Çocuk soya çeker mi?

Hemşire değilim. KHK ile geçtik. Mesleğimi tam yazmak istemiyorum ama fizyoterapist var mesela oda aynı KHK ile geçti

Konudan farkli bi durmdan bahsedecegim malesef ayni eve girmeden kimse kimseyi gercekten taniyamiyor 4 yil iliski yasamis evlenince degisti diyen o kadar cok insan var ki tabiki biseyleri belli ediyorsa ayrilmalisin ama rolunu cok guzel oynayan da var ister 4 yil gorus ister 5 ay kimse kimseyi taniyamiyor
evet evlilikte erkekler illa değişiyor.iyi bir erkek seçen kadınlara tebriklerimi yolluyorum :))

Konudan farkli bi durmdan bahsedecegim malesef ayni eve girmeden kimse kimseyi gercekten taniyamiyor 4 yil iliski yasamis evlenince degisti diyen o kadar cok insan var ki tabiki biseyleri belli ediyorsa ayrilmalisin ama rolunu cok guzel oynayan da var ister 4 yil gorus ister 5 ay kimse kimseyi taniyamiyor
Evet ona bende katılıyorum.
Bir insanı aynı eve girince tanırsın..
Huyunu suyunu öğrenirsin.

Ama evlenmek için 1 ayda çok kısa bir süre.
Bir ayda buluşsan buluşsan 4- 8 buluşma arası bir insanla evlenmek istediğini nasıl anlayabilirsin ki..

Bence imkansız..

Hemşire değilim. KHK ile geçtik. Mesleğimi tam yazmak istemiyorum ama fizyoterapist var mesela oda aynı KHK ile geçti
KHK Ne?
Kanun Hükmünde Kararname mı?

Devlet hastanelerinde hasta bakıcılar bile asgari ücret almaz. Ondan şaşırdım. Yoksa inanmamazlik değil. Fizyoterapist hiç almaz o parayı..

Tabi siz daha iyi bilirsiniz.

Ya cok sevdigine benzermis ya hic sevmedigine o kesin..ama butun bu borclar harclar.. esim iyi biri diyosun ama bunlarin hepsini sana anlatmaliydi evlenmeden! Babasindan dolayi oldugunu vs. Evlilik zaten masrafli is birde birsuru borcla evlenmek. Bu durum nedir biliyon mu🙄 kopruyu gecene kadar dayi demektir, baska aciklamasi yok!
Kaybetme korkusu yaşamış. Hatta başta anlatmadı sonradan anlattığına pişman oldu..başına kakıyorum genelde :) bide kendi maaşım ile sana belli etmeden öderim diye düşündüm diyor. Kızamıyorum çünkü benim ailemede ben çok çektim kredi falan. Hatta kredi notum düşük onlar yüzünden. Ben düğüne borç getirmedim başka

Gen inkar edilemez bir gerçek ama önemli olan o çocuğu yetiştirirken şekillendirmek. İstenmeyen davranışlar nasıl önlenir? Bu soru ile bebeğinizi şekillendirip çoçukluğunda da çevrenizdeki iyi örneklerle desteklerseniz endişeniz kalmayacaktır. Sonuçta eşinizden razı olduğunuzu söylüyorsunuz, eşiniz de o ailede büyümüş. Öyle düşünün

KHK Ne?
Kanun Hükmünde Kararname mı?

Devlet hastanelerinde hasta bakıcılar bile asgari ücret almaz. Ondan şaşırdım. Yoksa inanmamazlik değil. Fizyoterapist hiç almaz o parayı..

Tabi siz daha iyi bilirsiniz.
Yok alıyor. Asgari den biraz fazla ama memur maaşı da değil. Taşerondan geçtik.

• Beğen
Reactions: 000
Yok alıyor. Asgari den biraz fazla ama memur maaşı da değil. Taşerondan geçtik.
Anladim. Sizin 657 normal devlet memurluğu değil o zaman. Bende şaşırdım. Devlet memuru kadrolu biri asgari ücrete nasıl çalışır diye?

