çocuklara kızınca bile sırıtmaları

nesrin111

hayat boş boş boş
Kayıtlı Üye
28 Mayıs 2008
3.852
18
meltem hanım çocuklara kızsanız ve bu bayağı belirgin olsa bile bazı çocuklarda sırıtma ifadesi oluyor,gülme ifadesi oluyor.bu nedendir?

meltem hanım daha detaylı bilgilendirecektir gerçi
ben çok kısaca söylemek istiyorum
gülmelerine ya da gülümsemelerine sebep
utanma duygusu...

gercekten nedendır.. bugun 7 yasında bır kız öğrencıy erkeker tuvaletınden cıkardım.. bagırıyorum o hala guluyor.. gulmesı benı delı ettı hakkaten..

bu benim oğlumda artık sırıtmayı geçti gülmeye döndü
bunun nedeni olarak ben biraz kendimizi suçlu buluyorum
neden derseniz sürekli eleştiriyoruz çocuk hata yapıyor e yapacakta bu doğal
ama biz ne yapıyoruz hep düzenli olsun temiz olsun saygılı olsun vs vs
çocukta itiraz ediyor olmuyor dinlemiyoruz bu seferde gülmeye vuruyor olayı
ben bunun sebebini bizim fazla eleştirmemize şimdiki çocuklarında eleştiri
kaldıramamasına yoruyorum naçizane fikrim belkide yanılıyorumdur

Dostlar verdiğiniz örnekler birbirinden farklı.
Kızdığınız kendi çocuğunuzsa ve çocuğunuz size sırıtıyorsa, yerli yersiz kızmışsınızdır ve tehditlerinizi tehdit olarak kalmıştır. Çocukların üzerindeki otoritenizde problem oluşmuş demektir. Otoritenizi sorgulamalısınız. Yerli yersiz kızarak bir yere varılmaz. Otorite kızıp bağırmak değildir.
Diğer sorularınız ile yeterli bilgi iletmemişsiniz, bilgi iletemiyorum.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

meltem hanım ,çocuklar eltimin çocukları ve onların arkadaşları.ben apartmanda yaşamıyorum ve bahçe de yok evin önüne.çocuklar tam pencerinin dibinde oyun oynuyor .futbol oynuyorlar ve bir çocukta kaleci olarak tam da pencerenin dibine geliyor.kaç defa söyledim ileride oynayın,cama top gelebilir (ki kaç defada geldi) ama yine aynı yerde oyun oynuyorlar.güzellikle söyledim olmadı,bağırdım olmadı.oynamama nedenlerinide açıklıyorum ama yine aynı davranış.çocuklar kapının dibinde bğırıp çağırıyor,ne ders çalışabiliyorum,ne uyuyabiliyorum ,bir kıyamet alıyor başını gidiyor.ileride oynayın diyorum , sebep açıklıyorum (eşimin uyuduğunu,yada başımın ağrıdığını falan filan ) ama 2 dk sonra kapının dibindeler..hele dün iyice çıldırdım.o sinirle birisini döveceğim ,elimde kalacak..anneleri babaları bile söz geçiremiyor ..(çocuklar 7-8-9-10 yaşlarında ) bir umursamazlık ,bilmişlik ,sırıtmalar,gülmeler..biz büyüklerimize bişi diyemezdik,utanırdık.bunlarda bu yok.zaten başka başka sorunlarımda var (ki daha öncede yazmıştım size) bir de bu olay beni delirtiyor..belki basit birr olay ama çok kafaya taktım..her gün aynı şey..

Burada çocukların yaptıklarının karşılığında herhangi bir bedel ödememeleri neticesinde gelişen umursamazlıktan bahsediyorsunuz. Eğer bu çocuklara anne-babaları da söz geçiremiyorsa, ortada ciddi bir eğitim hatası var demektir. Sizin o çocukları elbette ki düzeltmeniz mümkün değil. Bu konuda bina yönetimi ile ilgili hukuki haklarınızı öğrenmek daha doğru olacaktır.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

haklısınız..benim çocuklarda öyle..herşeyi güzellikle anlatsam bile yeteri kadar faydalı olamıyorum...en son çare bağırmak oluyo tabii mecburen ..

Bağırmak yerine çocuklarınızın sizi dinleyeceği açıklamalar ile yaklaşmanız doğrusudur. Bu konuda internet üzerinden de bir çok bilgiye ulaşabilirsiniz.
Sağlıkla,
Dr. Meltem

X