labioplasti , hidoplasti, vajinal lazer ve orgazm aşısı… Burcu Akdağ Özkök ile tüm sürecimi her detayı ile paylaşıyorum toplaaanın bayanlar…

myangel21

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Nisan 2021
19
1
Herkese merhaba,
Oncelik ile tum acikligi ile bu yolda neler yasadigimi paylasmak istiyorum ki benim gibi endise yasayan herkese fikir olsun.
5 yil once basladi bu konuda arastirmalarim ve Istanbul , Ankara arasinda bu isi en iyisi ile yapabilecek bir hoca ile gorusmelere başladım. O zaman sadece 1 vajinal dogumum vardi ve beni en cok rahatsiz eden labiopalarimin uzunlugu ve klitorisin disaridan belirgin olmasi idi.
Gorustugum doktorlar arasinda o donem Burcu hanimda vardi ve ozellikle çok icten, rahatlatici, guven veren konusmasi ve ustelik anadolu yakasinda olusu bana cok yakin gelip,tercihimde baskın olsa da , bu isi ulkemizde yapmaya baslayan hocalar ile görüşüp baska yerlere de gitsem mi dusuncesi ile gorusmelere devam ettim. Ama aklım hep Ezgi hemsire ve Burcu hanimda kaldi..
Burcu hanim ile o donem sanirim 3-4 defa gorustum ama korkumdan hic cesaret edemedim. Ve artık yuzum de kalmamisti gitmeye ki kendisi her defasinda benimle aynı sabirla gorusmesine ragmen 🤭Derken; araya yeni bir hamilelik surecim girdi ve yine hayal oldu benim operasyon tabiki.
Ta kiiiii Aralik 2023 de “artık yeter “diyerek ve onceki tecrubelerime de dayanip artik son kez ve net karar ile gittim yeniden Burcu hanim’a.
Ve yine aynı sabırla ve benden umitsiz olarak bakislarla gorusmesini yapti ve bu sefer daha buyuk bir guvende hissederek kendimi ona ve Ezgi hemsireye karar verip teslim oldum. ( Bence ben o gün koltuğa uzanana kadar da benim gelebileceğime inanmamıştı ) Muayenede kendisi diger hocalarin aksine, sadece iç dudak ve klitoris duzeltme yapmanın yeterki olacagını, vajina daraltna icin (endisemi de bildiginden ) gerek olmadigini ve lazer ile de mutlu olabilecegini anlatti.
Ve bu zamana kadar gorustugum
başka bir profesor “asla lazer ise yaramaz “ deyip mutlaka vajinal daraltma önermişti ... Bana cok daha fazla guven verdi Burcu hanim. Ve nihayet o muayene sonrasi randevu aldim “15 ocak 2024 sabah 9:30 “. inanılmaz gergin ve endiseli geldim. Tabi iceride harika bir rahat hava, Sohbetler, kahkahalar havada uçuşuyor ve inanin zerre abartmiyorum , 🙃
Ezgi hemsire Burcu hanim ve ben sohbet esliginde operasyon yaptik ve 1 saat nasil gecti bilmiyorum. Hattta kendisinin fotografini bile cektim operasyon sırasında. Sonra en korktuğum bir diğer konu” ya ayaga kalkinca kanama olursa”okudugum kanama hikayleri beni en korkutan konuydu.
1 saat dinlenme odasına geçtim.
Hemsiremiz bana tost,meyve suyu getirdi dinlendirdiler beni. 1 saat sonra artik tuvalete cikabilirdim. Veee inanılmaz, korkulan bişey yoktu. Derken arabamiza yuruyerek gittik ve eve giderken doktorumun recete ettigi agri kesici ve antibiyotigimi ,kremlerimi aldim. Kimi doktor ve yazılarında “ 3 gun yat hatta ertesi gün kalk isine devam et “gibi rahatlatıcı bilgiler verse de, ben her bünye ayridir diyerek sureci kendi bünyeme gore yaşadım. Evet tam olarak ilk 3 gun sadece tuvalet icin kalktim ve sadece 3 gun degil ilk 1 hafta tam olarak uzandim. (Çocuğunuz varsa mutlaka yanınızda biri yardımcı olması lazım. )
3 gun sonra oturmaya da basladim ama aci hissi ilaçlarla cok yaşamadım, kanamam hic olmadi ve cook sukur ki umdugumdan çooook daha rahat gecti.
Ilk 3 gun odem oluyor ama aslaaa aslaa korkulacak kadar degil. Burada doktorunuzun tecrubesi giriyor devreye sanırım.
Ve surekli ulaşılabilen, her defasinda size sabirla yanit veren ,harika bir doktorunuz olsun bu yolda, tipki benim gibi. 🙏🏻En buyuk sansim.
