Ben şanssız bir çocuk muyum

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Neden bu israr oyleyse? Esin ve cocugunla mutlu musun? Gerisi disarda kalir.. ki kadin baya yuzune kovuyormus sizi ne diye gidiyorsun anlamsiz..

Buarada beni mi terbiye edeceksin? Derken bile asil problemi gormeyip kisisel saldiri olarak algilamak, anneninde aslinda psikolojisinin cok yerinde olmadigini gosteriyor bence.

Cozum: turkiyede deniz kitligi yok cok
Sukur.. alirsin cocugunu bi kac gun butcene gore mis gibi goturursun otele denize.. kimsenin suratini cekmeye degmez

Neden bu israr oyleyse? Esin ve cocugunla mutlu musun? Gerisi disarda kalir.. ki kadin baya yuzune kovuyormus sizi ne diye gidiyorsun anlamsiz..

Buarada beni mi terbiye edeceksin? Derken bile asil problemi gormeyip kisisel saldiri olarak algilamak, anneninde aslinda psikolojisinin cok yerinde olmadigini gosteriyor bence.

Sukur.. alirsin cocugunu bi kac gun butcene gore mis gibi goturursun otele denize.. kimsenin suratini cekmeye degmez

%10000000000000
Olmuyorsa olmuyor konu sahibesi niye zorla surat çekiyor madme tatil var güzel bir otelel vınlasın

%10000000000000
Olmuyorsa olmuyor konu sahibesi niye zorla surat çekiyor madme tatil var güzel bir otelel vınlasın
Cocugumu kirmak istrmiyorum bla bla. Cocuklar zehir gibidir zaten anlarlar kimin sevip sevmedigini..ve cabuk alisirlar. Cocugum bu senede boyle yapacaz deyip otele gidersin. Ki bence oteldeki rahatlik hic bir akraba evinde yok😐😂

Birde belli zaman sonra bazi iliskiler yoruyor insani..yipraniyorsun yoksa ve radikal kararlar almak zorunsa kalabiliyorsun. Koy mesafeni olmuyorsa ne bu israr? Gerekirse hayatindan cikar

Bu sözde annenin bir modeli de bende var. Siz yine iyimsersiniz hakkında kötü bişey dememişsiniz ama ben sizin kadar iyi niyetli değilim belki de. Bunun adı annelik değil kimse kusura bakmasın. Böyle anne olunmuyor. 32 yaşıma geldim o kadar çok fonksiyonel aile anne-kız ilişkilerinden uzak büyüdüm ki bu yaşımda diğer normal insanların annesiyle kurduğu ilişkileri, paylaştıklarını gördükçe hala ağzım açık kalıyor ve içim acıyor. İnsan büyüyor yaşlanıyor ama annesinden beklediği, bulamayacağını bildiği halde beklediği şefkat ve sonrasındaki hayal kırıklığı hiçbir zaman değişmiyor ve azalmıyormuş bunu anladım. Bunun tek çözümü gerçekten de silip atmak ve bir daha görüşmemek, böylesi çok acı veriyor.

Teşekkür ederim. Ancak konunun deniz olmadığını yorumumda açıkladım.

Cocugumu kirmak istrmiyorum bla bla. Cocuklar zehir gibidir zaten anlarlar kimin sevip sevmedigini..ve cabuk alisirlar. Cocugum bu senede boyle yapacaz deyip otele gidersin. Ki bence oteldeki rahatlik hic bir akraba evinde yok😐😂
Bla bla dediğiniz kısım benim için önemli. Herkesin değer yargıları farklıdır. Sizin için bla bla olabilir. Benim hayatımdaki en önemli varlık çocuğum. Teşekkürler.

Size bir taktik vericem ; bu durum olduğunda onlar anlinmadan siz alinin bakın eyrafinizda pervane olacaklarlar.şöyle örnek vereyim diyelim mi cicugunuz ağladı anne babanizda evdede bunun için agliyormuydu, bit ağlamak tutturdu Allah Allah dediğinde . Küçük çocuk her şeye ağlar Siz bizi istemiyorsunuz , çocuk bu laftan anlar mı her seferinde çocuğun ağlamasını kafama kakıyorsunuz.biz bu evde istemiyoruz diyip çıkın gidin . Uzun süre mumkunse bir bayrama kadar görüşmeyi. Belki o an gitmeyin diye peşinizden koşarlar ama kismazlarsada başka bir bayrama kadar bekleyin.innain onlar sizinle iletişime geçmek için bir süre sonra çaba harcayacaklar .zaten ayrıl barış ilişkilere alisiksinizldir ailenizle .barıştığinizdada trip yapın. Atıyorum bayramda gel derlerse gidince çocuğun ağlamasını inşallah kafama kakmazsinİ bu sefer alan diye boyuna söylenin. Tavsiyem ne kadar sağlıklı bilmiyorum ama işe yarar bir tavsiye . Hatta adayı duzeltince ilk görüşmede hemen başka bir şeye Alının ve olay çıkartın gene çekip çıkın zamanla değişimi göreceksiniz.denendi onaylandi
Gerçekten öyle insanı miken yaraniyor bu hayatta. Mantiken bakınca çok saçma dimi. Ama ise yarıyor valla. Hayat paradokslarla dolu. Nerede iyi kalpli biri var o yok sayılıyor nerede böyle saçma biri var o gitmesin diye çaba harcaniyor iste

