Çocukların ahlakı bozulur diye çok üzülüyorum…

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ay yanlış anlamayın aklıma bu geldi direkt hahajahsj

Eklentiler

• 001E8272-1E20-42DF-91F8-F8A77DE22CDD.jpeg
    001E8272-1E20-42DF-91F8-F8A77DE22CDD.jpeg
    69 KB · Görüntüleme: 58
Cidden, haber sitelerine bakın, gazeteler, sosyal medya yıkıldı ortalık, işin tuhafı ulu orta açık alanlarda olmasına rağmen kimse ne yapıyorsunuz demiyor, bizim alıştığımız gibi değil artık buralar, adamlar belediye bankında anadan üryan güneşleniyor, sevişebiliyor kim bilir kaç çocuk şahit oldu bunlara😔
Ekşide bırakınız yapsınlar,herkesin özgür olma hakkı var, siz de kafanızı çevirin karşim anlayışını savunan kalabalık bir güruh var… reelde uyaran görseler tekme tokat girişecek gibiler

Çok kibarca " hocanim buralar kaldırmaz, rahat edemezsiniz " demişti, ben de teşekkür edip geçtim. Şort da diz üstü zaten giyemem kısacık, sapık dolu ortalık.Ama 50 derece sıcakta da haşofman giyemem kimse kusura bakmasın.
böyle şeylerde resmen gözüm seyiriyor benim şaka gibi ya... ne cesaret, ne hadsizlik ayşh
Ben de şehir yazmayayım şimdi ama İç Anadoluda bir şehir. Dedem öldüğünde çok yaşlıydı vergiydi şuydu buydu uğraşmamış, ölünce de bu işleri özellikle benim yapmamı vasiyet etmiş. Zaten kuzenlerimin yapacağı da yoktu para yemekle meşgullerdi. Bu arada bana tek kuruş kalmadı kadın olduğum için:)) Neyse ata baba toprağı diye yapayım dedim, kiracılara teker teker gittim sözleşmelere bakmak için. Bir evde 40-45 yaşlarında tesettürlü bir ablamız yaşıyor, bana dedi ki

yıvrımmm sen de kapan Allah rızası için

Neyse geldim eve hesapları karşılaştırıyordum ama bu ablanın kirayı hep bir adam ödemiş, banka havalesinde bir erkek ismi yazıyor. Dedemin ev çalışanına sordum oğlu falan mı diye demez mi

... hanım .... beyin 2. hanımı, 20 yıllık imam nikahlı evliler :KK57:

... bey de evli, 4 çocuklu br herif tövbe est.
Nerde ahlaksız rezil varsa millete ahlak dersi dağıtıyor zaten, Türkiye acaip bir memleket bazen:KK51:
:KK43: ah ah öyleleri yüzünden mundar oldu herşey, insanlar onların istedikleri hayatı yaşayınca herşey çözülecek sanıyorlar :KK43: bir insan nasıl birine gidip de kıyafetin açık kapan falan diyebilir bunu giyme diyebilir ya... insanların genel problemi bu haddimizi bilmiyoruz .
birde sanırım şans meselesi ,bazılarına böyle süpersonik beyinli sayıyla verilmiş gibi insanlar denk geliyor işte.... annem 60 yaşında ankaradan antebe gelin gelmiş ilk geldiği günden beri askılı elbiseler de giymiş... hala şortlarda giyer şapkasını takar sandaletlerini giyer gezer .... biri bana böyle dese inanılmaz sinirim bozulurdu, babam mutaasıp biridir annemin babası olan dedemde öyle ama bizlerde hiç kıyafetler için böyle yorumlar yapılmaz, mutaasıplık başka birşey çünkü.

