Aile Planlaması Çocuk istemeyenler nasıl korunuyorsunuz?

Aile Planması nedir ? Doğum kontrol yöntemleri, gebeliği sonlandırma, kürtaj konularının işlendiği bölüm.
Hayir ben hiç yaşamadım spirali hazırlaması takması benim giyinip ayağa kalkmam 5-10 dk mi aldı. Sonra da yürüyerek evime geldim. Kontrollerde de hiç sıkıntı yaşamıyorum alttan muayene oluyoruz sonucta ince kameralı bir aletle kontrol ediyor doktorum her seferinde de bak spiralin burda diye de gösteriyor. Spiralde en önemli konu düzenli kontrol.

Hayir ben hiç yaşamadım spirali hazırlaması takması benim giyinip ayağa kalkmam 5-10 dk mi aldı. Sonra da yürüyerek evime geldim. Kontrollerde de hiç sıkıntı yaşamıyorum alttan muayene oluyoruz sonucta ince kameralı bir aletle kontrol ediyor doktorum her seferinde de bak spiralin burda diye de gösteriyor. Spiralde en önemli konu düzenli kontrol.
Normal doğum mu yapmistiniz ☺️

Normal doğum mu yapmistiniz ☺️
Evet normal doğum yaptım ama teyzem sezeryan doğum yaptı. :) Kendinizi kasmazsaniz bir sıkıntı çıkmaz çünkü gerçekten küçük bir alet cinsel birliktelik yaşıyoruz sonuçta o kadar kalın bir alet değil :) spiral hakkında merak ettiniz başka sorular olursa tüm samimiyetimle cevaplayabilirim aklınızda soru kalmasın diye :) ben toplum sağlığı merkezinde ücretsiz taktırdım 10yillik :)

Evet normal doğum yaptım ama teyzem sezeryan doğum yaptı. :) Kendinizi kasmazsaniz bir sıkıntı çıkmaz çünkü gerçekten küçük bir alet cinsel birliktelik yaşıyoruz sonuçta o kadar kalın bir alet değil :) spiral hakkında merak ettiniz başka sorular olursa tüm samimiyetimle cevaplayabilirim aklınızda soru kalmasın diye :) ben toplum sağlığı merkezinde ücretsiz taktırdım 10yillik :)
Çok naziksiniz teşekkür ederim 🌷
Cinsel birliktelik karşılıklı gevseyerek oluyor onda sorun yaşamıyorum🙈
Doktor muayeneleri bana her zaman soğuk geliyor. İster istemez bir kasılıyor vücudum. Ağrı esigimde pek düşük sağ olsun. O nedenle spirale karşıyım 😶

Doktor muayeneleri bana her zaman soğuk geliyor. İster istemez bir kasılıyor vücudum. Ağrı esigimde pek düşük sağ olsun. O nedenle spirale karşıyım 😶
Anlayışlı bir doktora denk gelirseniz o gevşeme oluyor zaten rahim açıyor kendini esnek bir organ.spiral takarken ağrı duymuyorsunuz rahimi açmak için kullandıkları bir alet var onu takarken kendinizi kasmayın adetin 3. günü takilmasini öneriyorlar adetliyken zaten kaygan ve açık oluyor rahim .kontrollerde de kameralı alete prezervatif takıyorlar zorlanmiyorsunuz.

Sizin kararınız saygı duyuyorum çok zorlanırsınız anesteziyle de yapıyor doktorlar özel hastanede :) spiral savunucusu gibi oldum ama sizin korkunuz hafifletmek amacıyla detay veriyorum :)

Sizin kararınız saygı duyuyorum çok zorlanırsınız anesteziyle de yapıyor doktorlar özel hastanede :) spiral savunucusu gibi oldum ama sizin korkunuz hafifletmek amacıyla detay veriyorum :)
Ne iyi yaptiniz. Ben spirale yakın bakmasam da elbette bir başka arkadaş okuyup faydalanir. Teşekkürler 🌷

Kız doğum kontrol hapı 99 korur doğru kullan yeter ki hem hapı alıp o poşeti takmak niye? Tadını çıkar gitsin ben 5 yıldır hamile kalmadım :) hapı bırakır bırakmaz da kaldım ama prezervatif diye darlama bacilari valla gerek yok gebe kalan genelde ilk hafta korunmayanlar yada çok unutanlar
Eğer kesinlikle çocuk istemiyorsa 2 yöntemle korunmasının ne sakıncası var?

Ben de aynı şekilde korunuyorum. İlk çocuğum dan sonra sadece hapla korundum bırakınca 2.ye hamile kaldım. Ama 2 den sonra kesinlikle çocuk istemiyorum ve bu konuda işimi şansa bırakamam. Sonuçta düşük bile olsa hapla hamile kalma ihtimali var. O ihtimali sıfıra indirmek için de yüksek oranlı ikinci bir yöntem fazlasıyla mantıklı.

En garanti korunma yöntemi spiral yani rahim içi araç ve adet ortasını yumurtlama gününü tespit edip iki önceki ve iki sonraki gün dahil ilişkide beş gün erkeğin de prezervatif kullanması. Kamu spotu olarak birkaç kez daha önceki mesajlarımda yazmıştım, burada da yazayım. Korunmasız cinsel ilişki diye bir şey yok. Geri çekilme diye bir korunma yöntemi yok.
Hiç doğum yapmamış insanlara önermiyorlar spirali? Ama bence de en mantıklı korunma yöntemi bu. Siz hiç bununla ilgili sorun yaşayan duydunuz mu acaba?

Hiç doğum yapmamış insanlara önermiyorlar spirali? Ama bence de en mantıklı korunma yöntemi bu. Siz hiç bununla ilgili sorun yaşayan duydunuz mu acaba?
Hiç doğum yapmamış kadınlar da spiral kullanabilir. Uterus (rahim) iç yüzeyine etkisi nedeniyle önerilmiyor. Valla doğum kontrolü ilişkin (spiral, hap, prezervatif) bide bir iki oranında sorun olsa da korunma ve memnuniyet oranı mükemmel.

Bu kadınların kendini niye bu kadar kastığını anlamıyorum. Yüzde yüz bir yöntem arayışı iki korunma yöntemini üst üste uygulamak falan eşinize de kendinize de eziyet değil mi.

X