Çocuk yapmayıp pişman olan var mı?

Evett şimdi 25 sayfalık başlıktan anladığım
Çocuk yapınca gezip tozup eğlenemiyor hobi edinemiyoruz özgürleşemiyor eve tıkılıp kalıyoruz öyle mi ? 😳
Hiç mi yok çocuğuyla gezip çok eğlenen ? 😭
Ben varım. Dünyayı gezdim çocuklarımla ve eşimle. Eşim bana yardımcı değil beraber bakıyoruz. İş bölümü olunca zor olmuyor.
Bir de çocuğa ve yetişme tarzına da bağlı bir durum. Siz çocuğunuzun yerine herşey yaparsanız hayatınız işkenceye döner. ‘Dur öyle yapılmaz ben yapayım’ derse anne, çocuğa asıl kötülüğü yapar. Kendi sorumluluğunu almalı çocuk. En iyisini yapamayabilir ama zamanla daha iyi yapmaya başlıyorlar fırsat tanıyınca. Şunu söylemeliyim ki öğretme süreci zor ama çocukluktan alışınca hayat tarzı oluyor. Bence bir annenin asıl görevi çocuğu hayata hazırlamak, kendine yetmeli çocuk. Yarın annesi babası ölse çaresiz kalmasın.

6 yıllık evliyim. "Neden çocuk yapıyoruz" sorusuna sadece kendi bencilliğimiz cevabını bulurken, "neden yapmamalıyız" sorusuna onlarca cevap bulabiliyorum ben de 😂 ben şu an hamileyim. Ama eşim deseydi ki çocuk yapmayalım, hayatımızı yaşayalım ben de seve seve kabul edecek durumdaydım.

Şu an pişman mıyım? Hayır. Herkesin kendi kararı. Yapmazsanız bence pişman olmazsınız

Anlatmisıniz iyi hoş, haklisınız da. Ama son cümle ile tum tezi çürütmüşünüz. O kadar emin olsaniz pisman olan var mi diye sormazdinız. Ha istememek gayet normal vence. Ama pisman olursam korkunuz da var belli.

Evett şimdi 25 sayfalık başlıktan anladığım
Çocuk yapınca gezip tozup eğlenemiyor hobi edinemiyoruz özgürleşemiyor eve tıkılıp kalıyoruz öyle mi ? 😳
Hiç mi yok çocuğuyla gezip çok eğlenen ? 😭
Canım çocukla tatillere gidiyoruz ailecek tatile denize sahile parklara restorana gidiyoruz zor oluyır bazen bebekken özellikle ağlıyor falan ama evrede duramam ama tiyatro canlı müzik onlara çocuktan sonra gidemedik eger bırakagınız biri varsa gidersiniz heryere

6 yıllık evliyim. "Neden çocuk yapıyoruz" sorusuna sadece kendi bencilliğimiz cevabını bulurken, "neden yapmamalıyız" sorusuna onlarca cevap bulabiliyorum ben de 😂 ben şu an hamileyim. Ama eşim deseydi ki çocuk yapmayalım, hayatımızı yaşayalım ben de seve seve kabul edecek durumdaydım.

Şu an pişman mıyım? Hayır. Herkesin kendi kararı. Yapmazsanız bence pişman olmazsınız
Genelde bayanlardan çok erkeklerde baba olma duygusu oluyor gibi bizde de eşim istedi

eşinizi nasıl ikna ettiniz. erkeklerin bu konudaki tavrını merak ediyorum, çocuk istemeyen bir kadına ne tepki veriyorlar, şaşırdı mı eşiniz ilk duyduğunda
Benden önce eşim istemıyor. Kafam kaldırmıyor dıyor. Ayrıca mesela şuan çalışıyorum. Ev işleri ortak. Bu bizi epey yoruyor. Çocuk olunca tüm sorumluluk sana kalacak, sonra kavga edecegiz dıyor.Özgürlügü kısıtlanacak, maddı olarak yetemeyecegız,Türkiye nin gidişatı iyi degi bir sürü sebebi var. Bunları düşününce zaten biz iyi bir konumda degiliz, o çocukta ileride asgariye çalışacak gibi sebeplerimiz var. Birde kendi hayatımı kenara bırakıp hayatımı başkasına adamak kendime ihanet gibi geliyor. Kendım Zaten bu hayatta istedıklerımı yapamadım. Çocuk olursa hepsı ımkansız olacak.