Artık sağlık personeli taşeron mu çalışacak?
Maaşınız artsa iyi olurdu.

Çocuk için birikim yaparsınız..

Şuraya bir şiir bırakıp gidiyorum :)

Baba sinirli ana aksi
Bacı çokbilmiş abi serseri
İş işten geçmiş artık
Hadi dön dönebilirsen geri

Kızıyorum öyle çok kızıyorum ki
Dışa bakıp kanışına
Bir anda alev alıp yanışına
Bak söylenenler çıktı teker teker
Öyle ya
Katrandan olur mu şeker
Cinsine tükürdüğüm cinsine çeker
Gelinin annesi tarafindan yazilmis heralde 😄

Anladim. Sizin 657 normal devlet memurluğu değil o zaman. Bende şaşırdım. Devlet memuru kadrolu biri asgari ücrete nasıl çalışır diye?

Artık sağlık personeli taşeron mu çalışacak?
Maaşınız artsa iyi olurdu.

Çocuk için birikim yaparsınız..
Toplu iş sözleşmesi ile artıcak İnşaAllah.

• Beğen
Eşiniz onlara çekmemiş mesela.bu korkularla olmaz hepimizin ailesinde sülalesinde olumsuz karakterler vardır çocuklarımız onlara çeker mi diye yola çıkılmaz. Bi söz vardır: Alimden zalim, zalimden alim doğar.

• Beğen
Çocuk soya çeker ama illa kötü özelliklerine çekecek diye bişey yok. Benim dedem de içkici, kumarbaz, uyuşturucu bağımlısı pislik bı adammış ama aynı zamanda üstüne başına çok da titizmis. Şimdi abim ayyyni onun gibi titiz abim aynanın önünde saatler geçirirken babaannem söyler hep,aynı desene çekmişsin diye. Titizliğini almış, dolandırıcılığıni almamış çok şükür. Ama siz bu kp meselesini çözmeden çocuk yapmayın bence, lohusaliginiz zehir olur

Tedaviye başladık çocuk

Tedaviye başladık çocuk için. Bazen olmaması daha mı iyi diye düşünüyorum. Benim abilerim babam hiç kumar içki bilmezler alışık değilim. Eşimin de olmamış. Hatta babası

Gereksiz işte. Tipini de görseniz kaynımın öyle yakışıklı ki. Kardeşim gibi seviyorum yüzyüze gelince. Ama arkadan arkaya gıcık oluyorum
İçki kumar karakter değil alışkanlıktır, çocuğunuz olunca içki içen kumar oynayan biri olursa diye korkuyorsanız korkmayın, çocuğunuzu şekillendirip karakterine katkı sağlayacak kişiler anne babasıdır, kayınpederinize gelince, size geldiğinde onca borcunu ödediğinizi unutup her şeyin sahibi gibi tavırlara girdiğinde, neden şöyle okkalı 2 laf etmiyorsunuz?
Ben olsam kayınvalide ve eşimi kenara çeker sizi çok seviyorum ama kusura bakmayın bu adamın hareketleri gözüme batıyor, siz üstünüze alınmayın ben yeri geldiğinde lafımı esirgemeyeceğim derdim, adam düğün yapmış eşya almış gibi tavırlara girip gef gef gerinirken de öyle bir laf ederdim ki bir daha destursuz gelemezdi.

istemedigin ot burnunda bitermis.

valla benim.kayinpederle hic sıkıntım yok ama benim kiz ayni kayinpeder. hadi tipini biraktim kimi zaman hareketleri bile ayni kayinpeder ki yilda 2 hafta bile görmüyor toplamda.

ancak bu benim kizima olan sevgimi asla etkileyemez. sizin icin de oyle olacak. simdiden hic bosuna kurmayın. bebeğiniz kayinpederin kopyasi dahi olsa siz onu cok sevip cok tatli cok guzel bulacaksiniz.

ayrica her icki icen bagimlidir diye bir sey yok. kayinpederin tani koyulmus bir bagimliligi yok sanirim. hem bu yonden bakarsak aileden gecen seker, tansiyon gibi hastaliklari da sorun etmeliyiz.

