Çocuk olmaması sorunu

Geçim için gereken parayı eş ailesi mi sağlıyor?
Yok canım hatta bu onlara fayda sağlıyor bile diyebilirim kendini ezdirmeye alışmış onlara o eziliyorum olarak görmüyor ama ana baba hakkı varmış ya ölürlerseymiş hele şu korona geldikten sonra kv biz yaşlıyız gençlere bişey olmuyor ya biz ölürsek felan diyor o öyle dedikçe hiç bişey diyemez oldu ölürlerde ömür boyu iyi evlatlık yapamadım yüküyle yaşarım diye

Sorun, sorunun sizde olması onda olması değil. Sorun eşinin her şeyi ailesine yetiştirmesi ve size destek olmaması. Çocuktan önce adamın gerçek yüzünü gördün yanlış anlama ama belki olmaması daha iyidir ilişkini gözden geçirirsin

Evet canım tüp bebeğin lafı bile geçmiyor çok masraflı diye bide annesi izin vermez ona
Buna istinaden sormuştum
Yok canım hatta bu onlara fayda sağlıyor bile diyebilirim kendini ezdirmeye alışmış onlara o eziliyorum olarak görmüyor ama ana baba hakkı varmış ya ölürlerseymiş hele şu korona geldikten sonra kv biz yaşlıyız gençlere bişey olmuyor ya biz ölürsek felan diyor o öyle dedikçe hiç bişey diyemez oldu ölürlerde ömür boyu iyi evlatlık yapamadım yüküyle yaşarım diye
Eşiniz ailenize birilerini karıştırdığı sürece, ki çocuk yapmak ikinizi ilgilendirir en mahrem alanınızdır- yatak odanız sonuçta, sizin stresten kurtulmanız kolay olmaz. Doktorun yönlendirmesi lazım kv bin yönlendirmesiyle olur mu hiç

Buna istinaden sormuştum

Eşiniz ailenize birilerini karıştırdığı sürece, ki çocuk yapmak ikinizi ilgilendirir en mahrem alanınızdır- yatak odanız sonuçta, sizin stresten kurtulmanız kolay olmaz. Doktorun yönlendirmesi lazım kv bin yönlendirmesiyle olur mu hiç
Şöyle de bi durum var evlendiğimizden beri hemde benimde bütün dengemi bozdu ailesi bişeyler yapıyor görüyor eşiö bunu kendine yapılanın kötü bişey olduğunu hatta geliyor bana anlatıyor şunu yaptılar bunu yaptılar Allah belalarını versin iyice soğudum hepsinden de diyor bana derdini anlatıyor bi kaç gün sonra annem annem demeye başlıyor ben zannediyorum bişeyler değişecek konuşmalarına tavırlarına bakıyorum derdini anlatıyor rahatlatıyor kendini sonrada hiç bişey olmamış gibi ailem diyor ben bunları anlattım diye aileme kararma sakın felan diyor o konu üzerine de kavga ettim sende hiç gurur yokmu dedim yapıyorlar ediyorlar 2 gün sonra affediyosun dedim demekki sen kötülüğü seviyosun sana kötü davranılmasını seviyosun dedim

Bende kabul edemiyorum canım ama o ailesi bi çözüm bulacak zannediyor annesi herşeyi çözer zannediyor zaten onlar yardımcı olmayınca onlarada bana yaptığını yapıyor kavga ediyor onlarlada sürekli bi evladımız senmisin senlemi uğraşacaz diyorlar ama işte biraz annesindende oluyor herşeyden haberi olsun herşeye hakim olayım istiyor kadın bende hidrosalpinks var ondada ileri hızlı da morfolojide sorun var
Test sonuçlarına rağmen Hatanın kendisinde olmadığını düşünen, çözümü başkalarından bekleyen adama çocuk vermeyin, yalnız büyütürsünüz. Ailesi bile bizim tek evladımız sen değilsin diyecek kadar bıktırmış, hayret verici. Mücadele ve sorun çözme yetisi eksik. Yarın bebeğiniz ağlarken "tut şunu tuvalete gideyim" bile diyemeyeceksiniz. Ki bu en basit örnek. Kendinize ve doğmamış bebeğinize yazık etmeyin