Ekşide bırakınız yapsınlar,herkesin özgür olma hakkı var, siz de kafanızı çevirin karşim anlayışını savunan kalabalık bir güruh var… reelde uyaran görseler tekme tokat girişecek gibiler

Ordaki tipler yalan dolan, entel geçinen yurdum delikanlıları bence de:halay: Saçmalık yani, dünyanın hiçbir yerinde toplum içinde cinsel ilişkide bulunamazsın, çıplak da gezemezsin. Nerde olursa olsun polisi ararasan gelirler. Almanyada da çıplaklık sadece belli yerlerde yapılıyor zaten, göl kenarı, bazı ormanların güneşlenme alanları, sauna vb kısıtlı sayıda yerde. Avrupa özentisi olucaz diye saçmalamışlar, nudizmin kabul gördüğü Almanyada dahi sokakta çıplak gezemezsin. O markete çıplak giren teyze hele neydi arkadaş :ruh:

Çıplak dolaşmak ahlaksızlık değil mi? Türk kültüründe ahlak dışı bi davranıştır çıplak gezmek. He Türk değilim diyorsanız bilemem. Google de Türk Kültürünü araştırabilirsiniz. :KK51:
Öncelikle bunun Türklükle ilgisi yok, çıplaklık hemen hemen bütün kültürlerde tabu olabilir, olmuştur. Ancak konuda açıkça ahlaksızlık=çıplaklık algısı var ve bu rahatsız edici. Aynı zamanda kısa şort giyinen, üstsüz kadınları hedef gösterme durumu da var konu sahibinin alt metninde. Bir kişi aynı anda, insanlar arasında soyunmayı tercih etmeyebilir, üstsüz güneşlenmek istemeyebilir ancak, bunları yapan insanları hedef gösterip, onların yaşam tarzını yargılayamaz.

Öncelikle bunun Türklükle ilgisi yok, çıplaklık hemen hemen bütün kültürlerde tabu olabilir, olmuştur. Ancak konuda açıkça ahlaksızlık=çıplaklık algısı var ve bu rahatsız edici. Aynı zamanda kısa şort giyinen, üstsüz kadınları hedef gösterme durumu da var konu sahibinin alt metninde. Bir kişi aynı anda, insanlar arasında soyunmayı tercih etmeyebilir, üstsüz güneşlenmek istemeyebilir ancak, bunları yapan insanları hedef gösterip, onların yaşam tarzını yargılayamaz.
Tüh yapmış bulundum, gördünüzmü.
Napsakki şimdi

Bunlar sadece yurt dışında olmuyor. Çocukken Bursa da ünlü bir kaplıcaya gitmiştik. Yaşlı teyzeler üstleri açık ,altta tek çamaşır varken gezdiler hamamda. Çocuk aklımla tiksinmistim sadece buruşuk tenlerden ,garip gelmişti 😂 Türkiye de de yazları üstsüz güneşlenen kişiler olabiliyor.

Taze taze yargılanıp geldim... Bal gibi de yargiliyorlar valla, hatta ana babaları tarafından bu şekilde yetiştirilen çocuklar da bu şort giyiyor, bu soyunma odasında memesini gösteriyor, bu havuza haşemasiz giriyor ...bla bla gibi haklı! gerekçelerle düşman belleyip gelip gidip aracınızı çiziyor, aferin alıyor. Kafa yapısı çok yaygın yani, bana çok tanıdık geldi.

Ordaki tipler yalan dolan, entel geçinen yurdum delikanlıları bence de:halay: Saçmalık yani, dünyanın hiçbir yerinde toplum içinde cinsel ilişkide bulunamazsın, çıplak da gezemezsin. Nerde olursa olsun polisi ararasan gelirler. Almanyada da çıplaklık sadece belli yerlerde yapılıyor zaten, göl kenarı, bazı ormanların güneşlenme alanları, sauna vb kısıtlı sayıda yerde. Avrupa özentisi olucaz diye saçmalamışlar, nudizmin kabul gördüğü Almanyada dahi sokakta çıplak gezemezsin. O markete çıplak giren teyze hele neydi arkadaş :ruh:
Onlar evet sözlükten kız ayarlayacağız diye medeni (!) geçinmeye çalışan tipler. İşte bu kafalar yolda yanımızda yürüyor maalesef

Bunun sınırı nedir peki? Belden aşağısı mı? Ama ona da karışmayın diyenler var… o zaman hobaaa 💃🏻💃🏻

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X