. Spiral, hap, prezervatif hepsinin %1-2 riski var. Spiral +prezervatif veya hap + prezervatif en güvenli ve risk onbinde bire gelmekte. Buna rağmen gebelik oluşursa ertesi gün hapı kullanılır.
Ertesi gün hapı tüm riski ortadan kaldırıyor mu? Hem prezervatif kullanıp hem de ertesi gün hapı kullanayım. Her ihtimale karşı çift koruma gibi olur mu 🤔

X