7 yıl olucak Mayıs ta evlilgim 6 yıldır uğraşıyorum eşimle olması için.
Ama iletişim probleminiz ve eşinizin bu tavrıyla bence çocuk meselesinden daha önemli durumlarınız var..
Çok yipranirsiniz bu şekilde daha 1 yıllık evlilikte bu durumdaysaniz

Bir buçuk yıldır çocuk istiyoruz ama olmadı doktorlara gittik bendede sorunlar var eşimde de ama bunu kabullenemiyor sadece bende varmış gibi davranıyor ailesi de öyle davranıyor. Ben burda bişeyler araştırıyorum yada başka yerde bi tedavi yöntemi buluyorum eşime söylüyorum direk ailesine söylüyor sonra da gelip olacak olsaydı kendiliğinden olurdu diyor regl olunca böyle diyen adam geri bana tavır yapıyor az öncede tartıştık ben yine bi tedavi yöntemi söyledim onlan bunlan olmuyor olacak olsa olurdu dedi yine bende sen bu çocuğu istiyon mu istemiyonmu çözemedim ben seni dedim sonra da tartıştık çekti kapıyı gitti çalışmıyorum evdeyim zaten şuanda iş bulamıyorum çalışsam gidip kendim halledecem çünki herşeyimizden ailesinin haberi oluyor kaç kere tartıştık uyardım söyleme diye napacam bilmiyorum artık ikimiz de çok istiyoruz çocuğu günden güne aramız açılıyor bu konu yüzünden ne benim ailem yardımcı oluyor nede onunkiler maddiyattan bahsetmiyorum manevi yönden bile eşimle ikimiz de böyle bocalayıp duruyoruz bazen çokmu üstüne gidiyorum acaba diyorum zaman geçiyor bi yandan da psikolojik olarak çöktüm artık
böyle bir insandan hala çocuk yapmak istiyor musunuz gerçekten?
küçük çocuk gibi herseye anasına babasına yetiştiyormuş. Demek ki kendi tercihlerine güvenemeyen biri. Birilerinin yönlendirmesi gerekiyor.
Ayrıca eşiniz pek çocuk ister gibi hali yok kendinizi kandırıyorsunuz gibi geldi

Test sonuçlarına rağmen Hatanın kendisinde olmadığını düşünen, çözümü başkalarından bekleyen adama çocuk vermeyin, yalnız büyütürsünüz. Ailesi bile bizim tek evladımız sen değilsin diyecek kadar bıktırmış, hayret verici. Mücadele ve sorun çözme yetisi eksik. Yarın bebeğiniz ağlarken "tut şunu tuvalete gideyim" bile diyemeyeceksiniz. Ki bu en basit örnek. Kendinize ve doğmamış bebeğinize yazık etmeyin
Öyle olacağının bende farkına vardım başlarda söylediği şeylerden dolayı çocukla alakalı baya istedim bi çocuğumuz olsun hep diyodu ki halada diyoda kızımız olsun saçlarını bile ben tarayacam sana bırakmam herşeyiyle ben ilgilenirim büyüyünce üniversiteyi kazanınca arabasını alıp verecem felan diyodu hayalleri hep böyle ismini bile koydu arada gidiyor bebek kıyafetleri felan alıyor ama geride işte madem bu kadar istiyor benim şuan ona dememem gerek şı doktora gidelim bu doktora gidelim bu kadar isteyen adamın beni durdurmaması gerek ailesi ailesi demeyin dediler ama aklıma başka bişey gelmiyor artık helede arada öyle bi kv varken aklına girip düşüncelerinden bile vazgeçiriyorlar onu oda izin veriyor işte

