Cocuk olmuyor diye kendini yıpratmak

klopetra

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
24 Ağustos 2018
72
79
36
Çocuk sahibi olmak için kendimi ne kadar yıprattıgim ve daha sonra almış olduğum karardan bahsetmek istiyorum. 3 yıllık evliyim evliliğim süresince çocuğum olmadı. 1,5 yıllık doğal yolla denemeden sonra tedavi olmaya karar verdik Daha doğrusu ben karar verdim eşim Benim kararıma saygı duydu. Eşim acele ettiğimizi kendimi çok kastığımı ve stres olduğumu söyledikçe Ben hep acele ettim. Yaş 33 akrabalar eş dost çocuk bekliyor biyolojik saat çalışıyor vesaire derken bir aşılama yaptırdık tutmayınca psikolojim bozuldu Üzerine de dayım vefat edince testin negatif çıkmasının acısını eşimden çıkardım boşanma aşamasına kadar geldik Sen çocuk istemiyorsun zaten senin çocuğun var falan diye. Eşimin ilk evliliğinden bir çocuğu var çünkü. eşime sürekli laf söyledim aramız düzelince tutturdum tüp bebek yapalım diye üzülüyorum ve çok istiyorum diye Eşim beni kırmadı sağ olsun. Tanıdık birilerinin tedavi gördü bir tüp bebek merkezinde tedavi gördük Hem maddi hem manevi çok yıprandık ikimiz de. tüp bebek tedavisi de Negatif oldu. ben de doğumsal Rahim anomalisi ve yumurta ile ilgili sorun var eşimde de sperm hareket yavaşlığı var biraz doğal yoldan olmadı . Belki de olacaksa da benim bu kadar stres olmam ve stres yaptırmam yüzünden olmadı Hani derler ya Neyi çok istersen olmaz Hatta Neyi çok istersen Allah seni Onunla sinar. Allah bizi böyle sınıyor galiba Allah razı olsun eşim çocuk olayını sorun etmiyor Allah'tan hayırlısını isteyelim diyor hep Oluruna Bırak duanı et ama neden olmuyor diye beni de kendini de strese sokma evlilik hayatımızı da cinsel hayatımızı da ille de çocuk olacak diyerek yaşatma bize diyor. kafamı biraz toparladığımda eşimle konuştuğumda ne kadar haklı olduğunu anladım Onun dediği gibi belki bir gün çocuğumuz olacak ama hayırsız topluma zararlı bir birey olacak ve keşke olmasaydı diyeceğiz belki oluruna bıraksak kendiliğinden olacak belki Maddi manevi kendimizi toparlayınca yeniden deneyeceğiz ve Allah bize bir bebek nasip edecek hiçbir şey insanın sağlığından eşinden ailesinden önemli değilmiş çok stres yaptım Allah hayırlısıyla verecekse nasip etsin bundan sonra çocuğum niye olmuyor diye kendime üzmeyeceğim Allah'tan hayırlısını isteyeceğim ve her şeyi akışına bırakacağım belki bu süreçte her şey kendiliğinden olacak ya da olmayacak olsa bile bu şekilde daha mutlu olacağız belki. Allah razı olsun ki eşim bu konuda destekçim oldu yanımda olduğuna hissettirdi. eşin desteği çok önemli. eğer allahtan hayırlısını isteyelim. eşim eğer olmazsa da olmasın çocuğumuz benim gözümde ilk günkü gibi değerlisin ve sevgim değişmedi değişmeyecek de demiş olmasaydı da senin çocuğun olmuyor deyip aşağılayıp boşanmak isteseydi bu hayal kırıklığını içimdeki eksikliği nasıl atlatırdım bilmiyorum. belki de ben onun kadar anlayışlı ve güçlü olamazdım. allah hayırlı eş versin. eşimin rabbimin bana bi armağanı olduğunu ve onun desteğiyle her zorluğu atlatabileceğimi geç de olsa anladım. Her koşulda Allah'ım eşlerimizin canını sağ etsin hakkımızda hayırlısını versin Allah isteyen dileyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin. biliyorum elbette zor her kadın anne olmak ister bende hala istiyorum ama hiç bir şey için ne kendimizi yıpratmaya ne eşimizi yıpratmaya değmiyor. su akar yolunu bulur. rabbim nasip edecekse vakti zamanı gelince illaki olur. her nasip vaktine esir. ama ağzımızla kuş tutup doktor doktor da gezip varımızı yoğumuzu da harcasak olmayınca olmuyor. o yüzden önce kendinize ve eşinize iyi davranın kızlar.