Hemsirem Ezgi hanım da tum sureci sabirla anlatarak destek oldu.( benim gibii cok evhamli ve panik bir hastayi her defasında sakinlestirdi) 1 hafta kesinlikle dinlenmek lazım , 3 gun degil özetle….😉
1. hafta kontrolune gittim ve doktorum bile inanamadi iyilesme surecime. Hatta oraya labio icin gelen bir hasta dahi beni görüp hemen karar verdi tarih almaya 🥰 Aynaya baktigimda dahi , ilk gunden hatta ameliyat masasindan kalkarken bile inanamadım ve sevincten agladim yasadigim
görüntü karsisinda.
Neden bunca yil bekler insan böyle bir ozguvensizlikle ,diye kendime kızdım.
Tabi asil 6 hafta sonra iyilesme olacagi bilgisi vermişti doktorum ve cinsel iliskide 6-8 hafta sonra serbest oluyordu..
Asil önemli olan görüntü dışında cinsel iliskide ya hissizlik olursaydı diye bekleme aşaması bence.
Hiç kanamasız, enfeksiyonsuz gecen operasyon sonrası sureci tamamladik ve iyilesme umduğumuzdan daha hizli rahat ilerledi.
6 hafta sonra kontrol aşamasında birde orgazm
aşısı ve vajinal lazer yaptik.
Onunla ilgili tecrubeleriminde ayrica anlatacagim süreçler bitince. Önce sunu söyleyebilirim ki, aynaya bakmaktan alamiyorum kendimi🧿 Doktorumun ellerine , emegine sağlık , opulesi ellller🥰
Kendine guvenim inanilmaz geldi. Klitorisim de hassasiyet biraz daha uzun surdu .Önce korktum “ ya boyle kalırsa” diye ve 6 hafta sonra tipki doktorumun dediği gibi; Hepsi gecti ve yerini muhtesem
bir orgazm olmaya bıraktı😜Neredeyse ruzgar esse orgazm olabilecek etki olmaya basladı. Sanırım aşınında etkisi ile ilk başlarda öyle hissettim.
Ilk iliski deneyimine gelelim ,asil can alici yer orasi.
Vajinal lazer de yaptik ,10 gun de onun icin bekledik. Ilk iliskide once biraz gergin gibi bir his oldu ama esim “ wawww” diyerek sadece yasadigi hissi bana da anlatmis oldu 🥰🥰🫣 Tabi ben onun kadar wawwww diyemedim ve korku yeniden🫣
Hemen ertedi sabah doktoruma yazdim. Tabi ki Burcu hanim beni daha once uyarmış ve benim unuttuğum bir süreç olmuş. Kendisi ilk deneyim için hindistan cevizi yagi gibi bir kayganlastirici kullanmamı önermişti. Bu yaşadığımın çok normal oldugunu , 8 hafta itibari ile herseyin oturacagini soylese de, ben endiseler, evhamlar içinde bekleyişe devam ettim. Tamam goruntu guzel, tamam yururken bile orgazm olacak his ama ya iliskiye giremezsem ve zevk alamazsam?????? derken 2. Deneme; veeee show must go on 💥💥💥💥💥 hiç aci yok diyebilirdim ve yavaş yavaş hiss gelmeye basladi. 3. Iliskide ise iste aranan sonuc alindi vee inanin yasadigim mutlulugu anlatanam.
Doktoruma ve hemşirrme sonsusuz
Teşekkür ve dua ediyorum. Cani gönülden ve siddetle tavsie ederim. İsteyen herkese de özelden yazabilirim de gorustugum doktor tecrubelerimi.
1 ay once de 2. Lazer vajina daraltmayi yaptik ondan sonra hem yasadigim hafif idrar kaçırmam duzeldi , hem de vajina icinde hafif daralma oldu. Tabi bu muhtesem bir ameliyat etkisi degil ama iliski arasinda daha yogun his imkani sagladi bana ki bu benim icin cok guzel. Eşim içinde öyledir diye düşünüyorum. Iyi ki ama iyi ki bu karari vermisim.
Umarim benim gibi dusunen herkesin süreci benim kadar guzel gecer tum endişe ve korularima ragmen🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
Bu arada 15 ocak itibari ile yazmak için bekledim ki, tüm süreci görüp yanıltmadan, tüm açıklığı ile herkese yazmak için.
Umarım herkesin süreci benim gibi geçer. Tabi bu arada vajinal daraltma ve idrar kaçırma için lazer yöntemini senede 1 denemek gerekiyormuş. Bakalım ameliyatsız gittiği yere kadar denemeye devam🥰🥰🥰

Son düzenleme:
X