Evet canım tüp bebeğin lafı bile geçmiyor çok masraflı diye bide annesi izin vermez ona
Allah allah kim neye izin vermiyor kimmiş onlar. Evlenince insanlar kendi hayatlarını kurar kendi kararlarını verir ailesinin ağzına bakmaz. Siz bu cümleyi kurabiliyorsanız o evlilik evlilik değildir zaten.
Evet yok çözülürmü bilmem akşam bundan sonra bişeylere çabalamam ben bizim halimiz böyleyken onada yazık edemem dedim boşanmak mı istiyorsun aklından çıkart o düşünceleri biz beraber yaşayıp beraber ölecez dedi ben böyle yaşayamıyorum ama dedim mecbursun katlanacan bişeylere diyor biz sevgili değiliz evliyiz diyor bide bana bunun farkına varmalıymışım
Evlendiniz diye onunla yaşayıp onunla ölmek diye bir zorunluluğunuz yok. Kim demiş onu, çekin kapıyı çıkın bakalım nasıl durduracak sizi, sevgili olmamak ayrılamayacak anlamına gelmiyor. Süreç uzar belki ama isteyen çatır çatır bırakıp gider. Eşinize bunu hatırlatın isterseniz. Gelinlikle girdi kefenle çıkar hikayeleri çoook geride kaldı.

Öyle olacağının bende farkına vardım başlarda söylediği şeylerden dolayı çocukla alakalı baya istedim bi çocuğumuz olsun hep diyodu ki halada diyoda kızımız olsun saçlarını bile ben tarayacam sana bırakmam herşeyiyle ben ilgilenirim büyüyünce üniversiteyi kazanınca arabasını alıp verecem felan diyodu hayalleri hep böyle ismini bile koydu arada gidiyor bebek kıyafetleri felan alıyor ama geride işte madem bu kadar istiyor benim şuan ona dememem gerek şı doktora gidelim bu doktora gidelim bu kadar isteyen adamın beni durdurmaması gerek ailesi ailesi demeyin dediler ama aklıma başka bişey gelmiyor artık helede arada öyle bi kv varken aklına girip düşüncelerinden bile vazgeçiriyorlar onu oda izin veriyor işte
Aynası iştir kişinin lafa bakılmaz, gerçekten söyşediklerini yapacak kapasitede adam çoktan elini taşın altına koyardı. Hepsi boş laf bunların. O yapacağım dediklerini de yaptıemaz sevgili annesi, erkek adam çocuk bakmaz der, çalışsın arabasını kendisi alsın der, der de der asla sizi size bırakmaz. Eşiniz de şunan olduğu gibi o ne derse onu yapar.

İyi evlat olacağım diye oyuncak olmak nasıl bir kafa yaaa... Evlenmemeli böyle adamlar. Size yazık

Aynen canım bende sürekli uyarıyorum ailem diye güveniyorsun ama gün gelir belki sana bile laf dokundururlar söyleme diyorum benim ailem öyle çiğ insanlar değiller diyor ama bi gün bu başına gelecek biliyorum o zaman bana hak verecek ama ben yıpranıyorum şuan sonradan anlasa ne fayda benim ameliyat olmam gerekiyormuş oda ilaç felan kullanıyor çağresi varken çağresiz derdimiz varmış gibiyiz şuan Allah sizinde yardımcınız olsun inşallah insan yaşamadan bazı şeyleri anlayamıyor hele de bı çocuk konusunda
Eşim cok biliyor her insan çiğ süt emmiş haberi yok
Aynı seyler yasadım aynı seylerı Esım soyledı sonra kaynım gecıci bir evlilik yaptı ıkı cocuk yaptı bakamadım bizim cocuk yok diye el birliğiyle ustumuze atmaya kalktılar eşimde gordu herkesin gercek yuzumu sınırını gecede olsa çizdi
Ve elhamdülillah Rabbim nasip etti kimseye muhtac olmadan eşini kendi haline bırak o istemiyorsa sende ustune dusmez eger gercekten senı seviyorsa gercekten cocuk ıstyor sa tabiri caizse essek gibi o senın yanına gelip tedavileri baslayalım diyecek o yuzden hic canın sıkma dua et yeter