Cocuk fikrinden 2 kat soğuyorum şu yüzden ya. 😦
Ben halama benziyorum baya, cocugum gorumceye benzese ne hissederim bilemiyorum.
Gorumcemi o kadar sevmiyorum ki uzun zamandir gorusmuyoruz bile yuzunu gormeye tahammulum yok cunku.
Cocuk fikrine şuan eşim de ben de uzagiz ama aklima geliyor ya Allah affetsin gorumuncemin kpin tipine benzerse cocuk naparim evlat yani 😞 İyice hevesim kacti şunlara benzer diye cocuk yapmayacagim.

Konu sahibi risk her zaman var bence, hersey yetistirmeyle olmuyor. Yapacak birsey yok. 👍

Aslında açılacak konumuydu bilmiyorum. Ama çok daraldım şu hastalıktan sonra nefes alamıyorum depresyona girdim. Herşey herkes batıyor bana. Kp yi sevmiyorum sevemiyorum.eşimle bir ay içinde tanışıp evlenmeye karar verdik. Tanıma fırsatım olmadı. Yaş 35, çocuk için geç kalmayayım artık bir yuvam olsun diyerekten azıcık hoşlantı ile evet dedim. Ailesini de pek araştırmadık. Eşimi araştırdık sadece herkes pırlanta gibi çocuk dedi.gerçekten de öyle. Öyle mükemmel bir insan ki çok ta sevdim sonradan iyiki de eşim. Ama milyarlarca borçla evlenmişiz. Aslında ben borçlarını biliyordum. Ama kendisine ait gençlikte yaptığı yanlışlıklardan dolayı yaptığı borçlar sanıyordum. Evlendikten sonra öğrendim, kp nin yediği haltların bedeli olduğunu. Adam içki içen kumar oynayan tefeciye bulaşıp şehri terk etmek zorunda olan biriymiş. Şimdi düzelmiş kumar falan oynamıyor ama düğününe içkili geldi. Benim akbabalar! yani akraba eş dost, kp de sarhoş gelmiş düğüne hi hi hi diye yüzüme güldüler. Kimseyi bağlamaz bizene yada kimene dedim susturdum. Neyse uzatmiyim. Düğüne hiç katkısı olmad ne maddi ne manevi. Eşimle sıfırdan değil, eksilerden düğün yaparak başladık. İkimizde borçlu idik. Mecburen eşya halı perde alınacaktı aldık. Aileme çocuklara destek olamıyoruz bari beyaz eşyaları üstlenelim dedi. 30 000 civarı bişey tuttu eşyalar bölüştüler. Düğünden sonra ilk taksit vaktinde eşimi arayıp ben ödeyemem dedi :) ailem sağolsun ödüyor. Babam daha yaşlı olmasına rağmen evi tek başına boyadı. Boyacıya para vermeyelim diye. Annemler geldi temizledik sardık. Hiç bir aşamasında bulunmadılar. Yedi kat el gibi uzaktan baktılar.
