çocukları için boşanamayan anneler

ne deseniz haklisiniz belki biraz bencillik oldu cocuk yapmak ben istedigim icin cocugum olmasini istedigim icin yaptik o zaman simdiki gibi dusunmuyorsum sanirim cocuk olmadigi icin jersey daha kolay geliyor dusunemiyorsum bazi seyleri sadece olsun istiyorsun. terapiste gitmeyi reddetti zaten sen git dedi. benim gitmem tek ne ifade ederki dedim ve biyle devam etmesini istemedigim icin de dilekceni ver dedim. tmm dedi bu hafta hallet dedim bende basimim caresine bakayim dedim basini salladi ama ne yapar biomiyorum

konu sahibi iyi düşündün taşındın mı?
eğer bu söylediklerin eşine karşı blöfse, gerçekten boşanamayacaksan, "sadece burnu sürtsün, bir şeyleri anlasın" diye boşanalım diyorsan büyük hata yapıyorsun
kaba olacak ama tükürdüğünü yalarsan bir daha hiç dinletemezsin kendini
önce gerçek kararını ver, sonra dillendir
valla buradan bakınca hiç boşanacakmışsın gibi durmuyor, o yüzden yazdım bunları

konu sahibi iyi düşündün taşındın mı?
eğer bu söylediklerin eşine karşı blöfse, gerçekten boşanamayacaksan, "sadece burnu sürtsün, bir şeyleri anlasın" diye boşanalım diyorsan büyük hata yapıyorsun
kaba olacak ama tükürdüğünü yalarsan bir daha hiç dinletemezsin kendini
önce gerçek kararını ver, sonra dillendir
valla buradan bakınca hiç boşanacakmışsın gibi durmuyor, o yüzden yazdım bunları
bosanmak kolay bi sey degil tabi ki cok zor bana su an blof degil bosanirsa cok uzulucem ama kendim icin dogru bi sey yapmis olucam bunu biliyorum ben kendimi daha mutlu hissedicem ona eminim. sadece yasayacahim zorluklari dusunuyorum cocuklarin durumunu dusunuyorum. ama adam duzelirse ilgili bi es olursa aramizda sevgi iletisim saygi olursa tabiki bosanmam ben cozume ulastiramadivim icin bu yilu secmek zorjnda kalıyorum. yabi adam bana ben boyleyim kabul ediyosan buyur kal diyo. ben onun dusuncelerini degistiremesigim icin bu karari vermek zorunda kaliyorum.

Bende de benzer durum var. Ben boşanmayı sadece zihnen düşünüyorum. Uygulamaya sokabileceğimi düşünmüyorum. Yavrularım babaya aşırı düşkün. Kabullenip bu şekilde devam edeceğim. İki çocuğum mutsuz ve arada kalmasındansa ben içimde bi mutsuzlukla yaşarım. Kimseye belli etmiyorum herkes beni mutlu sanıyor herşey yolunda sanıyor. Hani bi şarkı var, dışım çiçek açmış belki içimde kara yosunlar.. aynı böyleyim.. Hayırlısı...
ben boylede yapmayi denedim ama illaki bi beklentim oluyor cunku koca sifatiyla yanimda yasiyor. onu gormezden gelip bi sure mutlu oluyorum sobra yine ayni mutsuzluga donuyorum yani bu adam benim esim gurbetteyim kimsem yok burda illaki beklentim oluyor. beklentilerimide dile getirince dirdirci oluyorum. ben su a aileme mutluyi oynuyorum ama gelio gordukce onlarda mutsuz oldugunu anliyorlar. diyorun ki boyle devam ersem mutsuz bi şekilde bu sefer ben cocuklarimi mutlu edemem. siz nasi basariyirsunuz bunu. mutsuzken mutlu edebilmeyi