bile bile 3 çocuk yapıp hayatından bezmiş kadınlara kızıyorum bende gelip burda birde şikayet etmelerini anlamıyorum birde erkeğin isteğine uyup yapanlar var en zavallı da onlar

bile bile 3 çocuk yapıp hayatından bezmiş kadınlara kızıyorum bende gelip burda birde şikayet etmelerini anlamıyorum birde erkeğin isteğine uyup yapanlar var en zavallı da onlar
Bunun cocuk sayisiyla ilgisi yok😐😂 tek cocuklada burda yeterince aglayan cok.. normal yani.. anneyiz siye soylenemeyecek miyiz😐😂😂😂 herkes kocasina soyleniyor mesela.. elin dogurduguna soylenecegime kendi dogurduguma soylenirim😐😂😂😂

Ben de evlilik istemezdim sizinle ayni sebeplerden. Ama toplum baskisi, pisman olursun vs. ile evlendim. iyi ki de evlenmisim, evet cok sorumluluk ama donuo baktigimda anlam dolu bir iliski goruyorum. Iki kopegim var, inanilmaz zorluyor ve eve bagliyorlar beni, simdiki aklim olsa asla sahiplenmezdim diyorum hep. Ama baktigimda tum zorluklara ragmen bana kattiklsri seyler cok fazla. Yani evet buyyk sorumluluk ve cok yoracak. Pisman da olacaksiniz yer yer. Ama yillar sonra benim gibi iyi ki deme ihtimaliniz cok yuksek gibi.

Yumurta dondurma olanagı varsa dondurun. Ya olur da fikir degişir isterseniz içinize bu duygu yerleşirse pişman olabilirsiniz. İstemezseniz de birşey kaybetmezsiniz.
Kendinizi bilmeniz ve bu sorumlulugu almak istemediğinizi söylemeniz bence örnek bir davranış, böyle düşünüp de çocuk sahibi olanların halleri ortada olan çocuklara oluyor çünkü.
Sizin gibi düşünen sayısı isteyenlere nazaran az olduğu için tuhaf geliyordur baazılarına ama sizin düşünceniz en dogrusu. Nasıl mutluysanız öyle davranın hayat sizin hayatınız..

Benden önce eşim istemıyor. Kafam kaldırmıyor dıyor. Ayrıca mesela şuan çalışıyorum. Ev işleri ortak. Bu bizi epey yoruyor. Çocuk olunca tüm sorumluluk sana kalacak, sonra kavga edecegiz dıyor.Özgürlügü kısıtlanacak, maddı olarak yetemeyecegız,Türkiye nin gidişatı iyi degi bir sürü sebebi var. Bunları düşününce zaten biz iyi bir konumda degiliz, o çocukta ileride asgariye çalışacak gibi sebeplerimiz var. Birde kendi hayatımı kenara bırakıp hayatımı başkasına adamak kendime ihanet gibi geliyor. Kendım Zaten bu hayatta istedıklerımı yapamadım. Çocuk olursa hepsı ımkansız olacak.
böyle türk erkekleri de mi varmış anası ne der diye takmayan gözlerim yaşardı :-)

Benim de bu tarz düşüncelerim çok vardı.
Şimdi onun için hazırlık yaptıkça bu mutluluğun heyecanın çok çok başka olduğunu fark ettim.
İyiki hissettim diyorum.

Hiç kucağınıza bir bebek aldınız mı?
Eğer içiniz giderse pişman olabilirsiniz hemen postalamak istiyorsanız belki de hiç pişman olmazsınız.

İkisi de insana dair şeyler.
Yargılamaya gerek yok

X