Amannnn dilleri olmaz en azından biz şunu yaptık diyemezler diye düşündüm.fakat adam sanki düğünü yapmış eşyaların hepsini almış evi kurmuş benide baba evinden alıp eve yerleştirmiş gibi sürekli gelip, sultan süleymanın tahta oturduğu gibi kasılarak oturuyor ya,, saç tellerime kadar titriyorum. Kv yi seviyorum anlayışlı kocasından çekmiş kadın. Kp bizden çıkmak istemiyor. Karakteri yüzünden arkadaşı kahve hayatı eşi dostu yok. Evde de oturamıyor kendini dışarı atıyor geleceği tek yer çocukları. Kızlarına gidemiyor el oğlu laf ederler.mecburen bana geliyor. Kv benim yanımda kız çalışıyor işten yorgun geliyor öyle sık sık gitmek olmaz dedi bir keresinde oğlumun evi dedi. Geldiklerinde önlerinde pervane oluyorum yemeği çayı çerezi meyvesi hiç eksik etmem. Güler yüzümü d. Eşimin hatırı var seviyorum Onu.. şimdilerde krediler düştü benimle beraber evlenen 2 kuzen 3 arkadaş hepsi altınlarını peşinat vererek ev aldılar. Bana hiç bilezik takmadı ne kp ne akrabaları. Sadece yarımlık ve çeyreklerim vardı. Onlarla 20 gr bilezik yaptım. Tek altınım olduğu için bozdurmayacağım. Onunda nefreti oldu şimdi.
Başlığa gelirsek. Çocuk sahibi olmak istiyorum. Ama korkuyorum dedesine amcasına çeker diye. Amca da sorumsuz. Yarım akıllı arkadaşı ile şehir dışından araba almışlar çalıntı çıkmış arkadaşı bunun üzerine atmış. Eşim kredi çekip avukat tutmuş kurtuldu. Biz o krediyi de ödüyoruz. Kaynımda içki içer. Bu nedenle aileye düşmanım elimde olmadan. Halbuki onlar da seviyor beni. Eşimin huyu güzel MaşaAllah. Ama çocuğum onlara çekerse diye korkuyorum. (Olmuyor başka) eşimin amcası prof. Diğer amcası komiser, kuzenleri doktor mühendis. Ev hanımı olanlar çok kültürlü kendilerini geliştirmiş. Akrabalar dışlamış bunları. Bi tek kv ile görüşüyorlar. Kv yi çok seviyorum. Ailem arkadaşlarım hep başka kadın diyorlar onun için. Ama kp herkes mesafe koy o adamla diyorlar. Nasıl olacak bilmiyorum ama kp yi hiççç sevmiyorum. Eşimde sevmiyor annem için gidiyorum o eve diyor. Kvde de bir kere nasıl olduysa Yanlız kaldık.(adam hiç boş bırakmadı hep evde) o da gözyaşlarımla büyüttüm çocukları hiçbirini okutacak paramız olmadı sosyal yardım aldık babaları evde otururken dedi.
Bu aralar depresyondayım. Sağlıkta çalışıyorum çok zorlanıyorum. Bi iç döküş tü sadece. Uzun oldu kusura bakmayın. Okuyanların gözlerine sağlık ❣
Anladığım kadarıyla eşiniz 2 kardeş. Mesela eşiniz babasına çekmemiş böylede düşünebilirsiniz 😊.