Son düzenleme:
Çocuk sahibi olmak için kendime ne kadar yıprattıgim ve daha sonra almış olduğun karardan bahsetmek istiyorum. 3 yıllık evliyim evliliğim süresince çocuğum olmadı. 1,5 yıllık denemeden sonra tedavi olmaya karar verdik Daha doğrusu ben karar verdim eşim Benim kararıma saygı duydu. Eşim acele ettiğimizi kendimi çok kastığım ve stres olduğumu söyledikçe Ben hep acele ettim. Yaş 33 akrabalar eş dost çocuk bekliyor biyolojik saat çalışıyor vesaire derken bir aşılama yaptırdık tutmayınca psikolojim bozuldu Üzerine de dayım vefat edince testin negatif çıkmasının acısını eşimden çıkardım boşanma aşamasına kadar geldik Sen çocuk istemiyorsun zaten senin çocuğun var falan diye. Eşimin ilk evliliğinden bir çocuğu var çünkü. eşime sürekli laf söyledim aramız düzelince tutturdum tüp bebek yapalım diye Eşim beni kırmadı sağ olsun. Tanıdık birilerinin tedavi gördü bir tüp bebek merkezinde tedavi gördük Hem maddi hem manevi çok yıprandık ikimiz de tüp bebek tedavisi de Negatif oldu ben de doğumsal Rahim anomalisi ve yumurta ile ilgili sorun var eşim dedi sperm hareket yavaşlığı var biraz doğal yoldan olmadı Belki de olacaksa da benim bu kadar stres olmam ve stres yaptırmam yüzünden olmadı Hani derler ya Neyi çok istersen olmaz Hatta Neyi çok istersen Allah seni Onunla sinar. Allah bizi böyle sınıyor galiba Allah razı olsun eşim çocuk olayına sorun etmiyor Allah'tan hayırlısını isteyelim diyor hep Oluruna Bırak duanı et ama neden olmuyor diye beni de kendini de strese sokma evlilik hayatımızı da cinsel hayatımızı da ille de çocuk olacak diyerek yaşatma bize diyor eşimle konuştuğumda ne kadar haklı olduğunu anladım Onun dediği gibi belki bir gün çocuğumuz olacak ama hayırsız topluma zararlı bir birey olacak belki oluruna bıraksak kendiliğinden olacak belki Maddi manevi kendimizi toparlayınca yeniden deneyeceğiz ne Allah bize bir bebek nasip edecek hiçbir şey insanın sağlığından eşinden ailesinden önemli değilmiş çok stres yaptım Allah hayırlısıyla verecekse nasip etsin bundan sonra çocuğum niye olmuyor diye kendime üzmeyeceğim Allah'tan hayırlısını isteyeceğim ve her şeyi akışına bırakacağım belki bu süreçte her şey kendiliğinden olacak ya da olmayacak olsa bile bu şekilde daha mutlu olacağız belki. Allah razı olsun ki eşim bu konuda destekçim oldu yanımda olduğuna hissettirdi Her koşulda Allah'ım eşlerimizin canını sağ etsin hakkımızda hayırlısını versin Allah isteyen dileyen herkese hayırlı evlatlar nasip etsin
Merhaba benimde 1.5 senelik evliyim hiç korunmadan bu ay hamile kalabildim çok şükür. Cok zor günler geçirdim sabahlara kadar uyumadım artık eşim dayanamadı 1 sene olmadan doktora gittik pko olduğumu öğrendim eşimde problem yoktu 3 ay glukofen denedim olmadı 3 da klomen ve catlatma iğnesi o da olmadı rahim filmi çektir dedi doktor bende insatgramdan c life diye bir macunla tanıştım sayfaya yazarsan bilgi verirler erkekler için olan macunlarda var çok şükür macunun 2. Ayında hamile kaldım bir dene araştır derim ya da doktorunu değiştir tüp bebekten önce elbet başka tedavilerde vardır Rabbim en kısa zamanda hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallah

sorunlarınız çözelemeyecek cinsten değil
İyi bir doktor önce rahim anomalisini halletmeli sonra da yumurta Sorununuza bakarsınız
Allah tez zamanda nasip etsin

sorunlarınız çözelemeyecek cinsten değil
İyi bir doktor önce rahim anomalisini halletmeli sonra da yumurta Sorununuza bakarsınız
Allah tez zamanda nasip etsin
Cok sukur iki gun once kendiliginden hamile oldugumu ve 6 haftalik oldugunu ogrendim. Kalp atisini daha duyamadik ama insallah onu da duyabiliriz.

Cok sukur iki gun once kendiliginden hamile oldugumu ve 6 haftalik oldugunu ogrendim. Kalp atisini daha duyamadik ama insallah onu da duyabiliriz.

Demekki stres gerçekten etkiliyormuş. Bunu okurken hamile olduğunuzu öğrenmekte mutlu etti beni:) Bizlere umut olsun.

Yaa ne güzel darısı benim başıma 😍 herhangi birşey yaptınız mı hamile kalmak için
Rabbim size de nasip etsin. Hayir ozel birsey yapmadim ama 3 ay once tup bebek tedavim bitti negatif sonuclanmisti. Galiba ilaclarin etkisi oldu. Ve stresi birakmistim hamile kalamiyorum diye

X