Gerçekten öyle insanı miken yaraniyor bu hayatta. Mantiken bakınca çok saçma dimi. Ama ise yarıyor valla. Hayat paradokslarla dolu. Nerede iyi kalpli biri var o yok sayılıyor nerede böyle saçma biri var o gitmesin diye çaba harcaniyor iste
Sey gibi: biz kadinlar iyileri sever, kotulere asik oluruz😐😂 surunduren yaraniyor

Cocuguna bla bla demedim😐🙄 iyi okursaniz anlarsiniz bence
Yorumunuzu iyi okudum. Çocuğumu değil, çocuğumla ilgili yazdığım yorumları kastettiniz farkındayım. Çocuğumla ilgili herhangi bir şey benim için her zaman öncelikli, demek istediğim bu. Yapıcı yada eleştiren yorumlara açığım fakat küçümseme ve yargı içeren yorumlar şu anda kaldırabileceğim şeyler değil. Bu nedenle cevaplama ihtiyacı duyabiliyorum.

Buraya gelen her insan bir dertten muzdarip ki gelmiş. Amaç birbirine destek olmak ve fikir vermek olmalı.

Yorumunuzu iyi okudum. Çocuğumu değil, çocuğumla ilgili yazdığım yorumları kastettiniz farkındayım. Çocuğumla ilgili herhangi bir şey benim için her zaman öncelikli, demek istediğim bu. Yapıcı yada eleştiren yorumlara açığım fakat küçümseme ve yargı içeren yorumlar şu anda kaldırabileceğim şeyler değil. Bu nedenle cevaplama ihtiyacı duyabiliyorum.

Buraya gelen her insan bir dertten muzdarip ki gelmiş. Amaç birbirine destek olmak ve fikir vermek olmalı.
Bla bla demek ne zamandan beri kucumsemekmis😐 vs vs yerine geciyor.. bosuna bahane ariyorsun yorumuma.. kotu niyetli biri olsam hala yaziyor olmazdim

Bla bla demek ne zamandan beri kucumsemekmis😐 vs vs yerine geciyor.. bosuna bahane ariyorsun yorumuma.. kotu niyetli biri olsam hala yaziyor olmazdim
Kötü niyetli olduğunuzu söylemedim. Bla bla nın anlamını biliyorum, İngilizcem var. Bende öyle bir anlam yarattı okuduğumda. Duygularımı paylaştım.

Yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Bu geldiğimizde bu olanlar canıma tak etti ve işyerimle ilgili bir bahane uydurup erkenden gitmeye karar verdim. Bu düşüncemi eşime söyledim, sen bilirsin ama çocuğa nasıl anlatacaksın dedi. Annemle babama söylemeden oğluma söyledim, böyle bir durum var muhtemelen bir kaç gün erken gideceğiz dedim. O kadar üzüldü ve ağladı ki vazgeçmek zorunda kaldım. Çünkü eve döndüğümüzde yanlız kalacak, bir çok arkadaşı farklı şehirlere gitti.

Geçen yıllarda 3 hafta tatilim varsa birer haftası ailelerin yanında, bir haftasını da otelde geçryorduk. Bu yıl tatil ücretleri malum ve biraz da ayarlayamadığımız için, zaten annemlere gidilecek orda denize gireriz dedik. Geleli bugün 1 hafta oldu, hani zaten ben gelip 1 ay kalamam, kalmak da istemem. Bu yaşananlar bu zaman zarfında oluyor. Mesela çıkıp denize gitmemiz bile batıyor aslında anneme. Evde yemek yapıyor bu ona fazla geliyor. Ya ben çocuğumu büyütüp şuanki yaşına gelene kadar hiç kimseyi yerinden kaldırmadım, kimseden bir gram yardım istemedim, kalk gel buraya demedim. Rahatlarını bozmadım. İki gün yemek yapmışsın bu mu sıkıntı? Ki ben hiç bir yerde otur ye iç bırak tarzı bi insan değilim, yediğimi toplarım, teşekkür ederim, bulaşığımı yıkarım.