Bıraktım zaten kızlar dünden sonra ben burda görüyorum çoğu kişi evliliğim düzelsin diye çocuk yapmak istiyor ama benim öyle değildi ben bana yaşatılanları evladıma yaşatmayım gözünün içine baktığım da bi derdi varsa anlayım kız evlatlarında değerli olduğu nu özellikle de babama gösterim istemiştim eşimde çok aşırı kız evlat isteyince çabaladım durdum şu zamana kadar artık çabalamam konusunu bile açmam zamanla anlar bişeyleri düzeltmeye çabalarsa düzelir bu evlilik yoksa zaten benim mesleğim de var bu sene olmadı sonraki seneler olur belki atanırım gerisini de o düşünsün akşam çok kötüydüm destek olanlara çok teşekkür ederim 🙏

Bir buçuk yıldır çocuk istiyoruz ama olmadı doktorlara gittik bendede sorunlar var eşimde de ama bunu kabullenemiyor sadece bende varmış gibi davranıyor ailesi de öyle davranıyor. Ben burda bişeyler araştırıyorum yada başka yerde bi tedavi yöntemi buluyorum eşime söylüyorum direk ailesine söylüyor sonra da gelip olacak olsaydı kendiliğinden olurdu diyor regl olunca böyle diyen adam geri bana tavır yapıyor az öncede tartıştık ben yine bi tedavi yöntemi söyledim onlan bunlan olmuyor olacak olsa olurdu dedi yine bende sen bu çocuğu istiyon mu istemiyonmu çözemedim ben seni dedim sonra da tartıştık çekti kapıyı gitti çalışmıyorum evdeyim zaten şuanda iş bulamıyorum çalışsam gidip kendim halledecem çünki herşeyimizden ailesinin haberi oluyor kaç kere tartıştık uyardım söyleme diye napacam bilmiyorum artık ikimiz de çok istiyoruz çocuğu günden güne aramız açılıyor bu konu yüzünden ne benim ailem yardımcı oluyor nede onunkiler maddiyattan bahsetmiyorum manevi yönden bile eşimle ikimiz de böyle bocalayıp duruyoruz bazen çokmu üstüne gidiyorum acaba diyorum zaman geçiyor bi yandan da psikolojik olarak çöktüm artık
kesinlikle ailesi dolduruyor ama ne olursa olsun size bu tavırda yaklaşması çok yanlış. hastalık olsun farklı bir sorun olsun sadece ikinizin arasında kalsın, açıkçası benimde çocuğum olmuyor 1 yıldır ama kayınvalidemin haberi yok. ben konu çocuğa gelince düşünmediğimi kendimi hazır hissetmediğimi dile getiriyorum çünkü neden insanların ağzı torba değil. Aynı zamanda eşimde benimle aynı ağızı konuşuyor çünkü buna karar verdik. annelik konuları her kadına yapılmış olan psikolojik bir şiddettir. o yüzden kimsenin ağzına laf verme.

Çocuğu yalnız sen istiyormuşsun gibi duruyor burdan yalnız

En başında keşke ailelere duyurmasaydiniz yani düşünmüyoruz deseydiniz bu şekilde daha çok yıpranır insan. Esinizide yanlış düşünüyor tıp denen şey bosunami var Allah korusun da yani hastalığa yakalansa geçse kendi geçerdi diyip gitmesin madem hastaneye aynı şey olurdu

Benim kaç tane sorunum vardı.
Saydam oooo.
Hidroselpenks ameliyatı olursunuz. Tüpünüzü aldırırsınız.
Benim sol tüp hidroselpenks ve tüpüm alındı.
Ben tek tüple 2 çocuk doğurdum.
Eğer 2 tüpünüzde sorun varsa tüp bebek.

İleri hız l_arjinin takviyesi ile düzeliyor. Hareket 0 değilse ya da çok az hareket değilse.

İsterseniz özelden yazın.

Eşiniz sorumluluktan kaçmıyor. Çok istiyor bence. Gidip dışarı da ağlar gelir merak etmeyin.
Yanlız ailesine her şeyi anlatmasin sizin sorunlariniz ufak sorunlar inanın buna.
Bende geçtim bu yollardan.
Sizi çok iyi anlıyorum.
Merhaba size mesaj attım 🙏

X