ben boylede yapmayi denedim ama illaki bi beklentim oluyor cunku koca sifatiyla yanimda yasiyor. onu gormezden gelip bi sure mutlu oluyorum sobra yine ayni mutsuzluga donuyorum yani bu adam benim esim gurbetteyim kimsem yok burda illaki beklentim oluyor. beklentilerimide dile getirince dirdirci oluyorum. ben su a aileme mutluyi oynuyorum ama gelio gordukce onlarda mutsuz oldugunu anliyorlar. diyorun ki boyle devam ersem mutsuz bi şekilde bu sefer ben cocuklarimi mutlu edemem. siz nasi basariyirsunuz bunu. mutsuzken mutlu edebilmeyi
8 yıl oldu, benim beklentilerimi söyleme gibi lüksüm de olmuyor üstelik. Ailesiyle beraber yaşıyoruz. Özel hayat yok, pazar dolaşmaları yok, arkadaş çevresi yok... O hafta sonu ailesiyle köye bağ evine gidiyor ben de evde temizlik yapıyorum. Her pazar travma benim için. Köye gitsene değişiklik olur derseniz de yine cümbür cemaat gidiliyor ve orada da gelen çok oluyor. Kalabalığı artık kafam götürmüyor. Evde kimse yokken ağlıyorum, kendi kendime konuşup içimi döküyorum. Herkesin gıpta ettiği biriyim üstelik bunu kendimi övmek için söylemiyorum. Etrafım hep öyle der.. bu aileye geldim geleli bi sessiz oldum güçsüz oldum hakkım olanı bile isteyemez oldum. Öylece yaşayıp gidiyorum. Her dediklerine he hı tamam deyip geçiyorum. Hayır şöyle olsun demiyorum. Aşırı aşırı aşırı mutsuzum beni ayakta tutan tek şey inancım...

8 yıl oldu, benim beklentilerimi söyleme gibi lüksüm de olmuyor üstelik. Ailesiyle beraber yaşıyoruz. Özel hayat yok, pazar dolaşmaları yok, arkadaş çevresi yok... O hafta sonu ailesiyle köye bağ evine gidiyor ben de evde temizlik yapıyorum. Her pazar travma benim için. Köye gitsene değişiklik olur derseniz de yine cümbür cemaat gidiliyor ve orada da gelen çok oluyor. Kalabalığı artık kafam götürmüyor. Evde kimse yokken ağlıyorum, kendi kendime konuşup içimi döküyorum. Herkesin gıpta ettiği biriyim üstelik bunu kendimi övmek için söylemiyorum. Etrafım hep öyle der.. bu aileye geldim geleli bi sessiz oldum güçsüz oldum hakkım olanı bile isteyemez oldum. Öylece yaşayıp gidiyorum. Her dediklerine he hı tamam deyip geçiyorum. Hayır şöyle olsun demiyorum. Aşırı aşırı aşırı mutsuzum beni ayakta tutan tek şey inancım...
cok uzuluyorum ben kadinlarin bu gibi hikayelerine kendime. ben evlenmeden once mutsuz cocuklari icin evli kalan kadinlari gorur asla bunlar gibi olmicam boyun egmicem derdim. bende oyle oldum insan bi yerde kalakaliyor. sizinkileri okuyunca gercektem benim ki dertmi dedim ama benimde evliligimin ilerde olacagi belki boyle. cunku sevginin sayginin degerin olmadigi bi yerde insan karsisindaki kirmaktan cekinmiyor ve gitgide kopuyor iliskiler. benim su an ki sorunum iletisimsizlik gin oluyo biribirimzle hic komusmadan yatiyoruz sadece cocuk sunu yaptimi bunu yaptimi bi kadar. bunu soyledigimde bana konus der sohbet et der ama bi sey soyledigimdede tersler. bense o yuzden uzak dururum kirilmamak icin. ailelerlede cok sorun oldu ilk yillarda cok anne baba kavgasi ettik simdi o sorun yok ama bu kavgadan geriye nasil bi iliski kalir ki. kalmiyor zaten bitiyor evlilik

ve siz bunlara, sadece çocuğunuz var diye mi katlanıyorsunuz???

ve siz bunlara, sadece çocuğunuz var diye mi katlanıyorsunuz???
Çocuklarım aşırı düşkün hepsine.. onları koparamam ki.. arada gördüklerinde bile ne benim nankörlüğüm ne geçimsizliğim kalır çocuklarımı bunları duymaya mahkum etmek istemiyorum.. insanlar bişeyler yaşıyor bizde hayret ediyoruz ama bişeyde yapılmıyor bazen:KK43:

Ailesiyle görüş iyi insanlarsa anlat durumu birileri el atsin yada bir kaç ay annene git bi yoklugunuzu anlasın anlamaz diyorsan 3 4 sene daha sabret öyle ayril çocuk dogmamis daha 2 yaşında filan olsa babayi çok özler amannn zor be arkadasimm allah yardimcin olsun ınsssss duzelir ınsss allahım dogmamis cocugunun yüzüne baksin

8 yil boyunca illa ki evi ayirmayi denemissinizdir.
Neden ayri eve cikamiyorsunuz peki?

8 yil boyunca illa ki evi ayirmayi denemissinizdir.
Neden ayri eve cikamiyorsunuz peki?
Denedim ama eş kişisi hiç söz dinlemedi köye ev yaptırdı milyarlar harcadı. Yapma dedim dinlemedi. Abisiyle ortak kredi çekti beraber ödeyeceğiz diye abin ödemez dedim. Öder dedi çekti abisi aylar oldu ödemiyor bu sığır tek başına ödüyor. Böyle böyle borç gırtlağı aştı. Şimdi haydi çıkalım dese de çıkacak güç yok. Ne bekliyor derseniz de piyango falan vurmasını bekliyor aksi halde borçlar imkansız bitemez

Denedim ama eş kişisi hiç söz dinlemedi köye ev yaptırdı milyarlar harcadı. Yapma dedim dinlemedi. Abisiyle ortak kredi çekti beraber ödeyeceğiz diye abin ödemez dedim. Öder dedi çekti abisi aylar oldu ödemiyor bu sığır tek başına ödüyor. Böyle böyle borç gırtlağı aştı. Şimdi haydi çıkalım dese de çıkacak güç yok. Ne bekliyor derseniz de piyango falan vurmasını bekliyor aksi halde borçlar imkansız bitemez

Sizin icin cok üzüldüm.
Böyle adamlar neden günahsiz kadinlarin hayatlarini calarlar hic anlamam.
Evlenmeden önce durum nasildi ?
Severek mi görücü mü yoksa siz mi kabul ettiniz birlik oturmayi.

Görücü üsülu
Sizin icin cok üzüldüm.
Böyle adamlar neden günahsiz kadinlarin hayatlarini calarlar hic anlamam.
Evlenmeden önce durum nasildi ?
Severek mi görücü mü yoksa siz mi kabul ettiniz birlik oturmayi.
Görücü usulü evlendik. Başta dediler yanımızda olacak diye. Babam yok gelir yok ufak tefek şeyleri anneanne emekli maaşıyla almaya çalıştı. Ayrı ev demek ayrı ayrı eşya alınması demekti bizde kabul etmek zorunda kaldık

Görücü üsülu

Görücü usulü evlendik. Başta dediler yanımızda olacak diye. Babam yok gelir yok ufak tefek şeyleri anneanne emekli maaşıyla almaya çalıştı. Ayrı ev demek ayrı ayrı eşya alınması demekti bizde kabul etmek zorunda kaldık

Anladim insallah cocuklarinla cok mutlu olursun bu umutsuz günlerin geride kalir.

Ailesiyle görüş iyi insanlarsa anlat durumu birileri el atsin yada bir kaç ay annene git bi yoklugunuzu anlasın anlamaz diyorsan 3 4 sene daha sabret öyle ayril çocuk dogmamis daha 2 yaşında filan olsa babayi çok özler amannn zor be arkadasimm allah yardimcin olsun ınsssss duzelir ınsss allahım dogmamis cocugunun yüzüne baksin
zamaninda ben cok yasadim bu durumu ilk evlendigimizde bara cok giderdi gecenim bi yarisi ickili gelirdi simdide gidiyor ama haftada bir diye olarak anlastik zor guc. neyse annesime o dönemlerde söylediğimde anlasamiyoruz diye kizim evlenirken biz mi vardi siz severek evlendiniz dedi kapatti konuyu. sonrasinda yine aynis eyler yasandi yine aldim annesini karsima konustum aile terapistine gidin dedi duzeltim dedi simdi desem ne dicek ki annesinin pek te umrinda degil gibi.