Aslında açılacak konumuydu bilmiyorum. Ama çok daraldım şu hastalıktan sonra nefes alamıyorum depresyona girdim. Herşey herkes batıyor bana. Kp yi sevmiyorum sevemiyorum.eşimle bir ay içinde tanışıp evlenmeye karar verdik. Tanıma fırsatım olmadı. Yaş 35, çocuk için geç kalmayayım artık bir yuvam olsun diyerekten azıcık hoşlantı ile evet dedim. Ailesini de pek araştırmadık. Eşimi araştırdık sadece herkes pırlanta gibi çocuk dedi.gerçekten de öyle. Öyle mükemmel bir insan ki çok ta sevdim sonradan iyiki de eşim. Ama milyarlarca borçla evlenmişiz. Aslında ben borçlarını biliyordum. Ama kendisine ait gençlikte yaptığı yanlışlıklardan dolayı yaptığı borçlar sanıyordum. Evlendikten sonra öğrendim, kp nin yediği haltların bedeli olduğunu. Adam içki içen kumar oynayan tefeciye bulaşıp şehri terk etmek zorunda olan biriymiş. Şimdi düzelmiş kumar falan oynamıyor ama düğününe içkili geldi. Benim akbabalar! yani akraba eş dost, kp de sarhoş gelmiş düğüne hi hi hi diye yüzüme güldüler. Kimseyi bağlamaz bizene yada kimene dedim susturdum. Neyse uzatmiyim. Düğüne hiç katkısı olmad ne maddi ne manevi. Eşimle sıfırdan değil, eksilerden düğün yaparak başladık. İkimizde borçlu idik. Mecburen eşya halı perde alınacaktı aldık. Aileme çocuklara destek olamıyoruz bari beyaz eşyaları üstlenelim dedi. 30 000 civarı bişey tuttu eşyalar bölüştüler. Düğünden sonra ilk taksit vaktinde eşimi arayıp ben ödeyemem dedi :) ailem sağolsun ödüyor. Babam daha yaşlı olmasına rağmen evi tek başına boyadı. Boyacıya para vermeyelim diye. Annemler geldi temizledik sardık. Hiç bir aşamasında bulunmadılar. Yedi kat el gibi uzaktan baktılar.
Amannnn dilleri olmaz en azından biz şunu yaptık diyemezler diye düşündüm.fakat adam sanki düğünü yapmış eşyaların hepsini almış evi kurmuş benide baba evinden alıp eve yerleştirmiş gibi sürekli gelip, sultan süleymanın tahta oturduğu gibi kasılarak oturuyor ya,, saç tellerime kadar titriyorum. Kv yi seviyorum anlayışlı kocasından çekmiş kadın. Kp bizden çıkmak istemiyor. Karakteri yüzünden arkadaşı kahve hayatı eşi dostu yok. Evde de oturamıyor kendini dışarı atıyor geleceği tek yer çocukları. Kızlarına gidemiyor el oğlu laf ederler.mecburen bana geliyor. Kv benim yanımda kız çalışıyor işten yorgun geliyor öyle sık sık gitmek olmaz dedi bir keresinde oğlumun evi dedi. Geldiklerinde önlerinde pervane oluyorum yemeği çayı çerezi meyvesi hiç eksik etmem. Güler yüzümü d. Eşimin hatırı var seviyorum Onu.. şimdilerde krediler düştü benimle beraber evlenen 2 kuzen 3 arkadaş hepsi altınlarını peşinat vererek ev aldılar. Bana hiç bilezik takmadı ne kp ne akrabaları. Sadece yarımlık ve çeyreklerim vardı. Onlarla 20 gr bilezik yaptım. Tek altınım olduğu için bozdurmayacağım. Onunda nefreti oldu şimdi.
Başlığa gelirsek. Çocuk sahibi olmak istiyorum. Ama korkuyorum dedesine amcasına çeker diye. Amca da sorumsuz. Yarım akıllı arkadaşı ile şehir dışından araba almışlar çalıntı çıkmış arkadaşı bunun üzerine atmış. Eşim kredi çekip avukat tutmuş kurtuldu. Biz o krediyi de ödüyoruz. Kaynımda içki içer. Bu nedenle aileye düşmanım elimde olmadan. Halbuki onlar da seviyor beni. Eşimin huyu güzel MaşaAllah. Ama çocuğum onlara çekerse diye korkuyorum. (Olmuyor başka) eşimin amcası prof. Diğer amcası komiser, kuzenleri doktor mühendis. Ev hanımı olanlar çok kültürlü kendilerini geliştirmiş. Akrabalar dışlamış bunları. Bi tek kv ile görüşüyorlar. Kv yi çok seviyorum. Ailem arkadaşlarım hep başka kadın diyorlar onun için. Ama kp herkes mesafe koy o adamla diyorlar. Nasıl olacak bilmiyorum ama kp yi hiççç sevmiyorum. Eşimde sevmiyor annem için gidiyorum o eve diyor. Kvde de bir kere nasıl olduysa Yanlız kaldık.(adam hiç boş bırakmadı hep evde) o da gözyaşlarımla büyüttüm çocukları hiçbirini okutacak paramız olmadı sosyal yardım aldık babaları evde otururken dedi.
Bu aralar depresyondayım. Sağlıkta çalışıyorum çok zorlanıyorum. Bi iç döküş tü sadece. Uzun oldu kusura bakmayın. Okuyanların gözlerine sağlık ❣
Ona buna çeker diye cocuk mu yapılır yapılmaz kiz kısmet.Sen elinden geldiği kadar,bildigin kadar düzgün yetiştir gerisi Allah dan.Esin kp ile konuşacak senin elinden ne gelir ki

X