çocukla evde oyun , etkinlik ve paylaşım

Günaydın hanımlar oglum dün gece uyuyamadı şuan hala yatıyor
Şöyle bir oyun buldum bakalım sevecek mi ?
10 kagıt bardak
2 çubuk yada kaşık
8 bardağın altı boyacak
2 si boyanmayacak
Verilen sürede çocuk renkli bardakları toplarken boş bardak deyip çocugun refleksini ölçmeye çalışacagız

Saat 11 buçukda uyandı
Gece yatagını ıslatmış malesef
Sabah ilk iş duşa girdik
Yatagını silip duruladım
Sonra kahvaltı
Ve bardak oyunu oynadık 2 3 tur
İki kişi oynadık
5 şer tane önümüze koyduk süre tuttuk o süre içinde en hızlı toplayan kazandı
Arada ben boş bardak dedim hemen anladı ve tepki verdi
3. Turdan sonra sıkıldı
Bardak kule yaptık 1 2 defa
Sonrada bardak toplamaca
30 dk oynadık ve sıkıldığı için üstünde durmadım
Şimdi arabasıyla oyun oynuyor
Ama keyifsiz biraz

Son düzenleme:
Saat 3 e kadar ev işiyle vakit geçirdim
4 ile 5 arası bloklarla oynadık
Biraz agrım vardı uzandım biraz o sırada çizgi film açtım

Şuan sabaha göre daha iyiyiz ama ara ara öksürüyor umarım kolay atlatır çok kötüleşirse dr a gidecegiz
Evde şurupları var bakalım
Yarın sabah iyi olursa parka gidelim diye düsüşünüyor bakalım

Instagram hesapları; thedadlab, çocuklarına bilimsel etkinlikler yaptırıyor,
Piapolya, kendi yaptığı etkinlikleri uyguluyor.
#etkinlikönerisi #etkinlikpaylasimi #okuloncesietkinlik ve daha birçok hashtag’le envai çeşit etkinlik bulabilirsiniz.

İyi eğlenceler.

Instagram hesapları; thedadlab, çocuklarına bilimsel etkinlikler yaptırıyor,
Piapolya, kendi yaptığı etkinlikleri uyguluyor.
#etkinlikönerisi #etkinlikpaylasimi #okuloncesietkinlik ve daha birçok hashtag’le envai çeşit etkinlik bulabilirsiniz.

İyi eğlenceler.
Teşekkür ederim :KK200:

Günaydın
Dün gece küçük beyimizin inatı tuttu uyumayacagım dedi saat 3 e kadar sırf inadından sallana sallana oturdu oyunlar oynadı tv izledi
Her zaman ısrar eder neredeyse yalvarır endişelenir kızar yada zorla uyutmaya çalışırdım ama dün gece içim içimi yesede yapmadım bıraktım bakalım ne yapacak diye eşim mutfagı kilitledi gazı kapattı ortada zararlı bişey kalmadı gece 1 buçukda oyun oynadıgı odaya yatak serdim yattım uyutmadı bir süre ama sonra ısrarından vazgeçti biraz yalnız oynayıp sonra yanıma geldi anne ben artık uyumak istiyorum diye ve 5 dk içinde uyudu (normalde 30 35 dk sürer uykuya dalması )
Enerjisini atamadıgına ve yorulmadığına ikna oldum ama arkadaş sorunumuz var
Kuzenlerinin bi ikisi çok büyük diger 3 ü ise daha bebek
Parkta da çok itip kalkıyorlar
Başka bir park araştıracagım yürüme mesafesinde bakalım
Ev sahibi ve komşularla konuşup terasın açılmasını isteyecegim
Oraya halı masa atalım oturalım diye düşünüyorum kabul ederlerse
Zamanında 1 kardeş daha yapmadıgıma pişmanım
Şimdi ise 33 e aylar kala yeniden hamile kalmak doğum bilmiyorum
Kafam karmakarışık
Bugün parka gidelim istiyorum bakalım
A 101 de denge oyunu indirime girmiş onu alabiliriz

Saat 14 den beri geziyoruz eve yeni geldik
Müzeyi gezdik sonra tarihi çarşı gibi bir çarşımız var oraya gittik
Meydanda oturup dondurma yedik
Ve oyuncak aldık benim istediğim denge oyununu begenmedi bende ısrar etmedim çok yorgunum

Günaydın sabah ağlayarak uyandık :KK43: biraz duygusal bugünlerde (genel olarak duygusal bir çocuk )
Şimdi sakinleştirdim
Bugünki ilk etap planım
Kahvaltı
Oyun saati
Serbest oyun saati
3 den sonra park
Bakalım

tünaydınlar bugün ki etkinliğimiz ipe makarna dizmekti çok severek ve sıkılmadan yaklaşık 1 1.5 saat oynadı :)
birazdan da parka gidip oyun oynayacagız :)

Günaydın arkadaşlar dün oğlumda bende herşeyi boşverip sadece müzik dinledik dans ettik oyunlar oynadık :))
Oyuncakları topla ,dağıtma vs demedim bazen rahat bırakmak gerekiyor galiba

Bugün inşallah bardaklara top atma oyunu kuracağım bakalım
Çabuk mu sıkılacak yoksa sevecek mi ?

