çocukla evde oyun , etkinlik ve paylaşım

Ber ra

Kanadım ol...
Kayıtlı Üye
14 Nisan 2018
3.008
3.758
selamlar
32 yaşında bir anneyim geçen ay 10 . yılımıza girdik evliliğimizde ilk bir kaç yıl çocugumuz olmadı
şuan oglum 5 yaşında seneye okula gidecek

evde ve genelde çabuk sıkılan bir çocuk malesef

blockları çok seviyor ve arabaları
Kumbara alışkanlıgı edindi 3 yaşından itibaren

çok fazla oyuncak vardı sadece 4 tane bıraktım
son 5 gündür neti kapattım tvden ve tabletten giremiyor
zaten sadece youtubeda çocuk videoları ve çizgi film izliyordu

2 yaşında sayı-renk ve şekillerle, ismini benim ve babasının ismini öğretmiştim
hayal kurmasına müdahil olmuyorum asla
ne anlatsa dinlemeye çalışıyorum
çok fazla uzay Allah ve melekler hakkında sorular sormaya başladı bu aralar onun için araştırmalara başladım ama kafam çok karıştı

tangram ve satranç tavla gibi oyunlar için erken mi ?
spora meraklı evde neler yapabiliriz ? salona gönderemiyorum
fikirlerinizi deneyimlerinizi bekliyorum

oyunları hep beraber oynuyoruz
arkadaş çevresi baskın karakterli olduğu için çok az malesef bu konuda neler yapabilirim bilmiyorum ?

şimdiden teşekkürler
tüm anneleri konuma bekliyorum

Son düzenleme:
Günlük rutin bir plan yapmalıyım ama nasıl ?

Uyanma saatlerimiz değişiyor malesef

Ama
Kahvaltı
Oyun saati
Boyama
Park
Ögle yemegi
Tablet yada çizgi film zamanı (kısıtlayınca inat yapıyor )
Aktivite
Oyun
Akşam yemegi
Dans spor yada müzik
Oyun
Uyku gibi

Sizinki okula gidiyor mu ? Evde neler yapıyorsunuz
İkinci yılı anaokulunda yarim gün gidiyor çok telefon istiyor gün içinde TV falan benim tek avantajım abisi ile oynuyor yada kardeşiyle

Ona rağmen çok hareketli yerinde duramayan bı çocuk oturarak TV izlemez mesela ..

Ya koltuktan koltuğa atlar yada evin içinde daireler çizerek hızlı hızlı yürür

Bugün sabah kalktık TV izlediler sonra kahvaltı falan babası ise gidince aşağıda bisiklet bindiler oynadılar eve geldiler yemek yedik çıktık parka

Akşam üzeri markete gidip geldik yemek yedik ve şuan uyuyorlar

Ama uyanıkken yerinde duramıyor oyun hamuru ve çizim yapmaktan sıkılıyor benimkisi

İkinci yılı anaokulunda yarim gün gidiyor çok telefon istiyor gün içinde TV falan benim tek avantajım abisi ile oynuyor yada kardeşiyle

Ona rağmen çok hareketli yerinde duramayan bı çocuk oturarak TV izlemez mesela ..

Ya koltuktan koltuğa atlar yada evin içinde daireler çizerek hızlı hızlı yürür

Bugün sabah kalktık TV izlediler sonra kahvaltı falan babası ise gidince aşağıda bisiklet bindiler oynadılar eve geldiler yemek yedik çıktık parka

Akşam üzeri markete gidip geldik yemek yedik ve şuan uyuyorlar

Ama uyanıkken yerinde duramıyor oyun hamuru ve çizim yapmaktan sıkılıyor benimkisi
Ne güzel sizinkinin kajardeşle varmış
Bizimki bisiklet kullanmayı ögrenemedi
Bizim tek sorunumuz boyamayı mesela ben boyayım istiyor yada blockları ben yapayım istiyor
Her dk her saniye yanımda olmak istiyor
Çok çabuk sıkılıyor
Suyla oynamayı seviyor ama çok ıslanıyor etraf

Ne güzel sizinkinin kajardeşle varmış
Bizimki bisiklet kullanmayı ögrenemedi
Bizim tek sorunumuz boyamayı mesela ben boyayım istiyor yada blockları ben yapayım istiyor
Her dk her saniye yanımda olmak istiyor
Çok çabuk sıkılıyor
Suyla oynamayı seviyor ama çok ıslanıyor etraf
Bizim geçen sene dört teker biniyordu bu yıl iki teker öğrendi biniyor çok gözü kara o yüzden hemen kapıyor herşeyi

Biraz lider ruhlu bı çocuk onun dediği olmazsa hemen sorun yaşıyor o yüzden başkalarıyla oynatmaktansa evde ailece oynuyoruz

Bizim geçen sene dört teker biniyordu bu yıl iki teker öğrendi biniyor çok gözü kara o yüzden hemen kapıyor herşeyi

Biraz lider ruhlu bı çocuk onun dediği olmazsa hemen sorun yaşıyor o yüzden başkalarıyla oynatmaktansa evde ailece oynuyoruz
Benimki canına kıyamaz
Bizimki baskın ve inatçı ve heyecanlı olduğu için oyunlara uyum sağlayamıyor kimse oynamıyor bide yaşıtı yok ya küçükler yada çok büyük

Benimki canına kıyamaz
Bizimki baskın ve inatçı ve heyecanlı olduğu için oyunlara uyum sağlayamıyor kimse oynamıyor bide yaşıtı yok ya küçükler yada çok büyük
Ranza dan aşağı atlıyor yere en az iki kere biz görürsek ceza veriyoruz hiç acımaz canına dusupte canı yandığı şeyi yapar tekrar tekrar nasıl acıya dayanıklı vücudu var anlamıyorum :/

Dikkat gelişim setleri var hem eğlenceli hemde faydalı tavsiye ederim. Bide aktivite setleri var onlarda güzel. Google bakarsanız dr gibi yerlerde yada internette de var.

X