Onun dışında buraya gelmesem yada gelip bir gün içinde dönsem onun da ayrı tribini yerim. Abim aynen böyle yapıyor. Onun bu davranışlarını sevmiyorlar, güçlerine gidiyor. Bari ben böyle yapmayayım dyorum. Üzülmesinler torunlarını görsünler diyorum. Sözde çok özlüyorlar, çok yalnızlar. Gelmemizi dört gözle beklediklerini söylüyorlar. Ama gelince durum bu. Zaten onlar bişey yaptıklarını kabul etmiyorlar ki. Onlara göre alıngan olan herşeye bozulan benim. Beni de leylekler getirmiş zaten, "şayet" öyleysem bile bu huylarımı nerden almışım, bunu da düşünen yok :))
Annen tembel misafir sevmiyor evde uzun kalinca of bi gitseler diyor icinden o da yuzune yansiyor

2 hafta kalmistik bi kere resmen açık açık kovmadığı kaldı😀

Geçen bayram gelmeyim tatile gitcem dedim küstü

İstiyor ki 3 gün kalıp gideyim
E 3 gün için o kadar yolu çekmem kusura bakmasın ya gelmem ya uzun dururum benimki ikisini de istemez

Çocuğunuzu mutlu edeyim derken siz yaralanıyorsunuz günden güne. Bu eziyeti kendinize artık yapmayın. Deniz mi seviyor? Başka yerde gidin denize alsın hevesini, annenize de gideceksiniz çok kalmayın. Zaten kendi de demiş çok kalmayın diye neyini zorlayacaksınız artık

Kötü niyetli olduğunuzu söylemedim. Bla bla nın anlamını biliyorum, İngilizcem var. Bende öyle bir anlam yarattı okuduğumda. Duygularımı paylaştım.
Bla bla ingilizce degil.. genel olarak bir cok dilde kullaniliyor.. ama tamam cok istiyorsan soyleyim: sen haklisin😐 konuna yazdigima pisman ettin.. herseyide bu kadar uzatiyorsan belki annen ondan birazcik boyle davraniyordur, ne dersin?🙄

Bla bla ingilizce degil.. genel olarak bir cok dilde kullaniliyor.. ama tamam cok istiyorsan soyleyim: sen haklisin😐 konuna yazdigima pisman ettin.. herseyide bu kadar uzatiyorsan belki annen ondan birazcik boyle davraniyordur, ne dersin?🙄
Ben bişeyi uzattığımı düşünmüyorum. Sözlerimde kimseyi kıracak bir şey kullanmadım. Bir yorumu yanıtlamak uzatmak değildir, siz de uzatıyorsunuz bu durumda. Ama Sorun yok. Herkesin görüşü kendine.

Olumlu, olumsuz yada tavsiye içeren tüm mesajlar için teşekkür ediyorum hepsi benim için değerli. Mesajlar içerisindeki bir kaç konuyu yanıtlamak istedim.

Ailemin yanını aslında bir tatil yeri olarak görmüyorum. Yani buraya gelmekteki asıl amacım hiç bir zaman tatil yapmak olmadı. Önceliğim ailemi görmek ve özlem gidermek oldu her zaman. Deniz konusunda, sonuçta benim çocukluğum burda geçti. Geldiğimde burda denize girmek benim için normal bişey. Bunu bir tatil olarak görmüyorum. Bu sene dışında da yalnızca ziyaret amaçlı geliyorduk buraya, tatilimizi ayrıca yapıyorduk. Sadece bu sene tatil ayarlayamadık ve bir kaç gün fazla kalırız düşüncesiyle hareket ettik. Ancak dediğim Gibi bu 15 gün 1 ay gibi bir süre değil. Bir insanın ailesinin yanında 1 hafta 10 gün kalması da (sağlıklı bir aile ise) sorun teşkil edecek bişey olmamalı. Eğer ailesi de istekli görünüyorsa. Zaten fikir almaya çalıştğım nokta bu, neden istekli, özlemli görünüp buraya gelince 2. Günde tavırların değişmeye başladığını sorguluyorum.

Evet belki anlattıklarıma göre fazla safça hareket ediyor olabilirim ama bilmiyorum ben karakter olarak hep iyi niyeti önceliğine alan biriyim. Vicdani rahatlık benim için önemli ve değerli. Bu iyi niyeti karşı tarafta görememk sorun yaratan nokta oluyor zaten. Bizde 2 taraf da farklı şehirlerde. Birine gidip diğerine gitmesek bu sefer o da sorun yaratıyor. Bir sürü yol gidip 1 günde dönmek çocuk için aşırı yorucu ve ayrıca üzücü bir durum. Yorumların her birine saygı duymakla birlikte, bazı yorumların empati yapılmadan yazıldığını düşündüm okuyunca. Ben çocuğumun da duygularını önemsiyorum. Aldığım her kararı onla paylaşıyor ve fikrini alıyorum. Tabiki bu duruma pek çok çözüm bulunabilir. Az kalmak, görüşmemek, küsmek. Ama bana göre herşeyin bir normali ve ideali var, eevt değişmeyen şeyleri kabullenmek gerekir ama burası zaten bir dert paylaşma platformu değil mi? Derdimizi paylaşmak için burdayız. Psikoloğa da gidiyorum, kitap da okuyorum (bir kitap tavsiyesi vardı çok teşekkürler, mutlaka okuyacağım) Ama dertleşmek istedim, bildiğim kadarıyla buranın da amacı bu.

Alıngan veya değilim kısmında ne desem boş. Okuyan herkes kendi kriterlerine göre okuyup değerlendirebilir. Herkesin değer yargıları, hayata bakışı, baz aldığı kriterleri farklıdır. Ve sonuç buna göre değişir.
Yengeç Burcu musunuz merak ettim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X