çocukla evde oyun , etkinlik ve paylaşım

Evet bu konuda gerçekten şanslıyız ilgilenen bir büyüğümüz var birde anane yedeğimiz var babaanne uygun olmayınca anane nöbeti devralıyor :)
Tabi anne gibi olmaz ama en azından aklım evde kalmıyor. Çocuklar arasında yaş farkı sorun olmadı hiç evde. Kızım çok kardeş istiyordu sanırım çok istediği için kıskanma problemi olmadı.Çok çabuk benimsedi kardeşini hatta sahiplendi küçük anne oldu.Uyum sorunumuz olmadı yani.Küçükte ablasına çok düşkün asla tek bir şey almaz ne alırsak ablama da diye ekler sorun yok yani.Zaman zaman tartışmalar olsada öyle problem yaratıcak bir sorunumuz olmadı hiç çok şükür.
içimi rahatlattınız benim ki erkek ama biz ara vereceğiz biraz daha 5 yaşında şuan kendimde 33 e gireceğim

Canım çocuklarda sıkıntı olmuyor büyükçe akıllanıyor anlayışlı oluyorlar.
Ama bizde sorun oluyor şöyle yaş ilerledikçe tahammül sınırımız azalıyor daha çok yoruluyoruz.Ben kızımda iken 4 aylık bırakıp işe başladım bazen günlerde uykusuz işe gider etkilenmezdim oğlum 2,5 yaşındayken işe başladım bebekken evde olduğum halde sarsıldım.
Yani yaş aralığın 35 i geçmesin derim ben.

Canım çocuklarda sıkıntı olmuyor büyükçe akıllanıyor anlayışlı oluyorlar.
Ama bizde sorun oluyor şöyle yaş ilerledikçe tahammül sınırımız azalıyor daha çok yoruluyoruz.Ben kızımda iken 4 aylık bırakıp işe başladım bazen günlerde uykusuz işe gider etkilenmezdim oğlum 2,5 yaşındayken işe başladım bebekken evde olduğum halde sarsıldım.
Yani yaş aralığın 35 i geçmesin derim ben.
Bende geç kalmaktan korkuyorum ama hayat şartları

Bizimde geçe bırakmamızın sebebi hayat şartlarıydı çalışmak zorundaydım ve iki çocuğu birden bırakıp işe gidemem o sebeple ikinciyi yapamam dedim hep.Bu sebeple ikinci çocuk bile istemedim.Sonra kızımın kardeş isteği ağır bastı sonrada pişman oldum bu kadar beklediğime yine çalışıyorum ve yine ikisinide bırakıyorum evde ama iyi yanı kızım ilkokula başlarken ayrıldım işten ilkokulu bitirene kadar ben ilgilendim bu arada kardeşide aradan çıkarıp onuda 2,5 yaşında kadar büyüttük sonra başladım işe.
Yani evet hayat şartları insanın kader çizgisini değiştirmesine neden oluyor.

bu arada bu akşamda oğluma arı etkinliği hazırladım akşam eve gidince arı yapıcaz boyama sayfası hazırladım ve kağıtlardan arı images (1).jpg yapıcaz.

Merhaba arkadaşlar, bugün karneler dağıtıldı tatil başladı. Tabi artık çocuklar evde vakit geçirecekler. bu yaz yeğenlerime benim bakmam gerekecek ablam çalıştığı için. ama evde neler yapabiliriz bir fikrim yok. bir de arada yaş farkı da var biraz. biri 12 yaşında kız, diğeri 7 yaşında oğlan yeğenlerim. çocukların sürekli youtube televizyona da takılmasını istemiyorum. faydalı yaratıcı şeyler yapsınlar istiyorum.

oyuncakçılarda falan evde etkinlik setleri gördüm ama pek içime de sinmediler. sanki plastik oyuncak gibi. internette araştırınca pakolino, bardabas, bilim kutusu gibi aktivite kutusu gördüm ama daha önce onlardan da kullanmadım gerçekten verimli olurlar mı bilemedim.

bir de çocuklar kitap okuma alışkanlığı kazansınlar istiyorum. ama kitapdan da sıkılmasınlar istiyorum.

Sizin önerileriniz neler?

Merhaba arkadaşlar, bugün karneler dağıtıldı tatil başladı. Tabi artık çocuklar evde vakit geçirecekler. bu yaz yeğenlerime benim bakmam gerekecek ablam çalıştığı için. ama evde neler yapabiliriz bir fikrim yok. bir de arada yaş farkı da var biraz. biri 12 yaşında kız, diğeri 7 yaşında oğlan yeğenlerim. çocukların sürekli youtube televizyona da takılmasını istemiyorum. faydalı yaratıcı şeyler yapsınlar istiyorum.

oyuncakçılarda falan evde etkinlik setleri gördüm ama pek içime de sinmediler. sanki plastik oyuncak gibi. internette araştırınca pakolino, bardabas, bilim kutusu gibi aktivite kutusu gördüm ama daha önce onlardan da kullanmadım gerçekten verimli olurlar mı bilemedim.

bir de çocuklar kitap okuma alışkanlığı kazansınlar istiyorum. ama kitapdan da sıkılmasınlar istiyorum.

Sizin önerileriniz neler?
Pakolina ya çok güzel diyorlar canim bide instagramda sayfalar var oralari takip edebilirsin

:KK24: evet baktım baya ona güzel görünüyor. Bizim ufak olana uygun gibi ama ablasına uygun değil pek.

başka tavsiyeniz var mı ya da denediğiniz aktiviteler :KK6:

Bende oğlum için araştırıyorum böyle aktiveler hem eğitici hem öğretici olsun istiyorum.Bilim kutusunu denemek istiyorum hem okula da yardımcı olur niyetindeyim.

X