sabaha kadar barlarda sürten bir adam zaten o evlilikte yok bence sen kendin hem gelin hem guvey olmussun cocuklarina bu sekilde daha yazik olacak bence

Cocuklari bahane etmeyin rica edicem ya
Ileride o cocuklar size diyecek ki anne neden cektin bu adami?
Dimdik durun evlatlarinizin yaninda. Cekmeyin hayirsiz ugursuz kocalari.

sabaha kadar barlarda sürten bir adam zaten o evlilikte yok bence sen kendin hem gelin hem guvey olmussun cocuklarina bu sekilde daha yazik olacak bence
dart oynuyor bilmiyorum suydunuz mu daha onceden annesine soyledim bara gidiyor dart oynuyor diye annesi spor degil mi o ne var onda bi sey yokki diyor. simdi arada gidiyor ama gittigindede ya 12 de geliyor ya abartip 3 de 5 de geliyor. kizdigimda ise ben iyun oynuyorum o saatte bitiyor kariya kiza mi bakiyorum diyor.

dart oynuyor bilmiyorum suydunuz mu daha onceden annesine soyledim bara gidiyor dart oynuyor diye annesi spor degil mi o ne var onda bi sey yokki diyor. simdi arada gidiyor ama gittigindede ya 12 de geliyor ya abartip 3 de 5 de geliyor. kizdigimda ise ben iyun oynuyorum o saatte bitiyor kariya kiza mi bakiyorum diyor.
yanlis anlamayim beni ama bi erkek ksrisiyla bara cafeye gitse anlarim veya ayda yilda bir arkadaslariyla gitse anlarim ama dart ne alaka ya hemde barda ??? evli barkli adama cocuklu karisi hamile adamin ne isi var oralarda

Cocuklari bahane etmeyin rica edicem ya
Ileride o cocuklar size diyecek ki anne neden cektin bu adami?
Dimdik durun evlatlarinizin yaninda. Cekmeyin hayirsiz ugursuz kocalari.
cocuklarimida dusunuyorum ama kendimide annemler butun sikintilarimi biliyor babam evine bakiyor mu seni dovuyor mu sovuyor mu tmm bunda bi sey yok dediklerimde benim kafam karisiyor. diyorum ki acaba ben mi abartiyorum durumumu her evlilik boylemi adamlarim hepsi boyle okuz mu esine karsi ilgisiz sevgisiz mi evliligin bu mu olmasi gerekiyor. bazen de diyorum ki istedigim bi tatli soz guler yuz o zaman her zorluk bana kolay gelir diyorum. anneisnde bunalri anlattigimda kizim ne var bunlarda bizde bi sey var sandik dediklerinde neler nelee var dediklerinde benim gercekten kafam karisiyor.

cocuklarimida dusunuyorum ama kendimide annemler butun sikintilarimi biliyor babam evine bakiyor mu seni dovuyor mu sovuyor mu tmm bunda bi sey yok dediklerimde benim kafam karisiyor. diyorum ki acaba ben mi abartiyorum durumumu her evlilik boylemi adamlarim hepsi boyle okuz mu esine karsi ilgisiz sevgisiz mi evliligin bu mu olmasi gerekiyor. bazen de diyorum ki istedigim bi tatli soz guler yuz o zaman her zorluk bana kolay gelir diyorum. anneisnde bunalri anlattigimda kizim ne var bunlarda bizde bi sey var sandik dediklerinde neler nelee var dediklerinde benim gercekten kafam karisiyor.
ve cocuklarima anlattigimda anne bunun icin mu ailemizi parcaladin demelerimdem.korkuyorum. yoksa ben mutsuzum bu adamla bana deger vermiyor eve iki ekmek alip market alisverisni eksoksiz yapmasi ya da sadec ben isteyince disari cikmasi bana gore kocalik degil ki

X