Merhaba
Bende 39 yaşındayım 2 çocuğum var 14 ve 5 yaşında.Çalışıyorum ben o sebeple gündüz faaliyetlerini babaanne ile yapıyorlar ama aktif ve sosyal bir babaannemiz var.Havalar ısındığından beri daha çok sokaktalar bisiklet park top ama 2 haftadır havalar biraz sönük olduğundan ve rahatsız olduğumuzdan genelde evde olunca daha çok oyuncaklarla haşır neşirler.
Gündüz lego arabalar ve özellikle hayvan oyuncaklarına çok meraklı oğlum çiflikler kuruyorlar.Boyama saatleri var oyun hamuru saatleri var öyle eğleniyorlar.
Bende her akşam eve giderken bir aktivite götürüyorum netten bakıp okulöncesi sitelerden kopya çekiyorum kuşlar penguenler kuklalar maketler kes yapıştırlar o gün hangisini istersek yapıyoruz sayıları yazmayı öğrenmeye başladık 3 e geldik şimdilik tanıyoruz 10 a kadar sayıları ama yazabilme ayrı birşey daha zor.
Öyle kendimce hayata hazırlamaya çalışıyorum.kızım daha kolay bir çocuktu oğlum daha zor bir çocuk mızmız şımarık yaramaz değil ama sanki büyümüşte küçülmüş gibi daha bilmiş daha zorluyor beni belkide yaş diyorum ben mi çok büyüdüm zorlanıyorum.

Merhaba
Bende 39 yaşındayım 2 çocuğum var 14 ve 5 yaşında.Çalışıyorum ben o sebeple gündüz faaliyetlerini babaanne ile yapıyorlar ama aktif ve sosyal bir babaannemiz var.Havalar ısındığından beri daha çok sokaktalar bisiklet park top ama 2 haftadır havalar biraz sönük olduğundan ve rahatsız olduğumuzdan genelde evde olunca daha çok oyuncaklarla haşır neşirler.
Gündüz lego arabalar ve özellikle hayvan oyuncaklarına çok meraklı oğlum çiflikler kuruyorlar.Boyama saatleri var oyun hamuru saatleri var öyle eğleniyorlar.
Bende her akşam eve giderken bir aktivite götürüyorum netten bakıp okulöncesi sitelerden kopya çekiyorum kuşlar penguenler kuklalar maketler kes yapıştırlar o gün hangisini istersek yapıyoruz sayıları yazmayı öğrenmeye başladık 3 e geldik şimdilik tanıyoruz 10 a kadar sayıları ama yazabilme ayrı birşey daha zor.
Öyle kendimce hayata hazırlamaya çalışıyorum.kızım daha kolay bir çocuktu oğlum daha zor bir çocuk mızmız şımarık yaramaz değil ama sanki büyümüşte küçülmüş gibi daha bilmiş daha zorluyor beni belkide yaş diyorum ben mi çok büyüdüm zorlanıyorum.
Çocuklarınız sanşlıymış ki ilgilenen bir büyüklri var
Kardeşler arası yaş farkı sorun oluyor mu ?

Evet bu konuda gerçekten şanslıyız ilgilenen bir büyüğümüz var birde anane yedeğimiz var babaanne uygun olmayınca anane nöbeti devralıyor :)
Tabi anne gibi olmaz ama en azından aklım evde kalmıyor. Çocuklar arasında yaş farkı sorun olmadı hiç evde. Kızım çok kardeş istiyordu sanırım çok istediği için kıskanma problemi olmadı.Çok çabuk benimsedi kardeşini hatta sahiplendi küçük anne oldu.Uyum sorunumuz olmadı yani.Küçükte ablasına çok düşkün asla tek bir şey almaz ne alırsak ablama da diye ekler sorun yok yani.Zaman zaman tartışmalar olsada öyle problem yaratıcak bir sorunumuz olmadı hiç çok şükür.

30629116_774524786086782_7801339877852760319_n.jpg bahar_boyama_.jpg
bunlarda benim akşama eve götüreceğim etkinlikler oğlumla bunları boyayıp etkinlik yapıcaz. Ben birşeyler götürünce çok eğleniyoruz yemekten sonra başbaşa oğlumla bu etkinlikleri yapıyoruz.

X